Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:49:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Žena, strah, ego i masturbacija  (Pročitano 26553 puta)
11. Dec 2010, 19:56:02
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Zašto nekim ženama smeta da njihovi partneri masturbiraju? O čemu se tu radi: strahu, sramu, nesigurnosti, egu? Da li neke žene smatraju da, ako njihov partner masturbira, to znači da mu ona nije više privlačna?



Danas me nazvala jedna mlada žena (rekla bih da je mlada po boji njenog glasa). Nije se predstavila već me zamolila da li me može nešto pitati. Svakako, rekla sam joj – a ona ispali pitanje: „Da li se muškarac koji nema odnose niti ne masturbira fizički može razboleti?“

Malo me zbunilo pitanje i pre odgovora postavila sam joj par potpitanja – da li se radi o muškarcu koji ima erektilne smetnje, da li se radi o muškarcu koji je slobodno odabrao ne imati seksualne odnose niti masturbirati (pomislila sam da se možda radi o nekome ko je odabrao celibat kao duhovni put)?

Ne, rekla je, radi se o muškarcu koji nije sveštenik ni fratar, već sam želi ne imati odnose niti masturbirati, u njenom glasu sam osetila nervozu i ljutnju.

Rekla sam joj da, ako muškarac slobodno izabere takav život, neće se fizički razboleti. Ako ima seksualnu želju, verovatno će patiti, ali ako je to njegova želja... „Znači, fizički se neće razboleti.“, sa zvukom pobede u glasu, odgovorila je, zahvalila se i spustila slušalicu.

Ostala sam par sekundi gledajući telefonsku slušalicu pokušavajući razumeti taj neobičan telefonski poziv. Da li se radilo o nekoj šaljivoj opkladi ili je pitala nešto za nekog njoj bliskog muškarca?

Onaj ton ljutnje za vreme postavljanja pitanja i ton pobede kad sam joj odgovorila, nisu mi dali mira. Kratko nakon toga sam se susrela s kolegom i prokomentarisala poziv. I njega je zaintrigiralo o čemu se radi, no, osim naših spekulacija, ništa tačno nećemo znati.

Razgovor nas je asocirao na neke druge naše klijente s kojima smo razgovarali o masturbaciji. Ja sam imala jednu klijenticu koja je jako bila ljuta na svog muža kad ga je „ulovila“ da masturbira gledajući slike razgolićenih žena.

„I to radi skrivajući se, nije mi rekao da masturbira“, tužila se ona.

Ja sam je iskreno pitala što joj je u tome čudno, zar ona govori njemu kada ona masturbira?

Gledala me začuđeno bez odgovora. Klijenti mog kolege su pak došli na terapiju jer je žena ušla u sobu dok je muž na Internetu gledao „filmić“ i samozadovoljavao se. Ona se razljutila toliko da je tražila da idu na bračno savetovanje.

Jednom sam dobila poziv jedne supruge koja me pitala da li mogu pomoći njenom mužu da prestane da masturbira?

U razgovoru mi je rekla da je za nju to prevara, kao da je bio s drugom ženom. Nisam ih upoznala, nisu došli u Savetovalište jer verovatno nije bila zadovoljna mojim odgovorom da je samozadovoljavanje prirodna potreba i da ne mogu njenog muža od toga „izlečiti“.

Zašto nekim ženama smeta da njihovi partneri masturbiraju? O čemu se tu radi: strahu, sramu, nesigurnosti, egu? Da li neke žene smatraju da, ako njihov partner masturbira, to znači da mu ona nije više privlačna?

Da li je nekim ženama samozadovoljavanje „prljavo“ i ne žele da njihovi muževi „to“ rade? Možda neke misle da ako imaju redovne seksualne odnose, njihovi partneri ne bi trebalo da imaju potrebu još i za masturbacijom?

Da li je nekima povređen ego – zar ona nije bolja od samozadovoljavanja? Odgovor je najverovatnije kombinacija svega navedenog.

Bilo bi mi drago da mi se čitateljice jave sa odgovorima i svojim iskustvima i da ova tema ne bude skrivena i nepoželjna u javnosti. Što manje tabua, to smo zdraviji – pojedinačno i u odnosu.

Većina muškaraca i žena uživaju povremeno u seksu sami sa sobom – i oni koji su u vezama i oni koji nisu. Osećaj užitka koji nam daje samozadovoljavanje je drugačijeg „ukusa i boje“ nego užitak u seksu sa partnerom/icom i kao što seks sa partnerom ne čini ništa loše samozadovoljavanju, isto tako samozadovoljavanje ne čini ništa loše seksu sa partnerom/icom.

