Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta citate od casopisa posvecenih igrama?  (Pročitano 13461 puta)
17. Feb 2011, 03:16:33
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Mislim da je davno na Bureku bila tema "screen fun" vs "svet kompjutera", ili tako nesto. Ali se od tada do danas mnogo toga promijenilo, a ovde ni traga od ikakve polemike o casopisima. Zato otvaram ovu temu. Sta citate od domace stampe kada su u pitanju igre? Sta preporucujete i zasto? Da li ste zadovoljni domacom gameing stampom? Da li vas uopste zanima ova tema?  Smile


Ja gotovo svaki mjesec kupim ili Svet Kompjutera ili Screen Fun. A svaki treci u prosjeku kupim oba. Nekada cak ne uzimam nista, zavisi kako kad. Imam tu naviku da kupim i procitam po koji dobar opis i najavu... Cisto da ostanem u toku kada su video igre u pitanju. Znam da sve moze da se nadje i na netu. Ali u casopisu je to fino slozeno, na srpskom, komforno, nosalantno... Na papiru koji u poredjenju sa monitorom odmara oci.   

E sada mnogi ljudi pricaju kako ni casopisi nisu sto su nekada bili. Da recenzije ne mogu da se porede sa starima, da se u Sk redovno suzava prostor namijenjen igaram sa kompa. Da vec godinama nema ozbiljnog casopisa koji bi se na opsiran i strucan nacin bavio igrama za sve platforme. Da su ocjene koje se daju igrama smijesne. Pa se pretjeruje u pljuvanju/hvaljenju. Da opisi mnoogo kasne u odnosu na termin pojavljivanja igara, i da vecina ljudi cita recenzije igara koje su vec izigrali. itd...

Na kraju krajeva kako ocjenjujete domacu stampu posvecenu igrama? Ja im dajem 73/100! Smiley

Evo i koja slika....  Smile


P.S Zaboravih da dodam. Sta biste zeljeli da citate u casopisima. Koje vam rubrike nedostaju?  Smile
 

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

111.jpg
(157.63 KB, 1600x1200)
222.jpg
(142.26 KB, 1600x1200)
333.jpg
(48.33 KB, 640x480)
444.jpg
(40.68 KB, 640x480)
« Poslednja izmena: 17. Feb 2011, 03:45:30 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pozadrav od vaseg ljubaznog komsije Milanman-a

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1349
Zastava Kraljevo hometown,Nis fax
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 3120c
svet kompijutera,mada trudeći se da ga gustiram ipak pročitam za pola sata.čitam samo džrecenzije dobrih igara a programi zaostaju,eventualno kad ima neki od većih,cad,photoshop,vegas...valjda je tu internet pa lako dobijem iše informacija.
screenfun,zbog sličica,najava...
IP sačuvana
social share
Herr Nikolic
Ja sam GENijE!!!Imam GENE od mame i tate!!!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8154
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Samsung 
Citam screenfun sa vremena na vreme, veoma dobra cena,kvalitetne recenzije. Kupovao sam i svet kompjutera,mada je ekstremno skup.
« Poslednja izmena: 17. Feb 2011, 10:03:16 od stelexD »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson K610i
Joooj nesrećo, što nisi stavio anketu, pa da lepo glasamo koji je časopis najbolji? Smile Tema je kao stvorena za to.  Smile

(možda da se dodaju i sajtovi o igrama u temu, pa i o njima da prodiskutujemo? Samo predlažem Smiley )

------------------------------------------------------------------------------------------

Namerno ću da budem više subjektivan u opisivanju.  Smile

Elem, Svet Kompjutera je the best of the best igračkih časopisa na ovim na ovim prostorima koje sam čitao. Ima, naravno svojih mana; prvi i najve što ipak nije igrački, već računarski časopis, igre su tu dodatak, ne kao glavna tema, pa ih ima daleko manje nego kod drugih časopisa, onda manjak objektivnosti u ponekim recenzijama veoma dobre/loše igre. Ocenjivanje od 0 do 100 je perfektno, jer se veoma praktično mogu odrediti sve dobre i loše strane igre, koje će rezultirati finalnom ocenom. Same recenzije, van subjektivnosti/objektivnosti, su veoma dobro urađeni, veliki sa pokojom slikom. Čitalac će uvek imati skoro detaljno opisanu igru, uz poneke smešne komentare autora (naročito Qzme  Smile). Da li sam napomenuo da SK ima i rubriku "Test of time" gde prikazuju stare igre + spisak emulatora na kojima mogu da se pokrenu? Ima i to. Smiley
Pored igara, Svet Kompjutera ima veoma opširne rubrike o računarima, softverima, vestima iz IT sveta, aktuelnostima u tehnologiji itd. pošto je ipak računarski časopis.  Smile

Ocena 89/100

Screenfun. Ovo sam kupovao kao "mali" (kada sam imao 14 god.  Smile ), i za tada on mi je bio dobar i dovoljan izvor informacija o igrama. Ceo časopis je više-manje nestručan, ima previše slika (uz komentare) o igrama, a manje opisa o istoj, ali dovoljno da prosečni čitalac dobije uvid u nju. Sami tekstovi su više objektivni nego subjektivni, sa manjom dozom nestučnosti. Ocenjivanje po 3 ključna parametra (Grafika, zvuk i "zabava" ) do ocene 5 koje određuju finalnu ocenu nije baš najbolje rešenje, no to je dovoljno za čitaoce. Ima pokoja rubrika o hardveru, ali sve to je veeoma siromašno. Ovo je idealan časopis za klince gamere, oni ozbiljniji će da nađu nešto drugo.

