Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:26:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
- Pre postavljanja pitanja, pročitajte "Najčešća pitanja korisnika" i ConQUIZtador Help!
- Prijave nedoličnog ponašanja igrača možete obavljati na način opisan ovde. Samo i jedino tako.
- Pregledajte forum, pročitajte top teme i tek nakon toga, ukoliko ne pronađete traženo - otvorite novu temu.
- Pročitajte pravilnik foruma, jer svaka kuća ima kućni red, a grubi prekršaji se ne tolerišu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jedan je Lazo Goluza  (Pročitano 12568 puta)
Pocetnik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Dugotrajni sudski spor izmedju SAD i indijanskih plemena koja tvrde da su prevarena za milijarde dolara prihoda od nafte i gasa a koji je resen ovih dana u korist Indijanaca poznat je pod imenom: Kobel protiv Salazara, Fernando protiv Crnih nogu, Blekforest proces, Manitu postupak.
Pored Zorz Sand,Frederik Sopen je imao jos jednu veliku ljubav kojoj je posvetio i neka svoja dela.Bila je pevacica a rec je o?
Na osnovu ucenja kog sveca se zasniva Koptska crkva?
Odusevljen lepotom Crne Gore, kao i njenim ljudima, ovaj velikan engleske i svetske knjizevnosti posvetio im je sonet. To je: Alfred Tenison, Vilijam Vorsvort, Dzordz Gordon Bajron, Persi Bis Seli
Na popisu knjizevnika koji sledi, tri se kriju iza pseudonima, a jedno je pravo ime i prezime. Koje?
Artur Rembo, Dzordz Eliot, Dzordz Orvel, Zorz Sand
Knjizevni junaci Miskin (Idiot), Smerdjakov (Braca Karamazovi), Elena (Ponizeni i uvredjeni), kao i Kirilov (Zli dusi), bolovali su od iste bolesti kao i njihov knjizevni otac. U pitanju je: tuberkuloza, epilepsija, zutica, sizofrenija.
Selindzerov je "Lovac u zitu", a koji je "matori pokvarenjak" napisao delo "Lovac ispod zita"?
Carls Bukovski, Henri Miler, Judzin O'Nil, Frensis Skot Ficdzerald
Iako je Sokratu rodila tri sina: Lamprokla, Soforniska i Meneksena, Ksantipa je ostala sinonim za goropadnicu. Da li znate sta ime Ksantipa znaci u prevodu: zuta kobila, otrovni grm, bela ruza, latica.
Angram (premetaljka): O, LIRIK GORKE FARSE, JADA krije ime i prezime kog velikog pesnika: Francesko Petrarka, Frederik Forsajt, Fransoa Morijak, Federiko Garsija Lorka.
Ono sto je, pored bavljenja knjizevnim radom,, zajednicko za Morisa Meterlinka, Lava Nikolajevica Tolstoja, Dzordza Gordona Bajrona i Donasjea Alfonsa Fransou (Markiz de Sad) jesu: naocari, plemicka titula, brada, hromost.
Covek u svom skeletu ima ukupno 206 kostiju. Koliko kostiju ukupno cini skelet ajkule?
Легендарну инсталацију бика, Пикасо је извео од делова једног превозног средства, а оно је: bicikl, automobil, trotinet, motocikl?
Коме пишу писмо раздрагани Запорошци са познате слике Иље Рјепина: caru, svojim zenama, turskom sultanu, atamanu?
У ком граду човек може проћи испод капије "Ето човека!": Jerusalim Rim, Pariz, Kairo?
Да је рулет "ђавоља работа" потврђује и збир бројева на точку, који износи тачно 666. Који познати научник се сматра творцем овог точка среће: Blez Paskal, Anri Poenkare, Rodzer Bekon, Rene Dekart?
Судећи само по имену, овај географски појам је вероватно најсушнији на кугли земаљској. У дословном преводу значи "безводан", а познатији нам је под називоm: Gobi, Kalahari, Karakorum, Sahara?
Ако се на филмском платну нађу Ава Гарднер и Грегори Пек, која ће им планина бити пред очима: Maunt Rasmor, Kilimandzaro, Mont Everest, Akonkagva?
Први светски првак у шаху био је Аустријанац Вилхелм Штајниц. Под чијом заставом се такмичила и постала прва светска првакиња у шаху (1927.) Вера Францевна Менчик: Francuska, SSSR, Velika Britanija, Cekoslovacka?
Он јури преријом јашући на ноју! Није ренџер, није каубој, али је велики пријатељ Смука и Саласа. Како се зове овај симпатични јунак из стрипова о капетану Микију, иначе пореклом Арапин: Abdulah, Ismael, Alija, Muhamed?
Ова животиња дугује своје име неспоразуму између домородаца и Европљана. Њено име је „Не знам“, али ми ипак знамо да је тo: noj, kengur, kivi, nosorog?
Кажемо ли „Земља зечева“, уствари мислимо на: Etiopiju, Spaniju, Novi Zeland, Australiju?
Овај популарни латиноамерички плес, у преводу значи „трљати се пупковима“, а популартно га цео свет зове: samba, rumba, tango, limbo?
Предводио је Дивизију духова. Поломио је Ратну секиру. Крсташ му је умало дошао главе. Бакља му је спржила снове… Он је: Aleksandar Suvorov, Ervin Romel, Aleksander Ler, Bernard Montgomeri.
Ричи Самбора, Дејвид Брајан, Тико Торес. Ко недостаје, да би друштво било комплетно: Ozi Ozborn, Robert Plant, Dzon Bon Dzovi, Alis Kuper?
Оно што је за Јужну Африку - Закуми, то је за Шпанију: El Ninjo, Manoleto, Pamplona, Naranjito?
Моцарела је сир, који се справља од бивољег млека, гауда од крављег, а најпознатији и најскупљи сир који се прави од овчијег млека јe: edamer, ementaler, feta, rokfor?
Nadam se da ova pitanja ukazuju na to sta mislim kada pricam o njihovom kvalitetu. Svakako da nije lako napraviti zanimljivo pitanje - to zahteva posedovanje prilicno visoke opste kulture. Dakako i da je odabir pitanja i provera tacnosti odgovora obiman i odgovoran posao. Ono sto ja predlazem je da selekcija ipak bude nesto stroza. Jer, sintagma "opsta kultura" nikako ne podrazumeva da se mora znati koliko kapi vode protekne Nijagarinim vodopadima u jednoj sekundi. A u kvizu se pojavljuju toliko uskostrucna pitanja, na koja bi i strucnjak iz te oblasti najradije izbegao da kaze odgovor. Pored toga, postavka pitanja treba da je takva da ne dozvoljava ucesnicima da je pronadju na guglu (bar ne u nekoliko sekundi), a jos manje da odgovor imaju na nekom tabu ili notepadu.
Konkviztador je u ekspanziji, koliko vidim. I to je lepo. Ali, sta kada se dosegne neki vrh? Neminovno sledi pad, ukoliko preovlada samozadovoljstvo. Jeste ovo igra, ali kao i svaka druga, vremenom dosadi. Hajde da do toga ne dodje. Hajde da je poboljsavamo lepsim i boljim pitanjima, prosirivanjem oblasti (a ne da se, kao u knjizevnosti, stavljaju i pitanja iz mitologije, pa i sporta), novim pravilima, itd. Ovo moje pisanije uradio sam zarad toga, nikako da bih se zalio ili kritikovao. Ako su me takmicari i oni koji brinu o kvizu tako shvatili, onda sam u svojoj nameri uspeo. Sve njih pozdravljam, sa zeljom da se jos dugo nadmecemo u znanju.



