Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:40:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomoc za pocetnika u sklapanju kompa  (Pročitano 3299 puta)
14. Dec 2010, 14:30:04
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
Prvo da se zahvali moderatoru Filip93 na fantasticnom tutorijalu za sklapanje i povezivanje komponenti. Moram da vas molim za pomoc. Kao pocetnik, uzeo sam sebi da sklopim neki slabiji kompjutercic, koji bi mi sluzio iskljucivo u radne svrhe (Office, muzika, filmovi, internet), a ne za igrice. Poceo sam tako sto sam kupio polovno kuciste sa slabijim napajanjem (JNC LC-B300 ATX P4 300W),floppy-jem i dva opticka uredjaja (LG CD-RW i LG-DVD ROM). Pretpostavljam da je prvi sledeci korak kupovina maticne ploce. Da li bi neko mogao da mi da savet koju bih jeftinu mat.plocu mogao da kupim,a da odgovara ovom napajanju?

Verujem da ste vec svi otupeli jezike odgovarajuci na ovakva (glupa) pitanja meni slicnima, ali bih vas moli ako neko moze da mi pomogne oko ovoga.


Unapred hvala svima Smile
« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 14:30:31 od Ronaldinho_Gaucho_10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
kao prvo zajebo si se u startu sto si uzeo 300w i to polovno .okey sto si uzeo kuciste ali si trebao da napajanje uzmes NOVO..zasto zato sto to napajanje vise nije 300w nego jedva 250w ..to napajanje je odsviralo ..ajde da je cooler master ili neko "brand" pa da moze da prodje .. ali sada ..tu je greska..recimo to napajanje neka ti koristi kao "dodatno" za ventilatore i sl. a skupi pare i kupi neko jace..sada ima dosta jeftinih a dobrih za te low budzet  kompove..maticna ..trazi po oglasima..msi,gigabyte am2+ i neki  amd 5200+ zavrsice posao i neku ati radeon ili n vidija ddr2 grafu sa 512-1gb memorije..ima po oglasima da se sve nadje lepo ...i ram ddr2 4-6 gb.polovne bar nisu skupe ..zavisi od $$ mogucnosti ..i neki hard..e tu bi preporucio nov ..ili malo skuplji ..polovan..recimo da nije star vise od 6-8 meseci..sve preko je ono ..macka u dzaku..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
Hvala puno na savetima, sigurno ce mi veoma koristiti. Kakvo napajanje bi mi preporucio, od koliko W? I sta je najbitnije gledati kod izbora mat.ploce? Napajanje sam uzeo samo zato sto je islo u paketu sa kucistem i optikom, a kostalo me je sve ukupno 2000din. Nisam mogao da odolim,jer mi se kuciste mnogo svidelo,a pretpostavio sam da bih morao da menjam napajanje.
« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 15:18:46 od Ronaldinho_Gaucho_10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
A zasto bi ti sklapao racunar kad nisi vican oko toga?
Zasto jednostavno ne uzmes gotov i sklopljen racunar u cenovnom rangu koji tebi odgovara?

http://www.itsvet.com/konfiguracije

pa eto..izaberes nesto sto mislis da bi tebi odgovaralo pa psotavis ovde tvoj izbor i vidis ima li ko kakav savet o promeni neke komponente.

http://forum.burek.com/saveti-za-kupovinu-racunara-komponenti-pitanja-predlozi-t374392.6110.html

edit.
Kad bi te pitao do koliko para gledas da te sve ovo izadjne to bi bio offtopic.
Hajde izaberi nesto,bubni cenu pa da vidimo dal moze sta da se menja  Smile
...i naravno,za sta bi koristio taj racunar.
« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 15:24:12 od genije1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
Osnovni razlog je zato sto mislim da ne bih imao dovoljno para da kupim odmah gotovu konfiguraciju, nego bih morao deo po deo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9062
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Hvala puno na savetima, sigurno ce mi veoma koristiti. Kakvo napajanje bi mi preporucio, od koliko W? I sta je najbitnije gledati kod izbora mat.ploce? Napajanje sam uzeo samo zato sto je islo u paketu sa kucistem i optikom, a kostalo me je sve ukupno 2000din. Nisam mogao da odolim,jer mi se kuciste mnogo svidelo,a pretpostavio sam da bih morao da menjam napajanje.

