Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:18:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 106 107 109
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vreme budjenja dolazi  (Pročitano 181854 puta)
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
 Свако ће на крају баладе да сазна има ли истине у свему или не а онда ће покупити плодове које је засејао.. Можда би мудрије било суздржати се пљувања светих јер смо ми дефинитивно веома веома велике незналице генерално.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7038
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Свако ће на крају баладе да сазна има ли истине у свему или не а онда ће покупити плодове које је засејао.. Можда би мудрије било суздржати се пљувања светих јер смо ми дефинитивно веома веома велике незналице генерално.
Ako ćeš tako da razmišljaš onda bi trebalo da se uzdržiš i od poštovanja, hvale  i služenja, jer ako si služio pogrešnom...

To je daleko od buđenja... buđenje podrazumeva da si svestan toga šta je oko tebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Juce sa odgledao jedan novi film koji se zove "DAN" ili "DAY ".

Radi se o vremenu oko desetak godina posle kolapsiranja drustva usled prirodnih i ekonomskih katastrofa .
Covecanstvo se podelilo u takoreci dve grupe , Na one koji  su zigozsani i one koji nisu .
Oni koji su zigosani su u vecini i love i hvataju ove druge poput zivotinja iskljucivo za hranu .

Uvek me je fasciniralo kao na primer posle hurikana "Katarine "koliko brzo drustvo kolapsira u nistavilo .

U USA a i nekim drugim delovima sveta Jovanovo otkrovenje je popularno zato sto reflektuje svakodnevne takoreci sezonske probleme ,u kojima se covek u susretu sa prirodom cesto nadje .
Slusajuci pripoved crkvenog radija mislim da ljudima puno znaci to sto nisu sami i u tome nalaze utehu .

Naravno to im nista nece da pomogne ,

Naravno kad nocas i sutra bude udario ovaj masivni Hurikan Sandy ,ostace bez struje i gasa i vode i krova na glavom ,mnogi ce da izgube sve sto imaju ,vec je 45 mrtvih na obliznjim ostrvima ali tvrdoglavo nastavljaju da zive na tom mestu uprkos 20 hurikana svake godine koji su na porastu sa brojem sa  jacinom ,snagom i duzinom inteziteta sa kojim udaraju .


Evo ovo je ispod Savet Americkog crvenog krsta za pripremu pre dolaska Oluje ili sta da se radi kad svetla nestane .

-- Download an application to your smartphone that can notify people where you are, and if you need help or are safe. The Red Cross has a Hurricane App available in the Apple App Store and the Google Play Store. A First Aid app is also available.
-- Use hurricane shutters or board up windows and doors with 5/8 inch plywood.
-- Bring outside items in if they could be picked up by the wind.
-- Clear gutters of debris.
-- Reinforce the garage door.
-- Turn the refrigerator to its coldest setting in case power goes off. Use a cooler to keep from opening the doors on the freezer or refrigerator.
-- Fill a bathtub with water.
-- Get full tank of gas in one car.
-- Go over the evacuation plan with the family, and learn alternate routes to safety.
-- Learn the location of the nearest shelter or nearest pet-friendly shelter.
-- Put an ax in your attic in case of severe flooding.
-- Evacuate if ordered and stick to marked evacuation routes, if possible.
-- Store important documents -- passports, Social Security cards, birth certificates, deeds -- in a watertight container.
-- Have a current inventory of household property.
-- Leave a note to say where you are going.
-- Unplug small appliances and electronics before you leave.
-- If possible, turn off the electricity, gas and water for residence.

