Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:04:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 609 610 612 613 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srpsko-hrvatski i hrvatsko-srpski odnosi!  (Pročitano 1024734 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Три народа, три зоне. РС, ХБ и муслиманских 23% које они не желе да прихвате, тако да не знам како би се звала та територија, можда само Босна, пошто они презиру Херцеговину и то сматрају наметнутим решењем, као што су има наметнути Срби и Хрвати и РС.

До које мере иде њихова параноја говори нам чињеница да они Србе и Хрвате сматрају Босанцима, а сами себи дали национални идентитет звани Бошњаци. А језик је босански. Smile
Da da, pa to je shizofrenija.

Ma kurac ce oni shvatiti da su bilo sta drugo do izmisljenih kategorija.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Sve kategorije su izmisljene
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Citat
За почетак направити нови крст на Златишту, већи него онај који

da da...
spomenicu je trebalo davno podici...

recicu isto ono  ono sto sam rekao i 2014 g...
kada je dukic postavio dve stangle kao spomen svim stradalim srbima sa tog regiona...

onaj jajara i dodikov dupelizac branimir dukic..(koji nije dostojan da bude na celu udruznja na kojem je)
posle svih onih peripetija koje su nastale kada je postavio dve ukrstene zeljezne stangle kao spomenicu
svim stradalim srbima na tom porducju ...kao i svim logorasima koji su prosli kroz sarajevske logore...
kada ga je javnost i gradjanstvo napalo zbog toga sto je sramota da dve stangle budu pomen stradalim

rekao je da ce posle izbora napraviti dostojan spomenik i da je su te stangle samo privremeno resenje...
evo prodjose tri godine od izbora 2014te...
a spomenika na zlatistu jos uvijek nema....

i baska sto su to skarabudzili na brzinu..nego je bilo i potpuno nelegalno...
nijednu dozvolu od nadleznih nisu imali
i komunalna policija je dobila nalog da ukloni te stangle koje su  dukic i dodikovi dupelizci nazivali  nekakvim obiljezjem stradalim sa tog regiona...

gdje je spomenik..cekamo ga tri godine...

nema ga..
nema ga kao sto nema ni u banjaluci centralnog obiljezja svim borcima vrs-a i mupa rs-a...
obecava dodik 12 godina..evo samo sto nije napravljeno...
a nisu jos ni lokaciju nasli ...niti zemljiste izregulisali....

samo lazu...lazu lazu..muljaju..varaju...petljaju...
pu....sram ih bilo.... Smile

...........................


Citat
Koje bi bile 3 zone?

nema nikakvih zona...
to je doik-covic san...i fikcija....

to su htjeli jos prudskim sporazumom da urade....
doduse tada su kao i sada htjeli da ukinu republiku srpsku..
samo tada to nisu ni krili kao danas...
i htjeli su da naprave 4 federalne zone...
banjalucku..
tuzlansku.
sarajevsku
mostarsku...

pa smo bili spremni zivotima da branimo srpsku republiku...
pa su odustali...
tako ce odustati i od tri zone...i pravljenja male ndh..

to je jednom bilo..kao i ndh-a...
i dejtonskim sporazumom od strane medjunarodne zajednice zlikovacka tvorevina - herceg bosna je ukinuta i nikad nece zaziviti...

odustace kad shvate da jos uvijek ima onih koji ce zivotom da brane republiku srpsku i ni  jednog mm nece dati ustsama.... pa sve da se pobrate i analno razmjenju ljubav sa ustaskim ulizicama...

imaju federaciju...federaciju muslimana i hrvata..i tamo mogu da se djele kako hoce...
neka se tamo i jebu..i neka  rade sta hoce....tako nam je svejedno...
ali ni milimetar republike srpske ni balija niti ustasa ....dobiti nece.... bez mnogo krvi...

a ako milorad dodik zeli da im pokloni dio republike..neka im pokloni svoju ocevinu i svoju hacijendu u bakincima..
i sve one gradjevine koje je posteno stekao kao i vilu u beogradu...


i to je sve sto od nas  mogu da dobiju.... Smile
vise od toga mogu da dobiju samo kurac...  Smile
i to im odma sad mozemo dati..  Smile

a za ostalo ..za ostalo cemo se dogovoriti  kad skinemo ratne uniforme i bajonete sa tavana... i iskopamo  84vorke ... Smile i to samo na njihov zahtjev...ili ako pipnu republiku srpsku   Smile

mozemo biti dobri susjedi ...sto bi oni kazali ....ali ako im padne na pamet da atkuju na nasu svetinju-republiku srpsku...bice svasta....
i to im ne preporucujem...

