Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Academy Award for Best Foreign Language Film 2011  (Pročitano 24032 puta)
02. Dec 2010, 09:27:38
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
HTC Sensation
С обзиром да знам да има доста оних који више пажње придају овом делу такмичења него оном главном избору за Оскара,отворио сам ову тему у којој можемо дискутовати о остварењима за предстојећу годину.

Листа кандидата за Оскара у избору за најбољи страни(филм ван Америчког тржишта) http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_submissions_to_the_83rd_Academy_Awards_for_Best_Foreign_Language_Film

Ја сам већ почео да гледам фолмове са ове листе тј оне који су доступни за скидање и надам се да ћу одгледати већину и дати неки суд о сваком понаособ,а свако ко жели наравно може се прикључити.

За сада сам одгледао Руског представника филм Крај
The Edge aka Kray  http://www.imdb.com/title/tt1706414/


Сваке године(неколико година уназад) практикујем обичај да скупим и одгледам све (углавном) фимове који су у конкуренцији за Оскара за ван Америчко тржиште. Ни ове године неће бити изузетка,тако да је први филм који сам одглледао Руски представник филм Крај(ивица).

Стварно бих волео да напишем нешто конструктивно али ми тешко иде,јер је овај фил све само не обичан. Русија и њихова кинематографија је уникат и нешто најбоље што постоји па неки филм мора баш по нечему да се издвоји да би дошао у овај избор,а ако неко планира да га одгледа морам да кажем да не обраћа претерано пажњу на ствари као што су глупа прича,глупи дијалози,рупа и нелогичности на све стране...знам овако делује поптпуно одбојно али мени се овај филм ипак свидео!

Свидео ми се јер има нешто у себи,тако да ме све поменуте мане и нису претерано занимале,дао сам мозгу вољно и гледао га без неког претераног анализирања.

Прича је смештена у период после 2. светског рата...
Сама прича је као што рекох глупа а прати једног механичара возова(који је и машиновођа наравно) који одлази у Сибир по казни али као један од врсних механичара да тамо поравља локомотиве...а казна је Сибир због тога,што се тамо налази као неки логор али специфичне природе,тј нема ограде јер људи нема где да побегну,и тамо су мушкарци и жене који су као на некој врсти радне акције по казни због предходно учињених дела...
Е сад,даље прича уопштеноп описује жељу ток механичара да се трка парним локомотивама јер је убеђен да је у томе најбољи и налази неку стару локомотиву коју оправља итд  Smile

Неинтересантно зар не? Он упознаје и жену са којом је као у некој вези,па упознаје и неку немицу која се скривала у Тајги 5 година...

Права драж и вредност по мени овог специфичног филма лежи у опису  тог охолог,надрканог,себичног,својеглавог машиновође са остатком света,у сјајном опису Русије и тог живота у тој забити,у маестрално одрађеним кадровима,реалистичном приказу неких свакдоневних животних ствари,без имало карикирања и ''шминке''. У једној реченици,све оно пто би други режисери у овом филму издвојили и радили на томе,овај је то запоставио а посветио се неким мање атрактивним темама.

Ипак,ако ми се свидео не значи да је овај филм за 10 и да ће добити оскара. Не,неће га добити и неће се свидети вероватно већини(не љубитељима Руских филмова)...али ово је један савим добар филм и треба га одгледати,јер не може да шкоди  Smile

Ух бре....

Од најозбиљнијих кандидата,ту је ремек дело Мескичког редитеља( и једног од мени омиљених) Алехандра Инаритуа са Хавијер Бардемом и филм Biutiful http://www.imdb.com/title/tt1164999/ који гледам данас...
Филмове вредне пажње има и Португал,Грчка,Кина,Шведска,Данска....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ставио у фаворите па ћу да проберем  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation


Carancho http://www.imdb.com/title/tt1542852/



Је аргентински кандидат за Оксара следеће године и по мени ће достојно представити своју земљу. Проверена екипа је ту,опет у главној улози Рикардо Дарин(аргентински Бата Живојиновић) зна га друштво из Бурек биоскопа,а он је тј филм у којем је такође он глумио и прошле године био у номинацији и заслужено узео награду. Рикардо дарин је ове године номинован за Оскара у номинацији за најбољег страног глумца....

Прича прати адвоката(Дарин) који ради за неку организацију која муља са осигуравајућим друштвима,а собзиром да познаје право и законе убеђујући људе на разноразне начине зарађује огромне своте новца. С обзиром да је Аргентина сиромашна земља,један од начина за брзу зараду јесте намерно прављење(планирано) саобраћајних несрећа где се новац зарађује од осигуравајућег друштва,па један део новца иде жртви судара а један део адвокату тј тој мафијашкој фирми...док други део приче прати младу докторку(Мартина Гузман)која ради у Хитној помоћи и да би напредовала на послу ради ненормално много,малтене не спавајући,а након једне саобраћајне несреће се упознаје са адвокатом и ту заплет и почиње....а у исто време адвокат упада у заверу која је много већих размера него што је он мислио.

Ово је одличан филм,у коме најјачу страни представља маестрална глума главних глумаца,као што рекох Дарин ће бити у номинацији за нај глумца,мада је по мени Мартина Гузман одрадила бољи посао. Сјајна,али сјана глума,добар свенарио,режија...све је на свом месту. Још један огроман плус је та главна глумица која је стварно прееееелепа, и врло радо бих је женио,чувао децу,радио кућне послове,онако баш по мом укусу(то је једна оцена више за филм сигурно)  Smile

Вероватно овај филм неће узети Оскара јер ''брани титулу''од прошле године,па је глупо да две госине заредом победи филм из исте државе,а и Мексиканци имају опсано добру рекламу за њихов филм,али то не умањује топ квалитет овог филма који бих сваком препоручио а посебно екипи из Бурек биоскопа пошто су упознати са овом инематографијом и знају шта да очекују.
Аргентина је показала да је озбиљна филмска земља и овај филм је за чисту десетку,држим му палчеве за било коју награду!!

Одгледајте овај филм,нећете зажалити...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Kako si dobar brate  Smile
I neumoran  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Хвала пријатељу  Smile када су овакви филмови у питању ништа ми не представља замор,баш напротив...уживанција  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
 Smile

Videcu da pogledam trailer za taj prvi film, cini mi se kao dobar...inace, jedan od nominovanih, Dogtooth, nisam gledao (ali planiram), i izgleda, blago receno, ludo Smile



 Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
HTC Sensation
Да,да,ти је грчки представник,скинут је и спреман за гледање,написаћу пар рачи и о њему ових дана,иначе има одличну причу  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung S8
Pogledacu neke filmove sa liste...svaka cast Malkine na otvaranju teme. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
HTC Sensation
Хвала брате  Smile
За сад је јако мало филмова доступно за скидање  али се надам да ће ускоро сви или велика већина бити доступни,па би и била штета не одгледати нешто од њих  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Qtek 小米
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.