Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poskupljenje cigareta 1 januara 2011 za 20 dinara!  (Pročitano 22861 puta)
27. Nov 2010, 15:16:59
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 337
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 6070
Poskupljenje cigareta


Ministarka finansija Diana Dragutinović kasno preksinoć donela je odluku da poveća akcize na cigarete u 2011. godini i na taj način u državnu kasu od njihove prodaje namakne tri milijarde dinara više nego što je to bilo predviđeno, saznaje “Blic”. Sa ovakvom akciznom kalkulacijom ispada da će cigarete od 1. januara u maloprodaji poskupeti za oko 20 dinara po paklici.

O povećanju akciza, kako saznaje “Blic”, ministarka nije konsultovala proizvođače cigareta, čime je direktno prekršila raniji dogovor o akciznoj politici koja je trebalo da se sprovodi do 2012. godine.

 

Prema važećem Zakonu o akcizama koji je usvojen maja prošle godine, proporcionalna akciza na cigarete ove godine iznosi 35 odsto od cene paklice, dok specifična nominalna akciza iznosi 17 dinara po paklici.

 

Po ovom zakonu, proporcionalna akciza u 2011. godini trebalo je da ostane na 35 odsto, dok je specifična nominalna akciza trebalo da poraste na 21 dinar plus stopa godišnje inflacije, što bi iznosilo 23,50 dinara po paklici.


Misle oni da imamo platu od 500-1000 e pa da podizu cene kako oni hoce  Smile

Opet ce sverc cigara da procveta


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 27. Nov 2010, 15:23:29)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
ovi su izgleda bas resili da dokrajce pusace u ovoj drzavi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Cigarete su luksuz, a ne osnovna životna potreba. Ako negde treba dizati cene, cigarete su jedan od najboljih proizvoda za tako nešto. Uostalom, u Srbiji se puši po veoma jeftinim cenama, čak i kada se uzme u obzir ovo poskupljenje.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Alcatel One Touch
Cigarete su luksuz, a ne osnovna životna potreba. Ako negde treba dizati cene, cigarete su jedan od najboljih proizvoda za tako nešto. Uostalom, u Srbiji se puši po veoma jeftinim cenama, čak i kada se uzme u obzir ovo poskupljenje.
    Smile,život u Srbiji je luksuz...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Cigarete su luksuz,
ma,sta kazes?
da nece mozda i njih onda da uvrste u poreze?
mislim,posto vec imamo porez na luksuz,u vidu poreza na velika kola,na stan,na upotrebu moblinog(  Smile Smile Smile Smile Smile ),pa PDV,pa takse za ovo,za ono...

pa da neces mozda i porez na cigare?
Uostalom, u Srbiji se puši po veoma jeftinim cenama
...najgore djubre i otpad od cigara.

posto nisam pusac,necu bas da tvrdim to,ali od mnogih pusaca sam cuo da je kvalitet ovdasnjih cigara najgori.tj-da nam Evropa isporucuje najnizi kvalitet,ko i u svakoj drugoj robi.
i zato su cene niske.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Cigarete su luksuz,
ma,sta kazes?
da nece mozda i njih onda da uvrste u poreze?
mislim,posto vec imamo porez na luksuz,u vidu poreza na velika kola,na stan,na upotrebu moblinog(  Smile Smile Smile Smile Smile ),pa PDV,pa takse za ovo,za ono...

pa da neces mozda i porez na cigare?

Nisu luksuz? U sta bi ih ti uvrstio, u osnovne zivotne potrebe? Stavljao bi ih u minimalnu potrosacku korpu?

Citat
...najgore djubre i otpad od cigara.

posto nisam pusac,necu bas da tvrdim to,ali od mnogih pusaca sam cuo da je kvalitet ovdasnjih cigara najgori.tj-da nam Evropa isporucuje najnizi kvalitet,ko i u svakoj drugoj robi.
i zato su cene niske.

Zaista ne mogu da pricam o kvalitetu cigareta jer ne mogu da pricam o istima kao nepusac, ali me takodje zanima i koliko su ti pusaci koji to tvrde razlicitih cigareta probali pa imaju osnova za relevantno poredjenje.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
bez porasta kvaliteta duvana poskupljenje nema realnu svrhu, sem jelte da inkasira novac u drzavnu kasu. Realno je ovo sto kokota kaze, cigarete jesu luksuz i nisu osnovna zivotna potreba, kao i alkohol.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
...najgore djubre i otpad od cigara.

posto nisam pusac,necu bas da tvrdim to,ali od mnogih pusaca sam cuo da je kvalitet ovdasnjih cigara najgori.tj-da nam Evropa isporucuje najnizi kvalitet,ko i u svakoj drugoj robi.
i zato su cene niske.

