Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 06:09:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vrste boravišnih dozvola u inostranstvu  (Pročitano 81967 puta)
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 13241
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Sony 
goranse kad pozivam prijatelje moram im poslat: garantno pismo, 3 platne liste i potvrdu o stanovanju. a oni moraju priloziti: potvrdu o radu ili skolovanju, uplatit neko osiguranje a ponekad traze i sliku, naravno i pasos. familijarnu vizu mogu da dobiju samo najuzi krug porodice od strica neverujem da ces dobit. najbolje pozovi ambasadu i pitaj jer iako su potpisnice sengenskog ugovora cesto se razlikuju uslovi dobijanja vize od zemlje do zemlje. ja sam iz luksenburga. nazovi ambasadu v.britanije naravno ako dosada vec nisi otisao

nisam jos...pomerio sam za kraj marta  Smile

uglavnom,koji god tip vize zelite da aplicirate,od mnogobrojnih ponudjenih na sajtu Britanske ambasade,uvek,ali uvek se na kraju vadi turisticka viza...ovo govorim,iz skorasnjeg iskustva  Smile

@doc.dr

meni je npr trebalo,pored svega sto si naveo,jos i izvod bankovnog racuna(moj,ili osobe kod koje idem-u zavisnosti od toga ko finansira),potvrda sa fakulteta o studiranju,fotokopija naslovne indeksa,indeks,rezervacija karte,kopija pasosa osobe kod koje putujem i to je to  Smile
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 20:15:47 od goranse »
IP sačuvana
social share


Sreca ne postoji u zivotu... postoje samo momenti srece        just strawberry                   Gde volite da letujete/zimujete,putujete uopste?...posetite novi pod forum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

The Rome wasn`t build in a day!!!

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 
Grcki radni papiri?Bilo kakva informacija!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Isao bih u posetu roditeljima u Austriji sa zenom i detetom, pa me zanima jel i za zenu vaze olaksice ili samo za mene i dete? I jel ima negde primer ovog pisanog zahteva koji salje pozivaoc?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Besplatne grupne turističke vize za Grčku
Autor: B. S. | 07.06.2008 - 08:11


Grčka je uvela nove vizne olakšice za državljane Srbije. Prema novom sporazumu o viznim olakšicama, većina turista koja ove godine odluči da letuje u Grčkoj neće plaćati vize. U ovaj sistem su uključeni maloletni građani Srbije i oni koji putuju preko grupne vize.

- Mi moramo da poštujemo šengenski sistem, ali se trudimo da uvedemo što više olakšica za građane Srbije. U tom smislu smo preduzeli dva važna koraka. Prvo, svi podnosioci vize mlađi od 18 godina će se smatrati kandidatima za besplatnu vizu, i drugo, grupne vize će takođe biti besplatne - rekao je Hristos Panagopulos, ambasador Grčke u Beogradu.
On je, međutim, naglasio da će se svi ovi zahtevi razmatrati posebno, od slučaja do slučaja, i da ne može unapred da kaže da će svi podnosioci zahteva iz ove dve kategorije sigurno i dobiti vizu.
- Dve trećine Srba putuje u Grčku preko grupnih viza, i mi tu gledamo da turistima što više olakšamo, što se tiče pojedinačnih viza ne možemo više ništa da učinimo - istakao je Panagopulos.
On je rekao da se Grčka bori za ukidanje viznog režima kada je Srbija u pitanju i poboljšanje njene evropske perspektive, i dodao da je jako teško kada polovina jedne nacije treba da prođe kroz administrativnu proceduru u samo dva konzularna predstavništva za tri meseca.
Najviše zahteva
- Mi smo u 2007. godini odobrili više od 300.000 viza za građane Srbije. Broj zahteva koji imamo je ogroman. Ono što uradimo za jedan dan, neke zemlje urade za godinu dana. Mogu samo da kažem da prva sledeća zemlja koja obradi toliko zahteva, obradi u stvari jednu petinu onoga što mi uradimo - kaže ambasador Hristos Panagopulos.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ajmo, droga, petarde, ulosci na komad!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3545
Zastava Dry Valley Nis Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
SonyEricsson K510i
Recite mi, moze li se sa vizom jedne drzave (npr.Grcke ili Bugarske) putovati y neku drugu zemlju (npr. Maltu)
IP sačuvana
social share
Najzad sam pobedio u fantaziji!!!

