Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:33:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sukhoi SuperJet  (Pročitano 17978 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1

Odlicne fotke. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Samsung 
Velika nada propale ruske civilne avijacije. Kazu da su sigurni da ce se prodavati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
mob
SonyEricsson C702i
Delegacija ruske kompanije uskoro dolazi u Srbiju

Suhoj nudi Jatu nove avione

Bojana Stamenković S. Lakić | 04. 02. 2012. - 21:00h | Foto: AP | Komentara: 0

Delegacija ruskog proizvođača aviona „Suhoj“ uskoro dolazi u Srbiju i našem državnom vrhu ponudiće svoj putnički avion „superdžet 100“. Ideja je da se dva do četiri aviona ovog proizvođača nađu u floti nacionalne avio-kompanije „Jat ervejz“, saznaje „Blic“. Reč je o avionu koji košta između 24 i 26 miliona evra.
Uskoro možda u flotu „Jata“: „Suhoj superdžet 100“

Kako sada postaje sve izvesnije da će novi vlasnici „Jata“ biti srpski biznismeni koji planiraju da obnove flotu sa bar tri aviona, postavlja se pitanje koji proizvođači bi mogli da uđu u igru. Upućeni tvrde da će novoj kompaniji trebati manji avioni do stotinak sedišta, gde se ruski „suhoj superdžet“ odlično uklapa.


U predstavljanju letelice, kako saznajemo, učestvovaće i ruski ambasador Aleksandar Konuzin, a događaju će prisustvovati i italijanski ambasador. To i ne čudi jer je „suhoj superdžet 100“ na neki način zajednički projekat Rusije, Italije i američkog „Boinga“, uz znatno korišćenje francuske tehnologije. Motori su francuski, a elektornika je kao u „erbasu“.

 
Klikni za uvećanje (+)

Italija je u celoj priči zadužena za prodaju u zapadnom delu sveta, a Rusija u istočnom. Moguće je, takođe, da će srpskim vlastima biti ponuđen i predsednički avion, ali će ipak u prvom planu biti letelica namenjena „Jatu“. Još nije izvesno da li bi kompanija samo iznajmila ili kupila „superdžet“.


U junu 2001. godine, Odsek za civilnu avijaciju biroa „Suhoj“ je objavio da radi na razvoju novog regionalnog aviona zajedno s ruskim „Iljušinom“ i američkim „Boingom“. Svaka od tri firme ima svoj zadatak - „Boing“ rukovodi marketingom i podrškom klijentima, „Iljušin“ je zadužen za sertifikaciju vazduhoplova, a „Suhoj“ za proizvodnju i projektovanje. Prvi „superdžet 100“ je predstavljen javnosti septembra 2007, na ceremoniji održanoj u fabrici u Sibiru, a prvi let koji je trajao sat i pet minuta obavljen je 19. maja 2008.


Ministar infrastrukture Milutin Mrkonjić izrazio je juče očekivanje da će nova srpska avio-kompanija biti osnovana do kraja mandata ove vlade.


Mrkonjić je potvrdio da će 50 odsto udela u novoj firmi biti ponuđeno privrednicima, dok će drugu polovinu obezbediti Vlada Srbije.

 

Istorija „suhoja superdžet 100“


„Suhoj superdžet 100“ je familija regionalnih mlaznih aviona koji imaju između 75 i 95 sedišta. „Superdžet 100“ je ranije bio poznat kao „ruski regionalni džet“ ili „suhoj RRJ“. Ime mu je promenjeno 17. jula 2006. Prvi let imao je u maju 2008. godine. „Suhoj“ planira da ovim avionima konkuriše, pre svega, letelicama „antonov An-148“, E-džet seriji brazilskog „embraera“ i C seriji kanadskog „bombardijea“.


- Imamo ideju da napravimo novu kompaniju, da odvojimo ono što ne valja, a da ljudima koji su višak damo da odu u penziju - kazao je Mrkonjić.


Izvesno je da će u vlasništvo ući Miroslav Mišković, Miodrag Kostić i Miroslav Bogićević. To se očekuje i od Branislava Grujića i Gorana Perčevića. Ideja je da se uloži ukupno 25 miliona evra, a pojedinačna ulaganja išla bi od 2,5 do 10 miliona.

IZVOR
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.26
mob
Samsung 
Jatu ne treba veliki avion, pa se Suhoj savrseno uklapa. Istina je da Embraer i Bombardie imaju proverene letelice, u istoj klasi, ali Superdzet je jeftiniji i kako kazu trosi manje goriva, a i sa politicke strane nam je bitnije da odrzavamo vezu sa Rusijom, nego sa udaljenim i prilicno, po nas, nebitnim Brazilom i Kanadom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung XYZ1004
Ko kaze da Rusi ne umeju da ofarbaju avion?  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0
mob
SonyEricsson K610i
Ko kaze da Rusi ne umeju da ofarbaju avion?  Smile

Izuzetak ne čini pravilo...  Smile


 Smile
« Poslednja izmena: 05. Feb 2012, 12:00:44 od Utopia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
Samsung XYZ1004
Sto se mene tice, neka kupe par komada ovih, umesto SUkhoi napisu Serbia Air i ima da letim svaki dan sa njim, pa taman i Miskovic bio vlasnik  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.26
mob
Samsung 
Najmladji avion u Jatu je kupljen, cini mi se, '90-e. Nesto novo je potrebno, ali tesko ce se drzava odluciti na kupovinu, jer Jat ne donosi profit, a i u dugovima je do guse. Ako se vec nadje novca, kao sto rekoh, nama je dovoljan neki manji avion za letenje po Evropi i to je to. Dakle, izbor je Embraer (proveren i koriscen sirom sveta) ili Suhoj (povoljna cena i dobre ocene strucnjaka).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 10.0

Prico sam sa drugom koji radi u Jat tehnici oko eventualne nabavke novih aviona.Po njegovoj prici za njih bi bio problem odrzavanje jednog ovakog aparata.U ovom trenutku oni za to nisu osposobljeni i trebalo bi izvrsiti kompletnu obuku osoblja za odrzavanje i servisiranje ovog aparata.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0
mob
SonyEricsson C702i
ujkaalberte bio bi problem i da nabave Embrajera ili Bombardiera (predpostavljam) obzirom da mehanicari za svaki tip aviona moraju imati licencu.
Svakako Jat tehnika je izdvojena firma od Jata sa posebnim rukovodstvom itd... Ko zna ko bi te avione odrzavao  Smile mozda neka druga firma?
Predpostavljam da bi se i JAT tehnika mogla modernizovati i usavrsiti i dobiti potrebne licence za odrzavanje SSJ... Bio bi to dobar potez i za njih jer verujem da SSJ ima lepu buducnost, zasto da ne i u Evropi
« Poslednja izmena: 05. Feb 2012, 20:41:25 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:33:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.