Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šutanovac: Nema vojske u okruženju koja bi mogla da nas razbije  (Pročitano 10233 puta)
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6300
Па сад фора је у томе што модернизацију тенка коју је СДПР, тј. ТРЗ Чачак спремио обухвата уградњу низа компоненти руске производње (највише експлозивно реактивног оклопа), мада има ту и домаћих ствари, попут јачег мотора. Мада није истина да Руси нису делили, јесу, али углавном масовно наоружање, попут тенка Т-55, авиона МиГ-21, калашњикова, чак је и ЈНА имала доста тенкова Т-55 пољске и чешке производње а сам М-84 је лиценцно направљен Т-72. Јаче ствари (попут тенкова Т-64, Т-80) нису биле извожене.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
Па сад фора је у томе што модернизацију тенка коју је СДПР, тј. ТРЗ Чачак спремио обухвата уградњу низа компоненти руске производње (највише експлозивно реактивног оклопа), мада има ту и домаћих ствари, попут јачег мотора. Мада није истина да Руси нису делили, јесу, али углавном масовно наоружање, попут тенка Т-55, авиона МиГ-21, калашњикова, чак је и ЈНА имала доста тенкова Т-55 пољске и чешке производње а сам М-84 је лиценцно направљен Т-72. Јаче ствари (попут тенкова Т-64, Т-80) нису биле извожене.
Rusi su opstepoznati istorijski da apsolutno rade sve sami. Ono sto dele, to je vec pokriveno necim drugim i boljim.Oni su ti sada najveci trgovci oruzjem.Da ne rade tako, ne bi bili svetska sila.
Jos od Petra Velikog, kada su im Englezi dali projekte za brodove u zamenu za trgovinu duvanom, polako su otvarali institute, sve radili na naucnoj bazi. Jos za vreme samog Petra su tehnologiju topova, koju su dobili od Prusa, usavrsili pa su vec tri stoleca razvili institute za specijalne celike itd.
U drugom ratu su premestili citavu Jenu iz DDR-a i razvili isto naucno tehniku optike.
Laser je isto njihov.Ponavljam, ono sto daju je u principu vec prevazidjeno, sto ne znaci da nema balvanije na trzistu. Rat naucne spijunaze izmedju njih, amera, engleza, svaba, japanaca je najzesci rat koji je ikada postojao.
Tu ne stede jedni druge, pa makar bili najblizi saveznici.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
@hkj
Odakle tebi prica oko Rusko srpski tenk? Neka gusla na kraj maale?
Rusi su poznati po tome sto uvek sami rade sve. Cak i za vreme Varsavskog pakta nisu nista delili sa saveznicima, osim starog gvozdja.
Cak i inzenjerinzi, zgrade objekti rade iskljucivo sami. Osim sto mozes da mesas beton, to je u redu.
Njihova saradnja se uvek svodila da im spijuni ukradu sve sto im treba.To ide sa reciprocitetom naravno.
posto vidim da si i ovde poceo da mi histerises sa svojim patentiranim umotvorinama (gusle,pecine...kurci palci),ne znam da li da se uopste trudim da ti odgovorim,al,aj,posto si ostatak posta lepo i uljudno srocio,odgovoricu ti lepo.

to govorim na osnovu svojih saznanja i informacija koje se mogu naci svugde.ja sam licno to procitao nekoliko puta,i na netu,i u par knjiga,a to mi je takodje potvrdio i gospodin Goran Jankovic,jedan od konstruktora IV "Munja",koji se jeste uglavnom bavio T-55icama,ali svakako zna mnogo i o svim drugim tenkovima.
tako da ako govorim nesto o tome,govorim na osnovu svog znanja koje sam stekao citanjem ili pricanjem sa ljudima koji se time bave ceo zivot. Smiley

Dalje,i jeste i nije tacno to da Rusi sve uvek rade sami.
Ti si ovde u sledecem postu sam sebi odgovorio:
Citat
Rusi su opstepoznati istorijski da apsolutno rade sve sami. Ono sto dele, to je vec pokriveno necim drugim i boljim.
Dakle,u 80% slucajeva nece da dele svoje najbolje izume sa drugima,ali ponekad i oce.

posto ima dosta stvari koje poticu odande,a koje su primenjene na tom tenku(top,oklop,sistem aktivne zastite,senzori...)ali i tudjim modernizacijama,reci mi konkretno sta tebi tu zvuci nelogicno,tj-koje komponente,pa cu ti odgovoriti.

Pretpostavljam da ti najvise bode oci "Stora",aktivni sistem zastite.
pa on jeste cudo tehnike,i jeste izuzetno cenjen i efikasan,ali on ipak jeste star vec 20 godina,te Rusi vec sigurno imaju zamenu za njega.ja u pocetku nisam verovao u to da su ladno njega stavili u M-84AB1,vec da su pre stavili Arenu,koja je ipak "soft-kill",za razliku od ovog,no,izgleda da jesu.zasto?pa,zato sto im je prvo stalo do tog ugovora i marketinga tih sistema,a drugo zato sto verovatno za sebe imaju ili novije i bolje verzije,ili nesto potpuno novo.
ne shvati me pogresno,taj sistem je i dalje najbolji svog tipa,skoro pa i jedini.jedini slican sistem imaju Izraelci,i mada je i on dobar,Stora je bolja.dakle,on jeste najbolji.ali Rusi za sebe verovatno imaju nesto novije ili bolje,te sad vise nije rano ni cudno da i drugima,za pristojne sume,ponude ovo.

