Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sve više žena ne ume da obavlja kućne poslove  (Pročitano 14409 puta)
01. Feb 2011, 07:16:57
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Osnovni kućni poslovi koje su ranije obavljale domaćice sve su ređi a većina modernih žena ne ume da ih obavlja, pokazalo je jedno australijsko istraživanje.

Nakon što je jedno istraživanje pokazalo da muškarci nove generacije ne umeju da obavljaju muške poslove, te da radije zamene pelenu nego probušenu gumu, studija koju je objavio „Courier-Mail“ otkrila je žene nisu ništa drugačije. Naime, svega 51% ispitanih dama do 30 godina ume da napravi pečenje, dok tradicionalni australijski kolač lamington zna da spremi samo 20%, naspram 45% pripadnica starije generacije. Mlade dame nisu vešte ni u uzgajanju biljaka, budući da to ume 23%. Ipak, ovi rezultati ne čude autore istraživanja, koji kažu da se tradicionalna uloga žene rapidno menja.

„Savremene žene su zauzetije, imaju više uloga i spremnije su na kompromis da bi uštedele vreme. Tako imaju i veće prihode nego njihove mame i bake, pa im kupovina kolača nije strana,“ rekao je glavni istraživač Mark Mekrindl.

On je istakao i da pripadnice nove, takozvane Y generacije, radije kupuju nove stvari umesto da popravljaju stare, pa tako retko koja mlada dama ume da zakrpi rupu ili ušije dugme. Međutim, iako nisu vične u obavljanju ženskih, jesu u obavljanju muških poslova: prema rezultatima, čak 70% njih prazni kante za đubre, 77% kosi travnjak a 70% pere kola.

Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Damn those pomoći u kući ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Sendo 
A znaju da šire noge?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia krntija
Tu su nenadmašne  Smile

Normalna stvar jebi ga... sve više žena radi i nemaju toliko slobodnog vremena... a nisu ga ni imale previše ni kao mlađe jer se dobar deo njih posvetio sticanju visokog obrazovanja, koje današnje vreme sve više zahteva.
Plus živimo u modernijem dobu nego ranije gde skoro sve može da se kupi... jebote, evo ostavio mi lik u sandučetu flajer za nekakvu "potrčko" frimu... tipa kao kurirska služba, zovneš telefonom i kažeš im šta ti treba u prodavnici, restoranu, tiket u kladionici, uplate u pošti, čak rade i velike kupovine u hipermarketima al treba da zakažeš dan ranije i sve to dostavljaju na kućnu adresu, a ti ne moraš ni da izlaziš iz kuće... i kad ti dođe ti mu platiš račun za to što ti je kupio i cenu usluge koja košta tipa 200 ili 300 dinara nisam siguran.


E da još nešto... mislim, koliki defekt treba da budeš pa da ne znaš da zameniš gumu na kolima  Smile
« Poslednja izmena: 01. Feb 2011, 09:01:02 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Citat
jebote, evo ostavio mi lik u sandučetu flajer za nekakvu "potrčko" frimu... tipa kao kurirska služba, zovneš telefonom i kažeš im šta ti treba u prodavnici, restoranu, tiket u kladionici, uplate u pošti, čak rade i velike kupovine u hipermarketima al treba da zakažeš dan ranije i sve to dostavljaju na kućnu adresu, a ti ne moraš ni da izlaziš iz kuće... i kad ti dođe ti mu platiš račun za to što ti je kupio i cenu usluge koja košta tipa 200 ili 300 dinara nisam siguran.

видео сам на тв-у тог лика ... био неки интервију баш поводом те шљаке ... незапослен лик, блејао са ортацима на гајби типа гледали текму и остали без пива и неко је констатовао да би платио да им неко донесе пиво ... тако нека причица. И ту човеку сине идеја, и крене у реализацију ... прво сам а после их је било тројица кад се прочуло за њих  Smile

каже најчешће ноћом доносе људима пиће и кондоме ...  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Prvo...Australija je zemlja ciji je standard toliko ogroman naspram naseg da je potpuno smesno uporedjivati nase i njihove zene.
Tamo su plater tolike da i bez produzenog radnog vremena parovi mogu da priuste dorucak, rucak, i veceru u restoranu.
Drugo, takodje ove nase "izbeglice" rade po kucama kao spremacice za njima sitne pare.

