Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:59:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Секс у дугој вези  (Pročitano 7645 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
Nisu Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Pijem, Pusim, Drogiram se cini mi se popravljam se

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3886
Zastava ARG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Apple 3G
svaka je zena posebna i drugacija od drugih  Smile
IP sačuvana
social share
I sat back looking at the stars and began to think.. where the HECK is my roof?!
Ko voli Slobodana Milosevica manji umro nego sto se rodio
[ icon_paper  by galileo011]:Ne budi buljas
[Ovo je default odgovor u slucaju da se pitanje ponovi].Burek SK spam team®
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Alcatel One Touch
svaka je zena posebna i drugacija od drugih  Smile
   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Seks: Bračna dužnost ili...

Pisala mi je jedna čitateljka i pitala kakve posledice ima osoba koja je u dugogodišnjem (bračnom) odnosu bez ljubavi i ima seksualne odnose s partnerom jer mora „ispunjavati bračne dužnosti“. U tim odnosima ne uživa a oseća i krivicu zbog nepostojanja seksualne i emotivne želje prema partneru.

Nažalost, takvih veza i brakova ima. Ljudi ostaju zajedno zbog različitih razloga i nakon što je ljubav već davno umrla. Ne mislim da je svaka takva veza ili brak loša.

Sigurna sam da postoje parovi koji osećaju duboko poštovanje i odanost jedno prema drugome iako seksualnu ljubav i želju više ne osećaju.

U istraživanjima možemo čitati i o parovima koji su zajedno a seksualne odnose imaju vrlo retko ili ih jedno s drugim, više uopšte i nemaju. Među takvim parovima sigurno ima ljudi koji su zadovoljni svojim životom i ne osećaju da u takvoj vezi trpe. Međutim, o njima neću danas pisati. Oni su učinili svoj izbor koji poštujem, znaju zašto su zajedno, prepoznaju lepotu u zajedničkom životu iako seksualna ljubav više ne živi s njima.

Danas razmišljam o svim onim ženama i muškarcima koje sam susrela ili upoznala, koji su u braku ili dugogodišnjem partnerstvu a koji su duboko nesrećni i nezadovoljni seksualnim odnosima u svojoj vezi/braku.

U ovom razmišljanju pomaže mi i susret sa ženom koja je došla na razgovor u savetovalište i nakon razgovora i dogovora da ćemo se ponovo videti, poslala mi je mail i obavestila me da je ipak odlučila da neće dolaziti. Napisala je da ne oseća snagu u sebi da se nosi sa svim problemima koje je spomenula na razgovoru i da će mi se javiti kasnije. Dosta je vremena od tada prošlo i nije se više javila.

Ona mi je pričala o svom braku i odnosu s mužem koji joj je bio jako težak. U braku je puno godina. Udala se jer je bila zaljubljena mada se često, kroz ove godine pitala je li je bila zaljubljena u svog muža ili u ideju da će se udati?

Ona i muž nisu nikada bili srodne duše, ali je osećala da je on privlači i da želi da bude s njim. U seksu nije nikada „nešto uživala“ kako sama kaže, a nakon što su došla deca, nije više uopšte uživala u seksu sa svojim mužem i imali su odnose samo kad bi on insistirao i kad bi ona osetila grižu savest zbog stalnog izbegavanja i odbijanja odnosa.

Kaže da je dobar otac i dobar čovek. Njoj je problem što nikada nisu imali onu bliskost i intimnost koju je želela. Iz početka je pokušavala izgraditi takvu bliskost a s vremenom je odustala. Bilo joj je jednostavnije brinuti se za decu i u tome dobijati emocionalno ispunjenje nego pokušavati da dobije od njega nežnost za kojom je čeznula. Nikada mu nije rekla šta bi u seksu želela niti šta joj ne odgovara u načinu kako vode ljubav.

On nije nikada pitao i tako je to išlo godinama.

Ispunjavali su svoje bračne dužnosti. Svaki put kada imaju seksualne odnose ona oseća tugu i frustraciju, ljuta je na sebe što nije svih ovih godina pokušala nešto da promeni, što nije bila otvorenija u izražavanju svojih seksuanih želja. Nije ga nikad pitala kako se on oseća sa takvim seksualnim životom. Oni svoje seksualno nezadovoljstvo prećutkuju.

