Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:55:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Telenor prefinjeno kraducka megabajte  (Pročitano 9773 puta)
14. Dec 2010, 15:06:45
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 60
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Dozvolite da Vam ispričam najnoviju prevaru koja je ušla u opticaj od strane Telenora. Pre tačno 3 dana, na šalteru sam uplatio “Internet Prepaid” paket od 250 megabajta, po ceni od 690 din. Nakon ravno potrošenih 200 megabajta (175,42 MB download, 24,42 MB upload), moja Internet uplata je „istekla“. Naravno, postavlja se pitanje – gde nestade onih 50 MB, odnosno čak 20% moje uplate? U pokušaju da dobijem odgovor, uzaludno zovem Telenor Call Centar, da bi nakon jedno 15 minuta čekanja, iz trećeg pokušaja, došao na red. Nakon dodatna tri minuta praznog razgovora, uz konstantno: „Izvinite što malo čekate, sporo nam radi sistem“, dobijam odgovor da ja zapravo nisam ni uplatio Internet Prepaid paket, nego sam im „samo dao 690 dinara, koji nisu ni pretvoreni u megabajte“. Pa izvinite gospodo, jesam li ja to možda išao u menjačnicu, pa mi nisu dobro izračunali megabajtni kurs? Nakon kraće rasprave sa Call centrom, ali i par opaski sa moje strane, telefonska sagovornica mi je saopštila da se ona ne razume baš najbolje u sve to... Na moje definitivno pitanje: „Možete li mi reći koliko sam megabajta potrošio“, odgovor je bio negativan. Da čuđenje bude veće, Telenor ima sistem koji nije u stanju da prati koliko je koji korisnik potrošio megabajta. (?!?)

Sutradan odlazim na šalter na kojem sam prvobitno uplatio „kratež“ od Internet paketa. Serviraju mi priču da „program za merenje potrošnje“ zapravo ne radi kako treba, kao i da upravo u tom grmu leži zec (!?!). Naravno, radi se o programu koji je došao uz 3G modem i koji protok meri na najnižem mogućem sloju (verzija programa 11.002). Na moje pitanje kako je to moguće, ljubazno mi odgovaraju da je obračunska jedinica 100 kilobajta (?!?). Za one koji ne znaju, to bi značilo da se skinuti, ali i uploadovani kilobajti uvek zaokružuju na stotke, npr. 16 skinutih kilobajta računaju kao 100, a 516 skinutih kilobajta računaju kao 600. Drugim rečima, obračunata potrošnja je mnogo veća od realne. „Aha dobro, znači hoćete da kažete da sam se u protekla 3 dana prosečno konektovao 500 puta i skidao samo po 400 kilobajta, pa zato nestade mojih 50 megabajta?“. „DA!“ – samouvereno odgovara šalterski službenik, sa blagim smeškom na licu, kao da se radi o najvećem znalcu u kompjuterskoj istoriji. Nakon kraće rasprave, tražim da mi napismeno dâ ono što mi je upravo rekao, ali tu osmeh sa njegovog lica nestade. „Pa kako, pa ja to nisam nikada, pa ovo, pa ono...“

Naravno, na Internet sajtu Telenora jasno piše da je obračunska jedinica 10 kilobajta, ali u realnosti stvari stoje „malo“ drugačije. Koliko realno iznosi obračunska jedinica kod Telenora, ostaviću vašoj mašti na volju, mada možete i tačno da izračunate, ako baš želite... Ali imajte na umu da će vas, kada sledeći put preko dotične kompanije budete uplaćivali pretplatu, veoma direktno i matematički precizno, pokrasti za 20%...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b8pre
mob
Nokia C5-00
Да ли те заиста чуди било каква превара, било ког домаћег Мобилног (уједно и интернет) провајдера, па они то успешно раде годинама, и просто су то усавршили... сад неки мање неки више... Теленор му дође као неки Гуру за те ствари, достигао је највиши ниво...
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
Koliko ja znam za pripaid brojeve se obracunava 100kilobajta, za postpaid 10. Kada ti bilo koja aplikacija skine i 1 kilobajt, to znaci 100 kilobajta. Ja imam pripaid broj, kupio 1000 din kredita. Za 3-4 dana mi telefon svukao 500 dinara, a imao sam mozda jedan poziv. Video sam posle da moj HTC radi refresh kod nekih aplikacija koje su zavisne od interneta svakih nekoliko minuta. Tvoj telefon belezi realnu potrosnju, znaci ako skine 16 kilobajta on pamti bas tih 16 kilobajta, dok ti telenor obracunava potrosenih 100 kilobajta.

Menadzment i ljudstvo znaju da pogrese i da se frljaju ciframa, masinama verujem. Nema ovde nikakve prevare, u pitanju je neobavestenost.