'45 ih je  spasio tito..
'91-95-milosevic i  nato...
sledeci put..ko ce i da l ce...to  ne znam..
ali ne bi trebali   ni da ispituju to...ako su iole normalni... Smile

 Smile



« Poslednja izmena: 16. Okt 2017, 20:10:31 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Srbi i dalje bez konstitutivnosti

Vanredna sjednica Skupštine Hercegovacko – neretvanskog kantona (HNK), na kojoj se trebalo raspravljati te usvojiti amandman o konstitutivnosti Srba u kantonu, nije održana zbog nedostatka kvoruma.

    Vijesti
    Bosna i Hercegovina

Utorak, 17.10.2017. | 15:57

Predsjedavajuci Skupštine HNK-a Šerif Špago je rekao kako daljnje aktivnosti po ovom pitanju poslovnik nije regulisao.

„Ako se na ovom pitanju bude insistiralo, oni koji traže da se nastavi rasprava trebaju priložiti najmanje šesnaest potpisa odbornika koji prihvataju dnevni red. Kvorum za održavanje sjednice je šesnaest od trideset  odbornika, a za usvajanje odluke potrebno je dvadeset od trideset njih. Bez obzira na dobru volju jednog dijela odbornika, danas se nisu stvorili uslovi za usvajanje dnevnog reda a pogotovo ne za usvajanje amandmana“ rekao je Špago.

Predstavnik Koordinacije udruženja povratnika Srba u Mostar Dušan Golo je rekao kako se radi o politikanstvu i predizbornoj kampanji.

„Ne može se kriti iza te cinjenice, boriti se za svoja prava na višim nivoima, tražiti nešto za svoj narod, a istovremeno ta prava uskracivati drugim narodima. Mi ne vidimo niti jedan racionalan razlog da se amandman ne usvoji“ rekao je Golo.

Klub Hrvata u Skupštini HNK-a je juce najavio kako nece ucestvovati u radu današnje vanredne sjednice te sjednicu su nazvali “ licemjernom inicijativom SDP-a koji je kroz više izbornih ciklusa pokazao šta misli o konstitutivnosti naroda u Bosni i Hercegovini”.

„Mi se zalažemo za konstitutivnost Srba i insistirati cemo na politickom dogovoru i konsenzusu o ovom pitanju. Amandmane je potrebno donijeti u redovnoj proceduri i kroz sveobuhvatnu izmjenu kantonalnog Ustava“ navedeno je u saopštenju Kluba Hrvata Skupštine HNK-a.

Srpski narod nema status konstitutivnog naroda u HNK-a kao i u još tri kantona u Federaciji Bosne i Hercegovine.

(Vijesti.ba / Mostarski.ba)

dodikove ustase nisu ni dosle na sjednicu... Smile

eto sta  misli o srbima ... kapetan hvo-a ...dragan covic...
inace on je  jako dobar dodikov prijatelj i poslovni sardnik i koalicioni partner u hnk-a...
znaci ...nista dobro....

da su makar dosli i lijepo rekli...kao prave ustase  ...cuj te vi srbi...bogca vam vaseg vlaskog...
mi vas mrzimo..i ne zelimo vas u svojoj maloj ndh-a ...pardon... u hnk-a  Smile

nego picke ....kao i uvijek...nesto vazda na hinjski nacin...
u javnosti govore...da... mi zelimo srbe u svojoj ndh-a
a kad to treba da izglasaju ...kad trebaju da izglasaju neka od osnovnih  ljudskih  prava... pripadnicima srpskog naroda...
onda to ne urade... ili uopste ne dodju na sjednicu...

i zanimljivo je sto ni ovaj  hdz dragana covica ..kao ni onaj pravi  hdz 1990 ..onaj koji je puno  blizi zagrebu od ovog lopovskog hdz-a-  dragana covica......
ni jedni ni drugi nisu dosli na sjednicu... Smile

jebo li ih dodik... Smile
« Poslednja izmena: 18. Okt 2017, 10:54:06 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Побуна Хрвата: Зашто на лету Осијек–Базел да плаћам у динарима Smile


Иако „Виз ер“ на релацији Осијек–Базел лети од маја, чини се да нису сигурни одакле полеће и слеће, као и које валуте важе у земљама из којих и у које лети.
Како пише „Глас Славоније“, ових дана се листу обратио градски већник Карло Шатвар, који је почетком месеца летео из Осијека у Базел, преноси Б92.

