Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:14:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koja je svrha parlamenta?  (Pročitano 6733 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2754
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
JBT.  ovde sve sede strucnjaci koji znaju kako je stanje u parlamentima drugih  drzava .  Smile

U svakom slucaju dok  ovo citam shvatam da se  za  svetski parlametarizam ne treba brinuti  kad  je Srbija ostala ,,  jedina nenormalna drzava ,, .. i osovina zla ....  Smile .. sve ostalo je sredjeno - jos samo da nas dovedu u red i nastupice  globalna vladavina prava ... i izvorne demokratije kojoj svi tezimo .

Ej , bre , cetiri poslanika iz Doma lordova su trenutno u cuzi zbog kradje dnevnica  , broj senatora i kongresmena koji su na robiji ( ili se tamo pakuju )  priblizava se istorijskom maksimumu .. u Evropskom parlamentu svake godine ,, nestane ,, 30 milijardi eura ...  Smile .. itd.. itd ... Ne kazem da treba da se na njih ugledamo , ali svukuda je isto sranje - cast retkim izuzetcima ...  Smile
« Poslednja izmena: 05. Dec 2010, 20:50:59 od G-H-O-S-T »
IP sačuvana
social share
“The quick brown fox jumps over the lazy dog.”

Najsladje se smeje onaj koji prvi puca .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
Nas drustveno politicki sistem ne valja. Nas vodi partija sa 4% glasova. Ili uzmes sa 7.2% tri partije. Od njih skorosvi drze i zakonodavnu i izvrsnu vlast sto je skroz protivno ustavu.
I jednostavno nece da postuje, zakon ustav, i sve po redu. Jednostavno prezire. Zna da je rulja tupava, da nema pojma sta je jedno sta je drugo, a ne zna ni sta je ustav, pa veli: sacu da pustim suzu, podrignem naaaaaarod i objasnim zasto necu gi dam na vlast.
Evo recimo Palmino obrazlozenje: sta hocete da dodje jedan koji nema ni biciklu pa da se nakrade?
Pa naravno da ce se nakrade, kad ne postujes ni jedan kriterijum.
« Poslednja izmena: 05. Dec 2010, 21:39:48 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
Nas drustveno politicki sistem ne valja. Nas vodi partija sa 4% glasova. Ili uzmes sa 7.2% tri partije. Od njih skorosvi drze i zakonodavnu i izvrsnu vlast sto je skroz protivno ustavu.
I jednostavno nece da postuje, zakon ustav, i sve po redu. Jednostavno prezire. Zna da je rulja tupava, da nema pojma sta je jedno sta je drugo, a ne zna ni sta je ustav, pa veli: sacu da pustim suzu, podrignem naaaaaarod i objasnim zasto necu gi dam na vlast.
Evo recimo Palmino obrazlozenje: sta hocete da dodje jedan koji nema ni biciklu pa da se nakrade?
Pa naravno da ce se nakrade, kad ne postujes ni jedan kriterijum.

koj gi pljuvao po mene   Smile

eeee moj srbine,sit gladnom neveruje  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 263
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
Citat
Marko , nije to baš tako pojednostavljeno kako se tebi čini.Postoje tu i koalicije, te međusobno pogađanje, ustupci. Ponekada opozicija upozori na neki problem, te se vladajuće stranke predomisle pa povuku zakone, ili usvoje amadmane.
Vrlo je jednostavno samo sto vi koji se bavite politikom nepotrebno komplikujete. Smile
Pogledaj i sam koje si reci pomenuo uz parlament, pogadjanje i ustupci. Ko moze da ima korist od toga? Ja i ti? Ne bih rekao. A to sto opozicija dize veiku galamu kada im se neki zakon ne svidja isto to moze da radi na tv-u, internetu... Moze da se otvori televizija gde bi se politicari stalno raspravljali i jeftinije bi kostalo od izdrzavanja celog parlamenta.

Citat
Mislim da si pogrešio jer si temu postavio na politički deo foruma, jer tema je više filozofska.
Razlisljao sam se izmedju filozofskog i politickog al rekoh da probam malo da vam prosirim vidike  Smile



Ma potpuno si u pravu. Šta će nam parlament? Zapravo, budući da predsednik republike predlaže skupštini mandatara za sastav Vlade, a on predlaže onoga ko može da obezbedi većinu u skupštini, šta će nam i Vlada? Jer ako je njega birala većina građana, on zapravo najbolje zna šta je dobro za građane. Mogao bi zapravo on da donosi zakone, nakon što prelista par komentara sa interneta, recimo sa ovog foruma. A kako je on zapravo jedini koji ima podršku većine građana, on bi mogao da obavlja i sudsu vlast. Ko može osim predsednika bolje da presudi? Niko. Mogao bi posao eventualno da podeli sa nekoliko prijatelja - Bekom, Miškovićem, Drakulićem, i sličnima i divota jedna.
Potpuno te podržavam u razmišljanju.
S poštovanjem,
Adolf Hitler

