Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:02:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dva problema  (Pročitano 4200 puta)
14. Dec 2010, 12:24:32
Clan u razvoju


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
mob
LG GT540
1. Na mom kompu (kupljen davne 2006, nista nije menjano, sem sto je dodat 1gb RAM) u zadnje vreme se povremeno cuje neko krckanje (pucketanje je prejaka rec) iz kucista. Prvo sam pomislio da ima puno prasine , pa sam pocistio i prasinu sa ventilatora, ali bez ikakvih promena. Negde sam nasao da je moguce da je HDD pri kraju, skinuo sam program MDHDD, koji bi trebalo da testira HDD i nikakvu gresku mi nije prijavio. Ono cega se plasim je da nije maticna pri kraju. Da li je neko imao slicna iskustva?

2. Popravljam drugi komp: cim se ukljuci na monitoru je crna slika sa nekim tackicama, koje se javljaju i gube na raznim mestima na monitoru. Posto nemam mnogo ni alata ni opreme kod sebe, probao sam samo da izvadim i vratim nazad graficku, ali je ostalo isto. Na kompu se nalazi i TV kartica, ali sada sam iskljucio antenski kabl i probao, medjutim nista, sve je isto. Pri ukljucenju se lepo cuje kad ploca zapisti. Inace, kako mi je prijatelj rekao, ovo mu se pojavilo usred rada na racunaru. Ne mogu ni u BIOS da udjem, jer je stalno ista slika na monitoru.

Da li je u pitanju graficka, da li je problem sa TV karticom, napajenjem ili necim drugim?
IP sačuvana
social share
He who dares wins!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung SGH-E630
Moguće da je HDD ali ne mora da bude pri kraju  Smile


Grafička možda?  Smile
« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 12:30:21 od enaB »
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG T385
to za "KRCKANJE"moguce mozda da ti neka zica zapinje za ventilator..desavalo se i to..pogledaj malo bolje kod coolera...
hdd..isto je moguce,stavi drugi,ako nemozes to,probaj postojeci malo po vrhu da "cuknes" (BLAGO!) i da widis da li ce ti pomoci,ili zameni kablove(ATA/SATA)


za tackice 99% graficka karta.. probaj ako imas GRAFICKU kao komponentu u SLOTU,da prebacis konektor iz monitora u integrisanu i proveri da li ti je isti problem...probaj takodje GUMICOM obicnom za brisanje obrisati pinove na grafickoj..proveri temperaturu..graficke,pa javi...ako nemas cooler predlazem da ga STAWIS Smile
Uzmi neki 120mm kuler za kuciste (ali prvo vidi moze li se montirati) a ako ne moze gledaj sto veci (radi na manje obrtaja = manje buke a efikasniji je). Marka nije toliko bitna samo pazi kakav je ulaz na maticnoj za njega (standard su 4pin i 3pin koji imaju kontrolu obrtaja dok su nesto stariji 2pin)! Mislim ako je ulaz 4pin da se moze namontirati i 3pin i obratno pa da ti to ne predstavlja neki veliki problem ali ipak provjeri u specifikacijama maticne.

« Poslednja izmena: 14. Dec 2010, 22:10:57 od tomislav91 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S9+
@kempes79

1) problem  - na ovo je tesko odgovoriti jer ne znam kakvo je krckanje.Moze biti da dolazi iz napajanja a moze biti da dolazi iz harda.Ne mogu bas tacno reci sta je problem.Vidi otvori kuciste pa pokusaj da odredis odakle dolazi zvuk.Ako je do harda ne mora biti da crkava ali u svakom slucaju nije bas da je super.Skini hiren boot CD npr 9.7 pa nadji tamo HDD regenerator pa vidi jel ima bad sectora.Ili skini sea gate tools ili WD diagnostic tools pa vidi sta ti oni kazu.Ako je napajanje odma ga menjaj.Ne verujem da je ploca.Ali opet kazem ne mogu tacno reci jer ne znam kakvo je krckanje.Ako je bas pucketanje onda moze biti i napajanje.Vidi dal kod tog krcanja mozda svetli LED dioda za HDD.Dal kad dioda krene da crveni i hard radi dal se onda cuje krckanje.Ako se ne cuje tad onda mislim da je napjanje.

