Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:09:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Problem sa MSI EX610X  (Pročitano 8442 puta)
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S9+
Nisi me razumeo prijatelju.Nisam ja rekao da si ti koristio racunar za gaming.Bilo bi glupo da kazem posto ja nemam pojma za sta ti koristis laptop.Samo dajem za primer da gaming moze da doprinese kvaru laptopa jer se puno greje.Takodje ja znam da ti nisi platio jeftino taj laptop posto ta serija MSI nije najgora.Laptop je kvarljiva roba u svakom slucaju.Uzeo MSI ili nesto drugo.MSI se razlikuje u toliko od ostalih sto ima verovatno najgori ili da ne budem grub medju najgorim servisima.Takodje kvalitet MSI je sigurno ispod drugih brendova.Na primer danas sam imao prilike da probam ACER laptop od 30 000 din i mogu reci da se jasno vidi da je laptop loseg kvaliteta.E sad MSI za te iste pare nudi duplo vise memorije i dual core CPU.Znaci definitivno je MSI za iste pare bolji harver.Takodje na primer flash memoriju sam uzeo transcend i reklamirao sam je posle 2 meseca.Jednostavno flash je felerican.Pisao sam o tome na forumu.E sad uzeo sam kingston koji je skuplji mozda 20% i evo imam ga vec bar mesec dana i radi odlicno.A znas u cemu je inace razlika izmedju kingstona i npr pqi RAM memorija?Razlika je samo 1.PQI ne prolazi testiranje dok kingston se testira.E tako da danas nema masovne proizvodnje i da brend testira svaki laptop ne bi bilo situacije da crkne svaki 3 laptop.Normalno onda je i cena vece.E sad danas vecina brendova samo stancuje laptopove i ne brine se o testiranju ni bilo cemu.Zato danas tesko da mozes da nadjes razliku izmedju jeftinog HP-a i MSI.Ali ko oce da kupi koliko toliko kvalitetan laptop mora da bira dobru seriju ali i da procita iskustva ljudi sa modelom.Nekad je pioneer pravio 1 rezac super pa naredni katastrofa a isti proizdjac.....A najgore kod laptopa ti je da kupis laptop sa losom maticnom ili losim hladjenjem.Eno pogledaj na bencu HP 6735s.Na jednoj temi se javilo 10 ljudi sa istim kvarom.A to nije MSI nego HP....Tako da idealnih brendova nema niti ima idealnih laptopova.Ima samo lose i bolje serije.A MSI sam sreo ljude koji se kunu u MSI laptopove i kazu da ce ih pre birati nego ostale.Svako svoju muku brine.I ja ko zna dal bi kopao po netu i nalazio srodne duse da mi nije crko MSI.Verovatno bi ovde bio na suprotnoj strani i branio MSI...Meni je drug koji je inace programer i razume se u racunare preporucio MSI i napljuvao je najstrasnije dell.On ima 3 ili 4 godine G seriju MSI i jedino sto je menjao je punjac.......Prezadovoljan je covek sa MSI.Medjutim on je ubo dobru seriju i platio je laptop 750 evra tako da........
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21969
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
mob
Apple iPhone 12, S21
ne,ne,ne...gresis...
Ja sam tebe razumeo, ali ti ovaj put nisi mene...
U potpunosti se slazem i ono sto sam boldovao smatram za dva najveca protivnika laptopova...

Kada bi ih ljudi pazili, tadili na njima one stvari za sta su oni i napravljeni, nosili na redovna ciscenja...trajali bi im godinama...

Pitaju se zasto se pregreva, a igraju igre na lapu celu noc, dok im je u krilu na jastuku...

Nemarni ljudi su mi naj bolji klijenti...njih jaaaaako volim  Smile Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
Pocelo novo doba i ljudi ih koriste kao desk top racunare sto nikada nece moci, bora je u pravu sto se tice brendova sad su svi manje vise isti, moj dell latitude c 500 star 8 god sljaka pod xp-om kao sto danas noviji ne rade, tu je bora 100 posto u pravu razlika je u dobavljacima i sta pakuju a da je radjeno za sve brendove isto to stoji tako da je sve vise istih ili slicnih kvarova sto je razumljivo kad se pogledaju komponente i ko ih je pravio
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S9+
@chelavi1


Nisam citirao post pa me nisi razumeo.Napisao sam odgovor za Milos_14  samo sto sam napisao posle tebe pa je ispalo da se obracam tebi.  Smile


Citat
Pocelo novo doba i ljudi ih koriste kao desk top racunare sto nikada nece moci, bora je u pravu sto se tice brendova sad su svi manje vise isti, moj dell latitude c 500 star 8 god sljaka pod xp-om kao sto danas noviji ne rade, tu je bora 100 posto u pravu razlika je u dobavljacima i sta pakuju a da je radjeno za sve brendove isto to stoji tako da je sve vise istih ili slicnih kvarova sto je razumljivo kad se pogledaju komponente i ko ih je pravio