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
HTC One
Dobra pitanja, znam jedno 70% ali ovih 30% ni svecom da ih trazim.

Inace, skoro, ne secam se u kom kvizu, lik je pao za velike pare na pitanje o ajkuli i broju kostiju... kada su ljudi brzopleti... valjda je isao na logiku riba pa racunao kicmu i dodatne kosti  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Postoji jedan objektivan problem, koji je meni licno demotivisuci faktor u komunikaciji sa ljudima...

Generalizacije preko svake mere i proglasavanje sopstvenog misljenja neprikosnovenim...

Mozemo da pricamo, ali to ostavite ispred vrata, jer ljudima koji komunikaciju zamisljaju samo jednosmerno, stvarno nemam ni najmanju zelju bilo sta da objasnjavam...

Tema koja je pokrenuta je na mestu, evo i pitanja koja su objavljena, stvarno su odlicna, ali njihov broj je ogranicen a u velikom broji slucajeva ne mogu ni zadovoljiti formu koja se u igri trazi zbog duzine pitanja ili odgovora ... Ili ih je prosto gotovo nemoguce proveriti online, sto ih cini neupotrebljivim jer iako se koriste i drugi izvori, nije realno da se na jedno pitanje potrosi pola sata, ma kako lepo bilo, ako ih dnevno stigne pet stotina na pregled...

