Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prvi čovek koji je pobedio sidu  (Pročitano 9479 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
ajoj...  Smile  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Sony 
uglavnom za svaki virus ljudski kreiran postoji i antigen , a pošto znamo da je sida kreirana , 90% je moguće da se može izlečiti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
1.pa,ja nisam ni rekao da bi to bilo bas tako,da bi skrivali lek od ociju javnosti,a bogatasima davali.ne.ali bi bilo ono-ako oces lek,moras dooooobro da se isprsis,i da ides tamo i tamo.a ako nemas,ili neces tako,ili ne mozes,nista,cao.
Pa slicno sam i ja rekao. Na pocetku ce se lek prodavati po velikim cenama da bi se uzele pare od svih bogatasa a posle ce se polako smanjivati cena da se uzmu pare siromasnijim slojevima. Crnje u Africi verovatno ce zadnji dobiti ako ikad i dobiju. A kada i dobiju lek onda ce se medjusobno poubijati sa kalasnjikovima oko podele istog tako da ce ponistiti sve potencijalne dobitke u spasenim zivotima.
Mada tesko je sve ovo predvideti. U igri postoje i druge famaceutske kuce koje hoce deo kolaca. Dosta zavisi od njihovog medjusobnog dogovora oko podele profita i pravila ponasanja.

Razumem da zvuci kao teorija zavere,ili sta vec,i ako treba,obrazlozicu zasto to mislim.ali ponavljam opet da do toga nisam dosao gledanjem YT klipova,i citanjem clanaka o teoriji zavere ovoga,onoga...nego samo svojim razmisljanjem,pomalo znanjem,i najvise zapazanjem nevidjene kolicine pohlepe,zlobe i sebnicnosti koja danas vlada svetom,a pogotovu umovima nekih svetskih mocnika.mocnika medju kojima ima cak i onih koji zaista,najiskrenije misle u svojim glavama da je neki njihov bog poslao bas njih na Zemlju bas zato da bi smanjili i kontrolisali njenu populaciju.(i slicne gluposti...)
danas je nazalost,takva situacija,da je ono sto je za nas normalne ljude apsolutno nenormalno,nehumano,suludo i nelogicno,za druge potpuno razumno i logicno.

Pa pazi ja bas mislim da zbog te pohlepe nemaju nikakvog razloga da lek cuvaju u tajnosti umesto da ga odmah puste na trziste i zgrnu veliku lovu. Aha mislis da to rade zbog smanjenja populacije. Fora je sto je dolar na prvom mestu po vaznosti pa onda sledi 100 praznih mesta. Ne verujem da se oni nesto specijalno brinu oko prenaseljenosti i da bi zrtvovali sopstveni profit zbog toga.

...virus HIV-a je  u sluzbi vizije,koja se temelji na ideji,da je planeta prenaseljena,

Samo fali jedna sitnica a to je da trenutno planeta nije prenaseljena niti ce biti u skorije vreme. A i kada bude doci ce do prirodne samoregulacije (sto se vec mahom desava na zapadu).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3185
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
...mozda po nekim tvojim parametrima,sa kojima se i ja slazem.ali,neko ne misli tako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Pa pazi ja bas mislim da zbog te pohlepe nemaju nikakvog razloga da lek cuvaju u tajnosti umesto da ga odmah puste na trziste i zgrnu veliku lovu. Aha mislis da to rade zbog smanjenja populacije. Fora je sto je dolar na prvom mestu po vaznosti pa onda sledi 100 praznih mesta. Ne verujem da se oni nesto specijalno brinu oko prenaseljenosti i da bi zrtvovali sopstveni profit zbog toga.
one u tom slucaju samo rade sta im se kaze.moze cela kuca da nema blagog pojma o cemu se radi,pa cak ni njen direktor licno.dovoljno je da mu samo dodje neko ko ga drzi u saci i kaze "uradi to i to".
Samo fali jedna sitnica a to je da trenutno planeta nije prenaseljena niti ce biti u skorije vreme. A i kada bude doci ce do prirodne samoregulacije (sto se vec mahom desava na zapadu).
nije bitno sta mislimo ti,ja,ili @hoze.
bitno je sta ti mocnici misle.
uostalom,ni ti,ni ja,ni @hoze,ne misle da je resenje za bilo sta trovanje i ubijanje milione ljudi.
ali neki od njih misle.
kao na primer zlikvoci koje gledamo u filmovima.na primer covek koji je u stanju da unisti ceo grad iz nekih svojih ubedjenja.mi mislimo da takvi u stvarnosti ne postoje.ali postoje.ili bar postoje te njihove iluzije da su oni kojekave mesije i bozje sluge.

