Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:55:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li ste sujeverni?
Da
Ne
Ponekad
Sujeverje, sta je to?
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sujeverje - religija budala  (Pročitano 19282 puta)
Pocetnik


ту и тамо

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
SonyEricsson 
Po definiciji, sujeverje (superstitio – lat) predstavlja skup nerazumnih verovanja o uzroku i posledici, odnosno ubeđenje da je budućnost uzrokovana određenim radnjama, a sve bez logične uzročno-posledične veze.


Дефиниција најбоље говори о чему је реч. Не разумем како неко у 21. веку може да буде сујеверан.
IP sačuvana
social share



Hate no one. Love most. Trust a few.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Motorola raspala
Не разумем како неко у 21. веку може да буде сујеверан.
Ili religiozan... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
HTC Wildfire S
Patrijarh Irinej: Prirodne katastrofe su božja opomena



KRALJEVO - Patrijarh srpski Irinej izjavio je danas u Kraljevu da su učestale prirodne katastrofe, koje se događaju u mnogim delovima sveta, božja opomena.




“To nije kazna, jer Gospod ne kažnjava, on opominje kao što to čini roditelj. On opominje, jer ono što se desilo u Kraljevu i što se događa u mnogim regionima u svetu, posledica je greha svih nas”, rekao je patrijarh Irinej.

Poglavar Srpske pravoslavne crkve je danas u Kraljevu u okviru porte hrama Svetog Save osveštao nov vladičanski dvor za potrebe Zzičke eparhije u kojem će prvi stolovati aktuelni vladika žički Hrizostom.
 
Pre osveštavanja služena je liturgija koju je predvodio patrijarh Irinej uz sasluženje vladike žičkog Hrizostoma, šumadijskog Jovana, raško-prizrenskog Teodosija i australijskog i novozelandskog Irineja, kao i monaštva i sveštenstva Eparhije žičke.
 
Vladika Hrizostom je podsetio da je sedište Zzičke eparhije 1934. godine premešteno iz Ccačka u Kraljevo. Sveti vladika Nikolaj Velimirović je 1936. godine u porti manastira Žiče sagradio episkopski konak.
“Ali, sedište vladike mora da bude u gradu, vladika mora da bude sa narodom”, rekao je vladika Hrizostom.

Zato je posle Drugog svetskog rata uz veliki napor i trud vladike Vasilija u Kraljevu sagrađen eparhijski dom, u kome se nalaze i prostorije crkvene opštine, pa nije bilo dovoljno mesta za obe administracije.
U okviru novog vladičanskog dvora nalazi se kapela posvećena Ccetrdesetorici mučenika, gostoprimnice, kao i privatne prostorije vladike.


Izvor: Blic



Poruka za buduće naraštaje, sajber-antropologe iz budućnosti koji budu istraživali ovaj forum.
Navedena izjava je izgovorena 16.Maj 2011.   - dakle 21. vek...   znam neverovatno, ali tako je..
« Poslednja izmena: 16. Maj 2011, 18:38:00 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Не разумем како неко у 21. веку може да буде сујеверан.
Ili religiozan... Smiley


Ili iskompleksirani kreten koji ce ceo svet da uci da li postoji ili ne postoji nesto o cemu pojma blagog nema. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
Ajd leba ti citiraj tu zapovest sto to "objasnjava"
Smrt  koju niko nije uspeo da zaobidje objasnjava da nijedan covek nije ziveo u skladu sa zapovestima sa kojima je upoznat.
Znaci ako neko ne voli silu koja nas je stvorila, sebe i bliznjeg kao sebe, umrece ( sto je laksa verzija deset zapovesti datih jevrejima )
Sta je tu nejasno ?
Citat: WhiteGoa
“To nije kazna, jer Gospod ne kažnjava, on opominje kao što to čini roditelj. On opominje, jer ono što se desilo u Kraljevu i što se događa u mnogim regionima u svetu, posledica je greha svih nas”, rekao je patrijarh Irinej.
Strava i uzas, kakve izjave o tudjim zivotima, kako li se samo osecaju ljudi ciji su bliznji poginuli u prirodnim katastrofama kada ih neko kao ova osoba optuzuje za njihovu smrt ?!?