Ocena 77/100

Gameplay. Kada sam "napustio" Screenfun, ovaj časopis sam počeo da kupujem. Isprva mi se činio kao dobar, ali sam kasnije video koliko je loš postao. Ima dosta igara, mada su opisi veoma subjektivni, retko kad objektivni, slika nema mnogo, ali nekad mogu da uzmu mnogo mesta tekstu, koji je ponekad prepun štamparskih grešaka (čak i prilikom kutka za ocenjivanje!). Ocenjivanje od 0 do 100 je, kao i kod SK-a veoma dobro, ali zbog nedostatka objektivnosti, to pada u vodu. Ima malo o hardveru, ali je pohvalno to što izbacuju kutak sa računarskim konfiguracijama, zajedno sa cenom pojedinih delova i čitave konfiguracije. I oni imaju rubriku za stare igre, ali im je posvećeno manje pažnje.

Ocena 56/100



ostale časopise nisam čitao, pa ne mogu da ih ocenim.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3953
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Čitao sam Bonus dok je postojao, sad ne čitam ništa.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8154
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Samsung 
Da ,zaboravih gameplay, nista posebno....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
INFO  iz Bosne - google it

Dugo vremena mi je ovaj casopis nivo iznad SK (koji i dalje postujem) - pocev od kvaliteta papira jbt.
  Inace sam i ja naklonjen i Beogradu po svim pitanjima.
I ko bi ocekivo da u Bosni ima tako kvalitetan casopis.

Uz info  je redovno dolazio i CD-DVD, koji je u eri prije brzog interneta bio dragocjen zbog Demo-a, sharewarea, i redovnog paketa obaveznih programa tipa winamp, mozilla, WinRar.. itd.
Mada i sad dobro dodje.
A taj je CD uvijek dolazio sa originalnom "maskom" tj. interfejsom.

Npr ako uzimate nov kompjuter a nije stigo internet obavezno je da uzmete info, i opremite se informacijama i softverom.

A i ozbiljnije su pisali o igrama u INFU.
U redakciji SK ima opisa koji su pretjerano duhoviti. Simpaticno je za citat geek humor al skontas kad procitas da o igrici nista nisi saznao. Narocito mi je neomiljen po tom pitanju Miodrag Kuzmanovic.

Ako imate nacina - samo kupite jedan info, da vidite o cemu se radi. Btw, dovoljan je 1 godisnje.

A kao sto vidim uveli su i besplatno prelistavanje online..  Smile  Smile  Smile  Smile  Smile http://www.info.ba/magazin.aspx
« Poslednja izmena: 17. Feb 2011, 10:23:49 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


offline

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10595
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Svet Kompjutera vec skoro 9 godina religiozno kupujem (eno ih pun ormar), za koji povremeno i shkrabuljam (sellf promotion ftw!). Stari Gamer je isto bio dobar i zao mi je sto se raspao, Gameplay je bio okej samo prvih godinu dana i iskreno mi je drago sto su pukli jer je casopis postao kolumna Ranka Trifkovica (koga vidim da pokusava slicno da uradi Igrorami).
Od stranih casopisa sam neko vreme kupovao hrvatski PC Play, najvise zbog diska koji su davali uz casopis i Haker za koji cujem da je propao iako je bilo bar duplo bolji od Pc Playa.
Screenfun sam jednom pokupio besplatni primerak na WCGu, prelistao, puko od smeha i zafrljacio ga u kantu. Cuo sam da su se sad malo popravili mada i dalje izgledaju kao slikovnica za predskolski uzrast.
IP sačuvana
social share
And from that day forward, anytime a bunch of animals are together in one place it's called a ZOO...  Unless it's a farm!


Le gâteau est un mensonge
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Screenfun ima skoro sve igre koje izlaze pa uzimam njega a opise igara koje mi se svidjaju trazim preko neta

Inace, sto se tice kvaliteta, definitivno SK je mnooooooooooooooooooogo bolji od svih ostalih i kupovao sam ga pasionirano od '96 ali sam prestao kada sam krenuo na faks  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1912
Zastava Kotor
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia E71
davno dok je bilo koristi od njih pcplay(diskovi su bili ftw) i po nekad sk.Davno sam batalio sa kupovinom jer mi je lakse pogledat na net sto me interesuje,a sto se online tice najvise citam gamesradar jer obicno imaju presmjesnih tekstova(nesto kao cracked samo za igre Smiley)
IP sačuvana
social share


Cowards die a thousand deaths, while heroes die but once...unless they are playing video games in which case the heroes die a lot too.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.238 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.