Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:21:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Burek bioskop - Australija  (Pročitano 5569 puta)
15. Nov 2010, 17:14:45
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Kokoda  http://www.imdb.com/title/tt0481390/







Proposition  http://www.imdb.com/title/tt0421238/







Animal KIngdom  http://www.imdb.com/title/tt1313092/







Chopper  http://www.imdb.com/title/tt0221073/







Beneath Hill 60  http://www.imdb.com/title/tt1418646/







Noise  http://www.imdb.com/title/tt0809931/






Ја сам погледао за сада само 2 Smiley Али пошто ћу до прекосутра заборавити шта сам хтео да напишем о овима, боље да ја то сада урадим  Smile

Beneath Hill 60

И да се није гледао овај филм, ја бих га скинуо да одгледам. Наслов ме је пре свега привукао, јер сам раније већ чуо за ову битку, али нисам имао нека предзнања о њој и прескочио сам да прочитам нешто о томе пре него што сам погледао филм.

Гледао сам јако мало филмова са тематиком Првог Светског рата, али као и код свих ратних филмова, волим оне које се баве одређеним догађајем а не јебених 5-10 година. Овај ми се свидео, пре свега због упечатљивих сцена ровова, војних униформи и тих подземних тунела. Глума такође задовољавајућа, она сцена када Пругасти (тако пише у мом преводу  Smile) трчи према својима, и на последњем кораку бива упуцан је фантастична.

Свиђа ми се и поглед на његов живот пре рата, са све конзервативним родитељима  Smile Једина ствар која је по мени лоша је специјални ефекат кад дигну брдо у ваздух Smiley Е то делује неуверљиво и лоше урађено  Smile Али нема везе Smiley

Noise

Морам рећи да ме је овај филм разочарао  Smile Не знам за вас, али када сам видео оне силне (7-8) мртвих људи у возу (или је метро био  Smile) очекивао сам неки добар хорор Smiley Али ко ме јебе кад волим да се изненадим. Та присутност страха у тој сцени ми је била до јаја, касније филм и није понудио много сем можда плача оне бебе на крају филма и његовог умирања.

Кадрови су фантастични, и свиђају ми се ти како да кажем "звучни ефекти", али нису то звучни ефекти, него просто "начин на који он чује" или тако нешто.

Погледаћу наравно и друга два и написати нешто.  Smile
« Poslednja izmena: 12. Feb 2011, 18:36:34 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Ево Трле је лепо почео па ај  да наставим...написаћу коментар за два филма а сутра за преостала два

Beneath Hill 60
Ово је први филм који сам погледао од предложених и њега сам одмах пикирао кад га је Монк преложио,што рече Трле гладао бих га и да није међу предлозима.
Волим ратне филмове,први или други светски рат,свеједно је,тако да сам доста очекивао од овог филма. Оно што ми је одмах запало за око јесте нека сличност филма(а и само појава оног главног глумца) са Браћом по оружју а глумац ме је подсећао на мајора Винтерса из поменуте серије. Ово је добар филм,сасвим добро изрежиран,глума је ок али ништа спектакуларно,такође рађен по истинитој причи али за разлику од оног Буенос Аиреса 77 овде је режисер дао себи слободу па је и нафиловао неке ствари које нису пореметиле и поквариле причу а опет мало улепшале филм,што је плус за режисера.
Филм је патетичан али умерено,тако да ми за дивно чудо и није засметало то,врло је гледљив,атмосфера је добра,прича оригинална,с обзиром да је локација потпуно некакарктеристична и клаутрофобична очекивао сам више мрачних и нејасних сцена којих на срећу није било...тако да је моја оцена јако добра и задовољавајућа...ако морам да оцењујем нека буде јака осмица!
Једна одлична ратна драма,коју топло препоручујем!

The proposition
Негде у малом мозгу сам био убеђен да сам гледао овај филм али сам се изгледа преварио...нисам га гледао.
и одлично је пто је то тако,јер сам га лепо и на тенане одгледао и уживао у сваком моменту. Опет као и претходни филм,и овај ме је подсећао на нешто,овог пута на легендарни Дедвуд  Smile
Ако бих нешто из дедвуда морао да издвојим,што је бриљантно,то је глума...исти случај и са овим филмом,ово је један од оних филмова где је глума далеко боља од саме приче и која чини овај филм потпуним. Сјајна глума. Плус од мене код овог филма представља немање главног глумца,тј формира га гледалац,да ли је то најстарији брат,или чарли,или Стенли,његова жена....такође велики плус добија и за сјајну камеру и прелепе кадрове  Smile
Уопште не желим да полемишем о самој причи,имам брдо неких питања,нејасноћа,али очигледно да ни режисер није марио за то па тако и ја,не занима ме,филм је сјајан,вредан сваког минута гледања,од мене десетка!