„Први сам пут летео на тој линији и током лета и желео сам да купим сок. Међутим, како им се блокирао ПОС уређај, нисам могао да платим картицом, па ми је особље понудило могућност плаћања еврима или српским динарима. Остао сам шокиран, јер српске динаре, али ни евре, не користимо ни у Хрватској, а ни у Швајцарској. Тако да су сви путници на том лету који са собом нису имали поменуте валуте остали жедни“, испричао је Шатвар.

Тај Осјечанин је одлучио да пошаље и званични упит „Виз еру“ о разлозима употребе тих валута. Добио је следећи одговор:

„Хвала што сте летели ’Виз ером‘. Жао нам је због неугодности на лету. Допустите нам да истакнемо како ми као превозник нудимо флексибилни систем плаћања како бисмо путницима омогућили што већу удобност и практичност, те ћемо то и даље чинити. Будите уверени да ће нам Ваше искуство користити за даље побољшање пружања оптималне услуге. Ако имате било каквих додатних питања, радо ћемо вам помоћи и бити на располагању.“

На аеродрому у Осијеку, незванично сазнају из листа, кажу како до сада такву примедбу нису добили ни од једног путника, али и да „Виз ер“ своју највећу базу има у Србији, те велики део њихове посаде чине радници из Србије, што може бити разлог зашто су стјуардесе понудиле плаћање у српским динарима.

Иначе кажу како је на свим линијама у Европи уобичајено плаћање искључиво у еврима. Али подсетимо како се, на пример, у авионима „Бритиш ервејза“ услуге плаћају британским фунтама.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
ludaci....ma mrze srbe iz dna duse...
ovi nasi u bih odnosno u republici...  malo su drugaciji....banjaluka ..bijeljina..doboj...
prijedor je vec malo  druga prica...
a hercegovacki hrvati ...ma to mrzi sve srpsko...

a nista bolji nisu ni oni u lipoj njihovoj...
cast izuzetcima.... jer ih stvarno ima...

evo sad gledam na rtrs-u..mato dzakovic hrvat iz tuzle ....zaposlen na srpskoj televiziji u banjaluci...
opet odveo nekog svog hrvata... nekog karamatica ..dosadan neki ...utusi  Smile

jbt ..kad ce nekog srbina dovesti ..na srpsku televiziju  Smile
kad ce neko iz srbije gostovati na rtrs-u  Smile
ne mislim na ove profesionalne lazove koji se lazno predstavljaju kao neki kurcevi analiticari
kojima dodik placa po izjavi...
i slicne dokone  budale....

nego mislim na nekog ozbiljnog...pametnog... Smile

izgleda da nece ...dok ne  oslobodimo rtrs... Smile

Smile
« Poslednja izmena: 18. Okt 2017, 22:38:58 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
Светски јеврејски конгрес о усташтву у Хрватској: Даље неће моћи!


Менахем Ц. Розензафт је амерички правник и активиста јеврејског порекла, рођен 1948. године у Берген-Белзену у Немачкој. Његови родитељи успели су да преживе нацистичке логоре смрти, што је значајно одредило њихов каснији друштвени и политички ангажман у САД, као и ангажман њиховог сина.
Розензафт је дугогодишњи активиста око теме сећања на Холокауст, био је блиски сарадник нобеловца Елија Визела, дугогодишњи члан америчког Већа за сећање на Холокауст, учесник у мировном процесу између Израела и Палестине и професор права на престижним америчким универзитетима, пише хрватски портал „Индекс“.


Тај угледни амерички Јевреј уједно је и главни правник-саветник Светског јеврејског конгреса, организације основане 1936. године, која данас представља јеврејске заједнице у више од сто земаља света, укључујући и Хрватску.

Мисија Конгреса је да брани права и интересе јеврејских заједница и појединих Јевреја широм света, да пружа помоћ у обезбеђењу њихове сигурности, да штити њихове интересе према владама и међународним организацијама, да промовише међуверски дијалог, да чува сећања на Холокауст, итд.


