Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Berserk manga za ljubitelje, trenutne i buduće  (Pročitano 72277 puta)
10. Dec 2010, 14:06:50
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
Berserk - označava osobu koja se nasilno (besno) ponaša bez obzira na ličnu odgovornost. Potiče iz Nordiske mitologije. Berserkeri su bili laka pešadija ogrnuta medveđom kožom (Ber - medved, Skin - koža, osnov za izraz). Smatrali su sebe sinovima boga Odina, i napadali su agresivno, besno. Danas se mahom koristi za čoveka kome "padne mrak na oči", ali imajte na umu da postoji Frenzy stanje koje predstavlja potpuno odsustvo razuma prilikom izražavanja agresivnosti (fizički ili psihički).

Kentaro Miura 1990 izbacuje prvi broj stripa, čiji je koncept razvijao još tokom studentskih dana. Sam strip je inspirisan lakom novelom (pričom koja u nastavcima izlazi, slično kao strip) Guin Saga Kaoru Kurimoto koja je bila popularna u Japanu. Strip izlazi mesečno, mada Miura u poslednje vreme izbacuje "kada mu padne na pamet", čime je dosta kritikovan od strane publike. Strip izlazi u časopisu Young Animal (ヤングアニマル) specijalizovanim za Seinen (muškarac od 18 - 35 god) demografiju. Do danas je izdato 318 poglavlja.



Kao što sam reko u Anime rubrici, strip Berserk počinje dolazkom mladića Guts-a u neki grad u fantaziskoj zemlji Midland. On umesto leve ruke ima protezu, nema desno oko, ima nepoznati znak na vratu i nosi mač veliki kao on (mada se u stripu govori da to nije mač jer "That thing is too big to be called a Sword... Too big, too thick, too heavy and too rough. Its more like a large hunk of iron."). Tamo se sukobljava sa lokalnim apostolom, bićem koje je nekada bilo čovek, a sada je demon, koji iako naizgled liči na čoveka, u borbi postaje svoj izopačeni alter ego. Guts ga ubija, uzima kamen koji izgleda kao ljudska glava i nastavlja svoj put. Usput nas priča vraća u prošlost, gde saznajemo zašto je Guts ovako unakažen, zašto mrzi apostole, i kakav je kamen koji je pokupio sa zemlje.

Ako ste gledali Anime verziju Berserka, moja vam je preporuka da krenete strip ispočetka. Ovo govorim pre svega što je Anime neke stvari namerno izostavljao, kako bi izbegavao "nastavlja se" na kraju serijala. Tu su pre svega izostavljeni likovi, događanja itd. Takođe, imate dosta mesta za čitanje online kao što su:

http://www.mangareader.net/96/berserk.html

http://read.mangashare.com/Berserk

http://unixmanga.com/onlinereading/Berserk.html

Takođe ako želite da se raspravljamo, bez da ugrožavamo buduće ljubitelje, promenite boju teksta u bež i stavite spoiler upozorenje. Sve u svemu preporučujem da pročitate Berserk, bilo da volite japanski strip ili ne, jer je odlično napisan i bliži je nama (Evropi) nego Japanu po sadržaju.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2010, 14:10:33 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
mob
Ericsson jeste
odlichna je i anime i manga,kao što rekoh na Anime temi  Smile Smile 
je l se zna bar otprilike kad ce kraj mange?
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
Hoćeš iskren odgovor? Kada Miura umre. Naime dotičan gospodin se zakleo da će mangu crtati do kraja života. Nadam se da sam zadovoljio tvoju radoznalost. Smile Ah da, lepota je što izbacuje mangu "kada stigne" što izgleda kao da namerno pravi predviđene razmake za izdavanje, pošto mu se može Smile

Komentar 318 chaptera Spoilers Dobar chapter, sviđa mi se da su konačno ukrotili oklop, kao i da je brod zaštićen. Onaj kadar sa (mogućim) Gutsovim i Kaskinim detetom mi se ne dopada, ko zna kakve su mu namere, i zašto je sada ostao sa njima umesto da nestane? Takođe družina će se (valjda) povećati onom malom sa ostrva, što će najviše ceniti ljudi koji Berserk čitaju zbog "onoga", i čekaju prvu uncut scenu kupanja. Takođe jedva čekam da vidim Sea Kinga, u pravom obliku. Pitam se, da li je bog ili apostol?
« Poslednja izmena: 10. Dec 2010, 19:16:47 od BlizzardJakkal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.215
mob
Ericsson jeste
ali kako će znati kad će umreti LOL  Smile  msm oće,pošto on umre,imati nekog ''naslednika''da privede mangu kraju,nece valjda kad umre zavrsiti se manga random gde je stao  Smile  Smile
ja sam stigao do 247. chaptera,malo smara ona veshtica,ali mi je manga i dalje odlichna
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Sendo 
O, ne brini se taj lik je besmrtan. Što se tiče Spoilers Nove družine, voleo bi da svi redom crknu smrću gorom od onih prvih, ali upravo zato su ti nataknuti, kao da igraš fucking frp a ne da pričaš dark fantasy sagu. Veštica će tek da davi svojom 15to godišnjim mudrostima, tako da... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Ericsson jeste
kolko je izišlo chaptera dosad,i kojim danom otprilike izlaze? Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Sendo 
Bogami na drugo pitanje ne zna odgovor niko do Miure. Young Animal je mesečnik, a Berserk u njemu izlazi kada izađe. Do sada je izašlo 318 chaptera mange. Nadam se da sam pojasnio (neke) nejasnoće. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Ericsson jeste
hvala Smile
bash me zanima kad li će kraj mange,nerviraju me malo fileri (ghost ship etc)
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Sendo 
Manga nema filere. Sve što se događa u Mangi je kanon. To važi samo u slučajevima Animea, da bi se dalo vremena Mangi da izlazi.
Berserk se skoro neće završiti pošto je Miura izjavio da će ga crtati do kraja svog života, a (tek) je u 4toj deceniji života. Tako da, slobodno se ne nadaj. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Ericsson jeste
nisam mislio pravi fileri,nisam se dobro izrazio,mislio sam na ono shto nema direktne ili nikakve feze sa glavnim storilajnom (gurifis vs gacu)...opet,ne kazhem da su loshi,shtavishe dobri su,samo sam krajnje nestrpljiv da vidim okrshaj gacua i gurifisa  Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.