a sto se tice prenaseljenosti,ja mislim da planeta vec jeste prenaseljena,ali da su za to krivi Kenjazi.
zato sto su svojim razmnozavanjem(da ne kazem jednu drugu rec koju kazemo za kucice) uneli veliki disbalans u svetu.vec im je zemlja prenaseljena i neuravnotezena,i dzaba im ta politika jednog deteta u Kini,kada vec imaju svoju dijasporu po celom svetu,gde svaka zena ima po 10 malih termita.
takodje,ne radi se samo o prepopulaciji(tj-riziku od prenaseljenosti i nedostatka resursa),vec i o dominaciji.
oni rade za mnogo manje pare,traze mnogo manje,rade mnogo vise,a kote se sve vise i vise.

oni u svojoj otadzbini jedu drugim narodima poslove i prihode tako sto rade u tamosnjim fabrikama u ocajnim uslovima i ko robovi,a oni van nje jedu drugima poslove tako sto se rado prijavljuju za poslove po triput nizoj ponudi za platu.
i samo je pitanje vremena kada ce doci i dotle da pocnu da preuzimaju cak i one najvaznije i najvise poslove.

tako da je itekako planeta prenaseljena,bar njima.
no,to ne znaci da ja opravdavam koriscenje bolesnih metoda za resavanje toga.
mada,kad samo vidim kako sve prozdiru kao termiti...prodju mi takve misli kroz glavu.ali,znam da na kraju ja nikad to ne bih uradio,jer mi je to ispod casti i jer znam sta znaci odgovornost.
sem toga,za to je ionako kasno.
vreme kad je svet imao priliku da predvidi i jos bitnije-spreci njihov okot,je odavno prosao.
dok su se oni kotili,svet je ladio jaja.kad su se vec nakotili,svet ih je nagradio fabrikama i tehnologijama,i nastavio da ladi jaja.
sad kad je video sta je napravio,sad nek snosi posledice.

inace,pricalo se o tome na politickom forumu,i ja sam tamo reko isto sto i ovde.znam da nije tema,i izvinjavam se na off-u,ali sam morao to da spomenem kad vec pricate o populaciji,i kad ne mogu da shvatim kako je neko mogao najbrojniji(a i najopiceniji ) narod sveta da nagradi fabrikama i tehnologijama,ne bi li se jos vise nakotio i ojacao,i to cak jedan vek posto su ljudi poceli da upozoravaju da ce jednog dana Zemlja biti prenaseljena.
« Poslednja izmena: 16. Dec 2010, 01:36:20 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
bitno je sta ti mocnici misle.
uostalom,ni ti,ni ja,ni @hoze,ne misle da je resenje za bilo sta trovanje i ubijanje milione ljudi.
ali neki od njih misle.
kao na primer zlikvoci koje gledamo u filmovima.na primer covek koji je u stanju da unisti ceo grad iz nekih svojih ubedjenja.mi mislimo da takvi u stvarnosti ne postoje.ali postoje.ili bar postoje te njihove iluzije da su oni kojekave mesije i bozje sluge.

Taj scanrio je moguc ali ne i realan. Ako pogledas u skoriju istoriju: svi ratovi, sva podmicivanja, sve spekulacije i vecina postupaka mocnika se desavala zbog profita. Ne znam zasto bi to sada bilo drugacije. Ok, sigurno da ima  ludaka medju mocnicima ali verujem da kada bi jedan poceo da realizuje svoje ludacke planove ubrzo bi bio "prevaspitan" od ostalih jer je ostaloj vecini jedino vazan profit a ne neke neizivljene zelje pojedinaca.

a sto se tice prenaseljenosti,ja mislim da planeta vec jeste prenaseljena,ali da su za to krivi Kenjazi.
zato sto su svojim razmnozavanjem(da ne kazem jednu drugu rec koju kazemo za kucice) uneli veliki disbalans u svetu.vec im je zemlja prenaseljena i neuravnotezena,i dzaba im ta politika jednog deteta u Kini,kada vec imaju svoju dijasporu po celom svetu,gde svaka zena ima po 10 malih termita.
takodje,ne radi se samo o prepopulaciji(tj-riziku od prenaseljenosti i nedostatka resursa),vec i o dominaciji.
oni rade za mnogo manje pare,traze mnogo manje,rade mnogo vise,a kote se sve vise i vise.