Pa kolko para, tolko i muzike, u Nemackoj ajde da kazemo neki kvalitet, ali zato cena 4 evrica, pa ko voli nek izvoli. Inace, u Bosni seljaci prodaju duvan na pijaci, jedna kila oko 20-30 KM a kvalitet vrhunski, i to bez hemijskih dodataka. A inace stranci isporucuju ono sta se kupi, ako isporucuju najnizi kvalitet, znaci da je i cena najniza.
Inace, duvan jeste luksuz, mobilni ipak nije, vec je sredstvo komunikacije. Sada, dobro, moze se i bez mobilnog, ali isto tako i bez svih uredjaja na struju, i topla voda i svetlo je onda luksuz.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Nokia 
Citat
Cigarete su luksuz, a ne osnovna životna potreba


Nekome je obrnuto.  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Nisu luksuz? U sta bi ih ti uvrstio, u osnovne zivotne potrebe? Stavljao bi ih u minimalnu potrosacku korpu?
nisu osnovna zivotna potreba,ali nisu ni luksuz.

evo,da uzmem primer koji mi je odma pao na pamet- ni cvece u kuci nije osnovna potreba,ali opet nije ni luksuz.
nije bas najbolji primer,ali nemam sad vremena da nalazim drugi.
Zaista ne mogu da pricam o kvalitetu cigareta jer ne mogu da pricam o istima kao nepusac, ali me takodje zanima i koliko su ti pusaci koji to tvrde razlicitih cigareta probali pa imaju osnova za relevantno poredjenje.
ne mogu ni ja,ali sam cuo,a i procitao par puta,da su uvezene cigare kod nas katastrofa.
sto i ne cudi,jer mi uvek uvozimo skart robu.sto zbog monopolista koji to rade,a naplacuju je kao premium,sto zato sto se tako i pravi.
na nekim proizvodima cak i pise "for Balkan region".i mada se to retko vidi,stvrnost je da su danas svi proizvodi i njigove fabrike tako podeljeni,na regione.tj-ide u ovaj,ili onaj region,i u zavisnosti od toga se menja i kvalitet.
uostalom,sta ocekujes kada se zna da je cak i...lupicu-Lucky Strike kupljen u SADu pun hemije,sta onda ocekujes da nama ovde daju?
to ne vazi za sve,ali za vecinu da.
uostalom,evo,sad ce da se jave pusaci na ovu temu,pa slobodno neka kazu nesto o tome.

Pa kolko para, tolko i muzike, u Nemackoj ajde da kazemo neki kvalitet, ali zato cena 4 evrica, pa ko voli nek izvoli. Inace, u Bosni seljaci prodaju duvan na pijaci, jedna kila oko 20-30 KM a kvalitet vrhunski, i to bez hemijskih dodataka. A inace stranci isporucuju ono sta se kupi, ako isporucuju najnizi kvalitet, znaci da je i cena najniza.
Inace, duvan jeste luksuz, mobilni ipak nije, vec je sredstvo komunikacije. Sada, dobro, moze se i bez mobilnog, ali isto tako i bez svih uredjaja na struju, i topla voda i svetlo je onda luksuz.
ne bih bas reko.cuo sam da su u Engleskoj,Austriji i jos nekim zemljama mnogo jeftinije neke cigare,koje se ovde prodaju mnogo skuplje,i,naravno,slabijeg kvaliteta.ljudi kazu da se tacno oseti da su ove nase otpad.

takodje,kamo srece da to vazi samo za cigare.ali ne vazi.
zahvaljujuci Miskovicu,a i njegovim proizvodjacima van,mi ovde placamo sve kao premium robu,a dobijamo skart.
i tako je sa SVIM proizvodima.
no,robro,aj,to nije tema.

i,da,naravno da mobilni nije luksuz,i naravno da u zemlji gde se narodu zakida za sve,porez na isti je idiotluk,ali,jbg,Djomla & co. oce nove kuce,pa mora tako...
« Poslednja izmena: 27. Nov 2010, 15:45:42 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.