Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:32:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hagakure - al na engleskom  (Pročitano 4865 puta)
17. Nov 2010, 18:03:37
Pocetnik


zovite me na sarme .)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 15
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson T110
ili ti - the way of the samurai

http://www.mediafire.com/?izr55dyky2vclu6

na žalost nisam uspo da nađem na srpskom , no ne mari , ionako treba da se čita polako. . . tako da . . .  ČITAJTE po-la-ko , ja ga citam polako i svaki dan se vracam pa ispocetka , atko da nikad ne procitam do kraja, al nema veze , tako mi ispadne kao neka mala molitva (molitva u kojoj ima spremnosti na smrt), pa kad budem naučio napamet onda idem na sledeći deo. . . .  i tako. . . .  . )

ratnici i ratnice - uživajte

p. s.  - u nekim recenicama su pravljene greške u rečima , ali meni licno i ne smetaju toliko. . .

« Poslednja izmena: 17. Nov 2010, 18:05:43 od jukensha »
IP sačuvana
social share
edit by chelavi1: Postavljanje linkova u potpisima clanova nije dozvoljeno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
zahvaljujem na korisnim informacijama .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
"The Way of the Samurai is found in death. When it comes to either/or, there is only the quick choice of death. It is not particularly difficult. Be determined and advance. To say that dying without reaching one's aim is to die a dog's death is the frivolous way of sophisticates. When pressed with the choice of life or death, it is not necessary to gain one's aim."

U ovome lezi kljuc ljudskog postojanja na ovoj planeti - primenljivo je na svakoga i na sve - nebitno kako se neko identifikuje - samuraj ili mrmot - sve jedno je - istina je uvek samo Jedna. Izgubiti sebe je jedini nacin dostizanja te svete Jedne Istine.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
U ovome lezi kljuc ljudskog postojanja na ovoj planeti - primenljivo je na svakoga i na sve - nebitno kako se neko identifikuje - samuraj ili mrmot - sve jedno je - istina je uvek samo Jedna. Izgubiti sebe je jedini nacin dostizanja te svete Jedne Istine.

da li si ti uopshte prochitao shta je chovek napisao  Smile :

The Way of the Samurai is found in death. When it comes to either/or, there is only the quick choice of death. It is not particularly difficult. Be determined and advance. To say that dying without reaching one's aim is to die a dog's death is the frivolous way of sophisticates. When pressed with the choice of life or death, it is not necessary to gain one's aim.

We all want to live. And in large part we make our logic according to what we like. But not having attained our aim and continuing to live is cowardice. This is a thin dangerous line. To die without gaming one's aim is a dog's death and fanaticism. But there is no shame in this. This is the substance of the Way of the Samurai. If by setting one's heart right every morning and evening, one is able to live as though his body were already dead, he pains freedom in the Way. His whole life will be without blame, and he will succeed in his calling.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
Odgovoricu citirajuci tvoj sopstveni citat

one is able to live as though his body were already dead, he pains freedom in the Way. His whole life will be without blame, and he will succeed in his calling.

Put Samuraja je mnogo veci od pojma fizicke smrti - ona je samo jedan od opcija koje Samuramora da sagleda u svom zivotu - ipak mnogo cesce "smrt" znaci nesto drugo osim smrti fizickog tela. Sustina je oslobadjanje od straha - a strah od smrti je najbazicniji od svih. Kada to covek uradi jedino odna pocinje da zivi - sve ostalo je prezivljavanje .
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


zovite me na sarme .)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 15
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson T110
Inače ,a zaboravih da dodam , gde sam prvi put cuo za ovu knjigu , a to je u filmu - "Ghost Dog: The Way of the Samurai", u  kojem glumi  Forest Whitaker, opsirnije ođe:

http://www.imdb.com/title/tt0165798/

posebno me je fascinirala prica vezana za kišu i našeg straha da ne pokisnemo (misim da se nalazi u prvih 10 strana knjige) i uopšte mentalitet glavnog junaka, jer kad se sve oduzme i sabere, u filmu ima malo akcionih scena,(zato sto je lik ipak samuraj  Smile , tj. hladni ubica, majstor svog zanata i krlja ih poprilično brzo,doduše u velikim količinama.... - što opet znači da je majstor ,xexe) , tako da ispada da je akcija samo formalnost u koju se smešta nesalomiva(ali opet smrtna i krhka) persona.
 