oni u svojoj otadzbini jedu drugim narodima poslove i prihode tako sto rade u tamosnjim fabrikama u ocajnim uslovima i ko robovi,a oni van nje jedu drugima poslove tako sto se rado prijavljuju za poslove po triput nizoj ponudi za platu.
i samo je pitanje vremena kada ce doci i dotle da pocnu da preuzimaju cak i one najvaznije i najvise poslove.

tako da je itekako planeta prenaseljena,bar njima.
no,to ne znaci da ja opravdavam koriscenje bolesnih metoda za resavanje toga.
mada,kad samo vidim kako sve prozdiru kao termiti...prodju mi takve misli kroz glavu.ali,znam da na kraju ja nikad to ne bih uradio,jer mi je to ispod casti i jer znam sta znaci odgovornost.
sem toga,za to je ionako kasno.
vreme kad je svet imao priliku da predvidi i jos bitnije-spreci njihov okot,je odavno prosao.
dok su se oni kotili,svet je ladio jaja.kad su se vec nakotili,svet ih je nagradio fabrikama i tehnologijama,i nastavio da ladi jaja.
sad kad je video sta je napravio,sad nek snosi posledice.

inace,pricalo se o tome na politickom forumu,i ja sam tamo reko isto sto i ovde.znam da nije tema,i izvinjavam se na off-u,ali sam morao to da spomenem kad vec pricate o populaciji,i kad ne mogu da shvatim kako je neko mogao najbrojniji(a i najopiceniji ) narod sveta da nagradi fabrikama i tehnologijama,ne bi li se jos vise nakotio i ojacao,i to cak jedan vek posto su ljudi poceli da upozoravaju da ce jednog dana Zemlja biti prenaseljena.

Trenutno planeta nije prenaseljena i uz buduci razvoj ekonomije i tehnologije moci ce da primi skoro jos ovoliko stanovnika.
Slazem se za radna mesta i jeftinu radnu snagu ali mislim da si malo paranoican. Zapadnjaci na dobrom delu svog bogatstva mogu da zahvale upravo Kinezima. Zapadnjaci su u Kini dobili jeftinu radnu snagu->smanjeni troskovi proizvodnje->vise kesa za njih i dalja ulaganja i dobili su mnogo jeftinije proizvode->opet vise kesa ostaje njima.
Razumem tvoj strah od Kineza u buducnosti. Moje misljenje je da se nista znacajno nece desiti. Kada se u Kini formira srednja klasa i kada poraste zivotni standard, doci ce do samoregulacije broja stanovnika kao sto se vec desava i na zapadu. A i dobar deo kapitala koji je ulozen u Kini potice iz Amerike i EU tako da neverujem da ce se otgrnuti kontroli i naciniti neki sumanut potez.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
izvinjvam se modovima na off-u,ali buduci da tema ionako ima svega 3 strane,i da nece propasti Burek ako se napise jedna visak,nece biti strasno ako odgovorim na deo u vezi populacije.

Taj scanrio je moguc ali ne i realan. Ako pogledas u skoriju istoriju: svi ratovi, sva podmicivanja, sve spekulacije i vecina postupaka mocnika se desavala zbog profita. Ne znam zasto bi to sada bilo drugacije. Ok, sigurno da ima  ludaka medju mocnicima ali verujem da kada bi jedan poceo da realizuje svoje ludacke planove ubrzo bi bio "prevaspitan" od ostalih jer je ostaloj vecini jedino vazan profit a ne neke neizivljene zelje pojedinaca.
mnogima od njih jeste bitan novac,ali je nekima bitnija moc.tj...kako da kazem-za neke moc i cilj nije samo novac,nego bas moc-moc u odlucivanju tokova vaznih stvari,i moc i zelja da se ispune ti zadati ciljevi(koje oni imaju u svojim glavama).