Koncept je takav kakav je i ne moze se menjati... to kada se uzme u obzir, verujem da je baza sasvim ok, iako mesta za napredak ima i ima ga mnogo.
To opet nije nesto sto ce se desiti tako sto ce neko od vas da dodje i da super predlog (sto je najbolji scenario), ili nas izvredja i napljuje (sto je uobicajni scenario).

O tome da ogroman broj ljudi komentarise a cesto i napada bez ikakvog dodira sa realnoscu, da ne govorimo...
To nakon nekog vremena iscrpe coveka... ucini da mi prosto postane svejedno sta gomila ljudi prica...

Svakih par dana se javi neki besan korisnik sa pricom da njegova pitanja stoje cak 10 dana ili cak mesec dana... Ok, neka stoje sest meseci. Stoje toliko jer korisnici salju previse pitanja i jedan period nije bilo dovoljno ljudi da ih rasciste pa se nagomilalo. Sada se redovno proveravaju, ali opet nema dovoljno ljudi da se rascisti i to ceka neko zatisje ili malo bolje vreme.

Mislim da niko od vas ne zna... tj sigurno niko od vas ne zna... ali verovatno ogromnu vecinu ni najmanje ne zanima koliko zapravo vremena, energije i resursa svih vrsta ulazemo u ovu igru, a osim sto ne dobijamo (a istini za volju i ne trazimo) nista od sredstava nazad, ne dobijamo ni ono elementarno postovanje tog vremena i energije.

Zao mi je sto sam coveku upropastio temu ovakvim postom, ali stvarno vise ne mogu da slusam gluposti...

Da, igra je masovna. Da, cilj je masovnost. Da, vise mi znaci da deset klinaca nauci bar nesto novo svaki dan, nego da neki akademski mrgud bude srecan i zadovoljan. Razloga je vise... tim klincima jednog dana sve ovo ostavljamo, a mrgude covek sigurno nikada ne moze usreciti... pojedinacno da, ali grupno nikad. Ne postoji modus koji bi odgovarao svima. Cak i kada bi napravili da svaki igrac ima svoju posebnu verziju igre koju moze podesavati u potpunosti prema svojim zeljama, barem 20% takvih ljudi bi se i dalje zalilo...

A argument za Murata, koliko god nekome smesan, apsolutno je tacan...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


još uvek za tobom ludak

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 7938
Zastava Пало Алто
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
LG g5
SF slazem se sa tobom da se nauci nesto novo,
ali npr stvarno ima nekih gluposti koje su iskopane samo u cilju da se posalje jedno pitanje vise ili samo da taj koji je poslao pitanje zna odgovor.

Mjesta za napredak ima, zato ako se neko bas zeli da potrudi da doprinese tome zasto da ne.
Dopusti, ne vidim razlog da se odbije.
Pitanja znaju biti duga ali isto tako ta se pitanja mogu preformulisati.
Zahtjevno jest, ali je vrijedno toga. Onaj ko zeli da pomogne moze da stavi i izvor na pitanje koje je poslao, te barem malo olaksati vama pomoc. Na vama ostaje samo da prihvatite ili odbijete to pitanje.

Pitanja koja je Zmaj stavio su odlicna, i sigurno kvalitetnija od vecine pitanja koja se nalaze u bazi.

Isto tako zanimljivih pitanja ima i mogu se pronaci kao ona sto je Zmaj naveo ili ova :


Na jednom mestu pingvini zive na ekvatoru. Gde?
Virdzinija Vulf je bila udata za Leonarda Vulfa ali je odrzavala vezu i sa jednom pesnikinjom koja se zvala kako?
Ono sto je kod nas klekovaca to je u Engleskoj i Irskoj koja rakija?
Pripadnici samo jednog naroda na svetu ne osecaju da si im ista duzan ako nesto rade za tebe, ni novac, ni robu, niti bilo kakvu uslugu... Nista. Zbog toga su cesto predmet eksploatacije. Koji je to neobican narod?
Ono sto je za nas rostilj to je za Argentince?
Kada u Indoneziji mahut slonu kaze "duduk", sta slon uradi?
Jedini srpski vladar koji se nije zenio je?
Simbol ove vere je devetokraka zvezda.Potice iz Persije a sveti spis im je “Al Kitab al akdas”.Rec je o?
Patrokla je ubio Hektor,Hektora je ubio Ahil aAhila je ubio Paris.A ko je ubio Parisa?
Na spomeniku Ernesta Cegevare pise koja recenica(epitaf) koju je on inace cesto koristio u svojim govorima?
Ko je dobitnik Nobelove nagrade čije prezime znači "mrkva"? Žoze Saramago Gabrijel Markes Pablo Neruda Orhan Pamuk