U Srbiji je potpuno drugacija situacija. Ne znam nijednu zenu koja u Srbiji ne zna da spremi obrok, kakav takav, kuvani dakako. Da usisa i obrise prasinu ili prozore.
Ako trazite heklanje, strikanje , sitni vez ozenite se za babu od 90 godina, jer ni nase majke to ne znaju da rade.
Zasto? Zato sto se jedan strikani debeli dzemper na pijaci prodaje za 600 dinara. Da ga ne bih strikala sama za te pare...Smesno Smile


A da se malo i osvrnemo na muskarce....Nekada su muskarci znali da poprave sve u kuci i oko kuce. Da naprave kuhinjske elemente, delove namestaja, ormane, pa i police sto je najlaksae. Da kopaju temelj , da sazidaju kucu skoro sami, da postave izolaciju, uvedu struju.....zalepe plocice...i sve ostalo.
Muskarci su nekada , kad idemo u detalje, znali da izvedu samo citav svinjokolj, da naprave cvarke, kobasicu, svarglu....iseku krmenadle tanko bolje od danasnjih mesara. Ko je klao zna da nije bas tako lako sve to odraditi.
Bili su muskarcine koje je svako u kuci slusao jer su imali odgovor na sve. I jos bolje znali su da rese sve probleme. Radili su kao konji po 12 sati i onda se sa posla vracali i radili sve sto je potrebno na imanju.

Koliko je danas takvih muskaraca?
Prenego sto pocnemo da pljujemo zene....da vidimo sta ste to vi uradili, sta znate da uradite, i ko vam daje pravo da serete.
Moj naklon
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia krntija
Citat
jebote, evo ostavio mi lik u sandučetu flajer za nekakvu "potrčko" frimu... tipa kao kurirska služba, zovneš telefonom i kažeš im šta ti treba u prodavnici, restoranu, tiket u kladionici, uplate u pošti, čak rade i velike kupovine u hipermarketima al treba da zakažeš dan ranije i sve to dostavljaju na kućnu adresu, a ti ne moraš ni da izlaziš iz kuće... i kad ti dođe ti mu platiš račun za to što ti je kupio i cenu usluge koja košta tipa 200 ili 300 dinara nisam siguran.

видео сам на тв-у тог лика ... био неки интервију баш поводом те шљаке ... незапослен лик, блејао са ортацима на гајби типа гледали текму и остали без пива и неко је констатовао да би платио да им неко донесе пиво ... тако нека причица. И ту човеку сине идеја, и крене у реализацију ... прво сам а после их је било тројица кад се прочуло за њих  Smile

каже најчешће ноћом доносе људима пиће и кондоме ...  Smile


Hehe, eto... i verovatno će uvek imati posla. Tu mi je negde flajer, sačuvao sam ga jer mi možda nekad zatreba, kontam ako ostanem sam u stanu, a pritom sam prehlađen ili povređen, a trebaju mi namirnice ili nešto drugo, može da završi poso. U tim slučajevima je jako svrsishodno.

A eto kako ideja može da sine... tako je i onaj Amerikanac, sad sam mu zaboravio ime, jedan je od bogatijih ljudi na planeti i danas se bavi svim i svačim... investira u mnogo što šta, poseduje firme raznolikih delatnosti, a zaradio je prvu veću kintu tako što je otvorio prodavnicu LP-a na Tajms Skveru čini mi se. E sad, to je bilo valjda sedamdesetih ili osamdesetih slagaću te i sad se pitaš što je baš ta muzička radnja donela veliki profit... to je bila prva takva radnja gde si ti mogao da uđeš i uzmeš ploču u ruke i da je preslušaš na licu mesta. I sad priča taj lik... kaže "tako ja uđem u muzičku radnju i posegnem za pločom a prodavac me zaustavi i kaže mi da ne diram osim ako ću da je kupim i tako je bilo svuda i to me je jako nerviralo i rešio sam da napravim radnju u kojoj će to moći da se radi... i tako sam i zaradio bogatstvo... nisam ja osmislio ništa novo, niti došao na neke originalne ideje, samo sam pokupio tuđe i uklonio ono što kod njih nije valjalo", parafrazirao sam, al tako nekako ide.

eee... privatan biznis je keva.
« Poslednja izmena: 01. Feb 2011, 10:00:48 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Priznajem, ja ne umem nista od navedenog da uradim.
Ali od nas filozofa se ni ne ocekuje nista drugo no da kakimo... Smile
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Priznajem, ja ne umem nista od navedenog da uradim.
Ali od nas filozofa se ni ne ocekuje nista drugo no da kakimo... Smile

I lepo od tebe sto priznajes. I ne vidim da se zalis na zene .... moj naklon.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 967
Zastava Београд
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Samsung 
Obozavam da kuvam i pravim kolace, ali da krpim i usivam  Smile. Ne pada mi na pamet. Normalno je da zena zna da pospremi kucu, kao sto je normalno da muskarac zameni gumu ili opere auto. Izbacivanje smeca ne delim na muski i zenski posao, ko primeti da treba da se izbaci on to i uradi. Najbolje je sve radtiti zajedno bez ikakve podele, a ne da muskarci gledaju na usisivac kao da je djavolja masina.

Da ne ispadne da branim zene, iritiraju me kokoske koje se hvale da znaju da isprze jaja i spreme supu iz kesice a uz to dodaju onaj teleci osmeh  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.