ali,naravno,nista se tu ne moze tvrditi sa sigurnoscu,niti ja to zelim.
kad god se radi o  takvom necemu,o necemu sto se ne da bas lako proveriti i dokazati,ja tu ostajem neutralan.otvoren za nove opcije i dokaze.mozda se priblizim nekoj strani,tj-mozda prevagnem na jednu stranu,ali to nikad nece preci u zakljucak.
i tako je za sve te stvari.
no,sto se tice HIVa...recimo da sam 90% siguran da je vestacki stvoren(ili ako nista drugo barem namerno rasut po odredjenim mestima i nakon toga upotrebljen za izucavanja),a da sam 80% siguran da i za njega psotoji lek,ali da se drzi u tajnosti.dakle-nikakvi zakljucci i nikakve tvrdnje,ali u ovom slucaju,za sada,moje misljenje/uverenost dostize 80,odnosno 90 %.
no,dobro,cak i da mi to nesto i znamo,mi opet ionako tu jedva da mozemo da uradimo nesto,tako da nam ostaje samo da sedimo i gledamo kako se stvari odvijaju.
Citat
Trenutno planeta nije prenaseljena i uz buduci razvoj ekonomije i tehnologije moci ce da primi skoro jos ovoliko stanovnika.
ali uz koju cenu?
da se mi razumemo,tehnicki,moguce je imati cak i 10 milijardi ljudi na svetu.naci cak i prostor,i hranu za sve njih.
ali uz koju cenu?uz cenu da gomila njih nema posao,niti zdravstveno osiguranje,ni prava na skolovanje...da jedemo vestacku hranu i smece jer nema dovoljno organske hrane...

nije to tako jednostavno,niti tako lepo kao sto zvuci.mozda zvuci pesimisticki,ali nije.mogu da potpisem da,kada vec sada,sa ovih 7 milijardi ljudi,njih goooomila nema prava na zdravlje,skolovanje,posao,pa cak i hranu,da bi tek sa 10 milijardi bilo mnogo mnogo onih koji to ne bi imali.

dakle,prenaseljenost Zemlje je(do neke mere) relativna.de jure,ona sad nije prenaseljena.jos svako moze da ima parce zemlje za sebe.mozda cak i nekoliko hektara.ali,de facto...itekako je opterecena.
Citat
Slazem se za radna mesta i jeftinu radnu snagu ali mislim da si malo paranoican. Zapadnjaci na dobrom delu svog bogatstva mogu da zahvale upravo Kinezima. Zapadnjaci su u Kini dobili jeftinu radnu snagu->smanjeni troskovi proizvodnje->vise kesa za njih i dalja ulaganja i dobili su mnogo jeftinije proizvode->opet vise kesa ostaje njima.
ja tu mozda uvek gledam najgori scenario,ali,veruj mi,nije to paranoja.
to je strah od jednog velikog disbalansa koji svakom godinom postaje sve veci i veci.
i ja sam do skora mislio da Kenjaza ipak nema toliko,tj-nisam sumnjao da ce da nastave da se broje,ali sam mislio da ce proci jos dooosta dok oni pocnu da dobijaju veliku brojnost po Evropi i Americi.
a onda kad sam cuo koliko ih ima cak i po Becu,za koji sam smatrao da je medju retkim EU prestonicama koje su kolko tolko ciste od njih,onda sam se malo osvestio.
naravno,naravno,nije bas takvo stanje da postaju vecina.daleko od toga.
ali ocigledno se stalno mnoze i mnoze,i to sve brze i brze.
Citat
Zapadnjaci su u Kini dobili jeftinu radnu snagu->smanjeni troskovi proizvodnje->vise kesa za njih i dalja ulaganja i dobili su mnogo jeftinije proizvode->opet vise kesa ostaje njima.
upravo tako.
mislili su da ce premestanjem proizvodnje i zaposljavanjem jeftinih radnika zaraditi mnogo vise.i jesu.
i mada su neki od njih(ipak je i medju njima bilo nekih s malo mozga i obrazovanja) vrlo dobro znali da time najbrojnijem narodu sveta daju tehnologije i fabrike na tacni,pohlepa i sebicnost,i misljenje da to na njih nece uticati,su ih naterali da se ipak odluce za to.u velikim razmerama.
samo sto su se zajebali,jer nisu skenjali time ceo svet(kad je Kina ojacala i pocela da se siri po svetu),nego ipak i sebe.jer jednog dana ce neki Kenjaz dobiti posao umesto njihove dece (u nekoj drugoj firmi,ili i bolnici,skoli,sluzbi...),jednostavno,zato sto njemu nece biti tesko da radi za 3 puta manju platu i zivi u magacinu.
tako da su ta pholepna goveda sjebala i sama sebe.ali mislim da vecina njih i dalje ne shvata to.Vlada SAD shvata.ali ovi...tek poneki.a nije ni bitno,uostalom.sad je ionako kasno.sad ostaje samo da se vataju za glavu.
Citat
Razumem tvoj strah od Kineza u buducnosti. Moje misljenje je da se nista znacajno nece desiti. Kada se u Kini formira srednja klasa i kada poraste zivotni standard, doci ce do samoregulacije broja stanovnika kao sto se vec desava i na zapadu. A i dobar deo kapitala koji je ulozen u Kini potice iz Amerike i EU tako da neverujem da ce se otgrnuti kontroli i naciniti neki sumanut potez.
Moje je misljenje da ce Srbija tu kolko tolko ostati postedjena,tj-da je nece toliko preplaviti(bar ne ni za 50 godina) jer sam cuo da im ovde bas i ne ide dobro,i da im uglavnom sluzimo kao tranzitna stanica,ali prvenstveno zato sto oni nece prozdirati Srbiju kada imaju druge,mnogo socnije drzave.