Vise puta sam pitao iz koje oblasti ima manje pitanja, da posaljem pitanja vezano za tu oblast.
Ali isto tako kao sto mozemo slati pitanja da unaprijedimo jednu oblast isto tako mozemo slati pitanja koja su zanimljivija od vecine ubacenih i barem se utoliko potruditi da olaksamo i vama a i nama igracima.

Igrajuci svaki dan, naucim ponesto ali isto tako svaki dan se iznenadim na kakva pitanja naletim da se covjek jednostavno mora prekrstiti.

IP sačuvana
social share
Facebook community manager

Burek filmski magazin No.1
Burek filmski magazin No.2

* - Remember Remember The 5th Of November, The Gunpowder, Treason and Plot.
* - I Know Of No Reason, Why The Gunpowder Treason, Should Ever Be Forgot.
* - Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
* - Istorija dokazuje da istorija može da dokaže sve.
* - Sky is the limit.
* - Postoje ljudi kojima su potrebni ljudi da im budu potrebni.
* - Ono što volimo da mislimo o sebi i ono što zaista jesmo retko kada imaju išta zajedničkog.




Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
UNIX
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia C5-00
Квиз не играм, али само у домену рачунара/ит свету дешава се један феномен, који није нешто учестао ван света технике и интернета.
На шта мислим...
Човек добија нешто за џабе, то нешто користи по цео дан, или неколико сати дневно, и жали се на то...
Добро, није интернет једина сфера у којој се ово дешава, да је више "људи", било би мање овога...

Нека било ко стави себе у следећу ситуацију:
Потроши 3+дана (пример) константног рада, да направи неке предмете, какви год они били, онда их некоме поклони, јер ето, воли да даје... Онда му после 2/3/5/месец дана дође тај, и каже "Ало бре, шта си ми оно дао?! Па оно је само за дебиле који тако нешто нису никад користили, и уопште није функционално! Врати се и потроши 4+ дана, и направи ми боље! ОДМАХ!"

Ако човек нешто плати, на бази месечне чланарине, или како већ, може да набија на нос и кења до сутра, у супротном сваки коментрар везан за то што није плати треба да почне са "Хвала ти/вам, што си/сте ово направили, и што улажеш/улажете енормну количину енергије и свог времена у ово, а за узврат добијате углавом гунђање..."