Конкретни повод за интервју за „Индекс“ био је чланак који је Розензафт недавно објавио на утицајном америчко-јеврејском порталу „Таблет“, у којем је упозорио да „Хрватска безочно покушава да сакрије своје злочине у Холокаусту“.

Розензафт је најавио како Светски јеврејски конгрес организује међународну кампању која ће се позабавити ситуацијом у Хрватској и фашизацијом друштва на коју неки упозоравају, док је други поричу.

Шта је покренуло Ваш интерес за ситуацију у Хрватској када је реч о таласу ревизионизма о којем сте писали за портал „Таблет“?

— Заправо, много пре него што сам се фокусирао на садашњи ревизионизам око Холокауста у Хрватској, постао сам осетљив на већином непознату историју прогона и масовног убијања Јевреја, Срба и Рома у НДХ током Другог светског рата. Пре много година док сам истраживао о колаборационистима и учесницима у спровођењу Холокауста који нису били Немци, налетео сам на злогласног фра Томислава Филиповића, познатог као фра Сотона, хрватског фрањевца који је био један од највећих садиста у Јасеновцу. Његово дивљаштво и његова окрутност за мене су слични оном код СС доктора Јозефа Менгелеа у Аушвицу и команданта у Плашову Амона Гета, дакле јасним персонификацијама апсолутног зла. Када сам наишао на фра Томислава Филиповића, хтео сам да сазнам нешто више о усташама. Оно што је на мене оставило највећи утисак је то да су усташе, који су били међу најентузијастичнијим и најбруталнијим поклоницима геноцидне идеологије нациста, саме вршиле убиства Јевреја и Срба, независно од упутстава или заједно са снагама немачке војске или СС-а.


Након тога смо моја супруга и ја постали пријатељи са Тамар Ротмилер Хиршл, талентованом сликарком која је рођена у Хрватској и чији је отац убијен у Јасеновцу. Она је као дете преживела Холокауст у Загребу скривајући се с мајком. Тамар ми је описала антисемитизам усташа како га је видела и доживела током и после рата.

Што се тиче најновијих догађаја, дубоко сам импресиониран храброшћу хрватске јеврејске заједнице која је одбила да учествује у претходне две Владине комеморације Холокауста због неуспеха (Владе) да заузме снажан став против историјског ревизионизма и поновне појаве усташа у Хрватској.

Интересантно је да Хрватску не третирате као изузетак од правила, него као део ширег тренда у Источној Европи. Како објашњавате успон историјског ревизионизма у новим источним чланицама Европске уније?

— Ревизионизам око Холокауста постао је дубоко узнемирујући нуспроизвод општег успона неофашистичких, ако не и неонацистичких покрета широм Европе. Већину времена кроз седам деценија од Другог светског рата екстремно десни политички покрети са својим ултранационалистичким и ксенофобним идеологијама остајали су на политичкој маргини у својим земљама. Протеклих година изашли су из сенке и желе да буду прихваћени као легитимна политичка снага.

С обзиром на то да масовне убице баш и немају добру репутацију, ти покрети и те странке желе да се ослободе својих историјских улога као учесници, или у случају усташа, активни протагонисти у геноциду и другим зверствима која су се догодила током Другог светског рата. Како би то постигли, они или прихватају, величају и репликују дискриминаторски став својих идеолошких претходника или пак поричу да су ултранационалисти. Или једноставно искривљују, умањују или тривијализују историјске чињенице.


Данашња Влада Хрватске је далеко од тога да се може описати као реакционарна или неофашистичка. Са друге стране, кључни проблем је у томе што хрватске власти показују невољност да уверљиво, нагласак је на „уверљиво“, осуде све оне који славе усташе и њихову реинкарнацију. Неизбежна последица одобравања или несупротстављања ултранационалистичким сентиментима је често врло груб ревизионизам око Холокауста, не нужно због отвореног антисемитизма, него као начин да се опере историјски имиџ усташа.

Како се Хрватска перципира међу америчким Јеврејима? Постоји ли гледиште о проблему ревизионизма у Хрватској?