sve u svemu ako vam se gleda , fatajte link

http://jojumohan.blogspot.com/2010/07/ghost-dog-way-of-samurai-2000.html

a inače za valjanost koju opisuje knjiga potrebo je da u dosta navrata priznamo sami sebi da nismu u pravu , tj. na osnovu toga čovek kasnije malo dođe do zaključka da naši roditeli nisu u pravu u vezi nekih stvari, dok su upravu u vezi nekih drugih; meni se desilo da kroz samospoznaju (koja se naravo pominje u ovoj knizi , ali po poreklu kod mene - NE DOLAZI IZ NJE) ja u jednom treuntku shvatim sve ono što mi je ćale govorio , i za nešto kažem da je u pravu , ali za nešto kažem da i kardinalno greši (u pitanju su unutrašnji monolozi, čisto da bude jasno .) , ali nakon toga , te samospoznaje , dolazi ogromno sažaljenje, saosećanje i naravno ljubav

e sad zašto ovo govorim , pa ako čitate malo ovu knjigu doćićete do dela koji govori o majstorijama,tj. umetnosti , koji se takoše na neki način pominje i u knjizi - Pet prstenova , Musahi Mijamotoa
i ide nešto tipa:
-"da bi osoba postala majstor u svemu što radi , nije potrebno da uči sve majstorije ovog sveta. Potrebno je bitit majstor u jednoj veštini , na osnovu čije dicipline i apsolutnosti mi možemo(ako želimo) postait savršeni u svemu što radimo..." ili tako nešto ide...izvinite ako nisam dobro citirao, ali msim da sam uboo suštinu.)

ja samo spoznaju nisam tražio , došla mi sama, a ja sam samo hteo da se očistim od sranja koja idu uz sve ovo naše srpstvo, da se očistim od greha....uspoe sam i BUM - samo spoznaja se proširila na duge sfere mog bića i mogu vam reći da biti sličan samuraju , niju uopšte loše, misism da je do jaja  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
edit by chelavi1: Postavljanje linkova u potpisima clanova nije dozvoljeno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
a ja sam samo hteo da se očistim od sranja koja idu uz sve ovo naše srpstvo

chovek koji misli da su njegovi koreni sranje nece moci da bude nishta osim sranja celog svog zivota  Smile


Put Samuraja je mnogo veci od pojma fizicke smrti

a ja cu odgovoriti opetr citirajuci ono shto ti nisi prochitao  Smile :

To say that dying without reaching one's aim is to die a dog's death is the frivolous way of sophisticates.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
A sta se desi ako okrenes tu recenicu i zatvoris - zacarani krug i kazes da je cilj zivota smrt i cela njegova sustina kao takva. Sta od toga nastaje? Oslobadjanje od straha i promena percepcije zivota - kategorije nestaju ostaje samo praznina iz koje sve nastaje i u koju se sve vraca. Pojam fizicke impelmentacija kodeksa samuraja - kako ga ti BF razumes - kao kodeks ratnika, sluge svog gospodara, je samo jedan od nacina gledanja da filozofiju tog kodeksa koji svoje korene vuce iz Zen budizma (kao sto znas). Drugim recima:

- Gospodar - je bilo ko u odredjenom trenutku zivota koji prema nama ima savetodavnu ulogu ili cak na jos dubljem nivou moze biti taj glas u nama koji ispliva na povrsinu po smirivanju uma i buke koju on stvara. Monolog u nama koji je dijalog sve dok ne shvatimo da nema ni dijaloga ni monologa nego da je sve samo tisina. To je pravi gospodar - onaj iz koga je sve nastalo.

- Mac kao dusha samuraja - jeste fizicko oruzije - ali u dubljoj implementaciji je oruzije koje koristimo u borbi protiv samog sebe - mac koji sece strah postaje mac koji pobedjuje smrt i koji cini samuraja onim sto jeste. Taj ne-fizicki mac je mnogo bitniji za samuraja nego onaj od celika. Jer bez njega postajes samo budala koji mlatara sa parcetom celika ugrozavajuci bezciljno sebe i druge.