Lista Potrebstina neophodnih za prezivljavanje Oluje

-- A three-day supply of water, one gallon per person per day.
-- Three days of food, with suggested items including: canned meats, canned or dried fruits, canned vegetables, canned juice, peanut butter, jelly, salt-free crackers, energy/protein bars, trail mix/nuts, dry cereal, cookies or other comfort food.
-- A can opener.
-- Flashlight(s).
-- A battery-powered radio, preferably a weather radio.
-- Extra batteries.
-- A first aid kit, including latex gloves; sterile dressings; soap/cleaning agent; antibiotic ointment; burn ointment; adhesive bandages in small, medium and large sizes; eye wash; a thermometer; aspirin/pain reliever; anti-diarrhea tablets; antacids; laxatives; small scissors; tweezers; petroleum jelly.
-- A small fire extinguisher.
-- Whistles for each person.
-- A seven-day supply of medications.
-- Vitamins.
-- A multipurpose tool, with pliers and a screwdriver.
-- Cell phones and chargers.
-- Contact information for the family.
-- A sleeping bag for each person.
-- Extra cash.
-- A silver foil emergency blanket.
-- A map of the area.
-- Baby supplies.
-- Pet supplies.
-- Wet wipes.
-- A camera (to document storm damage).
-- Insect repellent.
-- Rain gear.
-- Tools and supplies for securing your home.
-- Plastic sheeting.
-- Duct tape.
-- Dust masks.
-- An extra set of house keys.
-- An extra set of car keys.
-- An emergency ladder to evacuate the second floor.
-- Household bleach.
-- Paper cups, plates and paper towels.
-- Activities for children.
-- Charcoal and matches, if you have a portable grill. But only use it outside.

Savet Americkog Crvenog Krsta sta da se radi posle nevremena .

-- Continue listening to a NOAA Weather Radio or the local news for the latest updates.
-- Stay alert for extended rainfall and subsequent flooding even after the hurricane or tropical storm has ended.
-- If you evacuated, return home only when officials say it is safe.
-- Drive only if necessary and avoid flooded roads and washed out bridges.
-- Keep away from loose or dangling power lines and report them immediately to the power company.
-- Stay out of any building that has water around it.
-- Inspect your home for damage. Take pictures of damage, both of the building and its contents, for insurance purposes.
-- Use flashlights in the dark. Do NOT use candles.
-- Avoid drinking or preparing food with tap water until you are sure it's not contaminated.
-- Check refrigerated food for spoilage. If in doubt, throw it out.
-- Wear protective clothing and be cautious when cleaning up to avoid injury.
-- Watch animals closely and keep them under your direct control.
-- Use the telephone only for emergency calls.

Sources: American Red Cross, Federal Emergency Management Agency, National Hurricane Center
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Свако ће на крају баладе да сазна има ли истине у свему или не а онда ће покупити плодове које је засејао.. Можда би мудрије било суздржати се пљувања светих јер смо ми дефинитивно веома веома велике незналице генерално.
Ako ćeš tako da razmišljaš onda bi trebalo da se uzdržiš i od poštovanja, hvale  i služenja, jer ako si služio pogrešnom...

To je daleko od buđenja... buđenje podrazumeva da si svestan toga šta je oko tebe.
Учење на сопственим грешкама је одлично за почетак. Бити свестан ствари око себе наравно, бити свестан ствари и у себи-дефинитивно. Књиге попут "Моћ Садашњег Тренутка", "Буђење" и сл. могу помоћи јер дају полазне тачке како се освестити кроз (само)посматрање без осуде и суздржавање од прераних закључака.
 Ми волимо да закључујемо. Обожавамо да судимо о свему а не гледамо полазне тачке у себи...

  Потребно је будити се у тишини. Издржати искушења качења са људима јер су односи изузетно комплексни и замршени.. Прича је предуга.

 
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7038
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Књиге попут "Моћ Садашњег Тренутка", "Буђење" и сл. могу помоћи јер дају полазне тачке како се освестити кроз (само)посматрање без осуде и суздржавање од прераних закључака.
Moć Sadašnjeg trenutka. Budizam izmešan sa misticizmom, par pozivanja na Isusa - sve upakovano kao Nju Ejdž verzija Zena

Crkveno pravilo broj 9:
Jeretičke knjige ne čitati.