— Американци већином, не само амерички Јевреји, знају релативно мало о Хрватској и другим деловима бивше Југославије, а оно мало што знају већином је повезано са ратовима из деведесетих година прошлог века. Вероватно је иста ствар и за већину држава изван Балкана. Ни већина добро образованих људи не зна за нацистичку савезницу НДХ коју су основале фашистичке усташе и на чијем је челу био Анте Павелић и у којој је убијено стотине хиљада Срба, десетине хиљада Јевреја и Рома. Аушвиц-Биркенау, Треблинка, Берген-Белзен и Баби Јар постали су симболи Холокауста, али мали број људи зна за Јасеновац и да је то био један од најстрашнијих центара убијања у Другом светском рату. Јасеновац заслужује репутацију „Аушвица Балкана“.


Од критичне је важности да међународна заједница разуме како се Холокауст спроводио широм Европе под нацистичком окупацијом и у већини земаља које су стале на страну нацистичке Немачке и да Немци нису били једини починиоци геноцида у Другом светском рату. Институције попут Музеја Холокауста у Вашингтону и Јад Вашема у Јерусалиму покренуле су значајне образовне иницијативе у вези са тим. Лично сам као председавајући повереништва за поставку у Музеју Холокауста деведесетих година прошлог века са успехом препоручио да Јасеновац буде укључен међу најважније логоре смрти у Другом светском рату у музејској Дворани сећања.

Већ смо у процесу организовања међународне кампање која ће скренути пажњу на ревизионизам око Холокауста у Хрватској и на покушаје рехабилитације усташа. Сврха те кампање није да нападнемо Хрватску, него баш супротно — да помогнемо Хрватима да препознају мрачан период своје историје и да на одговарајући начин препознају и обележавају сећање на жртве Јасеновца и других концентрационих логора усташа.

Хрватски националисти ће вас несумњиво оптужити да сте „антихрватски настројени“ и да „мрзите све хрватско“ јер сте писали критички о усташама и ономе што се догађа у Хрватској. Како одговарате на то?

— Једина сврха писања чланка је била промоција историјске истине. Немам ништа против Хрватске ни Хрвата. Баш обратно. Наш циљ је да зближимо Јевреје и Хрвате. Међутим, то се може постићи само ако хрватске власти, али и хрватско друштво у целини осуде било какву нову појаву мржњом испуњеног екстремизма из прошлости и обезбеде сећање и комеморацију за све оне који су убијени руком усташа.


Када бисте били у прилици да саветујете Владу Хрватске у вези са тим темама, што бисте им рекли? Што Хрватска може да учини боље када је реч о тамним странама своје националне историје?

— Саветовао бих да покрену образовне програме на свим нивоима, од средњих школа, преко универзитета, до друштвених група свих вера и националности, у вези са злочинима против човечности које су починили усташе у име хрватског народа. Позивамо их да не тривијализују и минимизирају улогу усташа у Другом светском рату, него да супротно томе осуде и одбаце поновни успон усташтва, независно од политичких калкулација.

Имате фасцинантну животну причу, а ваши родитељи су иначе преживели Холокауст. Како је то утицало на Ваш јавни ангажман и на теме које су вам постале важне?

— Мој родитељи били су посебни по томе што нису дозволили Немцима да их дехуманизују. У Аушвиц-Биркенау моја мајка је искористила своје медицинско знање како би спасила Јеврејке од гасних комора, а у Берген-Белзену је са групом других затвореника успела да у животу одржи 149 јеврејске деце током бруталне зиме 1945. године и усред грозне епидемије тифуса. Након ослобођења Берген-Белзена, мој отац је постао вођа преживелих и наставио је да обавља ту улогу следећих пет година, током којих је Берген-Белсен постао највећи центар за избеглице у Немачкој. Моји родитељи су се упознали одмах након ослобођења Берген-Белзена, заљубили се, венчали и ја сам рођен у мају 1948. године. Никад нису били испуњени горчином, него су увек гледали напред, са много саосећања и емпатије. Научио сам од њих да је помагање другима обавеза, а не терет.

 

Извор: Индекс
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
srbija treba da primi jevrejsku zajednicu koja ce bezati iz evrope...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
srbija treba da primi jevrejsku zajednicu koja ce bezati iz evrope...
To je и мени пало на памет. Међутим ја би њих населио на КиМ. Ефикасно депортују муслимане и праве добре зидове.

zidovi i zidovi  Smile
« Poslednja izmena: 19. Okt 2017, 19:28:49 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
prmiti ih sve...kao sto su uvek primani...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 609 610 612 613 ... 930
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:04:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.