Samo neki od primera kako se moze gledati na stvari iz razlicitih uglova.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


zovite me na sarme .)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 15
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson T110
______________________________ ___
(dakle prvo poruka za modove koja glasi - IJAO ,sry aako prekrših pravilo vezano za linkove , mada imajte u vidu da mi je to bio treći post na forumu i ne znam kako baš sve funkcioniše (a ovo mi je četvrti , bože nadam se da sada ne ću prekrši ti zakon ili tako nešto , misim nemojte  mene ko boga vas molim  Smile ja sam se tek zaposlio , još uvek sam volonter i nemam para za advokata  Smile  )
______________________________ ___

a sad da nastavim temu i kažem - au deki ala si mu rekao, a on izgleda nije na za sada na putu pa ne razume, no ne mari BF-e , mi to samo tako naokolo , pošto ne možemo da budemo ko pravi samuraji(jbg. katane su skupe.)
pa smo malo daleko od istine (pa dobor , ja barem jesam) ali to sa umiranjem , po meni pre ulaska u Zen vode , se ocrtavalo tako što sam verovao da ću pod odrešenim okolnostima - motivaciji , moći da dam život za osobe koje volim , tj. da ću na neki način spojiti - smisao života i smisao smrti u jedan jedini trenutak (znate ono - na nevolji se poznaju junaci ili kako već...mada daleko da sam ja junak)
nisam baš "čist" moji samuraji, ne nisam, imam i dalje neke, kako da ih nazovem  mmmmmm... kleševe...(malo ispadne po principu - A dobar si ti dečko, samo ti se ne da)

ja krenem ovako :
1. ajde SKROMAN SAM, dobro to stoji, nemam mnogo para (volonter sam), samim tim nemogu da razvijem "proždrljivost", pohlepu, e a onda se pitam - šta bi bilo kada bi imao mnogo para, da li bi ih trošio na gluposti, ili bi odma kupio stan na Novom Beogradu ili bi počeo neki biznis , ovde sada počinje moja sopstvena ambicioznost da me kolje , tako da mi kleš(loš uticaj) stoji samo na čekanju , ponekad se zaista uplašim za sopstvenu dušu kad zamislim da sam dobio sedmicu na lotu, znaš kao - a šta sad? jel bi onda bio skroman sine?

2.Pitanje puta samuraja ili bilo kojeg puta koji zahteva visok moral, koliko bi osoba bila društveno prihvatljiva(da ne kažem - U ZEMLJI SRBIJI, u kojoj je po mnogima moral skoro nepoželjna misaona imenica) , koja se ne boji smrti, drugi bi mu ovo vreme rekli - Jel si lud, pa ubićete budalo, šta - ti se ne bojiš da te ubiju , pa ti si stvarno LUUUUUD; e na osnovu ovog ja dolazim do zaključka da individualnost treba da se krije i od najbližih , al sada sledći kleš se rađa i nabija mi lakat u stomak - zato što nemogu da praktikujem ono što govorim, tj. zašta se zalažem  i onda ispadam kao neki stari ljudi što po ceo dan samo govore u čudu kako su teška vremena i kako je pod Titom bilo bolje, misim dođe mi d aih pitam - a zašto vi ne uradite nešto po tom pitanju nego samo sedite tu i serete?, na šta oni imaju pripremljen odgovor - PA MI TO NE ZNAMO .... U SE, I U SVOJE KLJUSE

3. Ne znam kako da se molim, za mene je molitva i najveći oblik javnog prektikovanja religije kada se zaista  molitva razume, ali opet molitva mi ispadne i nekakvo očuvanje nade , a ako postoji nada onda postoji i strah , a ako se čovek boji onda - neće biti u stanju da se oslobodi straha od smrti , i onda džaba mi Put kada na neki način  LAŽEM , zar ne ,

4. pa onda tamo piše da ne ograničavamo sebe u pogledu drugih - da ih ne ogovaramo , niti da ih lažemo ukoliko pogrešimo prema njima, da pašimo kako ih savetujemo i da ih sačuvamo od iskušenja.....e a onda drugi dođu i nama pričaju o nekim trećim da su oni ovakvi i onakvi i ja da poludim....

a tamo piše - Be determined and advance .... apsolutna istina - nesalomiva , a ja  - undetermined and want to run back

heee - teško je biti samuraj u Srbiji, mada , možda nije ni loše malo i otežati - postati težak , malo po malo , valjda se skupi u pogaču ili palaču Smiley



IP sačuvana
social share
edit by chelavi1: Postavljanje linkova u potpisima clanova nije dozvoljeno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
sinko , znash shta tebi i dekiju najvishe smeta da postanete samuraji - mnogo prichate Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:32:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.