Prethodno si napisao da ne treba sačekati budućnost za odgovor i treba pogledati polaznu tačku (dakle prošlost).
Knjiga koju su naveo uči da te dve stvari ometaju razumevanje sadašnjosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Ako se tice budjenja kolektivne svesti covecanstva to je jos prilicno daleko ,
mozda cak i hiljadu godina daleko i za sada nedostizno i samo utopija.

Kolektivno prosvecenje i Budjenje svesti svakog pojedinca na globalnoj skali bi podrazumevalo sledece stvari ;

1.Da nema vise gladnih a ni zednih ,vec da su svima zadovoljene osnovne potrebe.
2.Da ljudi vise ne rade poslove u kojima je ugrozeno ljudsko zdravlje a da nemaju adekvatnu zastitu.
3.Da ljudi ne rade vise za profit ili platu vec da bi unapredili sebe i svoje sposobnosti .
4.Da svi ljudi sveta podjednako dele rezerve ovog sveta .
5.Da je jedan zakon isti za sve na svetu i da niko nije izvan zakona bez obzira na svoj status .
6.Da je jedan jedini sluzbeni jezik za sve na svetu zbog lakse komunikacije medju ljudima.
7. Da covek zivi u skladu sa prirodom ,daje voli ,stiti ,odrzava i cuva od bilo kakvih katastrofa
poput pozara, prosipanja nafte ,hemiskih trovanja i drasticnih genetskih bioloskih promena .
8.Da su sve prirodne zelene povrsine pod internacionalnom zastitom od ilegalnog secenja i ilegalne agrokulture i ilegalnog rudarstva.
9. Da se nasilje i kriminal zaustave kompletno medju ljudima , da nema vise silovanja , pljackanja i ubistva .
10. Da covek ogranici svoj natalitet i porast populacije u skladu sa okolinom u kojoj zivi i rezervama koje ima.

