Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:39:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Samoodbrana  (Pročitano 11307 puta)
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ajde kad prosipamo mudrosti:
"Čovek koji prvi udari pesnicom, je čovek koji je ostao bez ideja"
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak
Pol
Poruke 86533
OS
MacOS X
Browser
Safari 5.0.3
Dali neko moze da mi "ostavi" neke video-e o samoodbrani tj.   npr kako se odbraniti kada te neko uhvati  za vrat u kragnu rukama ako razumete sta hocu da kazem ili kako se odbraniti od pesnice tj.  kako da zaustavim pesnicu da ne zavrsi u mom licu ili nekom drugom delu mog tela :?
Pokusavao sam da izbegnem ovo sve do danas, ali danas je vec preslo svaku granicu ovo mi je stvarno potrebno!

Upisi je u Judo i trazi da te nauce samo samoobranu! tu mozes nauciti u 2-3 miseca priko 100 elemenata obrane od samara, od noza, od hvatanja za kosu, od hvatanja za ruke,...
Kad sam ja to vjezba snima sam videa pa ako ih nadem na kompu posaljem ti na mail samo mi ga posalji u Private.....
IP sačuvana
social share
The normal boobs ( . )( . ) The silicone boobs ( + )( + ) The perfect boobs (o)(o) Some boobs are cold (^)(^) and some boobs belong to grandmothers \./\./ And let’s not forget the very large boobs (o Y o) and the very small boobs (.)(.) and lastly the asymmetrical boobs (•)(.) I love them all!!!


Galerije slika najlepsih dama - Sydney Sweeney
Galerije slika najlepsih dama - Paige VanZant
Galerije slika najlepsih dama - Paige Spiranac


Galerije slika najlepsih dama - Sara Jean Underwood
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
Sport baš i nije najbolje rešenje za samoodbranu.      

Pogodovo Judo!?! Kako će neko žensko da baci manijaka 30 kila težeg od sebe?

Drugo, fizičko tabanje nije jedina vrsta napada koju ljudi mogu da dožive, niti je jedini način da se od napada brane.      

Citat
Samoodbrana (ili samo-odbrana) je čin odbrane sebe, svoje imovine ili drugoga od fizičkog ugrožavanja.       Iako ovaj termin označava bilo koju formu samoodbrane (ne samo fizičke) najčešće ga povezujemo sa različitim civilnim tehnikama samoodbrane u borilačkom kotekstu .       Kad neko kaže "samoodbrana" najčešće se misli na civilnu aktivnost, nasuprot golorukom borenju u vojnom i policijskom kontekstu.      

Fizička, naoružana i nenaoružana, nivo svesti, de-eskalacija sukoba, korištenje priručnih sredstava namenski proizvedenih za samoodbranu.      

Čitav tekst o vrstama možete naći ovde hxxp:|| www.    borenje.    info/samoodbrana.    html

Pritom, samoodbrana za žene je posebna priča.       Silovatelji imaju drugačiji cilj od napadača na muškarce, obično su psihički poremećene osobe i ne reaguju na isti način kao ostali ljudi.       Pritom su fizički jači, i veći od žena kojima ni psiha nije profilisana za tuču.       Baš dobrih stvari vezanih za tu temu možete da pročitate ovde hxxp:|| www.  ruskisistem.  info/samoodbrana

Džudo kao sport, bosi na strunjačama, u kimonima, sa isključenim udarcima napadima prstima u oči i ne obraćanja pažnje na sve sem na fizički obračun i nije baš potpuno rešenje.    Iako je super sport!

« Poslednja izmena: 11. Avg 2011, 21:13:54 od zvizdecaajkula »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
Sport baš i nije najbolje rešenje za samoodbranu.     

Pogodovo Judo!?! Kako će neko žensko da baci manijaka 30 kila težeg od sebe?

Drugo, fizičko tabanje nije jedina vrsta napada koju ljudi mogu da dožive, niti je jedini način da se od napada brane

ociglednio nisi nikada vidjeo zenu kojoj je tijelo istreniranio upravo za tu vjestinu....