толико од мене, срећно са питањима  Smile

IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
SonyEricsson C902
Slažem se i sa Serbom ii sa Zmajem.
Prvo cilj igrice je masovnost ja sam se registrovao negde u martu tako da igram negde oko 10 meseci,tada je igra da kazem bila negde u razvitku bilo je mozda 50-100 ljudi na chatu,a danas evo bar kod mene u školi od nas 35 u odeljenju igra sigurno 10-15.Hoću da kazem da kad svako od nas posalje po 10 pitanja pogledajte samo koliko ima registrovanih,niko ne moze to da ubaci u bazu,niti da proveri tačnost.Zmajeva i Alexova pitanja su veoma zanimljiva i veoma teška,samim tim i teška za proveru.Ajmo sad svi da nadjemo zajedničko rešenje koja će igru dovesti do znatnog poboljsanja.A jedino sto se ne slazem sa Zmajem,ko je to od boljih igrača prestao igrati(osim Omera Ekica) ? Moj predlog je sledeci,da svi prestanu slati pitanja jedno 2 meseca,spremimo pitanja,i kad nam Serb kaze da je sve pregledano,saljemo postepeno svaki dan ?
« Poslednja izmena: 27. Dec 2010, 10:04:48 od nikolic2493 »
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
Tek nedavno sam poceo da pratim teme na forumu, ali ne verujem da je skoro neko dobio tako iscrpan odgovor od moderatora. Hvala za to, posebno stoga sto znam da stalno ponavljanje istog dovodi do zasicenja, a ovaj odgovor je daleko od klisea: svetu ne nemoguce ugoditi. Nije mi poznata organizacija, broj ljudi i njihova hijerarhija u ovom kvizu, kao ni to sta im je motivacija - zarada, entuzijazam, ili oboje. Nije ni moje da to poznajem, a predlozi koje sam dao svakako zahtevaju obiman i predan rad. Ipak, zar nije moguce napraviti neku vrstu takmicenja i za kvalitet poslatih pitanja? Ocigledno je da bi, s obzirom na broj ucesnika na turnirima znanja, odziv i u tom domenu bio prilican. Uoblicite formu, dajte neke odrednice kakva bi trebala biti ta pitanja, pa svakog meseca proglasite, recimo, deset najboljih uz simbolicne, simpaticne nagrade. Moguce da nagrade ne bi trebale, ljudi vole da su prvi u necemu, pa makar i platili za to. Mozda i da se uvedu kategorije poput: najlepse sroceno pitanje, najzanimljivije pitanje, najoriginalnije, itd. Ogranicite broj pitanja koje je moguce poslati, uz napomenu da se mora navesti relevantan izvor za potvrdu tacnosti odgovora, izvor koji je lako proveriti.
Kroz zabavu se najbolje i najlakse uci, tako da je tacno - "ciljani korisnici" ove zabave i treba da budu klinci. Neka se takmice u znanju, ako se vec odlucuju za sedenje ispred kompjutera, umesto za citanje ili sport. Ali, zar ih trazenje podataka o odredjenim temama, dogadjajima, licnostima, itd. ne bi naucilo vise od samog odgovaranja na pitanja? Odgovarajuci, vi samo upamtite odredjen datum, delo, licnost i sl. Bez ikakvog poznavanja materije o tom podatku. A ukoliko trazite informacije, morate i nesto da procitate, potrazite detalje, vezete ih u interesantno pitanje. Pa ukoliko vas tema zainteresuje, otici cete i dalje, procitati, neku knjigu, pogledati film, prouciti dogadjaj. Naucice se i vise i bolje, zar ne?
Samo jos ovo: godine rada ulozene u ono cime se bavim ucinile su da moje misljenje medju kolegama ima prilicnu tezinu. Pa cak i tu ne proglasavam ga za neprikosnoveno. Naprotiv, ono je podlozno preispitivanju, cesto na moje insistiranje. Ponavljam: smatram Konkvistador neuporedivo korisnijom zabavom od mnogih koje se mogu naci na internetu, pa su moje sugestije date iskljucivo s namerom da se on unekoliko poboljsa. Ako se ti predlozi iz bilo kog razloga ne prihvate, verujte mi, moja "velicina" nece biti povredjena. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Ko je rekao da treba da se odbija?
Rekao sam da su pitanja odlicna, ali sam isto tako rekao da zbog svoje forme, duzine, ili nekog drugog faktora, mnoga od njih ne bi mogla zavrsiti u igri...
I da, ljudi trebaju slati dobra pitanja, i ona ce uci u igru kada dodju na red...
I da, i ja bih voleo da to bude odmah ili u roku od nekoliko dana, ali je to prosto nemoguce...

Pritom, verujem da ljudi nisu ni svesni da u igri postoji bar nekoliko hiljada ovakvih pitanja, ali nisu zadovoljni jer im nije svako drugo pitanje ovakvo... Jebiga, zao mi je, realno, ni ne moze biti...

Opet kazem... u kvizovima na TV broj pitanja je nekoliko hiljada puta manji nego u igri, a cesto ni ta pitanja nisu na nivou koji bi situacija zahtevala.. Cast izuzecima. Takodje, gotovo sva ta pitanja koja se pojave, zavrse u igri jer ih korisnici salju odmah po zavrsetku emitovanja...