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
Hvala na podrsci Adolfe  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia E
Moje misljenje se zna svesti broj poslanika na broj izbornih jedinica u ovom slucaju je to broj jedan  Smile sto je najveca greska, poslanici moraju biti iz tih izbiornih jedinica i moraju reprezentovati i braniti interese naroda iz te izborne jedinice bez obzira iz koje stranke dolaze, vlasnik mandata poslanika je izborna jedinica tj narod pa ako ne radi posao kako treba poslanik ce biti u toku mandata smenjen, organizovace se novi izbori i birace se novi covek, samo tako mozemo krenuti napred i nikako drugacije Smile Ministre i predsednika parlamenta bira direktno parlament. Dvodomni sistem takodje nije los samo sto ovih 250 lezilebovica treba razbiti u 2 doma i smanjiti njihov broj za pola, minimum. Ako pogledamo broj Ruskog i nekih drugih parlamenata a proporcionalno broju stanovnika Srbija bi trebala da ima najvise 75 poslanika, mislite o tome  Smile  Dok se to ne promeni imacemo stranacke vojnike i poslusnike koji misle onako kako lideri njihovih stranaka govore dok ce najvise najebati narod, kao i do sada!






IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6230
Ako se ja pitam ( a ne pitam se) ja ne bih dozvolio da svaka shusha glasa.
Ni u staroj Grckoj nije u demokratiji svaki balvan imao pravo glasa.
Recimo ladno bi se kvalitet dobio, ako bi pravo glasa imali svi sa srednjom skolom. Ispod toga, sikter.
Ali zato bih uveo obavezno vaspitanje do zavrsene srednje skole.
Realno, besplatno, sa svim olaksicama.
Druga stvar je direktno glasanje za licnost koja hoce da se bavi politikom. Uslov da nema i ne otvara nikada privatnu firmu.Da se ne bavi biznisom nego politikom.
Treca stvar je opoziv politicara. Jasno odredjeni kriterijumi.Ako laze (samo jednom i dovoljno u pokusaju) da se zabrani bavljenje politikom.
I onda menjas kvalitet.Ali kako to uvesti? Prvo bi trebala chizma, bich, korbach, jer bi se svi bunili.
« Poslednja izmena: 06. Dec 2010, 12:41:38 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Ako se ja pitam ( a ne pitam se) ja ne bih dozvolio da svaka shusha glasa.
Ni u staroj Grckoj nije u demokratiji svaki balvan imao pravo glasa.
Recimo ladno bi se kvalitet dobio, ako bi pravo glasa imali svi sa srednjom skolom. Ispod toga, sikter.
Ali zato bih uveo obavezno vaspitanje do zavrsene srednje skole.
Realno, besplatno, sa svim olaksicama.
Druga stvar je direktno glasanje za licnost koja hoce da se bavi politikom. Uslov da nema i ne otvara nikada privatnu firmu.Da se ne bavi biznisom nego politikom.
Treca stvar je opoziv politicara. Jasno odredjeni kriterijumi.Ako laze (samo jednom i dovoljno u pokusaju) da se zabrani bavljenje politikom.
I onda menjas kvalitet.Ali kako to uvesti? Prvo bi trebala chizma, bich, korbach, jer bi se svi bunili.
Ja bi dozvolio da glasaju samo oni koji glasaju kao ja  Smile
Sad jebiga to neki drugacije zovu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 5.0.3
mob
Alcatel 
Nije skupština tako veliki proble, već izvršna  i sudka vlast. One su u Srbiji dno dna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Nokia 
Nije skupština tako veliki proble, već izvršna  i sudka vlast. One su u Srbiji dno dna.
Pa da upravo se o tome radi. Skupstina ne bi mogla da bude problem cak i kad bi htela. Zato sto oni ne odlucuju ni o cemu. Ono sto je realnost je da je izvrsna vlast u isto vreme i zakonodavna samo sto se kriju iza parlamenta.
Sve sto skupstina radi jeste prihvatanje vladinih zakona, odbijanje zakona koje predlozi bilo ko drugi i mlacenje prazne slame.
Evo i ljudi koji su ovde kritikovali to sto sam ja rekao da parlament ne sluzi nicemu mi nisu dali odgovor na to sta parlament radi korisno i prakticno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 09:14:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.