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 13241
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony 
Recite mi, moze li se sa vizom jedne drzave (npr.Grcke ili Bugarske) putovati y neku drugu zemlju (npr. Maltu)

Za Bugarsku nisam siguran...sa Grckom da(ako imas individualnu Sengen vizu naravno),i to mozes putovati u zemlje koje su potpisnice Sengena(Slovenija,Slovacka,Malta,Madjarska,Litvanija,Letonija,Estonija,Poljska,Ceska,Svedska,Spanija,Portugal,Norveska,Holandija,Luksemburg,Grcka,Italija,Island,Nemacka,Francuska,Finska,Danska,Belgija i Austrija)



http://www.eurovisa.info/SchengenVisa.htm

Šengenski ugovor je sporazum kog je 14. juna 1985. potpisalo pet evropskih država (Belgija, Francuska, Nemačka, Luksemburg i Holandija). Sporazum je potpisan na brodu „Princeza Mari-Astrid” na reci Mozel, pored Šengena, malog mesta u Luksemburgu na granici Francuske i Nemačke.

Po Šengenskom ugovoru, državljani države potpisnice mogu se slobodno kretati u bilo kojoj drugoj državi potpisnici ne pokazujući bilo kakav dokument na granici (pasoš, lična karta).

Cilj ugovora je bio da se ukinu i harmonizuju granični prelazi između zemalja potpisnica. U vreme potpisivanja, ugovor nije imao veze sa Evropskom unijom (tada Evropskom zajednicom), dok to danas nije slučaj.

Naknadne zemlje potpisnice su donele konvenciju kojom se ograničava ukupan broj šengenskih država na dvadeset šest.

Poznati su i primeri privremenog suspendovanja ovog ugovora od strane neke države potpisnice, gde ona zadržava (ponovo uzima) pravo kontrole dokumenata na granici (Francuska 14. jul 2005.)

Članstvo
19. jun 1990. Belgija, Francuska, Nemačka, Luksemburg, Holandija
27. novembar 1990. — Italija
25. jun 1992. — Portugalija, Španija
6. novembar 1992. — Grčka
28. april 1995. — Austrija
19. decembar 1996. — Danska, Finska, Island, Norveška, Švedska
1. maj 2004. — Kipar, Češka Republika, Estonija, Mađarska, Letonija, Litvanija, Malta, Poljska, Slovačka, Slovenija
16. oktobar 2004. — Švajcarska (ratifikovala sporazum na referendumu 5. jula 2007., ali još ga nije implementirala)
2007. — Rumunija i Bugarska (još nisu implementirane)

Implementacija država u sporazum
Šengenska viza jedne države potpisnice važi u bilo kojoj drugoj26. mart 1995. – Belgija, Francuska, Nemačka, Luksemburg, Holandija, Portugalija, Španija
1997.[traži se izvor] — Italija (26. oktobar), Austrija (1. decembar). Grčka (8. decembar) u teoriji počinje da primenjuje sporazum, ali tek 2000. godine u potpunosti pristupa sporazumu i prestaje sa internom kontrolom granica.
26. mart 2000. – Grčka u potpunosti pristupila sporazumu
25. mart 2001. — Danska, Švedska, Finska, Norveška, Island
(21. decembar 2007. (datum je pomeren sa prethodno dogovorenog 1.1.2008, zbog olakšavanja putovanja za praznike) kopnene granice — Slovenija, Mađarska, Češka Republika, Slovačka, Poljska, Letonija, Litvanija, Estonija, Malta, a od 29. marta 2008. i na aerodromima)
Trenutno su 24 u potpunosti članice Šengenskog sporazuma.

Državljani mikrodržava Andore, Monaka, San Marina i Vatikana i teritorija Grenland i Farska ostrva mogu slobodno da se kreću po državama potpisnicama Šengenskog sporazuma.
« Poslednja izmena: 19. Jun 2008, 14:43:18 od goranse »
IP sačuvana
social share


Sreca ne postoji u zivotu... postoje samo momenti srece        just strawberry                   Gde volite da letujete/zimujete,putujete uopste?...posetite novi pod forum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ajmo, droga, petarde, ulosci na komad!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3545
Zastava Dry Valley Nis Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
SonyEricsson K510i
Recite mi, moze li se sa vizom jedne drzave (npr.Grcke ili Bugarske) putovati y neku drugu zemlju (npr. Maltu)
...sa Grckom da(ako imas individualnu Sengen vizu naravno)
ajde jos malo glupih pitanja. Individualna, znaci na moje ime, a ne turisticka.
Hvala.
IP sačuvana
social share
Najzad sam pobedio u fantaziji!!!

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 13241
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony 
 Smile

jel ovo pitanje,ili konstatacija  Smile

nema veze koji je tip

Ok...mozes u sve ove zemlje,koje sam ti naveo u gornjem postu...znaci batali agencije  Smile
« Poslednja izmena: 19. Jun 2008, 17:50:41 od goranse »
IP sačuvana
social share


Sreca ne postoji u zivotu... postoje samo momenti srece        just strawberry                   Gde volite da letujete/zimujete,putujete uopste?...posetite novi pod forum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 06:09:28
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.