Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:17:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pravila foruma: Predlozite ~ Pitajte ~ Prijavite gresku

Napomena: Ovaj forum sluzi za pitanja vezana za koriscenje foruma, probleme u radu, probleme sa scriptom, greske ili nesto slicno. Ovaj forum ne sluzi da u njemu postavite pitanje o temi koja nije vezana za funkcionisanje foruma poput pitanja u vezi problema sa racunarom, mobilnim telefonom, gde naci ovo ili ono. Za svako od takvih pitanja postoji prikladno mesto i nacin da se pitanje postavi. Pregledajte index foruma i, ako zaista niste sigurni, gde da postavite pitanje, uradite to u forumu [Buvljak ~ Opsta blebetanja ~ Svastara] , a mi cemo zatim temu premestiti gde joj je mesto.

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: FK Crvena zvezda  (Pročitano 3012 puta)
15. Dec 2010, 22:50:07
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 1580
Zastava San Pedro de Macorís
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung 
Nadimak „Crveno-beli”, „Zvezda”
Osnovan 1945.
Stadion Crvena zvezda, Beograd
Predsednik Srbija Vladan Lukić
Menadžer Srbija Ivan Adžić
Trener Robert Prosinečki
Liga Superliga Srbije
2009/10.
Fudbalski klub Crvena zvezda je fudbalski klub iz Beograda.
Crvena zvezda je najuspešniji fudbalski klub u Srbiji po broju osvojenih šampionata i kupova Najveći uspeh postignut je 1991.godine kada osvaja Kup evropskih šampiona u Bariju, Italija i Interkontinentalni kup u Tokiju, Japan iste godine.
Prema nedavnoj (februar 2008) anketi Zvezda je najpopularniji klub u Srbiji gde ima podršku 48,2% populacije.
Sadržaj

Stadion Crvene zvezde
Dok je Drugi svetski rat još uvek trajao, u oslobođenim delovima zemlje izvršena je celokupna reorganizacija sportskog života. Veliki broj predratnih klubova je prestao da postoji, te su umesto njih osnivani novi. Jedan od najpoznatijih fudbalskih klubova koji je tada ugašen bila je beogradska Jugoslavija.

Tokom februara 1945. godine omladinci, članovi Ujedinjenog saveza antifašističke omladine Srbije, počeli su pripreme za osnivačku skupštinu jednog omladinskog fiskulturnog društva, sa ciljem da bude sastavljeno od raznih sportskih sekcija. U duhu tog vremena nosilo je naziv Omladinsko–fiskulturno društvo (OFD) koje je 4. marta preraslo u Crvenu zvezdu. Inicijativa za osnivanje sportskog društva potekla je od Zorana Žujovića, Slobodana Ćosića, Ljubiša Sekulića i Dušana Bogdanoviča, a među osnivačima su još bili i Nebojša Popović, Svetozar Gligorić, Mira Petrović i Milovan Ćirić. Novoosnovanom klubu su tada pripali stadion, prateći objekti i veliki broj igrača fudbalskog kluba Jugoslavija, a kasnije je preuzeta i crveno-bela boja dresova. Bez obzira na sve to Crvena zvezda se smatra posebnim klubom, a ne naslednikom Jugoslavije. Tim je dobio ime posle duge rasprave između tadašnjih podpredsednika sportskog društva Slobodana Ćosića i Zorana Žujovića. Posle brojnih predloga (Mladost, Udarnik, Torpedo, Dinamo, Lokomotiva itd.), najzad je Ćosić rekao: „Da naše društvo nazovemo Zvezda!“, na šta je Žujović spontano dodao: „Odlično, samo, kad je Zvezda - neka bude crvena. Sa ovim predlogom svi prisutni su se sa zadovoljstvom složili, mada je bilo predloga da se klub nazove i Plava zvezda. Određene su i boje: crveno-plavo-belo sa belom petokrakom zvezdom na crvenoj podlozi dresa. Prvo rukovodstvo kluba su činili Đorđe Paljić koji je bio predsednik, Zoran Žujović i Slobodan Ćosić koji su obavljali funkcije podpredsednika, Ljubiša Sekulić je bio sekretar, ekonom Predrag Đajić, a vođa fudbalske sekcije je bio Kosta Tomašević.

