Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:00:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milan Mladenović dobija plato?  (Pročitano 2760 puta)
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Nokia 
СРБИЈА НЕ БИ БИЛА ОВАКВА ДА НАМ НИСУ ОДУЗЕТЕ ВРЕДНОСТИ КОЈЕ СИМБОЛИЗУЈЕ И МИЛАН МЛАДЕНОВИЋ
Иницијатива за Трг Милана Младеновића | 14.04.2011.

Данас је завршено прикупљање потписа подршке грађана за иницијативу да се простор испред Дома омладине назове по фронтмену групе ЕКВ Милану Младеновићу. Грађани и познате личности из јавног живота и света музике подржали су идеју да Дом Омладине убудуће буде на адреси Милана Младеновића 1. Петицију је потписао и председник Либерално демократске партије Чедомир Јовановић. На платоу испред Дома омладине данас су били и својим потписима пружили подршку овој иницијативи и Драги и Жика Јелић из YУ групе, Драгољуб Ђуричић, бубњар, Иван Феце Фирчи и Марко Миливојевић, бивши бубњари ЕКВ-а, Зоран Костић Цане из Партибрејкерса, Ђорђе Давид, Дубравка Марковић, новинарка, Бранислав Бојовић Бане из групе Сунсхине и многи други.

„Милан Младеновић симбол је генерације која о себи није размишљала и говорила онако како то раде данашње генерације. Мислим да је превише политике у нашем животу и да је она окупирала сваки сегмент наше стварности и због тога све оно што живимо је толико далеко од оног што нам је потребно“ – рекао је председник ЛДП Чедомир Јовановић новинарима након потписивање инцијативе да плато испред Дома омладине добије име Трг Милана Младеновића.

„Припадам генерацији која је одрасла уз оно што симболизује Милан Младеновић и без овог трга он је део наших живота и зато мислим да је свака улица у овом граду његова на неки чудан начин, сваки трг. Идеје о којима је он говорио, које он симболизује су превише јаке да би биле трајно потиснуте. Много људи је отишло из овога града, он не личи на онај у коме смо одрасли. Мислим да ако нисмо успели да тај Београд сачувамо, морамо макар оставити прилику нашој деци да поред мафијашица буду у прилици да се макар сретну са сликом и симболом другачије вредности, то је оно што је мени једино важно. Свако бира свој пут у животу и имам мало више раузмевања за генерацију младих људи због тога што им је ускраћена прилика да изаберу између Цеце и Милана Младеновића. “ – рекао је Јовановић .

„Да су људи више слушали оно што је он говорио и генерација којој је он припадао онда би били и више разумни“ - рекао је Јовановић и напоменуо да мамурлук у коме живимо је последица чињенице да су нам уништене оне вредности које су фундаменталне, култура, образовање, један дух Београда о коме се превише прича, а премало је спремности да се каже истина да је Београд онакав какви су Београђани, такав је био пре 30 година и такав је и данас.

„Србија не би била оваква каква је данас да нам нису неке вредности које симболизује Милан Младеновић, одузете и уништене. Слушамо музику од пре 30 година, читамо књиге написане пре 30 година које су савременије од времена у којем живимо, уживамо у филмовима од пре 30 година. Живимо фалсификат од живота и људи који су ово потписали треба да схвате да је Милан велики због тога што је живео свој живот, а да они не смеју да дигну руке од свог и да не могу да га замене било чијим другим колико год да је он велики“ – рекао је Јовановић .

Лидер ЛДП истакао је да је превише људи потписало ову иницијативу и стало иза идеје да би она могла да се игнорише.

„Странке постоје да би управљале овим градом, за то су добиле подршку грађана и ја мислим да од тога не треба да бежимо и драго ми је што је то, ипак, прошло на један позитиван начин. Са друге стране, жао ми је што без једне овакве иницијативе то не би било могуће. Ја сам одрастао у Београду у којем се није живело по партијским диктатима и у Београду у којем није било пресудно важно чланство у странци за било какав друштвени ангажман и такав Београд треба да створимо или да оставимо простор за нешто тако нашој деци. Моји клинци расту уз између осталог и ЕКВ, а сами су открили Рамонсе“ - рекао је Јовановић

Иницијативу за Трг Милана Младеновића у Београду подржала су бројана удружења и појединци, попут Удружење рок музичара Србије. Прикупљање потписа подршке грађана организовала је протеклих дана Канцеларија за младе Градске управе града Београда.

                 
----------------------------------------------
http://www.scribd.com/doc/35440104/%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%85-%D0%90%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B5-%D0%91%D0%BE%D0%B3-%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D1%80%D0%BE%D0%BB

http://www.svetigora.com/node/1616
« Poslednja izmena: 15. Apr 2011, 03:10:46 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6357
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.205
gde treba da se potpisem?  Smile  Smile
IP sačuvana
social share

               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung galaxy s4
Plato M. Mladenovića i zvanično?

Komisija Skupštine Beograda za spomenike i imenovanje trgova i ulica danas je prihvatila inicijativu odborničke grupe Liberalno demokratske partije (LDP) da prostor ispred Doma omladine dobije naziv Plato Milana Mladenovića.


Kako se ističe u saopštenju LDP, prihvatanje predloga znači da će inicijativa biti prosleđena Skupštini Beograda koja bi trebalo na prvoj narednoj sednici da donese konačnu odluku.

 Na taj način bi i zvanično bio ustanovljen Plato Milana Mladenovića, vođe grupe EKV, koji je umro 2004. godine.

 "Beograd će se time odužiti čoveku koji je svojom muzikom i poetikom uticao na generacije Beograđana", ocenjuje LDP.

 Milan Mladenović je rođen 21. septembra 1958. godine u Zagrebu, a kako mu je otac bio vojno lice, šest godina kasnije se sele u Sarajevo, a 1970. porodica prelazi u Beograd.

 U februaru 1982. godine, Milan formira grupu Katarina II, koja nakon nekoliko godina menja ime u Ekatarina Velika, a zatim i u EKV i postaje jedan od najpopularnijih i najuticajnijih bendova sa prostora bivše Jugoslavije. U toku svog postojanja grupa je objavila devet albuma, sa pesmama koje su obeležile to vreme - "Aut", "Par godina za nas", "Oči boje meda","Ljubav", "Krug", "Dum-dum", "Neko nas posmatra"...

 Milan Mladenović preminuo je od raka unutrašnjih organa, 5. novembra 1994. u Beogradu.


Izvor: FoNet, B92
IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


tko zna kako daleko odlazim...

Zodijak
Pol Žena
Poruke 18119
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
gde treba da se potpisem?  Smile  Smile

gde ne treba  Smile
IP sačuvana
social share
шš
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 07:00:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.