Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: dijastolni pritisak razlicit kod manuelnog i elektricnog meraca  (Pročitano 4597 puta)
02. Feb 2011, 23:05:06
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
imam 22god,200cm 110kg . . .  od pre par godina otkrio da imam blago povecan pritisak . . .  znaci kretao se maximalno do 135/90,ali je problem bio sto dijastolni nije silazio ispod 90,ponekad 85,ali su cesto vrednosti bile 120/90 ili 130/90 . . .
za to vreme sam malo poceo da primenjujem higijensko dijetetski rezim zivota,smrsao sam 10ak kg (imao sam 120kg) dosta sam aktivniji nego pre itd . . .
u cemu je problem ?
kada merim manuelnim meracem (sam sebi) srce cujem da prestane da kuca negde izmedju 90 i 80,ali kako da objasnim . . .  zadnji "jaci" srcani ton se cuje na 90 i posle se cuje kao priguseni ton negde oko 80,sad da li ja to tripujem (obicno je tako kad sam sebi meris) ili je to istina . . .
pre jedno mesec dana sam kupio Omronov automatski merac (citao po nekim forumima da su ljudi zadovoljni i da nema velikih odstupanja) i kad merim s njim dijastolni jednostavno ne prelazi iznad 80 . . .  da bude jos cudnije dok gledam u skalu kako se spusta (na ekranu aparata) ja osecam kako srce opet prestane da kuca negde oko 90 ali aparat ga aparat registruje na 80,nekad i 75 . . .  tim aparatom cela porodica meri i rezultati su uvek precizni (tipa cale izmeri pre nego sto ode kod lekara) . . .
neki savet,misljenje . . .  ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 
Citat
neki savet,misljenje . . .  ?
Купи обичан мерач притиска.
неки овакав
Ти електрични,мануелни,самочитачи не мере тачно.
Повећани дијастолни притисак је- повећан притисак.
Дијастолни притисак ти је ПОСЛЕДЊИ тон који чујеш.
Пробај овим мерачом.Нека ти прво неко други мери,а онда пробај сам (мало је теже,али може).
Ако вредности остану непромењене,обрати се лекару.
Идеално 85(+-4)

Classification   Systolic pressure       Diastolic    pressure
                         mmHg   kPa           mmHg   kPa
Normal          90–119   12–15.9   60–79   8.0–10.5
Prehypertension   120–139   16.0–18.5   80–89   10.7–11.9
Stage 1            140–159   18.7–21.2   90–99   12.0–13.2
Stage 2                 ≥160     ≥21.3     ≥100      ≥13.3
« Poslednja izmena: 03. Feb 2011, 10:41:46 od Nksamsj »
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Kazu da su oni stari manuelni meraci pritiska najbolji. I meni je pokazana razlicita vrednost. A najtacnije, tj poklapalo se sa merenjem u bolnici, je merenje onog manuelnog.


Da li se pridrzavas merenja ujutro?
« Poslednja izmena: 03. Feb 2011, 10:32:08 od sandra80 »
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
ujutru je naravno nizi (sto je i fizioloski) . . .
a merim u i toku dana . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Meni su rekli, kad sam bila jako debela, da merim samo ujutro.  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
Smile
posto sam i ja u zdravstvu,pricao sam sa mnogim ljudima koji su regulisali pritisak pomocnu elektricnih samomeraca,dakle to nisu ona kineska s*anja vec kvalitetni Omronovi od 70e+ tako da ne verujem u price da nisu toliko pouzdani,a kao sto rekoh ostalim clanovima porodice je isti rezultat i na elektircnom i manuelnom ...
a to sto kod nas u zdravstvu se koriste zivini znamo svi zasto - zato sto su predratni i jos uvek se ne kvare,u inostranstvu doktori preporucuju kupovinu automatskih ...
nego citao sam neke studije ranije o blago povecanom (fizioloskom) pritisku kod visokih osoba (2metra),da li neko nesto zna o tome ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 
Smile
posto sam i ja u zdravstvu,pricao sam sa mnogim ljudima koji su regulisali pritisak pomocnu elektricnih samomeraca,dakle to nisu ona kineska s*anja vec kvalitetni Omronovi od 70e+ tako da ne verujem u price da nisu toliko pouzdani,a kao sto rekoh ostalim clanovima porodice je isti rezultat i na elektircnom i manuelnom ...
a to sto kod nas u zdravstvu se koriste zivini znamo svi zasto - zato sto su predratni i jos uvek se ne kvare,u inostranstvu doktori preporucuju kupovinu automatskih ...
nego citao sam neke studije ranije o blago povecanom (fizioloskom) pritisku kod visokih osoba (2metra),da li neko nesto zna o tome ?
Ти знаш све.
Не треба ти туђа помоћ. Smile
 Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
^
ja da sve znam nebi pitao ovde za misljenje ...
zanima me zasto mislis da su manuelni meraci bolji od ovih elektricnih (na stranu sto dugo traju i ne kvare se) ?

opet kazem,razgovarao sam sa dosta ljudi o ovoj temi,neki hvale stare sa pricom "sta ce ti ovo novo to nista ne valja"(bez argumenata),dok drugi kazu da su ovi noviji cak i bolji jer se iskljucuje ljudski faktor koji procenjuje koliki je pritisak a i znam dosta ljudi koji kontrolise prisak na taj nacin,mahom stariji ljudi koji niti dobro vide niti dobro cuju pa im je ovaj laksi ...

opet ponavljam,ono sto je kod mene slucaj je sledece : sa manuelnim nakon sto cujem poslednji udar na 90 imam osecaj kao da se cuje jos jedan tishi udar na 80,a sa automatskim (koji sve sam meri),dok gledam kako se skala na ekranu spusta sa 180nadole ja mogu da osetim kad srce krene da mi kuca oko 120/130,zatim ga cujem da prestane oko 90 a aparat na kraju pokaze 130/80 ...
ponavljam,nemam nikakve tegobe ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.