Prva utakmica je odigrana protiv Prvog bataljona Druge brigade KNOJ-a. Zvezda je dobila taj meč sa 3-2, a strelac prvog gola je bio Kosta Tomašević. Utakmica je odigrana na stadionu „Avala“ (bivša Jugoslavija) pred oko 3000 gledalaca. Sedam dana kasnije Zvezda je igrala protiv igrača britanske armije i pobedila sa 12:0.

Tokom 1945. godine klub je odigrao oko 36 mečeva. Crvena zvezda je zabeležila pobede u 30 mečeva, igrala nerešeno 5 i izgubila jedan meč od Rumunije u Temišvaru 23. septembra 1945. godine.
Pedesete - prva era dominacije

Nakon prve četiri sezone bez ijednog osvojenog trofeja, Crvena zvezda je osvojila Kup Jugoslavije 1948. pobedom od 3:0 u finalu nad Partizanom. Taj uspeh je ponovljen i u naredne dve godine, pobedama u finalima prvo nad Našim krilima (3:2), a zatim i nad zagrebačkim Dinamom (3:0). Niz velikog uspeha je nastavljen i 1951. kada je klub po prvi put postao prvak Jugoslavije. Iako se na samo tri kola pred kraj prvenstva činilo da je prvenstvo rešeno jer je Dinamo imao pet bodova više u odnosu na Zvezdu, a tada su se za pobedu dobijala dva boda. Prvo je Zvezda iskoristila poraz Zagrepčana od Sarajeva, a zatim ih je i međusobnom duelu savladala. Na taj način im je pred poslednje kolo prišla na samo bod zaostatka. U tom poslednjem kolu BSK je uspeo da Dinamu uzme bod, a Crvena zvezda je uspela da dobije Partizan sa 2:0. O tituli prvaka je odlučila bolja gol razlika koja je bila na strani Zvezde. Crvena zvezda je narednu titulu osvojila u sezoni 1952/53., ali su se prave promene u klubu dogodile sredinom te decenije. Tada je na mesto predsednika kluba došao Dušan Blagojević, Slobodan Ćosić je postao generalni sekretar, a na mestu tehničkog direktora se našao Aca Obradović, poznatiji pod nadimkom „Doktor O“.

Oni su stvorili generaciju igrača koja je pet godina dominirala domaćim prvenstvom i koja je ostvarila značajne rezultate i na međunarodnoj sceni. U Evropa kupu I, ova generacija je uspela da stigne do polufinala u sezoni 1956/57. Nakon toga je osvojen i Dunavski kup 1958. Tim u kome su igrali fudbaleri kao što su Beara, Durković, Stanković, Popović, Mitić, Kostić, Šekularac, osvojili su četiri titule prvaka i dva Kupa, i pri tome ni u jednoj od tih pet sezone nisu ostali bez trofeja.

Zvezdina igra bila je brza i napadačka, što je klubu veoma brzo donelo veliku popularnost u zemlji i svetu. Paralelno sa uspesima na terenu, Obradović je oformio osnovu stručnog rada na kojoj će se bazirati kasniji veliki uspesi Crvene zvezde.
Ovaj članak, ili jedan njegov deo, treba još da se proširi.
Pogledajte stranu za razgovor za razlog. Kada se poboljšavanje završi, možete skloniti ovo obaveštenje.
Klupski šampion Evrope i sveta
Stvaranje tima

Planovi vezani za evropske uspehe Zvezde i njeno jačanje u Evropi počeli su da se sprovode sredinom 1980-tih godina. Zvezda je do tada igrala solidno protiv inostranih timova. Igrači koji su činili prvi tim su bili iz omladinskog tima ili su dovođeni iz manjih klubova u zemlji. Tadašnji rukovodeći ljudi kluba Dragan Džajić i Vladimir Cvetković doneli su odluku da treba dovoditi najjače igrače na domaćem nivou. Time bi Crvena zvezda mogla da parira najjačim evropskim timovima i da bude kandidat za evropske trofeje.

