Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:01:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 31 32 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Libijska armija, sastav snaga itd...  (Pročitano 66223 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1

British, French helicopters strike Gadhafi troops

BENGHAZI, Libya — British Apache and French attack helicopters struck targets for the first time in NATO's campaign in Libya, hitting Moammar Gadhafi's troops early Saturday near a key coastal oil city, the alliance said.

The action was a significant step-up in NATO's operations and a major boost to Libyan rebels, just a day after rebel fighters forced government troops from three western towns and broke the siege of a fourth in yet another erosion of Gadhafi's power since the eruption in mid-February of the uprising to end his 42-year rule.

NATO said the helicopters struck troops trying to hide in populated areas, military vehicles and equipment. Lt. Gen. Charles Bouchard, commander of the Libya operation, said the engagement "demonstrates the unique capabilities brought to bear by attack helicopters."

http://www.chron.com/disp/story.mpl/ap/top/all/7595308.html
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1

Danish Planes in Libya Running Out of Bombs: Report

COPENHAGEN - The Danish military forces operating in Libya are running out of bombs for their F-16 fighter jets and have asked the Netherlands to help replenish their stock, a report said June 9.

"The Danish F-16s are about to run out of bombs to continue to attack Libya," the Politiken daily said, citing unnamed defense sources.
"The Danish military has therefore asked Holland for help," it added.

A spokesman for the Danish military's logistics division did not confirm the report but said his department was speaking to other coalition partners about supplies.

"It is our job to always support operations in the short, medium and long-term and we always have a close cooperation with our F-16 partnership countries, in particular Norway and the Netherlands," Anders Paaskesen of the Danish Defence Acquisition and Logistics Organisation told AFP.

http://www.defensenews.com/story.php?i=6770530&c=EUR&s=AIR

Nek prave bombe od Lego kockica,toga barem imaju. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Kako su gadni. To su stari kolonijalisti i izrabljivaci. Evropa je izgradjena na krvi i ubijanju mnogih naroda kako u samoj Evropi tako i sirom sveta. Imam zarku zelju da im se to sve jednog dana osveti. Da Bog da da im eksplodirali svi vulkani i zemlje se potopile! Mnogo su zla ucinili i dalje ga cine! Naravno, nije ceo narod kriv, kao ni jedan ceo narod, ali oni koji ga vode i sistem pohlepe na kome se sve zasniva, zasluzuje kaznu!!! Jednog dana ce i to da bude , na celoj planeti. Do tada, krv nevinih ce biti prosipana; uzasima nikad kraja. Tuzno!
Haug, govorio sam.
P.s: Ujkaalberte ima li ikakvih izvestaja o uspesnim akcijama strane koja je uz Gadafija - verujem da su vesti do sada pozamasno cenzurisane Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Kako su gadni. To su stari kolonijalisti i izrabljivaci. Evropa je izgradjena na krvi i ubijanju mnogih naroda kako u samoj Evropi tako i sirom sveta. Imam zarku zelju da im se to sve jednog dana osveti. Da Bog da da im eksplodirali svi vulkani i zemlje se potopile! Mnogo su zla ucinili i dalje ga cine! Naravno, nije ceo narod kriv, kao ni jedan ceo narod, ali oni koji ga vode i sistem pohlepe na kome se sve zasniva, zasluzuje kaznu!!! Jednog dana ce i to da bude , na celoj planeti. Do tada, krv nevinih ce biti prosipana; uzasima nikad kraja. Tuzno!
Haug, govorio sam.
P.s: Ujkaalberte ima li ikakvih izvestaja o uspesnim akcijama strane koja je uz Gadafija - verujem da su vesti do sada pozamasno cenzurisane Smile Smile Smile

Sve se vrti oko para,nazalost.Da Libija nema crno zlato,niko ne bi ni prstom mrdno.
Nema nekih vecih uspeha Gadafijevih snaga.Bukvalno je zemlja podeljena na dva dela i nema nekih vecih pomeranja fronta.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Ali evropljani bombarduju Tripoli, kao tako gde je navodno Gadhafi - koliko je ubijenih civila od "kolateralne stete" to ih verovatno bas briga. Danas sam cuo neku vest da je Turska ponudila Gadafiju utociste  Smile Cudno, pa njega ce sada hteti da uhvate kao i Sadama i svakog drugog ko se usprotivi. E, 'bem ti demokratiju koja se uvodi bombama i ratom iz cista mira. Svet je totalno otiso u k.... ; valjda te protuberance stalno deluju na ljudski rod kroz istoriju, sta li...
A mi digli onaj glupi spomenik azerbejdzancu koji je ubijao jermenski narod. Koja besmislena uvlaka u bulju. No da ne skrecem sa teme, samo sam hteo da obogatim opis. Na kraju ce ispasti da je nas Bf (ovde izuimam njegove druge izlete i ispade koje apsolutno ne odobravam) bio negde i u pravu. Tragicna komedija!

p.s: by the way, sad se setih da pitam, pa Bf-a nesto nema, sto mi je cudno, jel covek ziv i zdrav? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Evo nesto relativno sveze (od 2. juna), naravno, ruska "Pravda". Sve lepo redom koliko i sta NATO i zapdne zemlje krse i pricaju prvo jedno a onda rade drugo. Skotovi nevidjeni - to se desavalo i nama i svima redom u ovih zdnjih 10-15 godina,

link:
http://english.pravda.ru/opinion/columnists/02-06-2011/118101-support_libya-0/

takodje isti izvor:
http://english.pravda.ru/hotspots/terror/06-06-2011/118125-NATO_dumping_radiation_on_Libyan_civilians-0/

 Smile
« Poslednja izmena: 12. Jun 2011, 16:39:35 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ужас.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1

Odlican tekst. Smile Smile Smile Smile Smile.Steta sto tako malo ljudi uopste i zna sta se zaista desava u Libija i ko stoji iza svega.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
A evo i jedne solidne analize, kao i jedne kontra propagande (ovaj afrikanac, a ja mislim da je to libijac tj. radi za njih)





 Smile

ups, ovo zadnje nije to sto sam rekao (izgubih ga nekako) ali nista ne smeta.
« Poslednja izmena: 12. Jun 2011, 18:21:56 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1

Libya conflict: Nato loses drone helicopter

21 June 2011 Last updated at 12:46 GMT Help

Nato has lost an unmanned helicopter drone involved in the Libyan campaign, a Nato spokesman has said.

Wing Cmdr Mike Bracken said Nato's command centre in Naples had lost contact with the aircraft at 0720 GMT.

Earlier, Libyan state television said pro-government forces had shot down an Apache helicopter in the western district of Zlitan and showed footage of a wreckage.

However, in his news conference, Wing Cmdr Bracken said Nato had not lost any Apache helicopters.
Read More

    Nato loses Libya drone helicopter

http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-13856175
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 31 32 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 17:01:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.