Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poskupljenje cigareta 1 januara 2011 za 20 dinara!  (Pročitano 22839 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
I ako su poskupele

I cigarete i alkohol su luksuz i nemam problema sa poskupljenjem toga. Da je u pitanju hleb ili nesto drugo pa i da kazem nesto protiv, ovako mogu samo da pozdravim ovu odluku
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Postoji anegdota da je Hitler, zabrinut za opstenarodno zdravlje, resio da pokrene kampanju protiv nepusenja. Cak je na bilbordima trebala da bude njegova izjava kako je on to prestao sa porokom i za njegovih dana u Becu je zadnju kutiju cigareta bacio u Dunav. Medjutim, neko je izracunao koliko ce da izgube od poreza ukoliko ljudi prestanu da puse.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Nisu luksuz? U sta bi ih ti uvrstio, u osnovne zivotne potrebe? Stavljao bi ih u minimalnu potrosacku korpu?
nisu osnovna zivotna potreba,ali nisu ni luksuz.

evo,da uzmem primer koji mi je odma pao na pamet- ni cvece u kuci nije osnovna potreba,ali opet nije ni luksuz.
nije bas najbolji primer,ali nemam sad vremena da nalazim drugi.
Zaista ne mogu da pricam o kvalitetu cigareta jer ne mogu da pricam o istima kao nepusac, ali me takodje zanima i koliko su ti pusaci koji to tvrde razlicitih cigareta probali pa imaju osnova za relevantno poredjenje.
ne mogu ni ja,ali sam cuo,a i procitao par puta,da su uvezene cigare kod nas katastrofa.
sto i ne cudi,jer mi uvek uvozimo skart robu.sto zbog monopolista koji to rade,a naplacuju je kao premium,sto zato sto se tako i pravi.
na nekim proizvodima cak i pise "for Balkan region".i mada se to retko vidi,stvrnost je da su danas svi proizvodi i njigove fabrike tako podeljeni,na regione.tj-ide u ovaj,ili onaj region,i u zavisnosti od toga se menja i kvalitet.
uostalom,sta ocekujes kada se zna da je cak i...lupicu-Lucky Strike kupljen u SADu pun hemije,sta onda ocekujes da nama ovde daju?
to ne vazi za sve,ali za vecinu da.
uostalom,evo,sad ce da se jave pusaci na ovu temu,pa slobodno neka kazu nesto o tome.

Opet, ni ti, a ni ja ne mozemo govoriti o kvalitetu robe jer je ne konzumiramo. Takodje, ne mogu govoriti ni svi pusaci jer nemaju dovoljan uzorak da bi doneli odgovarajucu procenu.
Svakako, ne sumnjam da je kvalitet losiji jer su i cene takve da ne mozes vise ni ocekivati za istu kolicinu novca.

A odmah da se razumemo, ja sam za samoregulaciju trzista koja bi svakako donela najbolji odnos cene i kvaliteta, te bi svako pusio onoliko koliko je spreman da plati. Problem je sto ekonomska politika zemlje ne dozvoljava tako nesto, pa mozemo da raspravljamo samo u okvirima koji su nam dati. Tako da, u tom smilslu, ako negde moraju da se lome koplja, najbolje da se to radi na proizvodima ciju potrosnju i tako treba suzbijati (cigarete, alkohol) nego na stvarima koje uticu na zivot u vecoj meri. Nikome nece biti losije jer mora da pusi manje.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Nisu luksuz? U sta bi ih ti uvrstio, u osnovne zivotne potrebe? Stavljao bi ih u minimalnu potrosacku korpu?
nisu osnovna zivotna potreba,ali nisu ni luksuz.

evo,da uzmem primer koji mi je odma pao na pamet- ni cvece u kuci nije osnovna potreba,ali opet nije ni luksuz.
nije bas najbolji primer,ali nemam sad vremena da nalazim drugi.
Zaista ne mogu da pricam o kvalitetu cigareta jer ne mogu da pricam o istima kao nepusac, ali me takodje zanima i koliko su ti pusaci koji to tvrde razlicitih cigareta probali pa imaju osnova za relevantno poredjenje.
ne mogu ni ja,ali sam cuo,a i procitao par puta,da su uvezene cigare kod nas katastrofa.
sto i ne cudi,jer mi uvek uvozimo skart robu.sto zbog monopolista koji to rade,a naplacuju je kao premium,sto zato sto se tako i pravi.
na nekim proizvodima cak i pise "for Balkan region".i mada se to retko vidi,stvrnost je da su danas svi proizvodi i njigove fabrike tako podeljeni,na regione.tj-ide u ovaj,ili onaj region,i u zavisnosti od toga se menja i kvalitet.
uostalom,sta ocekujes kada se zna da je cak i...lupicu-Lucky Strike kupljen u SADu pun hemije,sta onda ocekujes da nama ovde daju?
to ne vazi za sve,ali za vecinu da.
uostalom,evo,sad ce da se jave pusaci na ovu temu,pa slobodno neka kazu nesto o tome.

