Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:46:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sta se ovo "muva" oko Sunca ???  (Pročitano 36990 puta)
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
A kako mi to znamo skoro sve hemijske elemente u univerzumu?

Pa spektralnom analizom  Smile od tela koja svetle, apsorbuju svetlost itd.. sve mozes da ispitas i jedinjenja. I tamnu materiju takodje, jer ona apsorbuje ako imas izvor svetlosti iza "oblaka" materije itd.. sve vidis jasno kao dan u spektru. Jedino sto ne mozes izucavati spektralnom analizom u svemiru su unutrasnojsti crnih rupa gravitacije, ali tamo nista ne svetli, ne emituje..

Helijum je prvo otkriven na Suncu, pa tek nakon toga su ga izdvojili na Zemlji, zato se i zove tako Smiley

Letelica je samo fokusirani energetski snop koji dolazi iz p.m, a koji nosi uputstva za sklop, projeciran na daljinu, i po zadatoj shemi formira "letelicu" od "prirucnog materijala", svetlosti, energije. Moguce da mu bas zbog toga treba blizina zvezde.

 Smile

pa mora toliko da se priblizi zvezdi da bi pokupio nekakvu energiju .. u otvorenom svemiru koji je skoro vakuum  Smile  Smile 

Dobre su ti ideje, svidja mi se, pogotovo ovo za "tamo i ovde", obzirom da je moderna astrofizika dokazala da je broj mogucih polozaja za protone u vasioni oko 10 na 10 na 118, jer su izracunali da postoji grubo oko 10 na 118 protona. To znaci da je najbliza oblast koja je identicna nasoj vidljivoj vasioni udaljena 10 na 10 na 118 metara. Dakle udaljena je u trodimenzionalnom prostoru za sirinu vasione a u opstem slucaju udaljena 2 na (n-3)x precnika vidljive vasione. A posto jep recnik vidljive vasione oko 2x10 na 26 metara, dobijemo da je nasa vasiona identicna ovakva udaljena od nas 10 na 10 na 118 metara Smiley

 To je inace iz knjige profesora Markusa Cona, koga zanima neka procita Smiley
« Poslednja izmena: 24. Maj 2012, 14:49:35 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Sve mi je to Ok, samo ne vidim odakle taj zakljucak da je indenticna Smile To su tolike dimenzije i razdaljine; jedan nama nevidljiv kosmos, pa odakle nam sigurnost da je identican? Cak iako jeste, da li onda kada bismo bili u njemu ima i dalje neki drugi nama nevidljivi kosmos? Nije valjda da su samo dva Smile
OK materija-energija  je ista, ali da li smo je svu otkrili, sve oblike, sve procese???. Koliko god da smo razvili nauku ja opet nisam siguran. Spektralna analiza, ok, ali nije svetlost jedina koja postoji! O gravitaciji u stvari i nemamo nesto mnogo pojma. Tu su i druga zracenja... sta ja znam... ko zna kako se sve moze energija i materija iskombinovati; ko zna kakvu formu inteligencija moze zauzeti... ko zna sta u dubini mraka cuci...

Nekako mi se namece utisak da smo mi ljiudi (covecanstvo) u necemu zakinuti, a mora da ima dobar razlog za to. Ja sam gotovo uveren da je to zbog zaraze - da ne zarazimo svojom pokvarenoscu vasionu. Zato smo ograniceni, stavljeni u neku vrstu karantina, ali koji je dovoljno velik da eonima u njemu pravimo svakojaka sranja, a usput i ponesto dobro. No, dobro, onaj manji deo izvlaci nekako prosek, ali kad se gleda spolja i kroz duze vreme... svaki pametan vanzemaljac kaze: "ma daj okreci, pusti ih u p.m" Smile Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Ko zna, mozda je princip jednostavan. Kao kad na vrelu plocu na sporetu padne voda, ta voda ne ispari odmah vec postoji sloj vode koji se pretvara u paru dok kapljica vrluda tamo vamo ko na vazdusnom jastuku  Smile

Citat
Zato smo ograniceni, stavljeni u neku vrstu karantina, ali koji je dovoljno velik da eonima u njemu pravimo svakojaka sranja, a usput i ponesto dobro.

Pa pre nesto iljada godina dosli neki neshvaceni vanzemaljci budale koji nisu mogli nigde da se uklope zbog verskog fanatizma pa su krenuli da prave od lokalnih primata inteligentnu vrstu a ovi klatili muda negde u ladovini i uzivali, posle su valjda riknuli svi sa vremenom, mi eto ostali. A razumni vanzemaljci nas zaobilaze u sirokom luku kao kanibale sa Bornea  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
 Smile
No da se vratimo na temu - taj oblik je bas konkretan. Pitam se zasto ne upere teleskop na njega - da li mogu da ga vise zumiraju? Mozda i mogu; mozda su sve to lepo isfotografisali, ali jos uvek po starom - cute, negiraju. Kao ono, boje se panike Smile Koje crne panike, ako se ljudi dosad nisu uspanicili u vecem delu sveta stop zive bedno i jadno, jedva spajaju kraj s krajem, koji k....c onda Smile Smile To se oni boje za svoje bogate zemlje, tu bi nastala panika i otimacina... u Indiji se niko ne bi ni osvrtao...