inace ako cemo realno najbolja borlacka vjestina za samodbranu je svakako dziu dzicu...
omiljena vjestina svih pripadnika specijalnih jdinica policije...
samo naziv vjestine u nasem prevodu bi znacio ..umijece pokretnosti...u svim situacijma..
vecina ulicnih tuca...se zavrsava na patosu...na zemlji....
a za taj vid borbe dziu dtzica je neprikosnovena..
i bash kako rekoh zbog samog nacina borenja..ona je omiljena u tim krugovima posebnih ljudi za posebne namjene...jer covjek koji je vican ulicnim tucama zna da prima i zadaje udarce...
one koje sportisti ne koriste...i svak ta tuca se svodi na fizicko..nadjacavanje ..
stavljajuci slabijeg u potcinjeni polozaj iz kojeg mozes da mu radis sta zelis...
tj iz kojeg mozes da mu povredis sve "slabe tacke"....
s obzirom da su silovatelji..i napasnici..uglavnom soj  "ljudi" koji su nesocijalizovani...
koji imaju "slabe"  kontakte sa ljudima...sto se samo govori da ih vecina nije upucena u neke vjestine...
kao ni u ulicnjake...i koriste sirovu snagu...koja i nije bas nesto bitna u bilo cemu..
pa tako ni u tuci....fizika je jednostavna nauka...i sila ispaljenog projektila je ogromna..
ali ako se ta sila.nekom preprekom koja apsorbuje udarac skrene u nekom drugom pravcu...
projektil ce i da ide u tom poravcu..
tako isto..udarac ...nekoga tko ga je izveo putem sirove snage....
u sebi nosi uglavnom skoro svu ennergiju koju taj dio tijela moze da podnese...
i jednim laganim blokom i izbacivanjem udarca iz pravca kretanja ta sva sila ce povuci cijelo tijelo...
i fakticki sa dva prsta u tom momentu mozes da ga usmjeris gdje zelis... Smile
judo je dobar..zbog sisetma jednostavnih poluga...i zbog stabilnosti nogu..a i cijelog tijela...
djudo nije samo bacanje...judo se "zasniva" i na udarcima...
kad recimo covjek krene da iskoristi blagodeti svoje sirove snage...
i svom silinom krene na tebe...dovoljan je jedan stablan... udarac u grudi sa otvorenim dlanovima...
da mu slomi rebra...koje fakticki nece slomiti ruke...koje nece ni osjetiti tajk udarac..nego sam brzina i masa tijela...a masa je ono nepoznato....u fizici...Smile

serem ja malo i znam da to nikoga ne zanima...Smile
ali dziu dzica i aikido su najbolji za samodbranu...
samo kod nijednog ozbiljnog ucitelja..neces moci ozbiljan aikido da radis..ako ne poznajes...
cari i blagodeti..judoa i karatea....karate je osnovna borilacka vjestina od koje sve krece...
i najbitnija je za koordinaciju pokreta..brzinu...i pokretljivoost tijela...
judo zbog niza poluga..stabilnosti...i onog najvaznijeg..zbog padova..
koji su pri ucenju aikida neminovni..i jako opasni..za neuvjezbano tijelo..tj nepripremljeno..za njih...
poslije upoznavanja sa te dvije vjestine mozes da radis ozbiljan aikido....ili dziu dzicu....koja je zadnja na popisu....
kada se kompletira jedno lice..koje je odlucilo da stavi svoje tijelo u sluzbu drzave u nekoj od jedinica za specijalne namjene.... Smile
kazem i dalje najjednostvnija vjestina za savladati...za samoodbranu...za  zene...je judo...
naravno ona nije popularna kod klinaca....i ostalih napaljenika...koji zele vise akcije...
i raznorazne udarce iz okreta...koji nicemu ne sluze...kada stojis ispred nekoga
ko ima u sebi neku borilacku vjestinu....

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
bjj  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
bjezanija je isto dobra...ali ako neko zeli da te uFati on cete ufatiti drugi put...
kad se ne nadas....Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 20.0.1132.47
mob
Apple iPhone SE 2020
Sut u jaja...
Osim ako mu nisu otpala od CBT, nijedan muskarac nije imun na to... a ni zena...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
u svaki slabi dio tijela...iznenadni udarac...moze da da malko vremena..za bijeg...
gazenje stopala..narocito ako su stikle na nogicama..povezno sa  udaracem  u vrat...
udarac u koljena..cjevanice..prepone...uho.....grkljan......oci...stisak noktima za grudi...
ali sve se to treba izvjezbati....jer vjezbanjem se stice i sigurnost...i samopuzdanje...
i smanjuje se "paralisanje tijela" od iznenadnog straha...
i naravno jako glsano...vristanje...koje u naseljenim mjestima  moze da bude presudno...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1208
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
mob
Nokia 
Realni Ajkido - sasvim dovoljan za samoodbranu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 1041
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.83
Moje oruzje su nokti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:39:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.063 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.