Оба филма су по мени пун погодак и хвала Монку и Мргију на предлозима  Smile

Што се тиче Аусталијанаца и кенематографије,више ми се свиђају од Аргентинаца,додуше имају и више пара за све то али су доста зрелији и некако ближи мом укусу,а што је најбитније(мени) јесте акценат на глуми...све остало може да се направи,оправи,намести,набуџи,али глума не може...


« Poslednja izmena: 12. Feb 2011, 18:20:34 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Smart
Malkin Smile Smile

Beneath hill 60

Мање више сте све обухватили у својим коментарима. Сложићу се да је ово сасвим солидна ратна драма. Ово је иначе сасвим нова и оригинална ратна тема. Гледао сам доста филмова о Првом светском рату и могу слободно рећи да је ово први (барем за мене) који се бави копањем тунела и подземним ратовањем. Баш сам скоро гледао документарац на Дискаверију или неком сличном каналу где су археолози откопавали подземни бункер из Првог светског рата који је потпуно поплављен. Мала замерка, боље да су време утрошили да мало поближе упознамо Немачку страну или ситуацију око самог брда, него на оне флешбекове главног јунака и љубавне сцене. Вероватно су били ограничени буџетом, па нисмо имали прилику да видимо мало ширу слику ратишта или неку интензивнију размену ватре.
Ипак режисер је успео да ми одржи пажњу до краја. Главни глумац као и споредни ликови су више него добро одрадили свој посао. Ко није погледао препорука од мене.




Noise

Као што сам већ рекао доста ми је засметао превод. Ово је могао да буде добар трилер, али је филм отишао у сасвим другом правцу. На почетку сцена која обећава. Масакр у подземној железници, девојка је сведок, полицајац добија некакав напад и пада. У наставку филма радња прати полицајца који је доживео мистериозни напад и изгубио свест и у мањој мери девојку која је сведок убиства.
Услед сметњи са преводом нисам баш најбоље схватио због чега је главни лик добио премештај у ону кућицу. У међувремену деси се још једно убиство ал' нисам схватио ко је жртва. Такође ми није јасно какви су оно ликови долазили у ту кућицу да дају изјаве и дал' су те изјаве биле у вези са масакром у возу или са убиством које се десило у непосредној близини. Нејасно остаје и зашто убица није убио девојку са почетка и какав је однос између њих двоје. До краја филма нису разјашњени мотиви убице. Вероватно потпомогнут обогаљеним преводом овај филм остао ми је неразјашњен и конфузан и по завршетку гледања.
Иначе главну улогу тумачи исти глумац као и у "Beneath hill 60".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
noise

мислим да тема овога филма није то убиство у метроу или следеће убиство на оној пољани већ како се тај полицајац носи са тим...филм прати конфликте које полицајац има у себи и све оно што се због тога одиграва око њега...јесте филм мало конфузан и недоречен али верујем да га је редитељ таквог намерно хтео направити

chopper

није ми се свидео...вероватно и због тога што је у њему ерик бана кога презирем Smile ...ништа ми у овом филму није на месту...ни атмосфера,ни глумци који уопште немају никакву харизму...све је то некако јадно и досадно...она сцена кад у затвору лик боде чопера са ножем а овај прича са њим ми је посебно дебилна


beneath hill 60

мислим да ми је тема први светски рат најмање омиљена код филмова...тако сам на силу погледао овај филм као и галиполи који се исто бави првим светским ратом...једино није лоше то што се ради у једном догађају а не о неком дужем временском периоду...види се да су били ограничени са буџетом и као што монк каже изостале су неке веће сцене битке где би вероватно требало доста специјалних ефеката а самим тим и новца


the proposition

победник у овој групи...све је у овом филму савршено или бар близу савршенства...режија,сценарио,глумци...нарочити реј винстон и гај пирс...дијалози су маестрални,локације одличне...мислим да је ово најбољи вестерн и да американци нису ни близу овом остварењу...добро,тај жанр је скоро па и замро али се у последње време појављује доста филмова...истина римејкова али има и неког доброг ауторског рада
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Smart
Chopper