Znas sta tu ima jos.Na primer desktop masine dell , hp i fujitsu sve imaju iste ploce.  Smile Ne sve nego ove modele sto ja imam u firmi.Znaci 3 razlicita brenda i iste ploce.E sad u cemu se razlikuju dell, HP i kompanija od ovog sto sastavljamo ja i ti.Pa razlikuje se samo u jednom.Sto oni ploce nabavljaju samo one koje su kvalitet, napajanja su specijalno dobro odradjena da ne crknu za 14 dana, kucista su napravljena savrseno i imaju dobar protok vazduha.A sta mi radimo?Sklapamo masinu i stavljamo quad CPU, grafiku sa 1 gb ddr5 memorije i trpamo Kineska napajanja i Kineska kucista.Tj ne mislim bukvalno ti i ja nego svi koji sastavljaju masine.Onda comtrade lupi nalepnicu svoju i kaze na TV "fabrika racunara".To je smesno.To su masine sklepane od delova koje imas pri ruci.Ti da bi sastavio dobru masinu moras da imas prvo dobru plocu, zatim dobro napajanje i kucista.Pa nek onda da tovaris jaku grafiku i ne znam sta jos.Ali onda ne bi masina bila 20 000 din nego bi  bila 40 000 (govorim hipoteticki).To je isto kod laptopa.Ploca za laptop realno treba da kosta bar 200 evra.Plus kad se skupe sve ostale stvari cena je bar 500 evra.Govorim opet hipoteticki.A MSI napravi laptop za 300 evra.S time da tu oduzmi marzu firme , pa PDV , pa zarada uvoznika , pa carina i na kraju zarada proizvodjaca.Tu dodje do sume da proizvodna cena tog laptopa nije vise od 150 evra.E sad se vratite na ono da ploca nije manje od 200 evra pa vidite kako je moguce da oni naprave masinu za te pare.To je poenta pada kvaliteta.Da je ta ploca iole kvalitetna i da je hladjenje odradjeno kako valja taj laptop ne bi trajao maximum 2 godine nego bi trajao 5 godina.Btw garancija na najgore destop masine od 13 000 din je 3 godine a do juce su 90% brendova davali 1 godinu na laptop........Mislim na fixni telefon daju vise nego na laptop.........
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
to da ali ovde neko drzi monopol pogledaj koliko kostaju takvve ili slicne konfiguracije napolju malo je smesno sta se pakuje i prodaje po ovako jakim cenama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S9+
Zavisi sta mislis?Ako mislis na apple proizvode slazem se.Ako mislis na inace sve to se ne slazem jer kod nas su cene lapova nenormalno male.Na primer u Bosni MSI laptop je moj drug platio 200 evra vise nego u Srbiji.Takodje moji drugari iz Hrvatske sve placaju skuplje nego kod nas.Konfiguracije su isto smesno jeftine danas.Na primer imas dual core CPU do jaja , 3 gb ram-a , 1 TB hard , grafiku sa 1 gb ddr3 memorije za 19 500 din.To je smesno jeftino.Mislim to je na akciji ali svejedno.Takodje hard od 1 TB je 50 evra sto je smesna cena.E sad ono sto je kod nas extra skupo je tableti , aplle asortiman a takodje su extra skupi delovi za laptop.Ali to je sve jer smo zatucana zemlja i nemamo mogucnost da lepo sve uzimamo od napolje.Da mozes na narucis ipad za 400 evra iz Nemacke da vidis kako bi ovi nasi pederi stavili cenu od 700 evra.Pazi kad sam ja uzimao MSI laptop cena mu je bila 420 evra.E sad danas za 300 evra mozes da uzmes MSI laptop.Takodje najeftiniji laptop kad sam ja uzimao bio je 400 evra.Za manje nije moglo da se uzme.Cene su pukle posle nove godine.Mi smo ladno prodavali polovne lapove za 250 evra i isli su kao alva.Danas idi na limundo pa pogledaj one koji traze 200 evra da imaju 0 ponuda.Znaci  cene racunara nisu skupe uopste.
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia 6630, valjda
Ozbiljno  zar MSI nema 72sata garanciju, tj da dodju da pokupe laptop?
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Ozbiljno  zar MSI nema 72sata garanciju, tj da dodju da pokupe laptop?



Ima da.Ali jesi ti nekad cuo za "mrtvo slovo na papiru".To sto pise ne mora da znaci da se primenjuje.  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Nokia 6630, valjda
Ako si napisao - poshtuj, zovesh dva tri puta, obavestish ih da snimash razgovor i nadjesh advokata...

« Poslednja izmena: 02. Apr 2011, 13:16:05 od lerr »
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 43
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Pa da,imaju to ali kao sto rece neko,oni to uopste ne postuju,tih 72 sata su 9 dana posto se racuna 8 radnih sati dnevno. Ja kad sam im poslao da mi menjaju kuler,vratili su laptop posle 3 nedelje i to sam ih zvao bar 5 puta,na kraju je ispalo da su kao posle 4,5 dana zamenili kuler ali sam im ja dao pogresan broj pa nisu mogli da me dobiju. Cim im stigo laptop pozvali su me da mi kazu cenu kulera i da pitaju dal da rade,a posle toga kao ja sam ima dao pogresan broj...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:09:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.