2 problem - I ja mislim da je graficka.Vidi dal je dobro "sela" u slot.Izvadi graficku i usisaj slot i ocisti onaj deo graficke sto ulazi u slot sa listom papira.Znaci uzmi list papira i istrljaj dobro i vidi ako je list papira crn moze biti da te prasina zajebava.Onda dobro ubaci graficku i zavrni onaj sraf sto ide za kuciste.Ako graficka mozda ima DVI ulaz uzmi od nekog onaj DVI to VGA adapter pa probaj da te mozda ne zajebava ulaz.Takodje pregledaj graficku da nema mozda naduvanih kondenzatora.Ako ima onda jbg.....Pazi prasina i slot pun prasine moze da pravi probleme.Verovatno nije ali nista te ne kosta da probas pre nego sto uzmes drugu graficku da testiras.  Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
mob
LG GT540
Hvala na odgovorima i savetima. Sutra cu probati da nesto i odradim, pa cu javiti rezultate. Sad npr dok ovo kucam i celo vece dok sam radio, nije se uopste culo krckanje na kompu. Ali, kad pocne, onda je konstantno.
IP sačuvana
social share
He who dares wins!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
LG GT540
Drugi problem resen, u pitanju je bila graficka.

Sto se prvog problema tice, od kad posstavih posst, krckanje se vise nije culo Smiley
IP sačuvana
social share
He who dares wins!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG T385
Drugi problem resen, u pitanju je bila graficka.

Sto se prvog problema tice, od kad posstavih posst, krckanje se vise nije culo Smiley

Drago nam je Smiley a sta si uradio sa grafickom tacno?zamenio?ili nesto drugo? da i ostalim clanovima pomognemo Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 567
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson k800
-da se nadovezem..kod mene se zna desiti da prilikom paljenja kompjutera,pocne da "lupa"ispusta zvukove neartikulisane,,ali samo prilikom paljenja kompj.s vremena na vreme ga cistim od prasine,ali nista spektakularno,vec onako,turim mu ga malo,(usisivac).nisam obracao paznju,(malo ste me vi sad uznemirili) do sada na to ,kontajuci,"kao hladan je"..-znaci,zalupa Nekad prilikom paljenja,ali kroz par sekundi stane,,u toku rada kompjutera to se nikad ne desava..imam li razloga za zabrinutost?
IP sačuvana
social share
....U prevelikom zanosu, zbog mrve savršenstva događalo se da počinim obilje neoprostivih grešaka.
Najveća od njih je bila sto sam se bavio znacima, umesto da pazim na predznak....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG T385
-da se nadovezem..kod mene se zna desiti da prilikom paljenja kompjutera,pocne da "lupa"ispusta zvukove neartikulisane,,ali samo prilikom paljenja kompj.s vremena na vreme ga cistim od prasine,ali nista spektakularno,vec onako,turim mu ga malo,(usisivac).nisam obracao paznju,(malo ste me vi sad uznemirili) do sada na to ,kontajuci,"kao hladan je"..-znaci,zalupa Nekad prilikom paljenja,ali kroz par sekundi stane,,u toku rada kompjutera to se nikad ne desava..imam li razloga za zabrinutost?


kako to ZALUPA? cuju se bipovi? koliko njih?  uzmi RAM memoriju i pinove obrisi malo obicnom gumicom za brisanje,kao i graficku..daj nam temperature komponenti Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 567
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson k800
cpu-50c
-motherboard-36c
-grapich-42c
-hard drive -29c stepeni..
--neznam da bih ja uspeo to brisati gumicom,,neznam ja koja je koja komponenta,dole u kucistu,,.sta je grahicka sta zvucna sta je hard,,nesto se ne bih usudio to raditi,nit znam gdje da "trljam"gumicom
--a zvuk taj sto zna ispustiti ,,je ,,kao da nesto lomi,u njemu,jbg,tesko mi objasniti,grub je i glasan zvuk,i kada staje postepeno se stisava,
IP sačuvana
social share
....U prevelikom zanosu, zbog mrve savršenstva događalo se da počinim obilje neoprostivih grešaka.
Najveća od njih je bila sto sam se bavio znacima, umesto da pazim na predznak....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 06:02:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.