Prvi jači igrači koji su dovedeni u Zvezdu su bili Borislav Cvetković i Milivoj Bračun iz Dinama, a iz niškog Radničkog došao je Dragan Stojković Piksi (leto 1986. godine) Godine 1987. u Crvenu zvezdu stižu Dragiša Binić i Robert Prosinečki. Dejan Savićević i Darko Pančev dolaze 1988. godine. Belodedić se priključuje klubu iz rumunske Steaue 1989. godine ali pravo nastupa stiče tek u proleće 1990.

U sezoni (1988/1989) Crvena zvezda je igrala protiv italijanskog Milana (koji je te sezone postao evropski prvak), gde su obe utakmice završene nerešenim rezultatom 1-1 a Milan je prošao na penale. U domaćem prvenstvu šampion je postala novosadska Vojvodina. Tako je Crvena zvezda u sezoni 1989/1990 igrala u Kupu UEFA gde je trećem kolu ispala od Kelna ukupnim rezultatom 3-2.

Leta 1990. godine Dragoslava Šekularca dotadašnjeg trenera koji je osvojio titulu državnog prvaka menja Ljupko Petrović. Timu se ponovo priključuje i Vladimir Jugović koji je do tada bio na pozajmici u Radu. Međutim Zvezdu napušta njen dotadašnji kapiten Dragan Stojković koji odlazi u Olimpik iz Marseja, tima sa kojim će Zvezda igrati u finalu KEŠ-a naredne godine.
Sezona 1990/91

Crvena zvezda je u pohod na Kup evropskih šampiona krenula sa velikim ambicijama. U prethodnih četrnaest godina redovno je igrala u Evropi i na proleće. U to vreme bila je jedan od najboljih timova iz Istočne Evrope.

U Kupu šampiona te sezone najjači timovi su bili Bajern Minhen, Real Madrid i Milan. U prvom kolu Crvena zvezda je dobila švajcarski tim Grashopers, koji je bio predvođen Otmarom Hicfildom (osvojio Ligu šampiona sa Borusijom Dortmund (1997.) i Bajernom (2001.). U prvom meču na beogradskoj Marakani bilo je 1:1 (Peter Kecle- Dragiša Binić). U drugom meču u Cirihu Crvena zvezda je ubedljivo pobedila sa 1-4 (Kecle- Prosinečki (2 gola), Pančev, Radinović). U sledećem dvomemeču Crvena zvezda je igrala protiv škotskog tima Glazgov Rendžers. U prvom duelu bilo je 3-0 za Zvezdu (Braun autogol, Robert Prosinečki, Darko Pančev). U drugom meču na stadionu Ajbroks bilo je 1-1 (Mekkoist- Pančev) tako da je Crvena zvezda prošla dalje i ponovo dočekala proleće u Evropi. Tada je u četvrtfinalu izvučen tim iz istočne Nemake, Dinamo Drezden. Prvi meč se opet igrao u Beogradu i Zvezda ga je dobila sa 3-0 (Prosinečki, Binić, Savićević). U drugom meču došlo je do incidenta koji su izazvali navijači domaćeg tima tako da je UEFA registovala taj meč sa 3-0 u Zvezdinu korist i tako se srpski klub plasirao u polufinale. Do prekida Zvezda je vodila sa 1-2 (Gičov- Savićević, Pančev). U polufinalu izvučen je Bajern Minhen a u drugoj utakmici su igrali Olimpik Marsej i Spartak Moskva. U prvom meču koji je igran na Olimpijskom stadionu u Minhenu bilo je 1-2 za Crvenu zvezdu (Volfart- Pančev, Savićević) Druga utakmica na Marakani ostaće upamćena kao jedan od najneizvesnih duela koje je Zvezda odigrala na svom stadionu. Rezultat je na kraju bio 2-2 (Mihajlović, Augentaler (autogol) - Augentaler, Bender)

