Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta citate od casopisa posvecenih igrama?  (Pročitano 13527 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
Svet Kompjutera uopšte više ne kupujem. Šta će mi časopis koji je samo jednim (relativno malim) dijelom posvećen igrama. A i taj dio je dosta faličan. Nema naslova za konzole. Nema dovoljno indie naslova bez budžeta za reklamu/bez izdavača. Nema PC igara koje ne možete da nađete na Steamu. Nema dovoljno i lijepo urađenih opisa Mario i Sonic igara. A budući da su se specijalizovali za PC, čovjek bi to od njih očekivao.

Sada uzimam samo ScreenFun. Em jeftino, em zanimljivo, еm sadržajno. Obrađuju igre za PC, XBOX360, PS3, Wii, ali i ručne konzole Nintendo 3DS i Playstation Vitu. Pored toga svaki put se potrdue da naprave i koju zanimljivu rubriuku tipa naj bossovi, naj ribe u igrama, najteže igre i tako do. U svakom broju se na taj način dotiču i dobrih starih naslova iz 80'-ih i 90'-ih godina. 


screenfun evo uzimam vec 4 godine i uvek nadjem bar nesto sto valja.a i cena od 80 je smesna a kvalitet za tu cenu je odlican.(Pre je bio 60 din) Plus ima dosta zanimljivosti tipa koje igre igraju poznate licnost,horoskop,najbolji screenshot i tako....Takodje izvanredni opisi igara
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Citat
koje igre igraju poznate licnost,horoskop
Smiley 1

da li ti pokušavaš da mi reklamiraš kvalitete časopisa ili da me odbiješ od njega?
« Poslednja izmena: 04. Maj 2012, 19:19:12 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15452
Zastava Dorcol
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.4
mob
Apple iPhone 7
brate,meni je to zanimljivo.
prvo procitaj pa onda komentarisi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
To se zove humor kroz ironiju. Svestan sam ja da je tebi to zanimljivo, da su mi izvadili jednu moždanu hemisferu i opet bi bio svestan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ja sam @dakon (nisam banovan)

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1305
Zastava Apatin
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Nec Vivaz U5i
 Smile  Smile

Bio je i Cvija rekao da igra lol,ali ne ovaj CvijaFaQ vec onaj reper/diskoteka.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
SonyEricsson K610i
Osećam da imam dužnost da branim svoj omiljeni časopis... Smiley

Citat
Svet Kompjutera uopšte više ne kupujem. Šta će mi časopis koji je samo jednim (relativno malim) dijelom posvećen igrama. A i taj dio je dosta faličan. Nema naslova za konzole. Nema dovoljno indie naslova bez budžeta za reklamu/bez izdavača. Nema PC igara koje ne možete da nađete na Steamu. Nema dovoljno i lijepo urađenih opisa Mario i Sonic igara. A budući da su se specijalizovali za PC, čovjek bi to od njih očekivao.

Svet Kompjutera je časopis o računarima. Dakle u njemu se pisu članci o hardveru - grafičkim, zvučnim, mrežnim i ostalim karticama, matičnim pločama, hard diskova, kućišta itd. pa imamo članke o softveru - programima za svaku namenu (muzika, dizajn, poboljšanje preformansi računara, antivirusi, Linux, Mac, ma sve...), pa opisi video igara, doduše prvenstveno za PC, ali se pojave opisi igara i za konzole, pa imaju dosta rubrika o Internetu i sve vezano za njega... Pored svega toga, postoje i teme koje nemaju primarni fokus na kompjutere, ali imaju veze sa njima, poput zvučnika, televizora, pa tehnologije gde se primenjuju tokom istraživanja svemira, u vojsci, u filmovima...

Potpuno je normalno da takav časopis ima redukovanu rubriku za igre (u poređenju sa ostalim igračkim časopisima). U pravu si, tu se prvenstveno pišu naslovi za PC, dok su naslovi za konzole retke (bude samo jedan naslov po broju). Ali su barem opisi igrara kvalitetni. Lepo kažu prednosti i mane igre i doda se (subjektivno) mišljenje autora teksta u vezi dotične igre.

Citat
Nema dovoljno indie naslova bez budžeta za reklamu/bez izdavača

Kada neko pomene "indie naslov" podrazumeva se da dotični nema izdavača - barem po mom mišljenju  Smile inače nije "indie" Smiley.
Što se reklamiranja, to je jedan od problema indie naslova - kako iko može da pravi recenziju za igru ako nikada nije čuo za istu?  Smile

Citat
Nema PC igara koje ne možete da nađete na Steamu

Ovde si u pravu. Skoro sve igre koje opisuju se mogu naći na Steam-u

Citat
Nema dovoljno i lijepo urađenih opisa Mario i Sonic igara. A budući da su se specijalizovali za PC, čovjek bi to od njih očekivao.