ali ne slazem se da se nista znacajno nece desiti.njihov broj u Evropi je vec jako veliki,a svakim danom sve vise i vise raste.jednog dana,ako se ovako nastavi,oni ce postati vecina.

i ne bih se slozio sa tim sto kazes da ce se sami regulisati,jer cak i njihovi ljudi,tamo u Kini(iliti termitnjaku,kako je ja zovem  Smile ) upozoravaju da cak i sa ovom politikom jednog deteta,koja traje vec par decenija,njihov broj u Kini ce opet rasti i rasti i postati veliko opterecenje za drzavu.
na kraju krajeva,sta mene i ostatak sveta briga za njihov broj tamo?meni je bitno da ih nema previse ovde.a tamo me ne zanimaju.

i,da,ne ocekujem ja nikakav "potez",nikakvu silu ili guranje,ili sta god...najpre sto njima to ne treba,a i zato sto nisu takvi.ali itekako ocekujem jos veci porast njihovog stanovnistva i postepeno uspostavljanje njihove dominacije,bar u Evropi,svojim razmnozavanjem.
« Poslednja izmena: 16. Dec 2010, 23:40:30 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mnogima od njih jeste bitan novac,ali je nekima bitnija moc.tj...kako da kazem-za neke moc i cilj nije samo novac,nego bas moc-moc u odlucivanju tokova vaznih stvari,i moc i zelja da se ispune ti zadati ciljevi(koje oni imaju u svojim glavama).
Slazem se ali mislim da su takvi pojedinci u velikoj manjini, vecini je ipak vaznija lova. Verovatno ti ljudi budu nadglasani od osoba koje gledaju sopstveni profit kada se odlucuje o vaznijim pitanjima.

ali uz koju cenu?
da se mi razumemo,tehnicki,moguce je imati cak i 10 milijardi ljudi na svetu.naci cak i prostor,i hranu za sve njih.
ali uz koju cenu?uz cenu da gomila njih nema posao,niti zdravstveno osiguranje,ni prava na skolovanje...da jedemo vestacku hranu i smece jer nema dovoljno organske hrane...
Uzroci problema koje si naveo nije prenaseljenost vec ekonomska nerazvijenost, nedostatak tehnickih dostignuca, nerazvijenost drustva itd.

Sto se tice Kine to je vec komplikovanija tema i danas tesko da neko zna sta ce se globalno desavati u buducnosti (mada ja nisam pristalica tih apokalipticnih scenarija). Sve je to posledica globalizacije i takve stvari se desavaju odavno. Npr. Mnogo ljudi je u proslih 50-tak godina otislo na zapad trbuhom za kruhom pa to ipak nije predstavljao veliki udar na domacu ekonomiju. Nije bilo masovnih otpustanja domacih radnika zbog jeftine radne snage niti su domaci radnici bili u nemogucnosti da se zaposle. A sto se tice kineske dominancije, pocni da ucis mandarinski ako vec nisi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Uzroci problema koje si naveo nije prenaseljenost vec ekonomska nerazvijenost, nedostatak tehnickih dostignuca, nerazvijenost drustva itd.
tacno,ali kad se na sve to doda prenaseljenost...stvari postaju jos mnogo gore.

da svi mi,sve zemlje,svi narodi,sve organizacije,firme,ko god... se pridrzava svih pravila,da se sve reciklira,da se na svemu kolko tolko stedi,da se sve dobro organizuje i vodi,da se sve primenjuje...jednomrecju-da smo svi savrseni roboti... moglo bi da nas bude i...15 milijardi na ovoj planeti,a da "ona" i mi sa njom to jeeedva osetimo.
ali posto smo mi ne nesavrseni,nego... anti-savrseni  Smile ,to je vec toliko opterecuje,da je to opasno.a kad jos na to dodas i jos par dodatnih milijardi,to pocinje da puca.sada ne puca,ali ako se ovako nastavi,za par godina ce se pojaviti ozbiljne pukotine(figurativno govreci,naravno).

