Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li verujete da se jestiva ulja stvarno prave od prirodnih biljnih sirovina kao sto je to seme sun  (Pročitano 9856 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
Postoji odredjeni postupak u pravljenju jestivog ulja. Da li zaista mislis da oni u fabrici imaju ogromnu presu i lavore ispod i misko istovari sleper suncokreta u presu i cisto ulje se cedi u lavore?

Inace, na 100 kg suncokreta, navodno se dobija oko 37 litara nerafinisanog ulja.

Ali nemoj meni da verujes. Ovi rade za discovery:

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako je cini mi se Austrija prepoznala da secer koji joj je Srbija htela da proda nije od secerne repe nego je nekakav.. ne znam, 'industrijski'? Austrija je uzela svu Srbijansku obradivu povrsinu i pretpostavila da je svugde zasijana secerna repa i nista drugo! I sta se desilo? Srbija je ponudila kolicinu secera od 'secerne repe' vecu nego sto bi uopste mogla imati u svom posedu da je svako zemljoradnicko dobro ovde sijalo samo secernu repu!!

Industrijski secer? Ma nije valjda... Smiley
Industrijski secer je drugi naziv za beli secer, naspram prirodnim secerima koji se nalaze u vocu i povrcu...
Opet... i taj "industrijski secer" zavisi od tehnologije prerade, tako da se boja, ukus i miris razlikuju...

Sto se ove druge tvrdnje tice, izgleda da nisi dobro obavesten... sumnja se da je Kostic prepakivao secer koji je uvozio iz okruzenja.. kako bi izigrao uvozne propise EU...

S druge strane... nista ne moze da udje na trziste EU bez odgovarajuce kontrole... tako da ta neka teorija o "industrijskom seceru", pri cemu sam sigurna da mislis na "secer od secerne trske", pada u vodu... Smiley


IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Pa zavoli je, jer ja mislim da ti (kao i svi mi, koji ne koljemo svinje po dvoristu pa nemamo svinjsku mast) umesto jestivog 'suncokretovog' ulja przimo rucak na cistoj (rafinisanoj, do duse!) nafti! Ozbiljno! A da li bi Austrijski postupak ti okarakterisala kao paranoju susedne nam zemlje? (Napomena-pre par godina se o tome debelo pisalo po novinama)


Pa ti kupi mast od nekog proizvodjaca sa sela. Tako i ja radim, kad potrosim od svinjokolja  Smile
Dodue koristim ulje u vecoj meri ali nafta je dar prirode. Ne moze da ne valja za organizam  Smile
Ko zna mozda leci rak ili sidu  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
Garant pod naftom podrazumeva ulje uljane repice koje se, o kakvog li cuda, koristi i u humanoj ishrani (u Americi posebno), ali se kod nas koristi samo za proizvodnju biodizela i ulja za indrustriju zbog svog nizeg kvaliteta...

Inace... ta teorija da nam podvaljuju ulje uljane repice stara je bar 20 godina... sa tim se svojevremeno zasmejavala moja majk...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
Garant pod naftom podrazumeva ulje uljane repice

Ne. Rafinisano ulje misli da je nafta zbog onoga "rafinisano".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.21665
Ne mogu da ti verujem! Jer to znaci da cu 1litar ulja dobiti sa oko 2.7kg suncokreta. Pa ako uzmem praznu flasu od ulja i natrpam je sa sirovim semenkama suncokreta i potom je stavim na vagu - dobicu nesto manje od 2kg tezinu.. Sto znaci da su oni prakticno 80% 'efikasni'... A ne mogu da verujem u to, ne u takav procenat!
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
Garant pod naftom podrazumeva ulje uljane repice

Ne. Rafinisano ulje misli da je nafta zbog onoga "rafinisano".

Ako je tako... onda, zaista... Smile

Onda se i rafinisani (beli) secer pravi od nafte, takodje... Smiley

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Ne mogu da ti verujem! Jer to znaci da cu 1litar ulja dobiti sa oko 2.7kg suncokreta. Pa ako uzmem praznu flasu od ulja i natrpam je sa sirovim semenkama suncokreta i potom je stavim na vagu - dobicu nesto manje od 2kg tezinu.. Sto znaci da su oni prakticno 80% 'efikasni'... A ne mogu da verujem u to, ne u takav procenat!

Kakva je ovo logika Bulma? Smile
Imas sigurno na netu tehnologiu obrade suncokreta do finalnog proizvoda (ulje)  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.21665
Ne postoji tehnolosko-hemijska procedura za razaznavanje te dve vrste secera, ako je 'dobar' sto ga onda inostranstvo nije htelo? Razotkrila ih je gramzivost odredjenog ministra za trgovinu sa nase strane! Sandra, to bas i nije dobra reklama za neku zemlju (moja je bolja Smile ) Elem, i taj secer smo opet mi lepo poruckali, uz odusevljenje sto je jos na snizenju blago-nama-bio! P.S. Alal Vam vera sto brzo kucate! Smiley
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Ne postoji tehnolosko-hemijska procedura za razaznavanje te dve vrste secera, ako je 'dobar' sto ga onda inostranstvo nije htelo?

Molim? Sta? Kako?
 Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.