Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:29:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 22 23 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta je smisao zivota?  (Pročitano 44719 puta)
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Физичка слобода не постоји. Постоји илузија. То је дрога која је убризгана у наш мозак да не би пали у тешку депресију и прекинули са животом.

Животиња само може да једе и да се размножава. Да ли има некаква слобда? Има само избор када да једе и са ким да се пари. Слободе нема јер јединка ван тога не може ништа више да ради. Људи једва да су нешто бољи. И само је више "бијелог прашка" потрошено да се убиједи човјек како може да бира шта ће да ради.   
« Poslednja izmena: 30. Maj 2011, 01:20:42 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
Smisao zivota je biti pobednik u svakoj situaciji, imati pozitivnu percepciju svega sto ti se desi u zivotu.
Sto znaci uspeti pronaci u svakoj situaciji pozitivnost i iz nje iscediti poslednju kap soka.
Za mene licno najveci i najocigledniji primer takvog osecaja je Charlie Sheen covek koji ima jedan stepen prenosa
jednu brzinu - napred !


Legenda koja je prevazisla drobljenje i zavrsavanje kamenja od 7 grama charly-ja ( engleski sleng za kokain )



A evo i intervjua koji nije editovan.  Smile


nazalost potrebno je znati engleski i razumeti sta je covek rekao.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Citat
Tu je nejasno da li je covek na dozivotnoj robiji u celiji u kojoj moze da sedi, lezi ili stoji - slobodan covek, covek koji ima slobodu ?
da, on ima slobodu volje. sloboda kretanja nema veze sa slobodom volje. isto i sa ostalim sluchajevima. svako razumno bicje ima slobodnu volju, tj mogucjnost da kontrolishe svoje misli i postupke.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
da, on ima slobodu volje. sloboda kretanja nema veze sa slobodom volje. isto i sa ostalim sluchajevima. svako razumno bicje ima slobodnu volju, tj mogucjnost da kontrolishe svoje misli i postupke.
Prvo sam te pitao da mi objasnis sta je za tebe definicija reci 'sloboda', ti si mi dao definiciju 'slobodne volje'
kada sam te pitao da mi kazes izmedju ostalog ( posto na ostalo nisi ni prismrdeo sa odgovorom ) nesto sto je u
svom zdravorazumnom svetu opste prihvaceno kao covek koji nema slobodu - covek u zatvoru ti objasnjavas da se sloboda nalazi samo u mislima a fizicka sloboda je irelevantna.

Kretanje coveka koje je manifestacija volje "nema veze" sa slobodom volje ??
Pa kako se covek krece ako ne voljom ?

Ovo je prvi put u zivotu da cujem da neko kaze da se covekova sloboda nalazi u covekovim mislima.


IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
da, on ima slobodu volje. sloboda kretanja nema veze sa slobodom volje. isto i sa ostalim sluchajevima. svako razumno bicje ima slobodnu volju, tj mogucjnost da kontrolishe svoje misli i postupke.
Prvo sam te pitao da mi objasnis sta je za tebe definicija reci 'sloboda', ti si mi dao definiciju 'slobodne volje'
kada sam te pitao da mi kazes izmedju ostalog ( posto na ostalo nisi ni prismrdeo sa odgovorom ) nesto sto je u
svom zdravorazumnom svetu opste prihvaceno kao covek koji nema slobodu - covek u zatvoru ti objasnjavas da se sloboda nalazi samo u mislima a fizicka sloboda je irelevantna.

Kretanje coveka koje je manifestacija volje "nema veze" sa slobodom volje ??
Pa kako se covek krece ako ne voljom ?

Ovo je prvi put u zivotu da cujem da neko kaze da se covekova sloboda nalazi u covekovim mislima.

Koja je uopste svrha pricati o slobodi ako svi "zdravorazumni ljudi" imaju slobodu ?!?


IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Citat
Prvo sam te pitao da mi objasnis sta je za tebe definicija reci 'sloboda', ti si mi dao definiciju 'slobodne volje'
zato shto prichamo o slobodi volje, a ne o politichkim slobodama.