Sto se tice pitanja koja zahtevaju godine, a kakvih je mnogo... iako u svojoj sustini obicno nisu zanimljiva, nude mogucnost da svoje znanje kategorises tj da, ukoliko naucis tu neke stvari dodjes do toga da razumes kako je svet zaista u nekim periodima u proslosti izgledao, a to nije mala stvar... Kako se ne trazi tacan broj vec se ocenjuje koliko je neko blizu, uz samo malo poznavanja opstih prilika u svetu kroz vreme, mogu se davati veoma kvalitetni odgovori, cak i ako se konkretna godina ne zna...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2959
Zastava Pancevo
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
HTC Wildfire S
Saturn ima 7 glavnih prstenova i nazivaju se: D, S, V, A, F, G i E. Niz je dobijen prema...
1) udaljenosti od planete 2) rimskim bozanstvima 3) naucnicima 4) vitaminima
Ako avionom letiš iz glavnog grada Zanzibara u glavni zakonodavni grad države kojoj Zanzibar pripada, ti u stvari letiš u grad... 1) Dodomu 2) Adis Abebu 3) Najrobi 4) Lusaku
U kojoj drzavi se nalazi pustinja Tenere - toliko bezivotno podrucje da su ga nazvali "pustinja u pustinji"?
U kojem je pojedinacnom sportu Toni Kukoc bio prvak Dalmacije u pionirskom uzrastu? 1) stoni tenis 2) tenis 3) kuglanje 4) streljastvo
Koji je grad u Velikoj Britaniji poznat kao "granitni grad", zbog brojnih zgrada od granita iz okolnih nalazista?
Koje godine je americki atleticar Ricard Daglas Fosberi na olimpijskim igrama uneo revoluciju u disciplini skok u vis, tako što je prvi poceo da napada letvicu okrenut ledjima?
Na Filipinima obožavaju da jedu balut. Kuvani balut, za koga se veruje da je mocan afrodizijak, može se kupiti na ulici poput pljeskavice. Znate li šta je u stvari balut?
1) jaje patke 2) jaje anakonde 3) jaje kornjace 4) jaje krokodila
U nordijskoj mitologiji, brod Naglfar je u celosti sagradjen od... 1) noktiju mrtvaca 2) lobanja 3) zlata 4) celjusti zivotinja
Koje godine su Cip Morningstar i Džozef Romero dizajnirali igricu "Habitat", kada su pritom uveli izraz "avatar"?
Ovaj proizvod se pojavio 1949. godine u "Saksu", otmenoj radnji na njujorškoj Petoj aveniji, a planuo je za 1 sat. O cemu je rec? 1) pelene za jednokratnu upotrebu 2) hulahop carape "Dupont" 3) Polaroid instant foto-aparat 4) frizbi
U kojoj se državi, jedinoj u svetu, kao važece sredstvo placanja i dalje koristi islamski zlatni dinar?
Kako se zove gruzijski sport veoma slican ragbiju koji je i nacionalni sport Gruzije?
1) Lelo 2) Union 3) Mandir 4) Argan
Kako se zove reka koja spaja dva najveca jezera u Evropi, Ladogu i Onjegu?
1) Svir 2) Nadezda 3) Susruta 4) Hakapik
Odakle je vladar jedne zemlje, koji ima nadimak "Zeleni princ", zato što vozi elektricni automobil i aktivno ucestvuje u borbi protiv globalnog zagrevanja?

OK, ovo su teska pitanja i nije opste znanje, ali zanimljiva su, volim da naucim nesto novo.
Dzabe i da su pitanja odabrana, kad neko ko igra 100 partija dnevno opet ce za mesec dana (ili manje) stvoriti obimnu bazu sa odgovorima i ne mora vise niko i da razmislja i da pada na tome (ako prosledi nekome).
Igra se svodi na masovnost, memoriju, jer da je manje pitanja svi bi imali jos mnogo veci PO.
Meni je jedino zao sto se vise ne prihvataju pitanja sa negacijom, u kom filmu ne glumi taj i taj, u kom klubu nije igrao, sta nije napisao i slicno. A mnoga su vec u igri. To su neki dvostruki arsini. Nekome zapadne svako 5-to ili 10-to pitanje da je njegovo... i znace odgovor.
Mnogo je teze izguglati u kom nije igrao, nego u kom igra. Kapiram, teza su pitanja...
Takodje, ne svidja mi se neki kompleksniji matematicki zadatak koji je u igri, a nije bas lako svakome da za 10 sekundi sve sabere, pomnozi, oduzme, podeli...
Ne moze se svakome ugoditi, nekome je jedno pitanje ok, dok drugima nije. Ja sam ipak za da se prihvata sve.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 273
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
SonyEricsson W660i
SF svaka ti je na mestu i ja sam se zaista uvek trudio da pohvalim svaku promenu i svako novo unapredjenje igrice i evo jos jednom da kazem HVALA TI za ovu divnu igru!!!

Da se vratim na temu, ako se ne varam kada je kviz tek krenuo sa radom postojalo je neko pravilo da moze da se posalje odredjen broj pitanja po osobi i da veci broj pitanja mogu da salju samo oni koji su to zasluzili tjs. oni koji salju dobra pitanja. Mislim da ovako nesto treba i sada uvesti i vremenom ce se ovaj problem smanjivati...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:26:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.