Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:59:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Router kao repetitor!?  (Pročitano 11424 puta)
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia N-shurnaest


problem koji si naveo verovatno nastaje upravo zato shto si podesio WA5110G da maksimalno pojachava svoj signal i time gushi AP ,

Interferencija. Treba da smanji signal, ripiter(repetitor) tu tebi ne treba...zameni pigtail sa nekim od 5m i resio si poso.
« Poslednja izmena: 12. Dec 2010, 17:04:58 od *WarBoss* »
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Ja bih kupio najobičniji wireless ruter i preko LAN kabla ga spojio sa provajderovim ruterom (kao što i treba da bude). I najgori bežični ruteri rade dobro na 50-60 metara što predpostavljam tebi  završava posao. Šta tu ima da se pojačava ovo-ono. Mislim da komplikuješ bez razloga.

http://www.google.com/search?q=wireless+router&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6000
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Ljudi, gubi mi se signal u jednoj sobi, a i inace je veoma slab!
Kad sam ovo stavio, signal se pojacao i ne razumem kako ne razumete sta imam (postavicu sliku)!
Duplex stan je u pitanju i na drugom kraju... tj. da kazem dijagonalno od wireless-a signal se gubi i zato mi ovo treba.
Pretpostavio sam i ja da dolazi do gusenja. Ima u podesavanjima da se stavi indoor i to sam ukljucio, ali nema nista drugo.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled-1.jpg
(44.56 KB, 400x300)
IP sačuvana
social share
Čović: "Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd, odnosno Telekom i tako dalje..."
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


just shut the f..k up and train

Zodijak
Pol
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
uzmi cable - net i resces problem  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 12. Dec 2010, 21:36:58 od Triolada »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Ja koliko vidim i ako je slika verodostojna, ovo treće na slici je najobičniji wireless ruter a ne neki repetitor. I kažem ti, i najgori wireless ruter radi perfektno na bar 50-ak metara. A ako je taj tvoj u drugoj sobi, a između lap topa i njega samo zid ili dva pa se tako loše ponaša, rekao bih ti da ako si u mogućnosti pozajmiš od nekoga drugi wireless ruter i probaš sa njim. Izgleda da ti je problem taj tvoj wireless ruter.
I da ponovim, koliko ja znam bez CD-a ne možeš da pristupiš wireless ruteru. On se dobija uz njega kada ga kupiš.
A pogledah taj model koji ti koristiš i izgleda da nije loš TP-Link :: TL-WA5110G Access Point 802.11 b/g 54Mbps tako da ostaje da je ili deferktan ili nešto gadno ne štima sa njim. Jer u suštini i nema šta tu mnogo da se podešava. Ubodeš LAN u njega, resetuješ ga i on radi. Onda mu staviš šifru i to je to. Naravno treba ti CD da bi pristupio njemu preko sofvera koji se pokrene sa CD-a. 
Neki ruteri kao što je moj recimo ne trpe 4 konekcije u isto vreme. Odnosno rade sva 4 laptopa ali dešava se da periodično izbaci nekog jer je preopterećen. Tri laptopa rade dobro sa njim. Ovo čisto primera radi.

I nemoj da koristiš reč "repetitor" jer repetitor je malo različitiji uređaj.

IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
I kažem ti, i najgori wireless ruter radi perfektno na bar 50-ak metara.

Da, ako imas opticku vidljivost. Vidjao sam jako dobre wifi rutere koji ne mogu da "probiju" 2 ploce i 2 zida. Kod njega je najnepovoljnija moguca stvar, dijagonala.


I da ponovim, koliko ja znam bez CD-a ne možeš da pristupiš wireless ruteru. On se dobija uz njega kada ga kupiš.

Za TP-Link mu cd uopste, ali uopste nije potreban, smao moze da se zajebe. Daju ga iskljucivo radi PDF uputstva.


@Milance

Ono sto meni pada napamet, probaj da odradis za pocetak upgrade firmware-a na svim uredjajima. Zatim, uzmi neki laptop ili desktop sa XP OS-om ili bilo kojim drugim, sem win7. Vidi da li se isto desava. Niko te ne pravi budalom ali eto, posle xx postova i dalje ne znamo sve podatke.

telefonska linija-----td-8840-----koje je ime ovom uredjaju?)))))))))))))))))))AP tl wa5110g))))))))))))))))))

Navedi tacna imena uredjaja, dakle, ruter, repetitor ili AP, postoji ogromna razlika. Postavi vise slika uredjaja koji dobija wan-om od td 8840 i slike od repeater-a. Postavi podesavanja svakog uredjaja pojedinacno.

Jebo ga ti, dve strane ljudi pisu, niko te nista ne razume. Moze da bude vise simptoma, smetnje, nekompatibilnost, frekvencija. Sto vise pojasnis, vise ces preciznijih resenja da dobijes.

P.S.