Za koj ce kure nekom tamo licno prosvecenje kad njegova vrsta nece da prezivi ,

Covecansvo moze lako da ostane bez prirodnih rezervi pre nego sto nadje novi izvor energije
koji adekvatno moze zameniti naftu .
Kazu ljudi imamo solarnu energiju ,eto imam par solarnih celija na krovu za toplu vodu , baterijsku lampu ,radio
solarni tus za kampovanje ,solarni punjac za akumulator i decija kolca ali sve su to samo igracke .
  Tek Kad budem video Fabrike ,Kombajne i Brodove  i Vozove i Avione koji rade na solarnu energiju
e tek onda cu imati malo vise vere u nju, za sada to je 500 godina daleko .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Nokia Luvmya 520
Priče nisu identične, a stvari koje su iste lako se daju objasniti prepisivanjem.
Dobro je što razumeš da je početkom nove ere bilo šta moglo da bude dodato u jevanđelja.
" Bio jednom jedan Isus koji je radio to i to .... " je identicno. Jovanovo jevandjelje se razlikuje po stilu pisanja od ostala 3 koja se nazivaju "sinoptickim" ili 'sazetim' jevandjeljima. Luka je sve prepisao, a jedino su u Markovom jevandjelju dodati stihovi 16:9-20 ( koji sadrze pricu o samolansiranju koja je fabrikovana kod Luke ). To kazu
istoricari koji su se bavili tim tekstovima.
Citat
Naravno da nije, osim starozavetnih proroka, indijskih učitelja, tibetskih Lama, Esena, Jovana Krstitelja, Bude...
Ne valja ti taj mali svemir negiranja svega u koji si se zatvorio.
A dokaz da Isusove reci nisu originalne i unikatne je tvoja tvrdnja da je to tako ?
Ti si u svemiru negiranja a ne ja, ti si taj koji tvrdi da je sve u jevandjeljima laz sem price o navodnoj kradji magarca koju si izmislio posto se ta kradja ne nalazi u jevandjeljima.
Citat
Da su želeli, mogli su kao i u slučaju ostalih jevanđelja da ih sve uklone i ti bi danas mogao da čitaš samo Pavlove poslanice npr.
Naravno, tvoja specijalnost "sta bi bilo kad bi bilo". Verovatno smatras da je neko mogao da unisti i stari zavet. Isus je i sam rekao da se u starom zavetu nalazi sve sto je bitno i rekao je ta je to knjiga cije ce svako slovo ostati sacuvano do kraja. Za sada je tako.
Citat
Isus se ponašao upravo onako kao se i danas ponašaju sledbenici hrišćanske sekte, egoistički, lažljivo, obmanjivački, neuko i pokvareno. A sve pod velom dobrodušnosti.
Sada ces reci da ove reci ne predstavljaju mrznju prema imaginarnom liku.
Sve je u jevandjeljima laz, sem izmisljotina o Isusu koje tebi prijaju.
Citat
Ovo ''i umro kao farisej'' sam imputiraš odbijajući mu priliku da je stvarno poverovao i promeni se, što je suprotno sa idejom da neko može da spozna istinu koja je Isus. Jednu bajku zamenjuješ svojom i to bez razloga.
Ne, Savle je sam naglasio da je farisej od rodjenja, sin fariseja koji nikada nije promenio to ubedjenje/verovanje. To su njegove reci koje je zapisao njegov kompanjon Luka.
Dela apostolska 23:6 " A znajući Pavle da je jedan deo sadukeja a drugi fariseja povika na skupštini: Ljudi braćo! Ja sam farisej i sin farisejev: za nadu i za vaskrsenje iz mrtvih doveden sam na sud. "
Filipljanima 3:5 " Koji sam obrezan osmi dan, od roda Izrailjevog, kolena Venijaminovog, Jevrejin od Jevreja, po zakonu farisej. "
Mozda to tebi iz nekog razloga ne odgovara pa ces i to proglasiti za laz.
Citat
Isus je lažov poput Pavla i opsenar (loš) koji tvrdi da je nešto drugo, i na više mesta u Bibliji je izrekao laži, tako da meni ne moraš da objašnjavaš šta je oksimoron, ali sebe moraš da ispitaš u šta veruješ i šta ćeš da tvrdiš. 
Izrekao je lazi bas kao sto je ukrao magarca, samo sto to nigde ne pise nego si to ti izmislio.
A ja ne verujem ni u Isusa niti u bilo sta drugo.
Citat
Sva proročanstva starog zaveta, uprkos pokušajima Isusa da ih ispuni, nisu ispunjena u njegovom slučaju, tako da ti cela priča sa njim pada u vodu. Ali, to je za neku drugu temu.
Sto se Isusa tice rekao sam ( a ti nikako ne shvatas sta govorim ) da su pricom o Isusu ispunjena mesijanska prorocanstva i tako me bas zabole da li se stvarno to desilo ili nije.
A ostala starozavetna prorocanstva o carstvima koja su vladala covecanstvom, religijama lazi, nevoljama koje su zadesile jevreje i ostale su poznati svima koji poznaju istoriju ili vide sta se danas desava.
Citat
Samo se Sith bavi apsolutima.  Smile
Laž je da ja mrzim religiju, to je tvoja konstrukcija koji si napravio ne čitajući dovoljno dobro. Eto, tražio si od nekih forumaša da ti demonstriraju gde si ikad pogrešio, sad imaju primer.