На тренутке забаван филм пун претеривања. Сцена у којој га лик избоде а он разговара са њим је дебилнија него што сам је замишљао после Мргијевог описа.
Током гледања имао сам дилему дал' је лик криминалац или нека врста осветника, делиоца правде. До краја филма сам увидео да се ипак ради о обичном психопати кога покреће параноја и бес. Главни лик је представљен као тврд орах, готово неуништив насупрот у филму више пута поменуте "Мафије", чији су припадници приказани као слабићи, наивни и потпуно инфериорни ликови. Та нереалност мало ми је сметала током филма. Додуше направљен је један добар парадокс. На крају филма спикер каже да је Чопер провео већину живота у затвору али због разних мањих кривичних дела, док ниједно од наводних 19 убистава које је починио није доказано и приписано њему. Да није те чињенице, филм би био пресмешан, чак и да се његова радња одвија у "Банана републици".
Потпуно изненађење је Ерик Бана. Гледао сам мноштво његових филмова, ал' ово је сигурно једна од његових најбоље одиграних улога, ако не и најбоља. Трансформација је невероватна. Морам да признам да ми је било забавно гледати га као набијеног, истетовираног манијака после силних "млаких" улога. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Одгледах Буку и Чопера,нећу се расписати као за прва два филма јер сте све углавном рекли,али ајд чисто да бацим неко слово  Smile

Noise
Хм не знам како ни да почнем за овај филм,ај овако: После гледања овог филма имам једну добру и једну лошу вест везано за њега,коју ћете прво? Добру? Ок  Smile Овај филм има јако добру идеју која ми се свидела! Ај сад лошу...та идеја је пропала,на крају ми се чини и да су тему промашили,тј хтео је режисер да ово буде тежак филм,пун неких унутарњих дуела,одлука,ставова..али танко је то одрађено, Волим овакве теме и приче али морало је ово боље...кад будемо обрађивали рецимо Данску видећете о чему причам  Smile

Chopper
Најрађе бих цитирао Мргија и Монка по питању овог филма..
Шта знам,или сам ја прерастао овакве филмове или их никад нисам ни волео. Пребуџено је то за мој укус,претерано,превише нелогично да би то тек тако могао да сварим и дам оцену преко четворке.
Наравно,далеко било да бих забранио да се овај филм гледа,напротив,на ову фору сам гледао много горих,али мени се није свидео....
« Poslednja izmena: 16. Nov 2010, 22:48:51 od malkin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Evo odgledah konacno

Proposition

“Australia . What fresh hell is this?”

Vremenom sam počeo zaista da verujem u to da vaša očekivanja uveliko utiču na sud o film. A meni je najlepša stvar koja može da se desi kod gledanja filma, očekivati mnogo a film prevaziđe vaša očekivanja. Film je ostavio utisak na mene da je kojim slučajem snimljen pre 50 godina, a Morikone umešao prste, danas svima bio u kolekciji kao jedan od najboljih vestern klasika.
Čak i to što muzike maltene nema ne zameram uopšte jer je tokom celog filma akcenat stavljan na ozbiljne porodične, poslovne ili jednom rečju ljudse odnose pa se muzikom ne bi mošda ni dobila dubina koju film ima. Film bez ikakvog preterivanja koji je vestern samo zbog vremena u kome se odigrava. U stvari sjajna drama. I pored mrlje zbog likova koji neretko podsećaju na neke kultne (Blondie, Tuco...), što je i najveća mana filma,  scenario je ono što krasi ovaj film. Film u suštini i podseća na mnoge druge a opet ima neki svoj žig.
Prva scena mi je ubedljivo najbolja. Nije lako ono snimiti a oni su uspeli na odličan način da odrade. Naracija pesme dok Čarli Brns luta pustarom je dala poseban šmek, makar u mojim očima.
Gluma je na sasvim zadovoljavajućem nivou, bar po mojim kriterijumima. Najviše me je iritiralo to što kapetan Stenli neodoljivo podseća na Rasela Kroua, a najbolji posao odradio je najmlađi brat Majki, možda i zato što je po prirodi takav kakav je i u filmu. Ako nije to, onda je glumac sa fantastičnim potencijalom (ne poznajem rad dotičnog).

Sve u svemu 10/10   Više zbog toga što je ovako dobrih filmova sve manje nego zato što zaista zaslužuje ovu ocenu.