Budući da su se opredelili za PC, čovek bi očekivao manje opisa konzolnih igara i njihovih portova i drugih stvari vezanih za njih. I u tome uspevaju. Smiley

-------------------------------------------------
A i pored svega toga, imaju i posebne rubrike za modove i stare igre, kao i igrački harver... gde ih takođe lepo opisuju.  Smile
« Poslednja izmena: 04. Maj 2012, 19:56:49 od Utopia »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Smile  Smile

Bio je i Cvija rekao da igra lol,ali ne ovaj CvijaFaQ vec onaj reper/diskoteka.  Smile
Čovek mi kalja nadimak   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46906
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Kada neko pomene "indie naslov" podrazumeva se da dotični nema izdavača - barem po mom mišljenju  Smile inače nije "indie"

Nema izdavača, ali ima online distributera, tipa Origin, Steam. Igre na koje ja mislim nemaju distributera. Među takvim igrama postoje nevjerovatni biseri, o kojima nažalost, u SK časopisu nikada ništa nećete pročitati. To im je zamjerka sa moje strane, kao velikog fana manje popularnih, "zabačenih" naslova.



Što se reklamiranja, to je jedan od problema indie naslova - kako iko može da pravi recenziju za igru ako nikada nije čuo za istu?

AKo radiš za neki časopis koji se specijalizovao za opis PC naslova, od tebe se očekuje ne samo da odeš na Stem i da prepišeš naslove koje ćeš obraditi. Već da se malo više potrudiš, googlaš, posjećuješ strane forume i tako to. Ruku na srce u SK smo i mogli da pročitamo ponešto o naslovima bez ili sa izuzetno slabom reklamom. ALi uz samo njima znanim načinom na koji su odbrali te igre. Recimo zašto The Asskickers, a neki naslov koji ima dugu tradiciju i gomilu fanova oko sebe? Smiley



Budući da su se opredelili za PC, čovek bi očekivao manje opisa konzolnih igara i njihovih portova i drugih stvari vezanih za njih. I u tome uspevaju.

Ne vidim zašto bi to očekivao. Ako smatraš da PC platforma mora biti strogo koncentrisana na strategije, avanture, MMO i FPS onda si u pravu. Sa druge strane ja od njih očekujem da nam pruže pravu sliku o mogućnostima PC-a gaminga. Ne da bude za zadrte kompjuteraše. Pročišćen od svih elemenata koji na bilo kakav način mogu asocirati na neku konzolu. Za takav časopis ja ne bi dao ni pet para.
« Poslednja izmena: 04. Maj 2012, 21:52:01 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Citat
AKo radiš za neki časopis koji se specijalizovao za opis PC naslova, od tebe se očekuje ne samo da odeš na Stem i da prepišeš naslove koje ćeš obraditi. Već da se malo više potrudiš, googlaš, posjećuješ strane forume i tako to. Ruku na srce u SK smo i mogli da pročitamo ponešto o naslovima bez ili sa izuzetno slabom reklamom. ALi uz samo njima znanim načinom na koji su odbrali te igre. Recimo zašto The Asskickers, a neki naslov koji ima dugu tradiciju i gomilu fanova oko sebe?

Da budemo iskreni - ni ti, ni ja ne znamo koje metode u SK-u koriste prilikom odabira naslova koji će oni da opisuju.
Eventualno da ih pitamo...  Smile
Oni znaju da postoje dosta manje poznatih igara, ali nema dovoljno prostora za opisivanje... U stvari, više prostora za igre može da se napravi, samo što bi trebalo mnogo više vremena ili više zaposlenih da se angaržuje za to, što povlači i veću cenu časopisa (koja je i ovako, manje-više dovoljno visoka.)
Sad... druga je stvar što se skoro svaki naslov, pre ili kasnije, nađe na Steam-u.  Smile

Citat
Ne vidim zašto bi to očekivao. Ako smatraš da PC platforma mora biti strogo koncentrisana na strategije, avanture, MMO i FPS onda si u pravu. Sa druge strane ja od njih očekujem da nam pruže pravu sliku o mogućnostima PC-a gaminga. Ne da bude za zadrte kompjuteraše. Pročišćen od svih elemenata koji na bilo kakav način mogu asocirati na neku konzolu. Za takav časopis ja ne bi dao ni pet para.

Pa, pružaju pravu sliku o mogućnostima PC gaminga. Smiley
I ne, nije uopšte pročišćen svih elemenata koji asociraju na neku konzolu... i da oni žele, ne mogu da pročiste... Smiley
Generalan je trend da se prave multi platformske igre, PC ekskluzivne igre su zaista retke, tako i da hoće da prave časopis samo za zadrte kompjuteraše (poput mene  Smile ), to im ne bi uspelo.  Smile
A i konzole su, u osnovi... kompjuteri, sastavljeni od čipova koji procesiraju nule i jedinice. Smiley I o njima se piše, kao i o njihovim igrama (i portovima za PC - kojih ima dosta btw) i delovima, doduše u veoma malom broju u odnosu na kompjuterske igre.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.168
mob
Nokia 6303i
cim sam naucio da citam, svet kompjutera Smile
seca li se neko casopisa Amiga Style? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.