Bari

Najveći uspeh Crvene zvezde je vezan za 1991. kada je 29. maja u italijanskoj luci Bari postala prvi klub iz Jugoslavije (tadašnje SFRJ) koji je osvojio naslov prvaka starog kontinenta.Utakmica je igrana na tada novom Stadionu Sveti Nikola koji je izgrađen za potrebe Svetskog prvenstva u fudbalu koje je održano 1990. godine.

Nakon pobede nad Bajernom iz Minhena, tim se u potpunosti okrenuo utakmici finala koju je Zvezda igrala protiv Francuskog šampiona Olimpika iz Marseja. Ekipa je otputovala u Italiju nedelju dana pre meča. Ovo je omogućilo da se tim spremi u miru i tišini. Od same utakmice se očekivalo da će biti ofanzivna zato što je Zvezda za dotadašnjih 8 utakmica dala 18 golova a Marsej je postigao 20 golova na istom broju mečeva. Međutim treneri oba tima su se odlučili za defanzivnu taktiku.

Regularni deo meča završen je rezultatom 0:0. Zatim su se igrali produžeci gde takođe nije bilo golova. Potom se pristupilo penalima. Za Crvenu zvezdu šutiralo pet igrača i svi su pogodili mrežu (Robert Prosinečki, Dragiša Binić, Miodrag Belodedić, Siniša Mihajlović i Darko Pančev). Za francuski tim je šutiralo četiri igrača (Manuel Amoros-promašio penal, Bernar Kazoni, Žan-Pjer Papen, Karlos Mozer). Crvena zvezda je pobedila sa 5:3 posle boljeg izvođenja jedanesteraca. To je značilo da je zajedno sa rumunskom Steauom postala jedini tim iz istočne Evrope koji je do danas osvojio ovo takmičenje.
Tokio

Crvena zvezda je 8. decembra iste godine na Nacionalnom stadionu u Tokiju pobedila čileanski klub Kolo-Kolo rezultatom 3-0 i postala klupski prvak sveta. Nakon uspeha u Bariju tim je napustio značajan broj igrača (Binić, Marović, Prosinečki, Šabanadžović, Stojanović) kao i trener Ljupko Petrović. Međutim Crvena zvezda je još uvek imala zavidan igrački kadar. Crvena zvezda je drugo poluvreme igrala bez Dejana Savićevića koji je isključen u 43 minutu. Iako oslabljena, Zvezda je zabeležila ubedljivu pobedu od 3-0. Golove su postigli Vladimir Jugović. dva (19 i 59 minut) i Darko Pančev (72 minut).

Crvena zvezda je igrala u sastavu: Milojević, Radinović, Najdoski, Stošić, Vasiljević, Jugović, Belodedić, Ratković, Pančev, Mihajlović, Savićević. Trener je bio Vladica Popović.
SR Jugoslavija i Srbija
Ovaj članak, ili jedan njegov deo, treba još da se proširi.
Pogledajte stranu za razgovor za razlog. Kada se poboljšavanje završi, možete skloniti ovo obaveštenje.
Utakmica kvalifikacija za Ligu šampiona 2006/07 protiv irskog Kork sitija
Trofeji
Nacionalni

    Državna prvenstva

Šampionat SFRJ (19):
1951, 1953, 1956, 1957, 1959, 1960, 1964, 1968, 1969, 1970, 1973, 1977, 1980, 1981, 1984, 1988, 1990, 1991, 1992.

Šampionat SRJ/Srbije i Crne Gore (5):
1995, 2000, 2001, 2004, 2006

Šampionat Srbije (1):
2007

     Nacionalni kup (23)

Kup SFR Jugoslavije (12) :
1948, 1949, 1950, 1958, 1959, 1964, 1968, 1970, 1971, 1982, 1985, 1990.

