Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kineski lovac bombarder JH-7A kao naslednik orla i dela g 4 u srpskom rv  (Pročitano 20229 puta)
Pocetnik


nebo je granica

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Поредити наш ловачки авион из раних осамдесетих са модернизованим кинеским авионом из средине двехиљадитих није баш сасвим у реду, боље упореди са најновијом верзијом МиГ-29 званом МиГ-35 јер је то авион најприкладнији за поређење са JH-7A јер је пре свега двосед и прилагођен је за дејства на земљи и ваздуху.

Aleksa,ti u tvom podsmevanju ovom savremenom kineskom avionu si naveo po oznaci obican zastareli mig 29 i pretpostavio sam da mislis na ona 4 iz naseg rv.ako je doslo do nesporazuma,ja se sa moje strane izvinjavam.Posto si kako vidim po tvom postu mislio na moderne modernizacije 29,kao mig 29 smt,mig 35 onda se naravno sa svim sto si napisao se slazem,mozda mig 29smt ima prilicno manju nosivost od kineza ali svakako u borbi u vazduhu je superioran,uopste nije mi ni bila namera da ga uporedjujem sa najboljim savremenim visenamenskim agilnim lovcima,pogotovo sa suhojem 30mkk.su 30 je vrlo interesantan,jer ima veliku nosivost 8000 kg i ogroman dolet.i ja mislim bi bilo najbolje ipak da nabavimo suhoje pogotovo kad uskoro dobiju mocni AESA radar ali veceg dometa nego mig 35.uopste go go su 30mkk.a orlica sto je preostalo u penziju.pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
glupo je porediti JH-7A sa mig-35 . mig-35 bi eventualno trebalo porediti sa j-10 , a jh-7A sa su-24m ili su-34 .

--------------------------------------------------------------

 nego da se vratimo mi na temu potreba nasheg vazduhoplovstva . prvo moramo da definishimo kakav rat bi to trebao da bude u kome bi nasha avijacija mogla da igra znachajniju ulogu napadajuci protivnikove ciljeve na zemlji . ochigledno da se to ne odnosi na neki sukob kao 1999 , ali lokalni ogranicheni rat protiv nashih vec poznatih protivnika (hrvati , muslimani , albanci , eventualno crnogorci  ) bi mogao da bude odluchen bash upotrebom avijacije . takav rat po prirodi stvari ne bi trajao dugo - po mojoj proceni ne vishe od mesec dana - pre nego shto bi se umeshale velike sile . da vidimo kakav avion bi mogao da ispuni sledece zahteve :


1. da ima dovoljan dolet do neprijateljskih prestonica (zagreb , sarajevo , tirana , pristina , podgorica ) . ovo nije toliko tezak uslov i gotovo svi avioni ga zadovoljavaju .

2. da moze da izbegne neprijateljsku PVO . ovo u prilichnoj meri otpisuje avione tipa Su-25 koji lete nisko . videli smo iz deshavanja 90-ih kao i iz rata u gruziji i ceceniji da nizak let izlaze avion jeftinim i masovnim sredstvima PVO shto dovodi do gubitaka . s druge strane , pobrojani protivnici uglavnom nemaju sredstva kojima bi se suprotstavili dejstvima sa neke vece visine (preko 5000 m )

3. da moze da koristi vodjena oruzja - shto je logichno povezano sa tachkom 2 . u ratu kakav smo predvideli nasha avijacija bi pre svega trebala da dejstvuje po neprijateljskom vodjstvu - shto okljuchuje zgrade vlade , rezidencije , komandne centre . tu su onda i izvesni strategijski objekti (elektrane , televizija , rafinerije ...) ,ako i vece koncentracije trupa i tehnike . za sve ovo su potrebni avioni koji mogu da koriste TV ili laserski navodjena oruzja i izvode precizne udare , bez koletaralne shtete (medijski rat) .


4.  da ne koshta mnogo   Smile Smile . ovo je mozda i najvazniji uslov zbog bednih finansijskih mogucnosti nashe zemlje i chinjenice da nam je potrebno barem 20-30 aviona da bi imali neku kredibilnu pretnju . tu ulazi i cena odrzavanja i obuke kakako pilota tako i tehnichkog osoblja . na kraju ostaje pitanje da li zelimo vishenamenski avion ili bi radije da se opredelimo za klasichnu kombinaciju lovci s jedne a bombarderi s druge strane . jedno je sigurno , ako govorimo o nabavci novih sredstava - kinezi su praktichno jedina opcija , hteli mi to da priznamo ili ne .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Da se razumemo, Kinezi trenutno nude u prodaji samo moderne kopije MIG-21 i JF-17 i to je to. Mozemo mi da pricamo o cemu hocemo ali nije pitanje samo sta mi hocemo nego i sta se nudi. A o JH-7A i dalje sustinski ne znamo puno, to sto se po stranim forumima pise svasta ne vredi puno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Da se razumemo, Kinezi trenutno nude u prodaji samo moderne kopije MIG-21 i JF-17 i to je to.