recimo ovo napajanje je 420w sto je dovoljno za "office masinu" tj za net i sl.

http://www.winwin.rs/-napajanje-420w-lc-power.66.html?productId=26948

onda maticna ..am2+ rekao sam ..samo da pase amd dual core ...neki 5200+ ili slabiji ..mada po oglasima trazi ..ja intele ne poznajem ..tj nikada nisam ni bio ljubitelj istih ..tako da tu ne mogu da pomognem ..sve u svemu taj komp ne bi trebao iznad 150e da te kosta..mozda eto ..sa novim hardom ..bez monitora naravno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
aha,super, razmislicu onda, pa cu videti da kupujem polako deo po deo, koliko mi finansije dozvoljavaju, pa se nadam da ce od svega nesto dobro ispasti. Hvala puno Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma

аватар не чини човека

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 61642
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b8pre
mob
Nokia C5-00
aha,super, razmislicu onda, pa cu videti da kupujem polako deo po deo, koliko mi finansije dozvoljavaju, pa se nadam da ce od svega nesto dobro ispasti. Hvala puno Smile

Ако намераваш тако нешто, много је боља варијанта да прво скупиш све паре које намераваш да даш, па купиш све одједном...

Из пеостог разлога што нпр сад купиш једну компоненту, платиш је 30 евра, за 3 месеца можеш да је купиш за 20 евра... просто, ако планираш да потрошиш нпр 200 евра, боље ћеш проћи ако купиш што касније, тј све одједном...  Smile
IP sačuvana
social share

Прочитајте: Кућни ред Најчешће постављана питања
You can be addicted to a certain kind of candy...
    
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
aha,super, razmislicu onda, pa cu videti da kupujem polako deo po deo, koliko mi finansije dozvoljavaju, pa se nadam da ce od svega nesto dobro ispasti. Hvala puno Smile

Ако намераваш тако нешто, много је боља варијанта да прво скупиш све паре које намераваш да даш, па купиш све одједном...

Из пеостог разлога што нпр сад купиш једну компоненту, платиш је 30 евра, за 3 месеца можеш да је купиш за 20 евра... просто, ако планираш да потрошиш нпр 200 евра, боље ћеш проћи ако купиш што касније, тј све одједном...  Smile

Znam da je tako, svestan sam ja toga, ali znam da bih tesko skupio celu sumu, jer uvek nesto iskrsne, pa daj pare za ovo, daj za ono i na kraju uvek skupljas ponovo. Kazem ,videcu, razmislicu. Ovo mi je neka pocetna ideja, pa rekoh bolje odmah da pitam ljude koji se vise od mene razumeju u takve stvari, nego da radim nesto na svoju ruku. Ja bih najsrecniji bio kad bih znao da mogu da skupim odredjenu sumu i da onda kupim sve zajedno   Smile Smile  a vec kad sam sad kupio to kuciste koje mi se toliko svidelo, onda rekoh ajde da razmotrim tu varijantu sa sklapanjem.
« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 16:08:42 od Ronaldinho_Gaucho_10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 14
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
Sta mislite mozda o ovoj ploci:

ASUS P5B LGA 775 Intel P965, ploca je u garanciji, interesantno je da ima externi Sata port.

- Support Intel® next generation 45nm Multi-core CPU
- Intel LGA775 Platform
- Intel® Quad-core CPU Ready
- Intel® Core™2 Extreme / Core™2 Duo Ready
- Intel® Pentium® Extreme / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D Ready
- 1066/800/ 533 MHz
- Dual-channel DDR2 800/667/533
- 1x PCI Express x16
- 6x SATA 3Gb/s
- RTL8111B PCI-E Gb LAN
- 8-channel HD Audio
- AI NOS™ / AI Gear / AI Nap


Imao sam ponudu da je uzmem za nekih 2500din. Da li vredi toliko dati za nju? Polovna je, ali ima garanciju koja joj vazi jos 6 meseci.


evo i slike:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

slika-2251712x640.jpg
(69.39 KB, 640x480)
« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 16:38:07 od Ronaldinho_Gaucho_10 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:40:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.