Isus, kako nije bio Mesija, je obmanuo čoveka koji je bio vlasnik magarice. To se zove prevara. Digli su mu životinjiu ispred nosa dok je on verovao da se dešava nešto drugo.
Kako onda definises osecaj koji te navodi da lazima nazivas sve sto je religioznim ljudima svetinja ?
Naveo sam ti gde se u sva cetiri jevandjelja nalazi prica o Isusu u kojoj Isus nije imao kontakt sa vlasnicima zivotinje. Znaci izmislio si da Isus u jevandjeljima nije Mesija i da je poklon magarac ljudi koji su ga obozavali ustvari obmana.
Koji je smisao u nazivanju jevandjelja - izmisljotinama pa zatim dodavati scenario
koji odgovara tvojoj imaginaciji ?!?
Citat
Ako budeš otkrio odgovor na pitanje kako se doprinosi životu, otkrićeš i ko je to možda uradio.
Ljudi dobijaju zivot na poklon pa ga izgube, sto znaci da covek moze da ima doprinos samo gubljenju zivota posto nijedan do sada nije uspeo da odrzi.
« Poslednja izmena: 30. Okt 2012, 20:38:51 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7038
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Bio jednom jedan Isus koji je radio to i to .... " je identicno. Jovanovo jevandjelje se razlikuje po stilu pisanja od ostala 3 koja se nazivaju "sinoptickim" ili 'sazetim' jevandjeljima. Luka je sve prepisao, a jedino su u Markovom jevandjelju dodati stihovi 16:9-20 ( koji sadrze pricu o samolansiranju koja je fabrikovana kod Luke ). To kazu
istoricari koji su se bavili tim tekstovima.
Prepisivali ljudi jedni od drugih, kitili kako se kome šta sviđa.
Ali i povrh toga, postoji puno neslaganja između opisa istih događaja.


A dokaz da Isusove reci nisu originalne i unikatne je tvoja tvrdnja da je to tako ?
Naravno da nije, ako želiš istražuj malo, pa ćeš sam da otkriješ.


Ti si u svemiru negiranja a ne ja, ti si taj koji tvrdi da je sve u jevandjeljima laz sem price o navodnoj kradji magarca koju si izmislio posto se ta kradja ne nalazi u jevandjeljima.
Opet si doneo pogrešan zaključak. Ja nikada nisam tvrdio da je sve u jevanđeljima laž.

Naravno, tvoja specijalnost "sta bi bilo kad bi bilo". Verovatno smatras da je neko mogao da unisti i stari zavet. Isus je i sam rekao da se u starom zavetu nalazi sve sto je bitno i rekao je ta je to knjiga cije ce svako slovo ostati sacuvano do kraja. Za sada je tako.
Sad si pokazao i da ne razumeš šta je Stari zavet.


Sada ces reci da ove reci ne predstavljaju mrznju prema imaginarnom liku.
Sve je u jevandjeljima laz, sem izmisljotina o Isusu koje tebi prijaju.
Ja nikada nisam tvrdio da je Isus imaginaran lik. Nižeš pogrešan zaključak jedan za drugim. Mnogo je to od čoveka koji je tvrdio da nikada ništa pogrešno nije kazao.


Ne, Savle je sam naglasio da je farisej od rodjenja, sin fariseja koji nikada nije promenio to ubedjenje/verovanje...
To ne može da spreči Pavla da stvarno poveruje, za razliku od ostalih fariseja, da je Isus Mesija.


Izrekao je lazi bas kao sto je ukrao magarca, samo sto to nigde ne pise nego si to ti izmislio.
A ja ne verujem ni u Isusa niti u bilo sta drugo.
To što ti ne možeš (ili ne želiš da razumeš) kako je Isus obmanuo nekoga je samo tvoj problem.
A ako tražiš šta je još slagao, samo trebaš da pitaš.

Sto se Isusa tice rekao sam ( a ti nikako ne shvatas sta govorim ) da su pricom o Isusu ispunjena mesijanska prorocanstva i tako me bas zabole da li se stvarno to desilo ili nije.
Bez nervoze, ne moraš tako akademski.
Opet ti ponavljam da nisu sva proročanstva koja određuju Mesiju ispunjena (proveri šta nije), uz to, desile su se i neke stvari koje su pogrešno protumačene.


Kako onda definises osecaj koji te navodi da lazima nazivas sve sto je religioznim ljudima svetinja ?
E vidiš, tu je tvoj problem. Ako želiš da učestvuješ u raspravi moraš osećanja da ostaviš po strani.