@zorane

Pročitao sam sad onu tvoju kritiku. Verujem da si prvenstveno ciljao na mene kada si pričao da predlagači filmova nisu komentarisali (a uz to sam i počeo temu). Izvinjavam se ali to je bilo zato što sam neočekivano ostao bez interneta. Mislim ipak da nema razloga da napuštaš temu jer ćemo uspeti da razvijemo temu na željeni nivo. A moja zamisao je upravo bila onakva kako si i ti shvatio.  Smile
« Poslednja izmena: 17. Nov 2010, 11:18:37 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Prvo i prvo, izvinite na kasnjenju posto sam bio nesto zauzet za vikend  Smile

Da pocnem od najgoreg do najboljeg iz ove serije filmova:

Noise - Ne znam zasto ali ocekivao sam mnogo vise. Po meni ni prosecan film. Gluma nije losa ali cela radnja filma kao i celokupno izvodjenje mi se ne svidja. Shvatam da je drama/triler ali po meni radnja ne odrzava paznju toliko pa mi je ceo film bio nekako dosadan

Chopper - Meni se svideo. Nije los film i lepo je prikazao neke stvari. Banovic je dobro odglumeo ludaka koji je zahvaljujuci spletu okolnosti(i mogao bih reci njegovoj inteligenciji) kao i sebi svojstvenom ludilu postao jedan od najpoznatijih ljudi u Australiji. S'obzirom da se radi o istinitom dogadjaju film je sasvim fino odradjen

The Proposition - Ocekivao sam vise. Radnja je na momente spora i nezanimljiva sto je posledica toga da je ovo vise drama nego vestern ali sve u svemu dobar film. Gluma i izvodjenje su odlicni

Beneath Hill 60 - Odlican film. Nisam ocekivao puno posto ne volim toliko ratne filmove ali sam dobio dosta. Gluma je odlicna kao i izvodjenje radnje(imao sam osecaj kao da sam sa njima u rovovima). Jedino mi se ne svidja sto npr nisu prikazali strateski znacaj "brda". Zao mi bilo onog na kraju ali jbg, rat je rat

PS Za sta treba da glasam?
« Poslednja izmena: 18. Nov 2010, 17:24:13 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Nece da otvori ove titlove. Odavde vam je najbolje da skidate, sve na jednom mestu  Smile

http://www.all4divx.com/


Ja sam odgledao Kokoda i moram odmah da napisem utiske da ne zaboravim ...


Kokoda (2006)



Film o odbrani poslednje tačke na putu okupatora pre Australije.
"Čokoladni" (kako su ih zvali),jedinica koja je predstavljala prvu borbenu liniju u tom predelu gde se bitka odigravala, svojom nepažnjom i zaslugom visprenih japanaca bivaju odsečeni od ostatka svoje grupe i tada počinju da paniče i spašavaju svoje glave bežanjem u šumu. A onda počinje obazrivo kretanje kroz džunglu, grupice koja je preživela juriš japanaca, sa ciljem da se vrate svojoj jedinici ali da bi to uradili moraju izbeći protivnika i preći težak teren.

S obzirom da sam pre 3 dana gledao Propostion, uporediću ga sa njim jer mi je ovaj film jako sličan njemu.
Najveća razlika ova dva filma je što je ovaj zaista ratni za razliku od Proposition koji je pre svega drama. A velika sličnost je u tome što je baziran na (ljudskim) odnosima "ratnih drugova" i odlukama istih.
Australijski vojnici, iako brojčano nadjačani, dosta puta prikazani kao prestrašene i pogubljene devojčice a japanci kao neustašivi i lukavi predatori. Ali i odlučni da prežive i pomognu svojim prijateljima i zemlji u borbi sa okupatorom.
Sa ovakvim rediteljskim debijem svako bi bio zadovoljan. A reditelju ovog filma to i jeste prvenac. Snimljen sa malim budžetom i realističnim pristupom. Po veoma teškom terenu za rad. Film je ispao odlično. Mada sa glumcima koji su mi ostavili utisak da nisu u svim scenama dali sve od sebe. I patriotskom pričom koja sprečava da svi uživaju u ovom filmu u punoj meri, baš kao što je slučaj sa mnogim drugim ratnim filmovima. Ali eto najjači utisak ostavila mi je režija i rad kamerom.
Zanimljiv film koji mi najvećim delom filmva prvenstveno ima paralelu (iz pomenutih razloga) sa Apocalyptom ili Predatorom, samo u modernijoj verziji i u množini.
Sve ukupno gledano film je malo iznad nekog proseka. 6.5/10
« Poslednja izmena: 19. Nov 2010, 15:25:24 od insideman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Animal Kingdom
Solidna ali po meni malo usporena drama.Gluma dobra pogotovo Ben Mendelsohn (Pope Cody) i Jacki Weaver (Janine Cody) ostali na visini zadatka.Negde sam procitao da su australijski policajci zaista ubijali krimose ko kerove po ulicama.Kraj mi je malo tanak ali ocena 8.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:21:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.