Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:05:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uredjenje malog stana  (Pročitano 18664 puta)
08. Dec 2010, 10:02:30
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Mučite muku sa prostorom vaše garsonjere koju ste kupili uz pomoć roditelja, banke i stare devizne štednje? Zašto ne biste primenili stari trik i makar optičkom varkom povećali efekat vašeg malog stana.

 

Tajna je u ogledalima. Napravite plan gde ćete ih postaviti i ni sami nećete verovati koliko će vaš stančić delovati prostranije. Ogledalo stavite blizu prozora. Tako će se svetlo dodatno reflektovali i pružiti efekat šireg prostora. Možete čak i da usmerite ogledala kako biste osvetili mračan deo stana.

 

Ako imate uzak hodnik, ceo jedan zid prekrite ogledalom. Možete čak i da ga postavite na plafon čime ćete dobiti na lažnoj visini. Ako imate plakare, koji su po pravilu ružni i jedu prostor, cele ih prekrite ogledalima. Ako ogledalo stavite između dva prozora, dobićete na dubini prostorije, a isto ćete postići ukoliko jedan zid obojite tamnijom bojom od ostalih i na njega stavite ogledalo.

 



Francuski dizajner Paul Coudamy je uradio svoju verziju rešenja problema poznatog i kao – mali stanovi. Pogledajte njegovo viđenje nameštaja koji pomaže da iskoristite svaki milimetar vašeg majušnog životnog prostora. On je predstavio različite delove pokućstva koji se pomeraju i oslobađaju prostor za druge komade.

 

Krevet, radni sto ili garderoba po potrebi mogu da se pomere kako biste mogli da prostor koristite za ono što vam baš u tom trenutku treba. On je sve ovo primenio u svom malenom stanu od 23 kvadrata u Parizu a kaže da je uspeo čak i da napravi multifunkcionalni toalet. Eto, još samo da skupite kojih 100.000 evra pa da pazarite garsonjericu u Beogradu, a onda možete da se igrate.  Smile

Dizajneri iz studija Michelle Williams Interiors otkrili su za magazin Woman's Day tajne uređenja malog stana.  Evo ih njihova pravila koja će vam ulepšati enterijer i olakšati život.

1.    Pustite svetlo unutra! Osim velikih prozora, poželjno je imati i dovoljno visokih lampi koje će svetlo rasipati prema gore. Ne zaboravite i ćoškove. Ako su oni tamni, životni prostor će vam takođe izgledati manji.

 

2.    Neka vaš nameštaj ima višestruku ulogu. To znači da jedan komad nameštaja treba da vam služi za više namena. Na primer sto za jelo bi trebalo da može da se spusti i služi kao sto za kafu.

 

3.    Koristite jednostavne boje. Šarenilo će samo umanjiti vaš mali prostor. Uvek odaberite osnovne neutralne boje kojima možete i dodati male doze jačine, kako bi bilo interesantnije.

 

4.    Poigrajte se teksturama. Neka prostor bude interesantniji uz zanimljive motive. Na primer dijagonalni dizajn na tepihu je dobra ideja.

5.    Ogledala čine čuda u malom prostoru. Postavite ih tako da reflektuju nešto što je vredno gledanja, a pritom će vaš životni prostor izgledati mnogo, mnogo veći.

 

6.    Mesto za odmor treba da bude dovoljno veliko. Pri planiranju prostorije osmislite mesto za veliki kauč koji ima dovoljno mesta i za vas i za goste. U svakom slučaju izbegavajte velike naslone za ruke i druge elemente koji smanjuju upotrebljivost.

7.    Okačite zavese od plafona do poda tako da stvorite iluziju visokog plafona.

8.    Providni stolići i lampe vizuelno proširuju prostoriju. Razmislite o lampama sa staklenim detaljima, stolićima od pleksiglasa i uopšte nameštaju kojem se vidi postolje.





I krevet i sofa!!