Kup SR Jugoslavije/Srbije i Crne Gore (9):
1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002, 2004, 2006

Kup Srbije (2):
2006/07, 2009/10

     Dupla kruna (10):
      1959, 1964, 1968, 1970, 1990, 1995, 2000, 2004, 2006, 2007

Međunarodni

     Kup evropskih šampiona (1):
      1991

     Interkontinentalni kup (1):
      1991

     Srednjeevropski kup (2):
      1958, 1968

Crvena zvezda je srpski klub sa najvećim brojem navijača prema većini istraživanja koja su sprovedena u Srbiji. Navijači Crvene zvezde se nazivaju Delije. Ova navijačka grupa nastala je ujedinjenjem dotadašnjih manjih navijačkih grupa 7. januara 1989. Delije su uvek imale svoje grupe i podgrupe, trenutno neke od najznačajnijih su: Belgrade boys, Brigate, Ultra Boys i Heroes. Od navijača najvećeg rivala Partizana su dobili nadimak „cigani“.

Navijači Crvene zvezde i Olimpijakosa razvili su duboko prijateljstvo. Navijači oba tima su sebe nazvali „Pravoslavna braća“ („Orthodox Brothers“). Mnogo puta navijači Crvene zvezde iz različitih navijačkih klubova su bili na utakmicama Olimpijakosa, posebno protiv njihovog najvećeg rivala FK Panatinaikosa. Od nedavno „Orthodox Brothers“ su počeli da uključuju navijače Spartaka Moskve.

Slavni igrači Zvezdine zvezde

Crvena zvezda već 50 godina unazad ima tradiciju da dodeljuje zvanje „Zvezdina zvezda“ igračima koji su imali veliki uticaj na klupsku istoriju i koji su je proslavili širom sveta. Za sada je samo pet igrača i jedna generacija bilo izabrano:

     Rajko Mitić
     Dragoslav Šekularac
     Dragan Džajić
     Vladimir Petrović Pižon
     Dragan Stojković- Piksi
     Generacija 1991.

Svaki od petorice izabranih igrača je svojevremeno bio i kapiten kluba. Takođe svi igrači osim Dragana Stojkovića su igrali najmanje jednu deceniju za klub. Konačno, 29. maja 2010. na proslavi 65 godina kluba Generacija 1991. koja je osvojila Kup evropskih šampiona proglašena za šestu Zvezdinu zvezdu.
Sastav šampiona Evrope

Sastav osvajača titule prvaka evrope 1991.

Golmani:

    Stevan Stojanović
    Željko Kaluđerović
    Milić Jovanović

        

Odbrana:

    Miodrag Belodedić
    Slobodan Marović
    Ivica Momčilović
    Ilija Najdoski
    Duško Radinović
    Refik Šabanadžović
    Siniša Mihajlović

        

Sredina:

    Vladimir Jugović
    Robert Prosinečki
    Rade Tošić
    Dejan Savićević
    Vlada Stošić

        

Napadači:

    Dragiša Binić
    Vladan Lukić
    Darko Pančev

Trener: Ljupko Petrović
Nekadašnji poznati igrači

1950e

    Predrag Đajić
    Rajko Mitić
    Srđan Mrkušić
    Kosta Tomašević
    Vladimir Beara
    Vladimir Durković
    Bora Kostić
    Miljan Miljanić
    Vladica Popović
    Dragoslav Šekularac
    Dušan Maravić

        

1960e

    Jovan Aćimović
    Dragan Džajić
    Ratomir Dujković
    Vladimir Đorić
    Vojin Lazarević
    Stevan Ostojić

        

1970e

    Miloš Šestić
    Zoran Filipović
    Dušan Savić
    Slavoljub Muslin
    Zdravko Borovnica
    Aleksandar Stojanović
    Vladimir Petrović

        