Pa kolko para, tolko i muzike, u Nemackoj ajde da kazemo neki kvalitet, ali zato cena 4 evrica, pa ko voli nek izvoli. Inace, u Bosni seljaci prodaju duvan na pijaci, jedna kila oko 20-30 KM a kvalitet vrhunski, i to bez hemijskih dodataka. A inace stranci isporucuju ono sta se kupi, ako isporucuju najnizi kvalitet, znaci da je i cena najniza.
Inace, duvan jeste luksuz, mobilni ipak nije, vec je sredstvo komunikacije. Sada, dobro, moze se i bez mobilnog, ali isto tako i bez svih uredjaja na struju, i topla voda i svetlo je onda luksuz.
ne bih bas reko.cuo sam da su u Engleskoj,Austriji i jos nekim zemljama mnogo jeftinije neke cigare,koje se ovde prodaju mnogo skuplje,i,naravno,slabijeg kvaliteta.ljudi kazu da se tacno oseti da su ove nase otpad.

takodje,kamo srece da to vazi samo za cigare.ali ne vazi.
zahvaljujuci Miskovicu,a i njegovim proizvodjacima van,mi ovde placamo sve kao premium robu,a dobijamo skart.
i tako je sa SVIM proizvodima.
no,robro,aj,to nije tema.

i,da,naravno da mobilni nije luksuz,i naravno da u zemlji gde se narodu zakida za sve,porez na isti je idiotluk,ali,jbg,Djomla & co. oce nove kuce,pa mora tako...

Cvece u kuci je odlican primer luksuza ... cak mnogo veci luksuz nego cigarete, jer boze, cigarete su "potreba", zavisnicki odnos, droga itd... ali ti nemas vremena da nalazis drugi primer, jer treba da napises kilometarski post posle te recenice  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
HTC One
Uostalom, u Srbiji se puši po veoma jeftinim cenama, čak i kada se uzme u obzir ovo poskupljenje.

Kokota je delimicno u pravu. Cigare u procentima nisu skuplje nego u npr. USA:

U USA su cigare koje pusim od 6 do 9 dolara (480-720din) a zaradjivao sam kao obican konobar u proseku 3.000$ mesecno (240.000 din).

Ovde su cigare 110 dinara a prosecna plata u Srbiji je nekih 320-350 evra (34-37.500 din).

Uzmimo da pusim 2 pakle dnevno i onda dobijemo sledecu racunicu:

USA - 2 pakle puta 30 dana jednako je 60 pakli. 60 pakli puta 9$ (neka bude najveca cena, koja je u NY) jednako je 540$ (43.000 din). 540$ je 18% 0d 3.000.

Srbija: 60 pakli puta 110 dinara jednako je 6.600 dinara. 6.600 dinara je 17,6% od 350 evra (37.500 dinara).

ALI, ono sto se mora uzeti u obzir prilikom ove racunice jeste da tamo sipas 4 litra benzina za cenu 1,2l kod nas, da su stvari jeftinije u proseku od 50% pa navise itd. Lako je luksuzirati se cigarama kada za jednoesecnu potrosnju istih u USA mozes 3-5 puta da se obuces i obujes od glave do pete.  Smile


P.S. kokota, izvinices me na ovom komentaru ali u suprotnom necu ostati dosledan sebi i svojim stavovima na drugim temamam ovog tipa - komentarisite ekonomski aspekt i to je ok, ali... odjebite svi koji zelite ili mislite da imate ikakvo pravo da brinete o tome sta je za mene dobro.  Smile
« Poslednja izmena: 27. Nov 2010, 15:56:08 od Coolrunner »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
ljudi takodje ovde zaboravljaju jos jednu bitnu stvar,a to je da su ovde prodavci i krvopije(vlast) u stanju u svemu d nadju izgovor za poskupljenja.

poskupece cigarete,a onda ce da se nadje neka budala koja ce na osnovu toga da trazi,i jos gore-izdejstvuje poskupljenje...nije bitno... odece.

znam,zvuci smesno,ali mislim,pogledajmo malo unazad.

uostalom,dosta je vise bre.dosta.
nema veze sto sam nepusac,i sto nemam nijednog pusaca u kuci,jednostavno-dosta bre vise!
nema na sta nisu udarili porez,nema na sta ne deru narod,i sad bi jos da ga deru i za otpad od cigara!
i onda ce jos posle da poskupi jos nesto,i tako u krug.

dosta bre vise.