Svakako. Kod nekih seksualnih smetnji, samozadovoljavanje je put do izlečenja i uspešnih seksualnih odnosa.

I za kraj bih volela da skrenem pažnju svima kojima smeta spoznaja da im partner/ica masturbira: možda se radi o osobnoj seksualnoj prošlosti osobe kojoj to smeta, u kojoj je masturbacija bila prikazana kao nešto prljavo, sramotno i neprihvatljivo.

Ukoliko je tako, dobro je preispitati svoje stavove i uverenja – da li su zaista naši osobni ili su nam nametnuti dok smo rasli, ne razmišljajući i ne dovodeći ih u pitanje?

No možda je to smetanje simptom da nešto u odnosu nije dobro, možda je osećaj da nekome smeta partnerovo samozadovoljavanje - u stvari poziv da poradimo na svom odnosu ili braku, na prihvatanju jedno drugoga s međusobnim dubokim poštovanjem.

Piše: Nataša Barolin Belić, seksualni terapeut i savetnik za veze
Izvor B92.net

____________________________________________________________________________________

Shoot me, deluje kao interesantna tema  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
da li u 21. veku i dalje ima zena kojima smeta da im partner masturbira  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia krntija
ova tema neće da zaživi kad ove žene smaraju i ne smeju da pričaju o masturbaciji.

Citat
Jednom sam dobila poziv jedne supruge koja me pitala da li mogu pomoći njenom mužu da prestane da masturbira?
U razgovoru mi je rekla da je za nju to prevara, kao da je bio s drugom ženom.

 Smile

da sam ja muž ovakve žene, momentalno bi se razveo i kupio joj avionsku kartu za Tadžikstan.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Da li masrturbira-ne znam.
Ako masturbira- dobro, pa? ne mogu ja non stop da udovoljavam njegovim seksualnim potrebana.
Da li u meni izaziva nesigurnost- ne, i oni su svesni da je to voznja Ficom do apoteke dok je Ferari trenutno na servisu.
Ako ga vidim- mislim da ce njega vise biti "sramota" nego mene.
Da li je to simptom- Nije, njihove potrebe su vece nego zenske. Tako im mozak funkcionise. Ako majmun nije zadovoljan ni mozak ne funkcionise.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 8.0.552.215
Nije, njihove potrebe su vece nego zenske.
Duboko sam ubeđena da je ovo još jedna neistina kojom su nas prašili tokom odrastanja, kako bismo stvarno verovali da muškarci imaju jači seksualni nagon od žena i da je to sasvim normalno i prirodno.

E pa serem vam se na hipotezu, uopšte ne mislim da je tačna, već prilično degradirajuća.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia krntija
jao, kako ne vide ovo sandrino pisanije... uhvatio bih se za istu rečenicu i verovatno prokomentarisao tipa "koji bulšit"  Smile mada i ovo može da posluži

Citat
E pa serem vam se na hipotezu, uopšte ne mislim da je tačna, već prilično degradirajuća.

jea bejbe  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.215
mob
Samsung Galaxy S III

E pa serem vam se na hipotezu, uopšte ne mislim da je tačna, već prilično degradirajuća.
Smile
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Apple iPhone SE 2020
@tema
Ocigledno neki ljudi imaju trip da onog trenutka kada stupe u vezu postaju vlasnici druge osobe....
« Poslednja izmena: 12. Dec 2010, 14:11:23 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Hipoteza je u redu ako gledamo cinjenicu da ce retko koja zena da masturbira 10 puta dnevno  Smile

@tema
Ocigledno neki ljudi imaju trip da onog trenutka kada stupe u vezu postaju vlasnici druge osobe....
Ocigledno. To mi je i bilo interesantno kod teksta jer mi je nespojivo da eto ne smes da masturbiras dok si u vezi jer si automatski preljubnik  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Gusarska posla...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3646
Zastava The Golden Age of Piracy
OS
Windows 7
Browser
Chrome 8.0.552.215
mob
Samsung Galaxy S III
Jedno je u vezi.. a  druha je prica u braku...

tada je pomalo i neugodno obavljati samozadovoljavanje, dok ziva raspoloziva zena, recimo.. gleda TV u sobi pored.. Misalim, bolje ona da to odradi za tebe..kad je vec tu :> i kad ste vec u braku..
IP sačuvana
social share
Above _ Beyond - Sun In Your Eyes (chillout video) .mp3
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:49:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.