Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:25:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li ste probali KFC specijalitete?
Da
Ne
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: KFC - piletina  (Pročitano 137215 puta)
05. Mar 2011, 20:51:35
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung galaxy s4
Istorija KFC ukusa

Godina 1930. – početak
Pukovnik Harland Sanders kupuje motel i kafe u Korbinu, Kentaki , SAD.

Godina 1942. – prva jedinstvena mešavina
U svojoj 49. godini Pukovnik Harland Sanders je napravio jedinstvenu mešavinu – 11 vrsta bilja i začina koju je nazvao Originalni recept, i piletina spravljena na taj način je služena u restoranu.

Godina 1956. – majstor kulinarstva deli svoj recept sa ostalima
Sedamnaest godina kasnije, Sanders odlučuje da proda svoj čuveni recept ostalim vlasnicima restorana.

Godina 1964. – prva velika investicija
Brz razvoj lanca restorana rezultirao je prodajom američkog dela lanca jednom broju velikih investitora 1964. godine. Pukovnik Sanders ostao je portparol kompanije.

Sa novim menadžmentom Kentucky Fried Chicken korporacija nastavila je sa ubrzanim razvojem.

Godina 1966. – debi KFC-a na berzi

17.03.1966. – deonice su prodate putem javne ponude, a 16. januara 1969. kompanija je izašla na Njujoršku berzu.

Godina 1968. – dinamični razvoj
Prvi inostrani KFC restoran otvoren je 1956. godine u Kanadi, dok su sada rasprostranjeni u 80 zemalja. Sandersu je trebalo 10 godina da otvori prvih 600 restorana, a ostali su se samo nizali jedan za drugim.

Pet-hiljaditi KFC restoran u Americi otvoren je 1989. godine, a hiljaditi inostrani 1992. godine u Japanu.

U oktobru 1986. godine kompanija PepsiCo.Inc je kupila lanac restorana za iznos od 840 miliona dolara. 1997.godine kompanija PepsiCo.Inc objavljuje prelazak restoranskog poslovanja u odvojenu kompaniju TRICON Global Restaurants Inc. koja je objedinila brendove poput KFC, Pizza Hut and Tacco Bell.

Kvalitet je naš prioritet

ezbednost i sertifikacija dobavljača
  Za pripremanje naših specijaliteta koristimo samo pažljivo odabrane proizvode,   od kojih je većina (preko 80%) domaćeg porekla. Sveža piletina, hrskava salata, kukuruz koji se topi u ustima i dobro ispečene zemičke proizvode najbolje srpske i evropske kompanije, lideri u našoj zemlji ili u Evropi. Njihova imena govore sama za sebe: Swisslion Mitros, DinaVita, Frikom, A&P Pepsi, Remia.

Svaki dobavljač KFC restorana mora proći kroz strog proces sertifikacije. Kontrola kvaliteta je naša specijalnost.

Tajna je u receptu!
U njemu leži tajna medjunarodnog uspeha KFC-a. Mešavina 11 vrsta bilja i začina koju je lično osmislio Pukovnik Sanders, daje našoj piletini sjajan ukus.

Nedostatak kvaliteta nije prihvatljiv!
Pridržavanje standarda, najviši kvalitet proizvoda i sastojaka, i odlična usluga. Svakog dana

Pukovnik Sanders



Da li biste želeli da čujete priču? Onda poslušajte.

Siguran sam da ne znate koliko sam imao godina kada sam osnovao KFC. Otkriću vam tajnu: 65! Kao što vidite, nikada nije kasno da ostvarite svoje želje. Moja strasna želja je...sjajan ukus.

Moje ime je Harland Sanders i ja sam tvorac tajnog recepta – izuzetne mešavine 11 vrsta bilja i začina, po čemu je KFC piletina poznata.

Kako je sve počelo...
U svom životu oprobao sam se u brojnim poslovima, ali dokle god da mi sećanje seže znam da sam često i dosta kuvao. Postao sam majstor u pripremanju regionalnih specijaliteta kada sam bio dečak od sedam godina.

U svojo četrdesetoj godini počeo sam sa prodajom pilećih specijaliteta gladnim putnicima na štandu pored benzinske stanice.

Bila je 1930. godina kada sam kupio motel i kafeteriju u Korbinu, Kentaki, SAD. Godine 1939. kreirao sam jedinstvenu mešavinu 11 vrsta bilja i začina koju sam nazvao Originalni recept, i piletinu spremljenu na taj način služio sam u svom restoranu.

Svetska karijera
Godine 1935. guverner Kentakija Ruby Laffoon dodelio mi je titulu „Pukovnik Kentakija” za moj doprinos razvoju regionalnog kulinarstva.

Dvanaest godina kasnije odlučio sam da prodam  svoj čuveni recept drugim vlasnicima restorana. Putovao sam od restorana do restorana i nudio svoju ideju vlasnicima. Godine 1964. bilo je oko 600 Kentucky Fried Chicken restorana u Sjedinjenim Američkim Državama i Kanadi. Tako je pravo KFC carstvo nastalo i razvijalo se. Četiri godine kasnije broj restorana popeo se na 638, a 1971. godine čak 3500.
Danas KFC lanac nudi piletinu neodoljivog ukusa u preko 9400 restorana u 80 zemalja širom sveta. Čak smo pronašli svoj put i do Njujorške berze!

Ko bi mogao da pretpostavi šta će mi život doneti...





IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedino sto valja su oni sendvici Long i chicken strips... ovo ostalo... bljak... uvale ti pileca ledja... ili u prevodu koscice sa pohom preko toga...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
fuj i ti puta fuj ...

sendvici su okej i pite i mus od cokolade i voca

ovo pohovano ni stapom ne bi pipala  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.107
mob
Sendo 
Kada se samo setim zgoda i (ne)zgoda rada u KFC... Zato sada studiram, fala vam KFC, pokazali ste mi da mogu i bolje od vas. Smile

Inače, dok sam radio, obožavao sam Hot & Spicy i Strips. Oni su tako gurmanski ljuti + dobro se gase Pepsijem, da ih preporučujem. Sve ostalo onako, samo izbegavati pire.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia E72
samo izbegavati pire.
Zastoo?  Smile
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.107
mob
Sendo 
Kupovan je. Barem je bio dok sam ja radio. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Passion

Zodijak
Pol Žena
Poruke 27185
OS
Windows 7
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Nokia E72
Cccc... Sve je to nezdravo...
Nisam probala, niti cu...  Smile
IP sačuvana
social share
Radi kako ti srce kaze
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia n95 8gb
Baš sam pre neki dan svratio , probao onaj twister, i totalno ok, mozda jedino da su porcije pomfrita u obroku vece Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b13pre
mob
Nokia C5-00
Нисам ништа пробао и за сада не намеравам...
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


бубили

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4071
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia c5
U poslednje vreme sam spremam hranu, a ove pohovane golube ne jedem Smile
IP sačuvana
social share
''s  ljudima sličnim nama sve je pozitiva
tenzije nema i nema agresiva
jer preko dana od blamta slika mi se manta
a uveče kad se raskantam spavam ko zaklan''
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:25:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.