Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Patrijarh srpski Irinej-kontroverzni biznismen: lovac na žene i novac  (Pročitano 12206 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
где си Зоране ... ај мало подсећања

23. 07. 2010. 12:00h | D. Marković - Vesti

Zbog Artemija ostao bez katedre
Komentara 11
| veličina teksta:
+
-


Zoran Čvorović, magistar pravnih nauka i profesor istorije prava na Pravnom fakultetu u Kragujevcu, nije 15. jula prošao reizbor za predavača saradnika na ovom fakultetu na kome predaje već 11 godina.

- Jedini razlog zbog koga nisam izabran jeste knjiga "Istina o slučaju vladike Artemija". Drugačije ne mogu da mislim jer iako je komisija, čiji su članovi redovni profesori Sima Avramović, Mirjana Stefanovski i Marko Pavlović, ocenila da se "radi o najboljem pravnom istoričaru mlađe generacije u Srbiji", ja nisam izabran - objašnjava Čvorović za "Vesti.



Kako je knjiga o Artemiju mogla da utiče na Vaš neizbor?


- Na tu knjigu, koju smo Sonja Spasojević i ja pripredili izvan radnog vremena, obrušilo se rukovodstvo Pravnog fakulteta u Kragujevcu. Intervju koji sam povodom izlaska ove knjige dao listu "Pravda" čitan je na sednici Naučno-nastavnog veća. Dan pre izlaska iz štampe, knjiga o Artemiju je iz jedne štamparije u Žiči na volšeban način došla do vladike Atanasija i mitropolita Amfilohija pre nego što smo je mi kao priređivači imali u rukama.

Šta je toliko intrigantno u njoj?


- Knjiga je kompilacija tekstova koji su branili vladiku Artemija, u njoj su i četiri teksta vladike Atanasija, intervjui vladike Irineja Bulovića crkvenoj grčkoj agenciji RONFEA. Želeli smo da se čuje i druga strana. Međutim, vladike Atanasije i Irinej Bulović uputili su pisma rektoratu Pravnog fakulteta u Kragujevcu u kojima stoji da će, ukoliko se uprava fakulteta ne ogradi od mene i koleginice Spasojević, biti diskreditovani dobri odnosi između crkve i Univerziteta.

Smatrate da je to bio nagoveštaj da nećete proći reizbor?



- Pre raspisivanja konkursa stvorena je atmosfera duhovnog linča prema meni, profesoru Marku Pavloviću i koleginici Sonji Spasojević.
Profesor Pavlović i ja smo 26. aprila u "Politici", a ja i 30. maja u "Pravdi" ukazali na niz nezakonitosti na Pravnom fakultetu u Kragujevcu. I ukidanje pravno-istorijske katedre koju smo činili Pavlović i ja bio je nagoveštaj da neću proći reizbor. Posle ukidanja te katedre, naši predmeti su pripojeni Katedri za javno pravo koju profesor Pavlović i ja bojkotujemo od početka, jedino smo držali predavanja.

Da li vam je uručena odluka, kakvo je obrazloženje?

- Odluka mi nije uručena, očekujem da mi je daju posle odmora, do 16. avgusta. Imam pravo žalbe Senatu Univerziteta u Kragujevcu. Radni odnos mi nije raskinut. Prema Međunarodnoj konvenciji o pravu na rad, zbog neopravdanih razloga među kojima su i politički i verski stavovi, radni odnos ne može biti prekinut.
Inače, Nastavno naučno veće se podelilo. Njih 14 je bilo za moj izbor, a desetoro je bilo protiv. Prema poslednjoj promeni Statuta, za izbor saradnika potrebna je većina, odnosno 50 plus 1 od ukupnog broja članova Veća. Znači, za moj izbor je moralo glasati 16 njih.

Kakav ishod očekujete?


- Kao pravnik verujem u institucije sistema. Očekujem pozitivnu odluku Senata Univerziteta jer će se pokazati da je od početka vođen pravi progon protiv mene i da sam nezakonito ostao bez posla. U suprotnom , zaštitu svojih prava moraću da potražim na sudu.
  Vladike krše kanone


- Kanoni zabranjuju javnu delatnost vladika. Oni su vrlo jasni. Jedan od kanona Vaseljenskog sabora predviđa kao težak prekršaj članstvo u javnim organizacijama i bavljenje javnim poslovima. Taj član krše mnogi, pa i vladika Porfirije u RRA agenciji. Nažalost, kod nas su stvari drugačije postavljene po ovom pitanju.

vesti online
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 2610
Izgleda da je ovo totalno LICNA tematika protiv Patrijarha i ne bih vise da ucestvujem u njoj.
Video sam dosta izvora od usta do usta i sasvim dovoljno da se uverim i LICNI interes i sukob ...........pa  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
па овакви текстови какве Зоран постује овде тешко да се пишу без неког дебелог личног разлога ... осим у случајевима типа Пера Луковић ал то је већ психопатологија  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 2610
па овакви текстови какве Зоран постује овде тешко да се пишу без неког дебелог личног разлога ... осим у случајевима типа Пера Луковић ал то је већ психопатологија  Smile
Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
Citat
Ma daj te ljudi ovo je samo pritisah liberalnih degenerika na Srpski narod kako bi se smanjio uticaj pravoslavne crkve!
Наравно да је ово само део сатанизације Србског народа од стране Јевропе и наравно да им у томе врх СПЦ обилато помаже.
Као и у другим примерима наши злотвори (англосаксонци,германи и совијети) се служе лажим градећи негативне стереотипе о Србском народу ( балканцим, геноцидном, нерадном народу торбара и мечкар,краљоубица, свињара и лопова, хаотичној маси не дораслој савременој цивилизацији).
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Meni ovo liči na borbe unutar same crkve, koje su u velikoj meri posledica događaja u vezi Artemija.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
SPC je ugasila svecu
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.