Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:22:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Libijska armija, sastav snaga itd...  (Pročitano 66898 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13

Libija je dosta pogresila,sto nije nabavila savremene PVO sisteme.Ovo sto danas poseduju,imali su i manje vise kad su ih Ameri napali 86.

Could Libya’s Rusty Air Defenses Challenge a No-Fly Zone?

If President Obama gives the order, a high-tech fleet of U.S. Navy and Air Force fighters will sweep across Libya. Then the Gadhafi regime would likely strike back, with the second-biggest Surface-to-Air Missile network in Africa — plus the remnants of the dictator’s dilapidated fighter force. The ensuing battle would probably be brief but intense. In the end, the U.S. would be able to install a “no-fly zone” over the country, protecting Libyan rebels from strikes from above. But “it would be challenging,” Gen. James Mattis, U.S. Central Command boss, warns of a possible air campaign over Libya.

“You would have to remove the air-defense capability, in order to establish the no-fly zone,” Mattis adds. “So it — no illusions here, it would be a military operation. It wouldn’t simply be telling people not to fly airplanes.”

“Libya possesses one of the most robust air-defense networks on the African continent, falling second only to Egypt in terms of coverage and operational systems,” Sean O’Connor, an air-defense analyst, wrote in a May 2010 assessment. “Libyan strategic SAM assets are primarily arrayed along the coastline, ostensibly defending the bulk of the Libyan population and preventing foreign incursion into Libyan airspace.”

With rebels holding several cities, it’s unclear how many SAMs are still operational. Last May, O’Connor counted 31 long-range SAM sites and 17 radars belonging to the Libyan air force. The bulk of this “strategic” missile force comprises Soviet-designed SA-2, SA-3 and SA-5 systems dating from the 1970s and 1980s. In addition, the Libyan army possesses a large number of short-range SA-6, SA-8, SA-9, SA-13 and Crotale missiles.

For its part, the Libyan fighter force in theory numbers around 200 planes — mostly old Soviet and French designs. Defectors flew two Libyan Mirage F.1 fighters to Malta. Another Libyan fighter crew bailed out of their Su-22 jet rather than follow orders to bomb protesters. It’s likely very few Libyan fighters remain operational. Those that do are mostly being used to attack rebels, and wouldn’t pose much of a challenge to U.S. and allied planes.

By the same token, O’Connor doubted Libyan SAMs would survive long in a shooting war. “Advances in electronic warfare and [Electronic Counter-Measures] have made many of the older Soviet-era SAM systems obsolete in a modern air combat environment. Libya’s … systems are no exception.”

This was true more than two decades ago.

In 1986, the U.S. Navy and Air Force bombed Libyan targets in retaliation for Gadhafi’s support of international terrorists. Forty-five American planes expended nearly 400 bombs and missiles on Libyan targets. Just one U.S. plane was lost. “Lieutenant General Vladimir Yaroshenko, a former officer in the Soviet PVO SAM Troops, was assigned to analyze the poor performance of the Soviet supplied SAM systems in that operation,” O’Connor recalls. “LTG Yaroshenko has reported his discovery that poor command and control, poor radar coverage, and a lack of appreciation for American anti-radar weapons and tactics precluded effective target engagement.”

In the 25 years since, Libya has not upgraded its weaponry — but the U.S. has. The game-plan for a U.S.-led no-fly zone includes F-22 stealth fighters flying from Egypt and the Navy’s latest “Block II” F/A-18F Super Hornet launching from the aircraft carrier USS Enterprise. The Raptors and Super Hornets are all equipped with the latest electronically-scanned radars and satellite-guided weapons. As back-up, Enterprise also carries older Hornets flown by Marine pilots highly trained in close-range dogfights.

Mattis’ caution aside, the Libyan air-defense network “was not capable of repelling an attack over 20 years ago,” O’Connor concluded, “and there is no reason to suspect that it will be capable of such action today.”

http://www.wired.com/dangerroom/2011/03/could-libyas-rusty-air-defenses-challenge-a-no-fly-zone/
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 5.1.21661
mob
Nokia N70
Bilo kako bilo,plakace oni za Gadafijem!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Bilo kako bilo,plakace oni za Gadafijem!

A mozda i nece.Mala je verovatnoca da moze doci do rusenja Gadafija bez znacajne pomoci sa strane.Mislim da ima velike verovatnoce da ostane i dalje na vlasti.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia N70
Cinjenica je da su sve one price da je bombardovao sopstveni narod lazne,i cista novinarska pljuvacina.Isto tako je cinjenica da je cela ta buka preuvelicana-naravno da ima protesta i demonstracija,ali ne u toj meri u kojoj oni kazu!