Sto se tice Kine to je vec komplikovanija tema i danas tesko da neko zna sta ce se globalno desavati u buducnosti (mada ja nisam pristalica tih apokalipticnih scenarija).
a zasto "apokalipticnih"?
iz toga zvuci kao da ja ovde pricam o nekom udaru meteora,2012-fenomenu,dolasku vanzemaljaca(vanzemunaca  Smile Smile  uvek se setim tog vica),ili necemu slicnom.
nije apokalipsa,vec jedan disbalans.i to cak ne vazi za sve.
tj-za njih je to uzdizanje.za nas disbalans i propast.
ali nije bas apokalipsa,vec jednostavno menjanje sveta.

to sto ljudi danas lade jaja,pa im sve to izgleda kao nesto nerealno i daleko,e to je vec drugo.
jos u 19. veku su naucnici upozoravali da ce jednog dana Zemlja postati prenaseljena i dovedena cela u opasnost.i ko je slusao?samo par ljudi.svi ostali su se smejali.
i sta bi na kraju?to da danas ne prestaje da se prica o opasnostima koje nam prete ako se s ovom populacijom ne dovedemo u red(i time umanjimo efekte prenaseljenosti) i ne pocnemo da vodimo racuna o okuzenju,inace cemo imati 2 godisnja doba.  Smile malo se zezam,naravno,ali razumes sta pricam.
Mnogo ljudi je u proslih 50-tak godina otislo na zapad trbuhom za kruhom pa to ipak nije predstavljao veliki udar na domacu ekonomiju. Nije bilo masovnih otpustanja domacih radnika zbog jeftine radne snage niti su domaci radnici bili u nemogucnosti da se zaposle.
to je bilo u vreme kad je Amerika imala 100 miliona stanovnika,industriju u procvatu(posto su pokrali brojna bogatstva,ljude i tehnologije u Drugom ratu) i brojne mogucnosti.vreme kada je bilo "daj sto vise radnika".
a danas je drugacije.danas ih ima 300 miliona,masine su vec zamenile brdo radnika,deo onih koji su ostali su otpustavani tokom godina,sto zbog "modernizacije",sto zbog "kriza",ekonomija im polako opada,zaduzili su se svetu nekoliko desetina bilijardi dolara otkako su ukinuli zlatnu podlogu i poceli da stampaju novac koji nema vrednost(sto naravno,UN i MMF vec 6 decenija nikako da primete...),i njihovim ljudima samo jos fale stotine hiljada Kenjaza,bilo u Kini,bilo kod njih kuci,koji ce da rade za 1/3 njihove plate i pojedu im poslove i mesta.
isto vazi i za Evropu.

ne znam kako mozes da uporedjujes ta dva vremena.pobogu,tad je ljudi bilo manjak.svako voljan da radi je bio vise nego dobrodosao.fora su bile ogromne fabrike,pune radnicima,a industrija je u celom svetu bila u procvatu i usponu.
danas je fora fabrika sa sto manje ljudi,a sto vise masina,a ljudi samo ako mora,i to uglavnom jeftini,da gazdama ostane sto vise.bole njih uvo za nezaposlene i njihove porodice.oni oce 50 miliona nedeljno umesto 40,i tacka.
a za to vreme 300 miliona ljudi u zemlji.za vreme automatizovanih fabrika i tehnologija,ne da je visak,nego... je dvostruki visak.

A sto se tice kineske dominancije, pocni da ucis mandarinski ako vec nisi  Smile
mozda ako me jednog dana ostave na pustom ostrvu i ostave mi samo recnike i udzbenike o njemu.  Smile  mozda.   Smile

u stvari...ne,ni tad.  Smile

radije bih sebi napravio jednu lepu omcu oko neke grane,i zavrsio posao,nego grcio vilicu tim "jezikom".  Smile
« Poslednja izmena: 18. Dec 2010, 01:08:45 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.