1980e

    Boško Đurovski
    Milko Đurovski
    Dragan Stojković
    Mitar Mrkela
    Stevan Stojanović
    Borislav Cvetković
    Živan Ljukovčan
    Goran Jurić
    Dragiša Binić
    Robert Prosinečki
    Ilija Najdoski
    Darko Pančev

        

1990e

    Zvonko Milojević
    Dejan Savićević
    Dejan Petković
    Nebojša Krupniković
    Perica Ognjenović
    Dejan Stanković
    Darko Kovačević
    Ilija Ivić

        

2000e

    Nemanja Vidić
    Nikola Žigić
    Marko Pantelić
    Branko Bošković
    Ivan Gvozdenović
    Mihajlo Pjanović
    Nenad Kovačević
    Boško Janković
    Goran Drulić
    Goran Bunjevčević
    Dejan Milovanović
    Dušan Basta
    Nenad Tomović
    Ibrahim Gaj
    Nenad Milijaš
    Ognjen Koroman
    Segundo Kastiljo
    Dejan Lekić

Treneri

    1946-48 Jugoslavija Svetislav Glišović
    1948-50 Jugoslavija Aleksandar Tomašević
    1951 Jugoslavija Ljubiša Broćić
    1952-53 Jugoslavija Žarko Mihajlović
    1952-53 Jugoslavija Bane Sekulić
    1953-54 Jugoslavija Ljubiša Broćić
    1953-54 Jugoslavija Boško Ralić
    1954-57 Jugoslavija Milovan Ćirić
    1957-64 Jugoslavija Miša Pavić
    1964-66 Jugoslavija Ivan Toplak
    1966-74 Jugoslavija Miljan Miljanić
    1974-75 Jugoslavija Miljenko Mihić
    1975-76 Jugoslavija Milovan Ćirić
    1976-78 Jugoslavija Gojko Zec
    1978-82 Jugoslavija Branko Stanković
    1982-83 Jugoslavija Stevan Ostojić
    1983-86 Jugoslavija Gojko Zec
    1986-88 Jugoslavija Velibor Vasović
    1988-89 Jugoslavija Branko Stanković
    1989-90 Jugoslavija Dragoslav Šekularac
    1990-91 Jugoslavija Ljupko Petrović
    1991-92 Jugoslavija Vladica Popović
    1992-94 Serbia and Montenegro Milan Živadinović

   

    1994-96 Serbia and Montenegro Ljupko Petrović
    1996-97 Serbia and Montenegro Vladimir Petrović Pižon
    1996-97 Serbia and Montenegro Vojin Lazarević
    1997-98 Serbia and Montenegro Milorad Kosanović
    1998-99 Serbia and Montenegro Vojin Lazarević
    1999 Serbia and Montenegro Miloljub Ostojić
    1999-2001 Serbia and Montenegro Slavoljub Muslin
    2001-03 Serbia and Montenegro Zoran Filipović
    2003-04 Serbia and Montenegro Slavoljub Muslin
    2004 Serbia and Montenegro Ljupko Petrović
    2004-05 Serbia and Montenegro Ratko Dostanić
    2005-06 Italija Valter Zenga
    2006-07 Srbija Dušan Bajević
    2007 Srbija Boško Đurovski
    2007 Srbija Milorad Kosanović
    2007-08 Srbija Aleksandar Janković
    2008 Czech Republic Italija Zdenjek Zeman
    2008-09 Macedonia Čedomir Janevski
    2009 Srbija Siniša Gogić
    2009-10 Srbija Vladimir Petrović Pižon
    2010 Srbija Ratko Dostanić
    2010 Srbija Aleksandar Kristić
    2010 Croatia Robert Prosinečki
  Smile
« Poslednja izmena: 15. Dec 2010, 22:51:00 od SerbianUnderground »
IP sačuvana
social share
Све сто сад хоћемо је да будеш опет она права Звезда као некад пре, у нама и даље тече крв црвено бела сто се лила за тебе, ајмо сад гласније за оно због чега се зиви због чега се умире.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Postoji tema na odgovarajucem delu foruma..

Lock.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 22:17:45
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.