Ne znam da li si cuo ovu Irinejevu istomisljenicu koja je zahvalna Bogu za japanske zrtve zemljotresa ?
« Poslednja izmena: 16. Maj 2011, 20:08:06 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Roma
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.5
mob
Nokia ne znam
Ne znam da li si cuo ovu Irinejevu istomisljenicu koja je zahvalna Bogu za japanske zrtve zemljotresa ?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ne znam da li si cuo ovu Irinejevu istomisljenicu koja je zahvalna Bogu za japanske zrtve zemljotresa ?



 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Pravi komentar,ali stvarno!  Smile Smile Smile


Al moram da kazem-mene uopste ne bi cudilo da je ova likusa samo jos jedan kvazi-ateista(oni koji u sustini samo gledaju sta ce kome da nabiju na nos i izigravaju velike naucnike,za razliku od pravih ateista koji imaju svoj stav ali ih ne naturaju nikome) koji u stvari sve to radi samo da bi predstavila religiozne ljude lose.Jer sam video da ona ima jos par slicnih idiotskih klipova(al nisam imao volje da ih odgledam  Smile ),te je sasvim moguce da sve to radi kao sprdnju.
A realno-ne bi bila prva koja to radi.
« Poslednja izmena: 17. Maj 2011, 00:51:33 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 243
Zastava Roma
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.5
mob
Nokia ne znam
Al moram da kazem-mene uopste ne bi cudilo da je ova likusa samo jos jedan kvazi-ateista(oni koji u sustini samo gledaju sta ce kome da nabiju na nos i izigravaju velike naucnike,za razliku od pravih ateista koji imaju svoj stav ali ih ne naturaju nikome) koji u stvari sve to radi samo da bi predstavila religiozne ljude lose.Jer sam video da ona ima jos par slicnih idiotskih klipova(al nisam imao volje da ih odgledam  Smile ),te je sasvim moguce da sve to radi kao sprdnju.
A realno-ne bi bila prva koja to radi.
Da je "kvazi-ateista" ne verujem,ali ko zna...
Video sam i ja jos neki klip.
Ima jedan pametan koji me je skroz zbunio,i koji kaze :
"Tell me atheists, if God didn't write the bible,than who did ? Think about that."
I onda napravi pametnu facu,kao - Aha (!), sta ces sad,zavrnula sam te.
(Zavrnula me za djoku,ako smatra da je to ikakav argument za (ne)postojanje Boga)

Inace,verovatno se neko sprda,stvarno je tesko biti ovako poremecen
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
Al moram da kazem-mene uopste ne bi cudilo da je ova likusa samo jos jedan kvazi-ateista(oni koji u sustini samo gledaju sta ce kome da nabiju na nos i izigravaju velike naucnike,za razliku od pravih ateista koji imaju svoj stav ali ih ne naturaju nikome) koji u stvari sve to radi samo da bi predstavila religiozne ljude lose.Jer sam video da ona ima jos par slicnih idiotskih klipova(al nisam imao volje da ih odgledam  Smile ),te je sasvim moguce da sve to radi kao sprdnju.
A realno-ne bi bila prva koja to radi.
U tom slucaju ( za moje misljenje o glumi ) zasluzuje Oskara za glumu posto sam se za 11 godina zivota u
SAD naslusao ovakvih izjava ( identicnog smisla ) ( iza "zatvorenih vrata", a ne pred kamerom ) od strane
religijom konzumiranih osoba raznih uzrasta.

Kako to da niko nije pomislio da je bar neko iz mora islamskih fundamentalista koji se raduju "hriscansko"/jevrejskim zrtvama u stvari nemusliman koji zeli da takvom izjavom "nanese ljagu" na "milostivi, svepostujuci, sveprijateljski" islam.

Zar ti zemljace nikada nisi cuo "hriscane" koji govore da "Njihov jevrejski Bog zvani 'Isus' ubija sve koji ga ne prihvate kao njihovog Boga." ?!?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I am the real Megatron, that asshole is an imposer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 624
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Motorola raspala
Не разумем како неко у 21. веку може да буде сујеверан.
Ili religiozan... Smiley


Ili iskompleksirani kreten koji ce ceo svet da uci da li postoji ili ne postoji nesto o cemu pojma blagog nema. Smiley
Mislis na popove, patrijahe, pape i ostalu svitu? U pravu si!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:55:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.