Verovatno je svako od vas upoznao par sa sličnom pričom. I svaka je ta priča, ma koliko različita bila, frustrirajuća. Kad dvoje ljudi imaju seksualne odnose jer moraju da ispunjavaju svoju bračnu dužnost, to ne zvuči kao veliko zadovoljstvo ni užitak, zar ne?

Da li je nedostatak bliskosti bio pre nego što je seks postao ispunjavanje bračne dužnosti ili je ispunjavanje bračne dužnosti isteralo bliskost i intimnost?

I jedno i drugo je moguće.

Sigurno je da „ispunjavanje bračne dužnosti“ i uživanje u intimnosti i bliskosti ne idu ruku pod ruku. I šta god bilo prvo, ako nastavite i dalje da ispunjavate svoju bračnu dužnost, možete biti sigurni da će bliskosti i intimnosti biti sve manje i manje.

Važno je znati da je moguće učiniti promene. Moguće je da svato sebi jasno i glasno prizna u kakvoj situaciji se nalazi: da li je zadovoljan/na seksualnim životom koji ima u svom braku; šta čini da to nezadovoljstvo promeni; da li je spreman/na otvoreno razgovarati o seksualnosti u svom braku, ma koliko neugodan razgovor bio?

Rizik postoji. Možda ćete početi razgovarati i o nekim drugim stvarima s kojima niste zadovoljni, možda ćete početi jedno drugo da okrivljavate za situaciju u kojoj ste se našli, možda se bojite da bi takav razgovor doveo do razdvajanja ili razlaza?

Moguće je ili bolje reći skoro pa je sigurno da će otvoren razgovor o nazadovoljstvu seksualnim životom biti težak i bolan za oboje. Međutim, koja je alternativa? Ostati nezadovoljni i dalje? Tražiti seksualni užitak izvan braka?

Uveravati sebe da vam to više nije ni važno? Za mene nema boljeg izbora od otvorenog razgovora. Svakako, sam razgovor nije garancija da će biti bolje ali barem je odraz ne-mirenja s postojećim stanjem.

Sledeće nedelje nastavljam razmišljanje o istoj temi. Možda se u međuvremenu javi neko od vas koji čitate ove retke i sa svojom pričom. Bilo bi mi drago, naročito ako imate iskustvo sretnog rešenja frustrirajuće situacije u kojoj ste bili.

B92
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Citat
Примећујемо да је све више мушкараца у дугим везама који избегавају секс са својим партнеркама.
Smile

Ovaj Zoran pojma nema.
Prema mojim istrazivanjima situacija je sasvim obrnuta. Smile


To se ne računa.  Smile
Ti si ninfo, i ako mučenik jadan ne odradi svoju bračnu dužnost, leti sve po kući.  Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.151
mob
Nokia 
 Smile Smile Smile

aaa Vlastimire zlato ...kako pamtite sve sto pisem ccccc...progonitelji moji  Smile Smile
Ninfo zato sto ne prihvatam Ne kao odgovor? Mislim da si ovaj put omanuo u definiciji. To sto, imate komplekse i bojite se zahteva vasih zena ne znaci da smo mi ninfo nego da ste vi impo  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Samsung Galaxy S Advance
Citat
Nikada mu nije rekla šta bi u seksu želela niti šta joj ne odgovara u načinu kako vode ljubav.

On nije nikada pitao i tako je to išlo godinama.

Ispunjavali su svoje bračne dužnosti. Svaki put kada imaju seksualne odnose ona oseća tugu i frustraciju, ljuta je na sebe što nije svih ovih godina pokušala nešto da promeni, što nije bila otvorenija u izražavanju svojih seksuanih želja. Nije ga nikad pitala kako se on oseća sa takvim seksualnim životom. Oni svoje seksualno nezadovoljstvo prećutkuju.


Ovo mozhe i u savete, ali ovde mi deluje kao da vishe mozhe da pomogne:

"Ko cuti, ima pravo da trpi"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Pijem, Pusim, Drogiram se cini mi se popravljam se

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3886
Zastava ARG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Apple 3G
i ja bi uzo majmuna pa bi ga okrećo  Smile
IP sačuvana
social share
I sat back looking at the stars and began to think.. where the HECK is my roof?!
Ko voli Slobodana Milosevica manji umro nego sto se rodio
[ icon_paper  by galileo011]:Ne budi buljas
[Ovo je default odgovor u slucaju da se pitanje ponovi].Burek SK spam team®
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:59:46
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: majmuna uzo

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.