nije tachno . kinezi za prodaju nude skoro sve shto su proizveli , dakle i Q-5 i J-10 . J-11 ne nude zbog toga shto ima licencnih ruskih delova ,a J-7 i J-8 su nudili dok su se proizvodili (mada za J-8 nije bilo interesenata ) . kineska politika je oduvek bila (za razliku od ruske) da se kupcima ponudi chak i bolji sistem nego shto ga ima kineska armija - radi osvajanja trzishta .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Поредити наш ловачки авион из раних осамдесетих са модернизованим кинеским авионом из средине двехиљадитих није баш сасвим у реду, боље упореди са најновијом верзијом МиГ-29 званом МиГ-35 јер је то авион најприкладнији за поређење са JH-7A јер је пре свега двосед и прилагођен је за дејства на земљи и ваздуху.
Aleksa,ti u tvom podsmevanju ovom savremenom kineskom avionu si naveo po oznaci obican zastareli mig 29 i pretpostavio sam da mislis na ona 4 iz naseg rv.ako je doslo do nesporazuma,ja se sa moje strane izvinjavam.Posto si kako vidim po tvom postu mislio na moderne modernizacije 29,kao mig 29 smt,mig 35 onda se naravno sa svim sto si napisao se slazem,mozda mig 29smt ima prilicno manju nosivost od kineza ali svakako u borbi u vazduhu je superioran,uopste nije mi ni bila namera da ga uporedjujem sa najboljim savremenim visenamenskim agilnim lovcima,pogotovo sa suhojem 30mkk.su 30 je vrlo interesantan,jer ima veliku nosivost 8000 kg i ogroman dolet.i ja mislim bi bilo najbolje ipak da nabavimo suhoje pogotovo kad uskoro dobiju mocni AESA radar ali veceg dometa nego mig 35.uopste go go su 30mkk.a orlica sto je preostalo u penziju.pozz
Није ми намера била да се подсмевам кинеском авиону. Сматрам да је то у приличној мери успео авион. Само сам желео да истакнем да постоје и новије верзије МиГ-29 које су погодније за поређење. То је све.


ako govorimo o nabavci novih sredstava - kinezi su praktichno jedina opcija , hteli mi to da priznamo ili ne .
Због чега су једина опција?
Зато што Ционисти немају упориште у њиховој власти?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12

Због чега су једина опција?
Зато што Ционисти немају упориште у њиховој власти?

ne nego sitno pitanje $$$  Smile Smile Smile Smile

jedino kinezi proizvode nove avione koje mi mozemo da priushtimo (i to opet jedva i ne sve) .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Постоји јако добар разлог зашто су њихови авиони јефтинији... Што квалитетније то скупље важи и за Кинезе. Они чак немају ни економске потребе за извозом наоружања због великог трговинског суфицита и потреба домаће армије... можда једино ради политичког утицаја...

Чак је вероватније да ћеш код Руса (Украјинаца, Белоруса) добити јефтинији квалитетнији производ јер морају да спусте цену јер од извоза живе поготово у условима смањене домаће тражње.
« Poslednja izmena: 12. Nov 2010, 23:05:50 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


nebo je granica

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mislim da ovaj kineski avion je za nas idealan zbog nase finansijske situacije trenutno.za gripena i suhoja nam treba vreca para a mi to realno nemamo,mozda bi skrpili nekako jos po 10 do 15 miliona po komadu za ovaj kineski avion.ili bi mogli nekako da nabavimo polovne one dvadestdevetke od rumuna i dopunimo da budemo makar na 12 mig 29smt,kad ih potom modernizujemo...da,kineska roba nam je trenutno realnost i to je to.to za lizing i kredite mozda bi i moglo proci ali nesto sumnjam da bi i to mogli priustiti.naravno da nasi vojni rukovodioci ne znaju da li  kinezi prodaju ovaj avion,kad ni ne znaju nista o njemu.bas me zanima sta konkretno nude od borbenih aviona trenutno,pa cu to malo istraziti i posle postaviti.mislim da je desetak ovih kineskih bebica i 12 do 14 mig 29 smt prava mera da se vise nego suprostavimo pojedinim susedima u lokalnom ratu

bf_109_g_6 potpuno se slazem sa tobom za ono kojim ciljevima treba da se rukovodimo pri strategiji i raziji borbene avijacije u loalnom ratu hrvatska,albanija i td.ovaj kinez sve to moze da ispuni,doleti bilo gde,prodje lokalnu pvo ,snazno udari laserski vodjenim bombama i brzo pobegne.on kosta 15 a recimo su 30 preko 40.za sta onda ljudi imamo para a za sta ne,i da li za nase potrebe ovaj kinez obavlja posao
« Poslednja izmena: 12. Nov 2010, 23:05:37 od presretac76 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Нема теорије да овај авион кошта само 15 милиона.

Ниво плата стручне радне снаге у Кини уопште није мали, чак у апсолутном износу (да не идемо у паритет куповне моћи где је то још израженије), цена материјала и осталог тако да не видим како овај авион може да кошта само 15 милиона.
« Poslednja izmena: 12. Nov 2010, 23:14:55 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Што квалитетније то скупље важи и за Кинезе.

ajde  Smile Smile ...  sasvim je jasno da mi ne mozemo da kupimo neki najvishi kvalitet , ali je opet jasno da i kvalitet kineskih proizvoda moze da zadovolji neke nashe potrebe .


Citat
Чак је вероватније да ћеш код Руса (Украјинаца, Белоруса) добити јефтинији квалитетнији производ јер морају да спусте цену јер од извоза живе поготово у условима смањене домаће тражње.

kod dotichnih jeftino moze da se kupi samo polovan proizvod . a tu onda ostaje pitanje da li vredi ulagati u neshto shto ce trajati josh svega 10-ak godina i shto je vec na kraju svog zivotnog puta . ne kazem da ne treba razmishljati i u tom pravcu , ali shto se tiche novih letelica kinezi su jedina opcija .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.