Naveo sam ti gde se u sva cetiri jevandjelja nalazi prica o Isusu u kojoj Isus nije imao kontakt sa vlasnicima zivotinje. Znaci izmislio si da Isus u jevandjeljima nije Mesija i da je poklon magarac ljudi koji su ga obozavali ustvari obmana.
Koji je smisao u nazivanju jevandjelja - izmisljotinama pa zatim dodavati scenario
koji odgovara tvojoj imaginaciji ?!?
Cepidlačiš bez razloga i zahtevaš da "vođa bande" sam izvrši krivično delo koje je osmislio.

Isus iz jevanđelja, uz "najbolji" trud autora, nije Mesija. Nije ispunio sve što Mesija treba da ispuni.
Sve ostalo sledi odatle.



Ljudi dobijaju zivot na poklon pa ga izgube, sto znaci da covek moze da ima doprinos samo gubljenju zivota posto nijedan do sada nije uspeo da odrzi.
Izvukao si pogrešan zaključak.
« Poslednja izmena: 30. Okt 2012, 21:38:50 od Predragoon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Ako se tice budjenja kolektivne svesti covecanstva to je jos prilicno daleko ,
mozda cak i hiljadu godina daleko i za sada nedostizno i samo utopija.

Kolektivno prosvecenje i Budjenje svesti svakog pojedinca na globalnoj skali bi podrazumevalo sledece stvari ;

1.Da nema vise gladnih a ni zednih ,vec da su svima zadovoljene osnovne potrebe.
2.Da ljudi vise ne rade poslove u kojima je ugrozeno ljudsko zdravlje a da nemaju adekvatnu zastitu.
3.Da ljudi ne rade vise za profit ili platu vec da bi unapredili sebe i svoje sposobnosti .
4.Da svi ljudi sveta podjednako dele rezerve ovog sveta .
5.Da je jedan zakon isti za sve na svetu i da niko nije izvan zakona bez obzira na svoj status .
6.Da je jedan jedini sluzbeni jezik za sve na svetu zbog lakse komunikacije medju ljudima.
7. Da covek zivi u skladu sa prirodom ,daje voli ,stiti ,odrzava i cuva od bilo kakvih katastrofa
poput pozara, prosipanja nafte ,hemiskih trovanja i drasticnih genetskih bioloskih promena .
8.Da su sve prirodne zelene povrsine pod internacionalnom zastitom od ilegalnog secenja i ilegalne agrokulture i ilegalnog rudarstva.
9. Da se nasilje i kriminal zaustave kompletno medju ljudima , da nema vise silovanja , pljackanja i ubistva .
10. Da covek ogranici svoj natalitet i porast populacije u skladu sa okolinom u kojoj zivi i rezervama koje ima.

Za koj ce kure nekom tamo licno prosvecenje kad njegova vrsta nece da prezivi ,

Covecansvo moze lako da ostane bez prirodnih rezervi pre nego sto nadje novi izvor energije
koji adekvatno moze zameniti naftu .
Kazu ljudi imamo solarnu energiju ,eto imam par solarnih celija na krovu za toplu vodu , baterijsku lampu ,radio
solarni tus za kampovanje ,solarni punjac za akumulator i decija kolca ali sve su to samo igracke .
  Tek Kad budem video Fabrike ,Kombajne i Brodove  i Vozove i Avione koji rade na solarnu energiju
e tek onda cu imati malo vise vere u nju, za sada to je 500 godina daleko .
Импресиониран сам твојим размишљањем пријатељу. Врло добар богат пост.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Apple 
Hvala Taxtex ,

Na zalost sile mraka su zarobile ovaj svet sa pravilima koje ih cine mocnijim iznad drugih .
Pozitivna promena ovog sveta je teski i dugotrajni proces, samo se lose stvari dogadjaju preko noci .
Za nas ljudski benifit Ja iskreno verujem da postoji sansa da se na ovom svetu i medju nama ponovo rodi
jedan Leonardo da Vinchi , Mozart ili Nikola Tesla koji ce imati znanje i um da nadje resenja nasim problemima ,
a ako se rodi medju vukovima koji sada upravljaju ovim svetom da li ce znati da prepozna lazi koje mu serviraju ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 106 107 109
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:18:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.