1.    Najveći nameštaj stavite uz najveći zid.

2.    Za male stanove uvek birajte otvoreni nameštaj. Fotelje i stolovi kojima se vide nogare su dobar izbor, dok oni sa tkaninom koja se spušta do poda nisu. Ne uzimajte velike sofe i fotelje koje imaju debele naslone

3.    Obezbedite dobru prohodnost i koridore za prolaz.

4.    Izbacite sve što vam ne treba. Svaki predmet više će vam smanjiti prostor.

Arhitekte i enterijeristi svakog dana pokušavaju da reše problem koji se zove – uređenje malog stana. Izgleda da su sada iskopali stare fotke i prisetili se genijalnog izuma koji samo što nije izumro na Planeti zemlji. Zidni kreveti su nekada bili totalni hit, a onda nestali. Ekonomska kriza i sve lošiji uslovi za stanovanje su ovom izumu podarili novu snagu i sada je ponovo hit u opremanju malih stanova.

Naravno osnovna prednost je što ne zauzima prostor kada je podignut, a moderna rešenja pružaju čak i solidan izgled, koji je bio osnovni problem u nekim prošlim vremenima.  Proizvođači nameštaja su ga sada čak i nazvali pametni krevet, pošto će biti uviđavan da ustupi mesto i drugim delovima nameštaja koji nisu tako veliki snažni kao on.

[img]http://www.dominomagazin.com/public/articles_photos/galleries/6026-1281882630-0297007.39_.jpg[/
img]



Spremate se za zajednički život sa dečkom ili devojkom? Pitate se šta je tajna uspešne veze i zajedničkog života. Iskusni ljudi će vam reći da je to nezavisnost, odnosno mogućnost da neke stvari radite sami.

 

Zato je japanski dizajner Yuko Shibata napravio ovaj koncept za male stanove koji će vam pomoći da zajedno dočekate starost. Pokretni zidovi omogućavaju da se fizički odvojite od osobe sa kojom delite tih par kvadrata. Ovi elementi i odličan dizajn omogućavaju da koncept primenite u različitim situacijama.

 

Totalno carski. Ceo koncept se zove Switch "Prekidač" i omogućava da od jedne prostorije napravite dve.






 Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 985
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
dobro je svidja mi se
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
beograd se meni ne svidja...ljepsi mi je novi sad... Smile
a i mozes da kupis trosoban stan za 100 hiljada.... Smile
a jednosoban za 25 -30 hiljadarki...i da kupis jos jedannekoj mrsavoj  ljubavnici.... Smile
sem toga nista od ovog namjestaja ja ne bi dzaba uzeo... Smile
seljakluk goli...kad vidim zid od  lamperije ili sta je vec...a ostali zidovi bijeli...upuc'o bih se... Smile
kao i kad vidim nekoga da bos hoda po parketu upuc'o bih ga odmah... Smile
ova spavaca sa marfi bed-om...je ok...
za trud 10... Smile
ukus i stil  5, 5... Smile salim se...ok je kad nemoze bolje... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Ne, ne nisi razumeo, nije ovo moj ukus ni stil  Smile
Ja samo tragam za nekim idejnim resenjem za deciju sobu  Smile
Ovo sam nasla na netu, reko, mozda se nekome svidi, mozda neko kuburi sa namestajem i sa kvadraturom  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
ma znam...nego se malo salim... Smile
kakav imas problem sa djecijom sobicom...
mozda ja imam resenje... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
stvarno? razumes se u to?  Smile

e ..pa imam neku viziju...sad kako da objasnim Smile...da li bih mogla negde da nadjem ili da mi se napravi krevet na sprat koji bi izmedju 2 ormana?  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
znam otprilike  sta ti treba....
sad cu to da potrazim... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
 Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64



skoro sam trazio neko resenja..tj krevetic na sprat... za jednog prijatelja...
kad bi mogla da tacno preciziras sta zelis...
mogao bih da zamolim prijateljicu da ti uradi projekat...
i specifikaciju materijala...pa da narucis negdje da ti iseku iveral..
pa da sami sebi to sklopite...mnogo je jeftinije... Smile
a takodje mozes da odes kod svakog stolara..sa idejom... Smile
i mogu sve da naprave...po mjeri...samo im pokazes  pare...i ljudi sve naprave... Smile
a po salonima namjestaja da trazis...oni nista nemaju po mjeri...i sve je smece uglavnom... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
jao pa ovo je divno  Smile Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:05:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.