Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: kineski lovac bombarder JH-7A kao naslednik orla i dela g 4 u srpskom rv  (Pročitano 20230 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
@presretac76

Ako nove verzije Su-25 kostaju kao ovaj lepotan onda ne vidim razlog da se Kinez kupuje (prema procenjenim cenama). Rekao sam vec ako hocemo Kineze onda JF-17 za LBA (+ ofset i citav aranzman) umesto Orla, ako hocemo cistokrvnog jurisnika SU-25 je najbolje sto moze da se dobije.

Kao sto je bf_109_g_6 rekao avion se ne proizvodi, nema apsolutno nikakve informacije da je ikome ponudjen, a i sta ce nam? Ne slazem se sa bf-om oko sposobnosti naseg osoblja, ali ipak za nase uslove nema boljeg jurisnog aviona od SU-25, ogromna kolicina titanijuma, ogromna izdrzljivost na bojistu (uspesno se vracao izresetan kao sito), uspesno dokazan u velikom broju sukoba itd. Napravljen je za ekstremne uslove i u istim i upotrebljavan.
Ovaj konkretni Kinez je macka u dzaku, JF-17 i J-10B su vec drugi avioni, drugacije koncepcije, i ima smisla pricati o njima, sa time da J-10B (za lovacku komponentu) Kinezi jos uvek nikome ne nude jer jos nisu zavrsili integraciju svih komponenti, narocito po pitanju naoruzanja.
« Poslednja izmena: 11. Nov 2010, 12:07:54 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
ali ipak za nase uslove nema boljeg jurisnog aviona od SU-25,

jedini je problem shto se i on vishe ne proizvodi (fabrika u gruziji odletela u 3 lepe  Smile)   u principu , moguca je nabavka nekih polovnih primeraka i njihova modernizacija ,ali to je samo kratkorochno reshenje s obzirom da ne bi bili u mnogo boljem stanju od aviona kojima trenutno raspolazemo .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
Ulan-Ude u Sibiru je predvidjen za nastavak proizvodnje u Rusiji, proizvodio je trenažne verzije Su-25UM, a upravo je ova fabrika predvidjena za SU-39 (iliti SU-25TM), odnosno proizvela je dva prototipa. Pretpostavljam da ce ova fabrika nositi i najavljenu modernizaciju ruskih primeraka. Izgleda da je zbog primenjenih materijala i sl. ostalo jos dosta zivota i u postojecim avionima.

http://www2.uuaz.ru/about/history_e.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ulan-Ude u Sibiru je predvidjen za nastavak proizvodnje u Rusiji, proizvodio je trenažne verzije Su-25UM, a upravo je ova fabrika predvidjena za SU-39 (iliti SU-25TM), odnosno proizvela je dva prototipa. Pretpostavljam da ce ova fabrika nositi i najavljenu modernizaciju ruskih primeraka. Izgleda da je zbog primenjenih materijala i sl. ostalo jos dosta zivota i u postojecim avionima.

http://www2.uuaz.ru/about/history_e.html

pricha na sajtu je jedno ,a chinjenica da oni nisu proizveli ni jedan nov avion od raspada SSSR je drugo . inache Su-39 je ista pricha kao i Mig-35 - postoje samo prototipi i stari modernizovani avioni .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
А због чега би производили нове Су-25 ако им постојећа флота ради посао?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