Pogledaj ovo objasnjenje i potrudi se da opet krenes sa konfigurisanjem od samog pocetka i obrati paznju na plava slova u primeru.

http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=151
« Poslednja izmena: 13. Dec 2010, 08:15:47 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


just shut the f..k up and train

Zodijak
Pol
Poruke 219
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Samo da definisemo da se signal odbija od zidova i povrsina, tj.prepreka a ne 'probija' kroz iste
Smile  Smile Smile
« Poslednja izmena: 13. Dec 2010, 15:08:21 od Triolada »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
uzmi cable - net i resces problem  Smile Smile Smile

Samo da definisemo da se signal odbija od zidova i povrsina, tj.prepreka a ne 'probija' kroz iste
 Smile  Smile Smile


Toliko mudrosti u dve recenice jos nisam cuo u zivotu. Hvala.  Smile

P.S.
Ako nemas neko konkretno resenje, a ti zaobidji temu. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6000
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Najzad nadjoh vremena i za ovo.
Svi su TP link-ovi!

Beocity 8840 192.168.1.1

wr841nd (koji je bio na servisu i stavili su mu firmware od wr841n v3)
WAN 192.168.1.2 LAN 192.168.2.1 Gateway 192.168.1.1

wa5110g
LAN 192.168.1.3 default gateway 192.168.1.1 (nisam bio siguran ciji "izlaz" mi treba pa sam pokusao i 192.168.1.2, ali isto je)

Repetitor mora da radi u AP modu da bi mogao da bude repetitor. Tada nema WAN i to je ono sto mene buni, tj. sto ne znam kako da mu pristupim kada iskopcam lan kabl.
E da, signal u mojoj sobi je izmedju 15 i 20 procenata, kada sam stavio taj repetitor na pola puta, tj samo iznad glavnog wireless-a signal u mojoj sobi skace na 60% i pada na pocetnih 15-20% i tako u krug u proseku na 5sekundi!

Skontao sam i ja da nesto ovde nije u redu, ali ne znam sta.
Igrao sam se sa podesavanjima, ukljucio AP Isolate, stavio snagu na 1/2, stavio indoor, ali isti problemi ostaju.

Mislim da je to slicno kao i kada krene da radi u repeat mode-u, a prikljucen na LAN stalno se gubi i pojavljuje.

Stavio sam novi firmware, ali isto. Mozda je ruter neispravan, nemam pojma.


A da, negde sam procitao da bi trebalo i DHCP da ukljucim... pa sam i to ukljucio, ali naravno nista nije pomoglo.
Wireless je zastices WEP kljucem i da samo odredjene MAC adrese mogu da pristupaju (naravno, dodao sam i repetitor).
Taj WEP kljuc je i u repetitoru podesen.

Ma, ima da ga bacim... ustvari prethodno cu da vidim, mozda repetitor daje jaci signal, pa cu da bacim onaj drugi.
« Poslednja izmena: 15. Dec 2010, 01:19:19 od MilancheBG86 »
IP sačuvana
social share
Čović: "Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd, odnosno Telekom i tako dalje..."
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG Nexus 5
Varijanta 1:
Ovde izaberi opciju repeater:



Varijanta 2:

Izbaci potpuno iz cele price wr841nd i postavi na njegovo mesto wa5110g i vidi kakav je onda kvalitet signala u tvojoj sobi. Mozda je stvarno wr841nd i dalje neispravan. (sledeci put trazi zamenu rutera, a ne servisiranje necega sto kosta 4k dinara)


Varijanta 3:

Ne znam da li ce ovo funkcionisati posto nemam opremu da to probam ali ajmo ovako:

Resetuj na default podesavanja wr841nd. Udji u podesavanja wr841nd i postavi u network tabu opciju obtain an ip ili kako vec, ne static ip. Lan kabl iz beositijevog uredjaja ubodi u LAN port od wr841nd. Zatim iskljuci iz struje pa ukljuci wr841nd i vidi da li onda radi wifi na kompu. Ako ne radi, preskoci ovu varijantu. Ako radi, idemo dalje.

Ukoliko wifi net funkcionise mocices da pristupas kompom podesavanjima za 8840 ali ne i wr841nd bezicnom vezom. Nakon ovoga resetuj na default vrednosti uredjaj wa5110g.
Ako je IP od 8840 192.168.1.1, wr841nd je dobio IP adresu iz tog opsega, recimo da je to 192.168.1.2, ti podesi na wa5110g u Network>Lan ovako:
Type: Static IP
IP : 192.168.1.3 (ili neku drugu iz tog opsega, samo da se ne kolje sa uredjajima ispred njega)
Netmaska : 255.255.255.0
DG: 192.168.1.1 (IP od 8840)

Sada podesi 5110g na repeater mode Wireless->Wireless Mode

Posto u specifikacijama tog modela stoji da podrzava WDS, izaberi ovu opciju:



Nemoj da kucas MAC adresu, samo odaberi tu opciju pa idi na Survey. Nadji svoj SSID i konektuj se. Nakon ovoga bi trebalo da se automatski popuni polje za MAC adresu i to mac adresom od wr841nd. klikni save da sacuvas sve to.

AP wa5110g u ripiter modu podrzava samo wep enkripciju (tako bar kazu u specifikacijama). Idi na Wireless->Wireless Security i podesi ovako, stavi neku drugu vrednost:



To bi trebalo da bude to.

Ako nista od ovoga ne radi slicne varijacije mozes da testiras sa ovim tutorijalom. Sve je lepo objasnjeno ali ja nemam opremu da to sve probam pa da ti kazem sta i kako.




« Poslednja izmena: 15. Dec 2010, 01:29:17 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:59:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.