Citat
pet, ni ti, a ni ja ne mozemo govoriti o kvalitetu robe jer je ne konzumiramo. Takodje, ne mogu govoriti ni svi pusaci jer nemaju dovoljan uzorak da bi doneli odgovarajucu procenu.
Svakako, ne sumnjam da je kvalitet losiji jer su i cene takve da ne mozes vise ni ocekivati za istu kolicinu novca.
ja sam to nekoliko puta cuo,i,evo,kazem i ovde- neka pusaci kazu sta misle o tome,i da li su tacne te price.

posto sam se ja licno uverio da jesu tacne kad se radi o pojedinim prehrambenim proizvodima,te me uopste ne bi cudilo.
Citat
A odmah da se razumemo, ja sam za samoregulaciju trzista koja bi svakako donela najbolji odnos cene i kvaliteta, te bi svako pusio onoliko koliko je spreman da plati. Problem je sto ekonomska politika zemlje ne dozvoljava tako nesto, pa mozemo da raspravljamo samo u okvirima koji su nam dati. Tako da, u tom smilslu, ako negde moraju da se lome koplja, najbolje da se to radi na proizvodima ciju potrosnju i tako treba suzbijati (cigarete, alkohol) nego na stvarima koje uticu na zivot u vecoj meri. Nikome nece biti losije jer mora da pusi manje.
ma,to stoji,ali mene nervira ovo konstantno izdrkavanje nad narodom.
ok za cigare,to manje vise.ali dosta je bre vise poskupljenja.dokle bre vise?
i mi se onda cudimo posle kako sve odjednom poskupi.pa,tako lepo,sto svaka jajara negde nadje neki izgovor.
i tako u krug.


@munka,sta da ti kazem,zao mi je ako zivis tako da ti je biljka u kuci luksuz...  Smile
« Poslednja izmena: 27. Nov 2010, 15:55:14 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
P.S. kokota, izvinices me na ovom komentaru ali u suprotnom necu ostati dosledan sebi i svojim stavovima na drugim temamam ovog tipa - komentarisite ekonomski aspekt i to je ok, ali... odjebite svi koji zelite ili mislite da imate ikakvo pravo da brinete o tome sta je za mene dobro.  Smile

Nemam ja sta da izvinem, ja sam prvi protiv paternalizma bilo kog tipa. Samo, eto, nekako mi je najlogicnije da se stedi na stvarima koje su manje potrebne, ako vec insistiraju na takvoj politici. Smile

IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Samsung SGH-E590
Ajde vi pusaci da ne ubacujete alkohol u istu recenicu sa cigarama.
Ovi mongoloidi na vlasti, ako vide sta pisete ima da dignu cenu i alkoholu, a onda ste na*ebali!  Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
HTC One
Alkohol je pretnja i po onoga ko pije i po okolinu, i kao takav "gori" je od cigara. Cigare su pretnja (navodno) samo po onoga ko ih konzumira, jos nisam cuo da se neko napusio pa pretukao zenu i decu, polupao kafanu, izbo nekog nozem, ubio nekoga kolima. Molim da se digne cena alkohola 200%  Smile Smile Smile

P.S. kokota, izvinices me na ovom komentaru ali u suprotnom necu ostati dosledan sebi i svojim stavovima na drugim temamam ovog tipa - komentarisite ekonomski aspekt i to je ok, ali... odjebite svi koji zelite ili mislite da imate ikakvo pravo da brinete o tome sta je za mene dobro.  Smile

Nemam ja sta da izvinem, ja sam prvi protiv paternalizma bilo kog tipa. Samo, eto, nekako mi je najlogicnije da se stedi na stvarima koje su manje potrebne, ako vec insistiraju na takvoj politici. Smile



A ko je merodavan da o tome odluci? Kako dokazati da internet nije manje potreban? Stetnost, zavisnost, uticaj na zdravlje (posebno kicma i zglobovi, vid...)? Zasto internet ne bi bio luksuz?

Mogao bih sada da pobrojim masu toga sto se ovom logikom moze proglasiti za luksuz a realno nije. Zanimljivo je kako svi nesto brinu o pusacima ali ih ne brine to sto za jednu platu ne mogu da kupe jaknu, 2 para farmerki, dva duksa i patike/cipele.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Alkohol je pretnja i po onoga ko pije i po okolinu, i kao takav "gori" je od cigara. Cigare su pretnja (navodno) samo po onoga ko ih konzumira, jos nisam cuo da se neko napusio pa pretukao zenu i decu, polupao kafanu, izbo nekog nozem, ubio nekoga kolima. Molim da se digne cena alkohola 200%  Smile Smile Smile

Vest je od juce. Pasivno pušenje duvana godišnje ubije više od 600.000 ljudi širom sveta
Ako cemo tom logikom, onda mozemo reci da ispijanje alkohola ne steti nikome direktno, vec su za sve odgovorni ljudi koji ga konzumiraju, dok koriscenje duvana samo po sebi steti okolini.

Citat
A ko je merodavan da o tome odluci? Kako dokazati da internet nije manje potreban? Stetnost, zavisnost, uticaj na zdravlje (posebno kicma i zglobovi, vid...)? Zasto internet ne bi bio luksuz?

Mogao bih sada da pobrojim masu toga sto se ovom logikom moze proglasiti za luksuz a realno nije. Zanimljivo je kako svi nesto brinu o pusacima ali ih ne brine to sto za jednu platu ne mogu da kupe jaknu, 2 para farmerki, dva duksa i patike/cipele. 

Pa nikako, zato i ne bi trebao da bude posao drzave da na bilo koji nacin regulise cene jer u svakom slucaju utice na slobodu pojedinca i njegov licni izbor da konzumira sta god zeli. Ali, to je problem celog sistema u tom slucaju.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.