takodje,sve to,i oklop,i top,i sistemi aktivne zastite,se i prave u Rusiji,i ugradjuju(bi se ugradjivali) od strane njih.
i to sto to sve to na kraju dovodi tenk skoro do nivoa T-90,to ne znaci da je on zaista ravan njemu 100%.pogotovu ne svim njegovim verzijama.
takodje,T-90 i njegove tehnologije su cak i za Ruse vec prevazidjeni.Crni Orao i T-95 i njihova resenja su sada njihov fokus.i mada je Crni Orao otkazan za serijsku proizvodnju,ipak nije "umro" uzalud,jer je na sebi nosio najnovije tehnologije,4.generacije u svetu tenkova,koje ce se sada primenjivati na novijim modelima ili verzijama tenkova.
e,TO oni nece jos deliti sa drugima,cak ni sa Indijom.a ovo ostalo,Arenu,top 2A46,Kontakt...to ce dati.

ja razumem tvoj stav,prvo sto je tako bilo ranije,za vreme hladnog rata(za SSSR su se pravile jedne masine,za eksport druge,a cak i te za eksport su imale svoje verzije,tzv. "monkey models",koje su opet bile i losije pravljene,i slabije opremljene od originala),a drugo sto je i meni zvucalo cudno da bas nama i nasem M-84 oni daju Kontakt i Arenu.ali,stvar je dakle u tome,kao sto si i sam rekao-da ma koliko to bili cenjeni i napredni sistemi,uvek ima i ono bolje i novije,sto se (jos) ne prikazuje i ne daje,i sada je to situacija.T-90 je jedno privremeno resenje,visoka modernizacija,koja je dostigla svoj maksimum.sada su u fokusu nove stvari,poput pomenutih Crnog Orla i T-95,odnosno njihovih tehnologija,i TE stvari se ne daju nikome.
« Poslednja izmena: 12. Dec 2010, 01:39:58 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
Hvala hkj
Ja to ne pratim, znam samo koja je opsta politika Rusije u pogledu ratne politike.
Uopsteno rade sve sami (imaju kapacitet) i slabo racunaju na saveznike.
Tokom istorije 'saveznici' su ti koje oni okupiraju.
Rumuni imaju jedan dan iz 1877-e godine, kada pisu da su Rusi po prvi put u istoriji dva naroda, javili da ce preci preko teritorije, a u cilju daljih dejstava preko Bugarske. Inace po pravilu nisu nikada ni pitali.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6300
Ако узмемо у обзир задње "руске" савезнике, тј. бивши варшавски пакт, СССР је за разлику од САД добио поражене снаге и бивше непријатеље, мање пола нацистичке Немачке, њене савезнице из тројног пакта Мађарску, Бугарску, Румунију, Словачку(Чехословачку) и Пољску која је на почетку другог рата нападнута од стране СССР а и дужа је историја нетрпељивости руса и пољака. Ако узмемо то у обзир СССР и није могао да се ослони баш на савезнике. Мада опет њима они у суштини и нису потребни.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


alitur vitium vivitque tegendo

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17042
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 3510
Citat
Nema vojske u okruženju koja bi mogla da nas razbije

А ловачко друштво из Књажевца
IP sačuvana
social share
У пороку је слађе: сви порок грде, а сви у њему живе, само што сви крију...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
veruj(te) mi,i meni je prvi put zvucalo cudno da Rusi daju nama i nasem M-84AB1 odjednom i "Storu",Kontakt-5 i svoj top 2A46,ali ocigledno im to odgovara i nemaju problema s tim.uostalom,kazem-ionako bi to njihovi ljudi ugradjivali.
Hvala hkj
Ja to ne pratim, znam samo koja je opsta politika Rusije u pogledu ratne politike.
Uopsteno rade sve sami (imaju kapacitet) i slabo racunaju na saveznike.
nema na cemu.

pa,i to se malo menja,nije bas 100% kao sto je nekada bilo,da sve rade sami iza zavese.
na primer,njiov najbolji lovac u upotrebi,Su-35 duguje svoju nedostiznu manverbilnost i okretnost Ruskim tehnologijama,ali ima elektroniku koja je nastala saradnjom Ruskih i Francuskih firmi.
U izvozne varijante T-90 se na primer isto ugradjuje strana elektronika.
Ima jos primera-Brahmos krstareca raketa,Suhoj Su-30MKI,visenamenski lovac,Suhoj HAL FA,buduci visenamenski lovac 5. generacije... sve su to sistemi razvijeni u saradnji sa Indijom,koje koriste/ce koristiti i jedni i drugi.
tako da i dalje se oni uglavnom oslanjaju na svoje izume i tehnologije,ali ne ustrucavaju se vise da ponekad i podele to sa drugima ili se udruze u saradnju,ne bi li sebi napravili novi i bolji proizvod ili tehnologiju.
neke stvari ce zadrzati sa sebe-na primer tehnologije za nuklearna oruzja,najnovije tenkove,rakete,PVO i drugo.ali nesto ce i podeliti sa drugima.nekad zbog para,nekad zbog toga sto znaju da ce uz neciju pomoc nesto brze razviti.
« Poslednja izmena: 12. Dec 2010, 20:40:05 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
@hkj
Kako vladas engleskim?
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
dosta dobro,zasto?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
 Sad će nešto na engleskom da kaže Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.