Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Apatin: Bahata sestra nije htela da primi bolesnu devojčicu  (Pročitano 8807 puta)
24. Nov 2010, 06:05:34
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Igor i Milijana Vejin, roditelji Elene koja ima godinu u po, ostali su u šoku kada je na odeljenju pedijatrije u Domu zdravlja u Apatinu medicinska sestra Milka Marjanović odbila da primi bolesno dete na pregled.



Pošto je devojčica imala temperaturu od 38,5 stepeni, Vejinovi su mezimicu odveli u Hitnu pomoć gde ju je primio dr Dušan Cerenić i prepisao lekove za snižavanje temperature. Vejinovi su potom dete odveli kod privatnog lekara u Sombor.


- Srećni smo što se sve dobro završilo. Ne smemo ni da pomislimo šta bi se dogodilo da je za spas deteta bio važan svaki minut. Šta će se sutra dogoditi ako neko dete dovedu sa ozbiljnim komplikacijama, a medicinska sestra ne dopusti da stigne do lekara - pita se Igor Vejin, otac deteta.

Njegova supruga Milijana opisuje pakao kroz koji je prošla u nekoliko minuta. Prvo je bila šokirana kada ju je suprug pozvao na radno mesto i rekao da malena Elena ima visoku temperaturu. Otrčala je sa posla i otišla u Dom zdravlja, ali su joj rekli da se knjižice za popodnevne preglede predaju u sedam ujutro.


- Zamolila sam doktorku Vesnu Kuriđu, pedijatra, da pregleda Elenu. Ljubazno mi je rekla da dođemo posle 17 časova kada je manja gužva. Stigla sam na odeljenje pedijatrije oko 18 sati. Pokušala sam da predam knjižicu i sačekam red, ali medicinska sestra nije htela da me sasluša niti da uzme knjižicu - priča Milijana.


Majku je najviše pogodilo to što medicinska sestra na šalteru nije želela da je sasluša, a imala je vremena da ćaska sa koleginicom. Kada joj je rekla da će se žaliti na njeno ponašanje, samo je odbrusila: “Slobodno se žali”.


- U tom trenutku nisam mogla da zaustavim suze i izletela sam sa detetom u naručju iz čekaonice - dodaje Milijana.


Na odeljenju pedijatrije, sledećeg dana, potražili smo medicinsku sestru Marjanović. Objasnila nam je da se držala pravila i da “nije učinila ništa što nije u skladu sa propisima”.


- Nisam želela da se prepirem. Roditelji su doveli dete posle 17 časova. Pošto je bila velika gužva, nisam mogla da primim knjižicu - rekla je Marjanovićeva.


Roditelji su ceo slučaj pokušali da ispričaju Nataši Baždar, zaštitnici pacijenata u Domu zdravlja, ali je ona bila službeno odsutna. Zaposleni su im rekli da primedbe mogu da ubace u kutiju za žalbe i pohvale u upravnoj zgradi Doma zdravlja.

"Vejin: Pozvala me je dr Kuriđa
- Razumem da je bila velika gužva u čekaonici, ali ništa nisam želela preko reda i bila sam spremna da čekam. Poštujem tuđe radno vreme, ali dr Kuriđa mi je rekla da mogu da dođem. Medicinska sestra se isprečila kao da sam želela da isterujem lični hir, a ne da spasavam dete čija je glavica gorela od visoke temperature. Ne želim da se ovo bilo kome ponovi - kaže Milijana Vejin. "

http://blic.rs

Somine Smile
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Ok, surovo zvuci, svakako. Ali obzirom da znam sa kakvim se sve budalama svakodnevno susrecu sestre, lekari i ostalo osoblje, nekako mi ovi i slicni naslovi deluju malo preterano. Dnevno dolazi po 30-50 ljudi kojima je svakom svoj problem najvazniji i najurgentniji (logicno) te sa te strane gledano, na nekome se koplja uvek polome. Jebiga. Najveci problem je losa organizacija celog zdravstvenog sistema. Resenje? Privatizacija.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Sony 
stani temparatura 38,5 , pa to i nije tako strašno , ali opet nema opravdanja za bahate medicinske radnike....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
38,5 je dovoljno visoka temperatura da kod male dece izazove febrilne konvulzije koje mogu dovesti do ozbiljnih trajnih oštećenja nervnog sistema i epilepsije. Medicinska sestra je obavezna da vrši trijažu pacijenata na stručnoj osnovi i ima obavezu da primi, čak i preko reda provede pacijente kojima je hitno potrebna pomoć. Šta bi bilo da je neko krvatio. Nego je u pitanju bahata seljančura koju bi trebalo tući šamarima dok joj glava ne otpadne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Sony 
pa srećom se sve dobro završilo....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Nepoznat
Browser
Android 10.54
mob
Apple iPhone SE 2020
Nesto mi nije jasno... ako je situacija toliko ozbiljna, sto nisu odmah otisli u drugu ustanovu?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ko ne zna - u svim domovima zdravlja sirom Srbije, pacijenti sa temperaturom preko 38 tretiraju se kao - hitni slucajevi i primaju se preko reda. To se posebno odnosi na decu u pratnji roditelja.

Cak, posto je na ovakvu promenu rezima primanja pacijenata naravno reagovalo "vece staraca" - pobunili su se penzosi koji dolaze u Domove Zdravlja da se ispricaju sa komcijama, onda je zdravstvo donelo odluku da se svugde istaknu natpisi "Prijem pacijenata po urgentnosti".

Znaci ako imas malo dete koje gori od temperature, ne sa njim da se vracas kuci zato sto te zajebava sestra na salteru nego sa njim pravo u ordinaciju preko reda, pa neka te izbacuje obezbedjenje, bar mozes lepo da tuzis ustanovu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ništa neobično za naše "zdravstvo". Nije mi jasan princip zakazivanja pacijentima kojima je pomoć potrebna odmah, ili u roku od nekoliko sati. Javna je tajna da u državnim zdravstvenim ustanovama možeš da dobiješ neku pomoć samo ako imaš vezu, inače te zakazuju za mesec, dva, šest, pa ko dočeka.
Ili veza, ili oštar i bezobrazan stav, lepo se isvađaš sa njima i na kraju te prime.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Citat
Najveci problem je losa organizacija celog zdravstvenog sistema. Resenje? Privatizacija.

апсолутно се слажем са тобом али има једна зачкољица која је верујем веома битна за тебе пошто си ти бранилац права угрожених,мањина итд итд....а како ће се онда лечити роми ако цео здравствени систем буде приватизован? ти ћеш им можда плаћати лечење из свог џепа? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Zakazivanje u domovima zdravlja je okej princip, ne mozes da zakazes za sutradan, ali mozes od prekosutra na dalje, sto je veoma lepo, dodjes odmah na red (osim ako neko po hitnosti ne ulazi preko reda) i svi su srecni.

Problem je sto su ljudi lenji da okrenu broj telefona i zakazu pregled, ako znaju da treba da idu po lekove, recepte, kontrole. I onda se desava da ti sestra kaze u 4 popodne : zao mi je, niste zakazali, doktorka vise ne prima kartone. I nije sestra kriva u tom slucaju, jer je doktorka obustavila primanje kartona ... to je kod mene u DZ svakodnevan slucaj  Smile

Ali to ne menja cinjenicu da sa malim detetom koje ima visoku temperaturu ti imas pravo da budes odmah primljen.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.