Cinjenica je da zapad i demokratija ne zeli bolje Libijskom narodu nego sam Gadafi.Nije on med i mleko,daleko od toga.Ali imaju ok plate.Ja znam da su moje komsije koje su radile par godina u Libiji(on kao masin-bravar,a ona kao med. sestra),kada su se vratili ovde godinama ziveli od para iz Libije.Kupili nova kola(Pontijak),izdrzavali decu,i to  u najgore vreme ovde(tipa 92-93)...
Narod u Libiji nece da radi!!!!Zato i primaju tolike strance!!!!!!!!
To nije mojue misljenje,vec sam to cuo od ovih ljudi koji su 10ak godina ziveli u Libiji.
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Libijska armija je nazalost gotovo borbeno bezvredna i americki tekst je tacan. Bez obzira koliko "hardver" delovao imponzantan, Libijsko RV i PVO nikad nije moglo da regrutuje dovoljno kadra a ono sto je moglo cesto nije bilo motivisano da se usavrsava. Imao sam prilike da cujem najmanje dva svedocenja ljudi bliskim centrima za obuku u nas, kako su pripadnici Libijskih posada otvoreno govorile da zele da se bave nekim drugim zanimanjem. U vreme obuke nase delegacije u Lugovaji na MiG-29 bila je i Libijska delegacija koja se obucavala za MiG-23MF i samo su trojica zavrsila obuku. Sve ovo kao i strah od kretanja unutar armije je motivisalo Gadafija da se oslanja na paravojne formacije razlicite provinijencije.

Da je bilo mozga da se uvede u upotrebu bar 80% MiG-ova 25  i plate posade iz Ukrajine, Rusije i Iraka bilo bi zabrane leta... al' oko Sicilije 

Ovako se bar nadam da ce neko imati mozga da ih isece da ih zacenjeni debili ne razvlace po Diskaveriju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13

Potpuno se slazem da Libija ima ogroman problem sa motivacijom i strucnim kadrom na PVO sistemima,kao i generalno u ostalim delovima vojske.Vise je nego frapantan podatak da su 86 kada su posedovali ogroman broj za to vreme savremenih PVO sistema uspeli da obore jedan Americki avion. Smile.I to sa topom 23mm.Posade na raketnim sistemima nisu ni ukljucivale radare.A kad su to i cinile vise je bilo reda radi nego sto su uopste razmisljali da nesto obore.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13

Evo samo neceg od PVO sistema koje su posedovali 86.

- 4 "VEGA" anti-aircraft missile units units = 24 launch pad and
- 86 "VOLCHOV" and "NEVA" anti-aircraft missile units = 276 launch pads.

Thus, LIBYA's air defense alone has more than 300 launch pads for various anti-aircraft missile systems.

In addition, there are a large number of Soviet "KUB" and "OSA-AK" anti-aircraft missiles systems and French "CROTALE II" anti-aircraft missile systems in the LIBYAN ground forces.

The following air defenses cover TRIPOLI, the capital:

- 7 "VOLCHOV" anti-aircraft missile units = 42 launch pads
- 12 "NEVA" anti-aircraft missile units = 48 launch pads
- 3 "KUB" anti-aircraft missile units = 48 launch pads
- 1 "OSA-AK" anti-aircraft regiment = 16 launch pads
- 2 "CROTALE II" anti-aircraft units = 60 launch pads

Bruka i sramota da sa svim ovim raketnim sistemima nisu uspeli da obore ni jedan neprijateljski aparat. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
mob
Nokia N70
Slazem se i ja.Steta...Imaju kes za dobru tehniku,pre su je i posedovali...Ali sada... Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Па оборили су један. Нису су се тада лоше показали јер је напад био ненајављен и кратак, само један прелет из правца пустиње а не мора. Американци су летели на 70 метара висине да би избегли радаре и пришли су циљу са леђа из правца пустиње што Либијци нису очекивали.

Иначе баш ме занима да ли су модернизовали своје старе ПВО системе.
Ево презентација модернизоване Неве.

« Poslednja izmena: 02. Mar 2011, 23:29:34 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.14
Sta god da imaju,neka pocnu da ih spremaju za borbu.

Americke pizde samo sto nisu pocele sa zabranama letenja(citaj-bombardovanjima) i drugim otvorenim ratnim akcijama.Doveli su dva nosaca u blizinu obale,kobajagi "da pomognu u eventualnim humanitarnim akcijama ili evakuacijama".U stvari se,naravno,spremaju za akciju i cekaju da im daju odobrenje za uspostavljanje no-fly zone.

http://news.yahoo.com/s/ac/20110302/pl_ac/7976332_us_navy_ships_close_on_libya

A u medjuvremenu su je ekskomunicirali iz nekoliko UNovih grupa.


Da se podsetimo,to je tako bilo i sa Irakom.  Smile Prvo ekskomunikacija,pa sankcije,pa no-fly zona(bombardovanje svega sto se stiglo),pa pravi rat,pa totalno unistenje.


Cenim da ce za tri nedelje da joj nasade bar zabranu letenja,a mozda cak i "Mirovnu operaciju",pa ce zbog toga da izbije opsti rat,i onda ce krvi da joj se napiju i rastrgnu je,sa svih strana,ko hijene u coporu.
« Poslednja izmena: 02. Mar 2011, 23:25:40 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 08:22:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.