Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kineska klopa na srpski način - ekspresno & preukusno - Soya Sos  (Pročitano 7837 puta)
09. Mar 2011, 21:07:59
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Radni naslov: Srbi umeju kad hoce.



Ovo neće biti obični i očekivani tekst o restoranu koji vrši kućnu dostavu. Tako nešto prosto ne bi odgovaralo.

Jedna od retkih prednosti zivota u zemlji koja evidentno ne prati industrijski i drugi razvoj vodecih zemalja u svetu je i to da propusti po neku posledicu tog razvoja, i da pravila koja tamo vaze, u takvoj sredini ne vaze bas uvek, jer u takvoj sredini nista ne uspeva svaki put Smiley

Citiracu Barry Schwartz, jedinog od mojih omiljenih govornika sa TED-a:

"Razlog zašto sve je bilo bolje kada je sve bilo gore je da kada je sve bilo gore, bilo je moguće da je čovek mogao da ima iskustvo koje je bilo prijatno iznenađenje. Sada, u današnjem svetu -- mi imućni, industrijalizovani građani, sa očekivanjem savršenstva -- jedino možemo da se nadamo da će ishodi biti toliko dobri koliko očekujemo da će biti. Nećete nikad biti prijatno iznenađeni zato što vaša očekivanja, i moja očekivanja, su značajno povećana.

Tajna srece -- ovo je zašto ste došli -- tajna sreće je da imate niska očekivanja."


E sad, kakve to sve ima veze sa svim ovim? Velike...

Naime, u vreme kada su Flying Spaghetti Monster i Invisible Pink Unicorn pod nadzorom George Carlin-a stvarali svet, u jednom trenutku, negde na 15% obavljenog posla osetise neverovatnu glad. Pokojni George se uhvati svog mobilnog telefona sa ciljem da naruci kakvu picu ili rostilj sumnjivog kvaliteta, ali avaj, u svom imeniku ne pronađe ni jedan broj sa dostavom. Jednorog pade u depresiju, špageti monster pobesne, ali Carlin je znao - pozvaćemo Ziru, on će napraviti sajt da ne moramo ni da se mrdnemo iz stolice, gde samo unesemo sta hocemo i to se stvori pred nama u razumnom roku i po razumnoj ceni. I bi Donesi.

Elem, taj isti Donesi, zasluzan je za to sto je moja ishrana (iako preobilna) daleko raznovrsnija nego pre. Zasto? Pa zato sto je posao takav da manje vise ceo dan sedim na jednom mestu i taj ili ti obroci koje jedem, obicno mi se prinose za sto... Da... Ja sam od tih sto jedu za racunarom, i maste knjige... Dobro, knjige ne mastim, ali za radnim stolom, fakat, jedem.

Onomad mi Nebojsa preporuci, tokom jedne od nasih epskih brainstorm-design-fight-business-bullshit seansi, da probam kinesku hranu. Isprva odbijah, ali na kraju pristadoh. Nisam bio hrabar da kao on jedem neke gay pecurke i cuda, ali piletina sa kikirikijem zvucase obecavajuce. I bi tako. I to je bila ljubav na prvi pogled i ukus. Jer taj pogled je u fokusu imao pedantno, fenomenalno zamisljeno spakovanu preukusnu savrsenu masu piletine, povrca, zacina, kikirikija i pirinca. Jos jedna, ne mala prednost, bila je i vrlo razumna cena i cinjenica da je hrana dosla jako brzo, te da je stvarno svaki deo price bio sredjen do perfekcije.

Od tog dana, manje vise redovno u nas skromni kolektiv dolazili su ljubazni dostavljaci... Nikada ni jedno crno iskustvo. Ma ni sivo. Ni #FEFEFE (web ekipa ce razumeti).

A da, da predstavim i glavne junake... Soya Sos, Beograd, Autokomanda, 011/3691928 ... Bulevar Oslobodjenja 18a ... (prvi lokal pored institucije od nacionalnog znacaja - Duff Komanda)

Next level, please

I bi dan. Zajeban. Dan kada sam na posao stigao u 19h, obzirom da sam pre toga imao razne sastanke po gradu. Vreme rucka se priblizavalo, pa i proslo, a ideje nije bilo sta bi se moglo jesti. Kolega sa kojim sam ceo dan proveo takodje je, pogledom tuznog steneta, govorio da je gladan, te da bi valjalo malo i zaloziti, da bi se izgurao kraj dana. Bejasmo u blizini, i odluka pade da odemo medju kinesku bracu po prvi put. Mali lokal, skroman, ali uredjen. Prilazimo za pult da narucimo, a sa druge strane dvojica momaka slicnih gabarita i sa simpaticnim osmehom na licu. Nasi, kineza nigde. Vidi se, ljudi razumeju problem. Kad rekoh svoju narudzbinu, covek me priupita.. jesmo li mi iz Bureka, jednom je donosio, delujem mu poznato a i to je ta kombinacija klope... Potvrdno klimnuh glavom, a lice sa druge strane se jos vise ozari. Pa braco, dobro nam dosli! Sta cete da popijete na racun kuce, da li ste mozda i za corbicu za pocetak... Ja u cudu (referenca na pocetak teksta), poce i moje bezlicno, poluparalisano umorom i usranim danom, lice da se krivi u osmeh... Al onaj iskren ljudski... Klopa i corba su opet bile savrsene... Nema tu sta... Ljudi ne znaju da omanu... Ali odnos, e taj odnos... koji bi trebao biti normalan, ali koji je zaboravljen... E to ne moze da se plati nicim. Nema cenu. Ali vredi vise nego bilo sta drugo.

Umemo mi kad hocemo...
Samo se treba malo potruditi.
Jer vredi.

Dostava u Beogradu cesto zna biti nocna mora... Svako ko ima imalo iskustva, ima i bar neko lose...
Ja tim koji dobija necu menjati, a ostalima tople preporuke Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.107
mob
Apple iPhone SE 2020
Super su...
Za one koji sumnjaju u Cajniz... moram da napomenem da je to neka srpska varijanta, tako da se sigurno necete slogirati ....

Ali... kada bu uveli nudle umesto pirinca... bili bi savrseni...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.107
bila, jela, jela i jela, u svakom slučaju pohvala, naročito za salatu
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Soya sos ubedljivo najbolji 'kinezi'  steta sto je za Takovsku minimum 1200 pa ne narucujemo cesce
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 266
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
SonyEricsson xperia
Tema je svakako za ozivljavanje!! Ja zivim na toj kinesko-srpskoj varijani hrane. NE zalim se i prija mi. Dobra je za odrzavanje  linije  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.