Eh, svemire, svemire, sta nam radis! Smile Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Sony xperia
Ko bi da analizira ... Prepodesen kontrast, osvetlenje na dve slike, na druge dve dodat invert.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Image1.jpg
(56.02 KB, 1500x1098)
Image2.jpg
(54.74 KB, 1500x1098)
Image3.jpg
(50.13 KB, 1500x1098)
Image4.jpg
(52.61 KB, 1500x1098)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Citat
Pa spektralnom analizom

Nisam znao... Hvala!
Prosto mi neverovatno da je to toliko precizno...  Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Pa ajd' sad, kad sam onomad analizirao, da uradimi sada:

na prvoj fotki (gore, levo) obelezio sam uocljive oblike (priblizno; mi naravno ne mozemo ustvrditi tacan oblik, zato sam se odlucio za krugove tj. kugle, elipse tj. elipsoide i stapove tj. dugacke cilindre):

1.:  glavni i najmasivniji deo ("nos")
2.:  "glavni stap"
3a.: manji sfericni element
3b.: elipsoidni element
4.:  manji "bocni stap"
5.:  moguca veza ("kratki stap") izmedju 3b i 1
?:  veoma slabo vidljivo osvetlenje, koje bi mozda moglo biti jos jedan "bocni stap", ali ovo je samo pretpostavka, jer na drugoj fotografiji to nevidimo.

Ispod je izvucena cela ova shema, kao crni crtez (dole, levo)

Na drugoj fotografiji (gore desno) uocavamo iste elemente, osim elementa 5. (koji se zbog rotacije ne vidi, jer ga je pokrio element 3a). Ali zato se elemenat 4. sada vidi ceo i izgleda kao da se i on zavrsava jednom sferom (element 6.).

Ceo neindentifikovani objekat (mozemo slobodno reci da je u pitanju objekat, ili grupa objekata, koja zadrzava isti medjusobni odnos) je na slici dva zarotiran prvo odozdo na gore, a onda ka nama s leva na desno. Tako da se dva manja obla elementa 3a i 3b pomeraju na levo, "bocni stap" odlazi na desno, a veliki "glavni stap" rotiratakodje na desno i ka nama pa se vidi, da tako kazemo, u svoj svojoj duzini (superponirani crtezi , dole desno).

Toliko od mene. E, sad, da li je ovo kruti objekat ili nesto sasvim trece... ko da zna? Da imamo neku ultra munjevitu sonda pa da je ispalimo tamo, samo da dva tri puta skljcne iz blizine, bila bi to druga prica! Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

NepozObj-Analiza r.jpg
(72.12 KB, 1024x754)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Sony xperia
To sta si ti nacrtao, uporedi:




Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

sun-ufo.jpg
(34.11 KB, 640x480)
« Poslednja izmena: 24. Maj 2012, 23:38:33 od Lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Sve mi je to Ok, samo ne vidim odakle taj zakljucak da je indenticna Smile

da, ima taj zakljucak tacnije opsirnije objasnjenje u knjizi, kad uhvatim malo vise vremena, otkucacu, bas je solidno objasnio, jest da mora malo da se rastegne misao, ali sa dosta dobrih strana su pristupili problematici Smiley ima ionaj deo koji nisam pomenula, a to je da je vasiona uglavnom prazna od protona, tako da i jeste grubo uzeto da ima onoliko mogucih polozaja za protone, ali je uzeta nekakva srednja vrednost, sto je takodje i manje bitno u odnosu na citavu teoriju koja je sasvim solidna, bas cu ispisati kad uhvatim vreme, pa mozemo da komentarisemo, ima cak i deo knjiga u fazonu "koliko je u teoriji moguce da postoji nas dvojnik i koliko je udaljen od nas" sto je takodje teorijski sasvim genijalno objasnjeno, ali u praksi naravno apsolutno nedostizno  Smile

Citat
Pa spektralnom analizom

Nisam znao... Hvala!
Prosto mi neverovatno da je to toliko precizno...  Smile

pa.. sad bi ti neki clanovi odgovorili drugacije, ali svako ima svoje misljenje i ja to moram da postujem  Smile .. spektralna analiza je nepogresivi sistem odredjivanja elemenata i jedinjenja u vasioni, emisiona ili apsorpcijska. Sad, svakako da mi ne znamo kakva sve jedinjenja postoje u vasioni, ali ona moraju biti jedinjenja poznatih elemenata Smiley to stvari svodi na nekakve kristale ili kao sto sam rekla na jedinjenja sa ogromnim i teskim atomima cija su osnovna svojstva radioaktivnost i sl. ostaju crne rupe gravitacije kao mesta sa kojih se nista ne emituje i zato o njihovom elementarnom sastavu malo znamo.. "ali to su rupe.. i crne su"  Smile  .. bi rekao jedan drugar  Smile

Inace ovo na slikama je naravno sunceva ili solarna baklja, iako bi mi mozda voleli da je nesto drugo  Smile Smile
« Poslednja izmena: 24. Maj 2012, 23:56:36 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Sony xperia
Da Vam postavim jos ovo. Klaus Dona, istrazitelj proslosti i fizicar Nassim Haramein. Predstavljaju artefakte iz Juzne amerike.



Napustam Vas do sledeceg nekog slucaja.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 14 15 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:46:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.315 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.