Telenor bi mogao da razmisli o ljudima koje zaposljava ako ne znaju da objasne kako funkcionise potrosnja.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b8pre
mob
Nokia C5-00
Јово, не би било згорег да прочиташ ово :
http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Internet/Telenor-Pripejd-Internet/

сам линк ће ти рећи да је у питању Припејд....

цитираћу део, да не мораш да тражиш на страници :
Citat
Tarifiranje se zaokružuje na 10KB Cena SMS poruke je 2,2 dinara. Cena govornog saobraćaja 8,5 dinara po minutu. Uspostava veze 3,9 dinara (fiksna naknada). Cena MMS-a 10 dinara. Cena internet saobraćaja 10 dinara/MB (ova cena je važeća ukoliko se ne odlučite za tri TPI dopune Mala, Srednja, Velika već samo želite da dopunite račun novcem i trošite po potrebi). PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona nisu uračunati u cenu.

дакле, ту неко неког зајебава.. кажем ја, Гуру за преваре..  Smile  Smile

Ако ти, као мобилни провајдер, држиш погрешне цене и тарифе на сајту, шта даље да причамо...


Сад иде онај мотивациони постер : "Фејспалма"...  Smile
« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 18:34:24 od gagijk »
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
Jbg, nisam mislio na ovo. Ja sam uplatio obican kredit, nikakav net paket. Sa tog obicnog kredita, mi je fon posrkao kredit dok si reko keks. Posle toga sam otisao kod njih, sve mi ljudi objasnili lepo i polako. Jos sam im se izvinjavao sto sam ih davio.

Kao sto rekoh, masini verujem. Neshvatljivo mi je da nisu imali mogucnost da mu objasne. Takodje, ne verujem da telenor krade korisnike tako sto im uzme 50 megabajta. U vecini slucajeva korisnik je neobavesten. Kad malo pogledas slicne primere, docices do takvog zakljucka.

Slicnih iskustva sam cuo od ljudi koji koriste kablovski internet ali prepaid pakete. Kupili 2gb ili kolko vec, nebitno za celu pricu. Nakon odredjenog vremena, sljustise ceo paket. A kontali da to ceo mesec trosuckaju onako lagano.

Od svih mogucih primera, 95% primera je bilo: ili automatic update posrce te megabajte ili je u pitanju neki drugi update, ili je u pitanju neki clan porodice koji je tajno skidao filmice ili muziku, itd.

Sve u svemu, ostvareni protok nije srazmeran naplacenom protoku.
« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 19:36:51 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b8pre
mob
Nokia C5-00
Ок је све то, само човек је уплатио онај нет - на усб (унутра сим картица), оно говно од нета... знаш и сам на шта мислим...  Smile

Е па за то на сајту пише да је обрачунска јединица 10КБ... и како онда њему може неко тамо да каже да му обрачунава на 100КБ... ту је неко луд, а то нисам ја, ја само то кажем  Smile  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
Ок је све то, само човек је уплатио онај нет - на усб (унутра сим картица), оно говно од нета... знаш и сам на шта мислим...  Smile

Е па за то на сајту пише да је обрачунска јединица 10КБ... и како онда њему може неко тамо да каже да му обрачунава на 100КБ... ту је неко луд, а то нисам ја, ја само то кажем  Smile  Smile

Pa kazem ti, treba sada neki nindza iz telenora da postroji te budale i da ih pita da li uopste znaju svoj posao. Ako znaju, neka coveku pokazu potrosnju.

A to da ga masina pokrala, to spada u neku sci-fi pricu, to je moje misljenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b8pre
mob
Nokia C5-00
ту се слажемо, у питању је само нестручност и недостатак професионализма, од стране Теленор особља...  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 60
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Ajde jos malo da pojasnim situaciju. Iz Telenora mi je vise puta receno da samo "registrovane" kartice mogu dobiti listing potrosnje, pri cemu Internet Prepaid kartice i paketi to nisu. Dakle, apsolutno je nemoguce dokazati kradju na prepaid paketima... Znaci radi se o savrsenom zlocinu, tj. kradji koja apsolutno ne moze biti dokazana...

p.s. Podneo sam dve reklamacije, prvi put preko njihovog sajta, a drugi put pismeno na salteru, ali oni jednostavno ne znaju da mi kazu koliko je megabajta potroseno, verovali ili ne (?!?!?)
« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 20:36:04 od aLti »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6s
Neverovatno lepo i detaljno odgovaraju na reklamacije i vrlo su predani tome, pa ko stvarno ima problem koji ne moze resiti sa supportom, moze napisati ovde, nije uludo, meni je reseno par problema za manje od 48h: http://www.telenor.rs/?section=about&page=5844

Koliko se secam kod tarifnih dodataka se zaokruzuje na 100 KB, ali kad su reklamacije u pitanju, dobices detaljan i konkretan odgovor, samo se strpi, verovatno ne u roku u kom sam ja...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 13:55:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.