Citat
Kretanje coveka koje je manifestacija volje "nema veze" sa slobodom volje ??
Pa kako se covek krece ako ne voljom ?
to shto ima ogranichenu slobodu kretanja apsolutno nema veze sa tim da li on ima slobodnu volju ili ne. pricha o svrsi ogranichenja slobode kretanja je etichka i politichka tema, pricha o tome da li neko ima ili nema ogranichenu slobodu kretanja je glupava (jer se radi o prostom primecjivanju da li neko neshto ima il nema), a pricha o slobodi volje je metafizichka tema, i nema nikakve veze sa proshlo dve.

Citat
Ovo je prvi put u zivotu da cujem da neko kaze da se covekova sloboda nalazi u covekovim mislima.
pa da si nekad chitao malo o filozofiji saznao bi da postoji razlichite pozicije u filozofiji uma, a jedna od njih je libertarijanizam (stav da postoji slobodna volja).
« Poslednja izmena: 30. Maj 2011, 13:47:02 od rogozub »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Nokia 
vjerovati da nam grad pruža sve što nam treba,mučiti se i patiti i onda se baviti svinjogojstvom u veselim pedesetim/šezdesetim
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
zato shto prichamo o slobodi volje, a ne o politichkim slobodama.
Nemoj mi zameriti rodjo, pokusavam da shvatim o cemu pricas. Da li bi bio ljubazan da razjasnis to sto govoris meni i ostalima ( posto nisam primetio da neko shvata o cemu ti pricas ), ako nije frka, evo ponovicu ti o cemu smo pricali. Rekao sam ovo " Meni je zivot - majka.  Smile bolji nisam mogao da imam. " na sta si ti rekao
" mogao si. to je poenta slobode. "
Mogao sam sta ? Da mislim da je mij zivot mogao da bude bolji ili da imam bolji zivot ?
Da li je moj zivot kretanje i postupci ili misao ?
Sta je "politicka sloboda" ? ( prvi put u zivotu cujem za taj termin )

Ako se "sloboda volje" ne odnosi na kretanje ili bilo koju fizicku manifestaciju funkcije coveka, sta  onda
pretstavlja "kontrola postupaka", zar kretanje i zivot nije postupak ?

Citat
to shto ima ogranichenu slobodu kretanja apsolutno nema veze sa tim da li on ima slobodnu volju ili ne. pricha o svrsi ogranichenja slobode kretanja je etichka i politichka tema, pricha o tome da li neko ima ili nema ogranichenu slobodu kretanja je glupava (jer se radi o prostom primecjivanju da li neko neshto ima il nema), a pricha o slobodi volje je metafizichka tema, i nema nikakve veze sa proshlo dve.
Znaci svi kojima je zivot kazna zato sto bi zeleli fizicku slobodu su glupi zato sto ne primecuju da imaju slobodnu volju ?
Da li je u tvom zivotu sve metafizicko ili ima neceg etickog i politickog ?

Citat
pa da si nekad chitao malo o filozofiji saznao bi da postoji razlichite pozicije u filozofiji uma, a jedna od njih je libertarijanizam (stav da postoji slobodna volja).
Da li su tvoji baba i deda citali filozofiju, da li si se i njima obracao kao sto se meni obracas ?
Da li ljudi koje ne zanima filozofija imaju pravo na zivot ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Citat
Da li ljudi koje ne zanima filozofija imaju pravo na zivot ?
imaju al ne bi trebalo da imaju pravo na kenjanje o filozofskim temama. a dok ne pochne da te zanima filozofija i malo se obrazujesh prvo pre nego shto pochnesh da ulazish u rasprave, necju troshiti vishe vreme na tebe. pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
Nokia Luvmya 520
Citat
Da li ljudi koje ne zanima filozofija imaju pravo na zivot ?
imaju al ne bi trebalo da imaju pravo na kenjanje o filozofskim temama. a dok ne pochne da te zanima filozofija i malo se obrazujesh prvo pre nego shto pochnesh da ulazish u rasprave, necju troshiti vishe vreme na tebe. pozdrav
Nisam primetio da je potrebna diploma filozofskog fakulteta da bi se ucestvovalo na ovom podforumu.
Izvini ali ti uopste ne zvucis kao neko ko ima diplomu srednje skole, a ne fakulteta.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 22 23 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 01:29:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.