nebo je granica

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
procitao sam malo postove stegonose i bf_109_g_6 i u nekim stvarima su od mene bolje obavesteni i ja to svakako prihvatam. ako proizvodnja novih primeraka po svemu sudeci nece biti kako je napisao bf_109_g_6  onda je to nepremostiv problem.verujem da bi i sam prelazak tehnicara,pilota,instituta bio sve samo ne brz i lak zbog jednostavnog razloga.Najmoderniji nas avion tehnoloski je mig 29 od kojeg je po ovom pitanju najmanje 1,5 do dve generacije ispred ovaj kinez.dovoljno je samo da uporedimo naoruzanje i radar.koliko ce trebati vremena nasom osoblju da ako kojim finansijskim cudom kupimo rrecimo su 30mkk budu u stanju da ga uspesno servisira me vec plasi.u debelom smo zaostatku sa avio tehnologijom i to je nema sumnje jasno Smile
Da se nabavljaju  polovni su 25 kao zamena za orla  se mislim jednostavno ne isplati  jer se  ne dobija nov avion,onda bolje da se ovi orlovi malo modernizuju,od onih koliko je preostalo operativno sposobnih.
stegonosa
uopste,najpovoljnija i najbolja varijanta je kad se u nekoj drugoj dimenziji svi nasi migovi 29 maksimalno modernizuju i  dobiju mogucnost da preciznim vodjenim reketama i bombama deluju po zemlji ,orao jednostavno povuce iz upotrebe.
ili da u nekoj fantaziju kupimo deset su 30mkk,ova tri preostala fulcruma na smt standard i onda povucemo orla iz rv
u svakom slucaju sa migom 29smt ili suhojom 30mkk ni su 25 ni orao nisu potrebni
« Poslednja izmena: 11. Nov 2010, 17:45:54 od presretac76 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Хаха, па МиГ-29 је далеко бољи по сваком параметру... Кажеш наоружање?!? Које наоружање!? Радар??! Шта је уопште познато о кинеском радару?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12

Ima li zaista nekih konkretnih informacija o radaru koji koristi JH-7. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


nebo je granica

Zodijak
Pol
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Хаха, па МиГ-29 је далеко бољи по сваком параметру... Кажеш наоружање?!? Које наоружање!? Радар??! Шта је уопште познато о кинеском радару?


prvo,ja sam govorio o nasem bazicnom mig 29 koji je i po radaru i po naoruzanju od ovog kineskog aviona stariji i svakako losiji po dejstvu po pokretnim i nepokretnim ciljevima na zemlji preciznim laserskim vodjenim bombama i raketama.jedino moderno naoruzanje koje nas 29 ima je raketa A11 archer i nesto starija raketa v v srednjeg dometa iz osamdestih Vympel R-27.za napad vodjenim sredstvima po zemlji avion je vrlo siromasno opremljen sem ako ne smatras obicne slobodno padajuce bombe kao moderno naoruzanje za udar po zemaljskim ciljevima.nas mig 29 ne moze da nosi i gadja laserski vodjenim bombama kao ovaj kineski avion i nas radar i to iako je mozda i delimicno moderniziran kad se vratio iz rusije ne moze da kartografise teren i ne moze da navodi vise od dve rakete na cilj a ovaj moze cetiri,i nas mig 29 nema pokazivace od tecnog kristala u pilotskoj kabini i itd i td.kineski radari su ili kopija proverenih ruskih ili americkih napadnih radara i da sad tu ne sirim,idi malo po internetu pa nadji podatke o kineskim radarima pa ces sam videti kako si proizvoljno i netacno napisao/pozdrav


osnovni radar za mig 29a,b je Phazotron RLPK-29 radar koji ima migucnost gledaj dole,pucaj dole,da se najprostije izrazim.i mogucnosti

1.domet oko 80 km
2.zahvat ciljeva na 70 km,prati do 10 ciljeva
3.zahvat i navodjenje na samo jedan cilj istovremeno

a onda to uporedimo sa kineskim radarom koji cu predstaviti u drugom postu.i sve je jasno.i,ovaj kineski avion nije lovac nago prvenstveno mocan takticki bombarder.iako za borbu u vazduhu koristi moderne rakete vazduh vazduh izraelskog ili ruskog porekla.kratkog- toplotnog ili srednjeg dometa-poluaktivnog radarskog navodjenja Smile


Ima li zaista nekih konkretnih informacija o radaru koji koristi JH-7. Smile


pozdrav,ima.ja sam vec u nekim odgovorima vec neke saopstio ali  nije problem ponovicu i dopunicu
2004 je ovaj avion dobio radar JL-10A.on je visoko digitalni pulsno doplerski radar,kompatibilan je sa zapadnom avionikom i naoruzanjem,radar je sposoban da simultano prati 10 najopasnijih ciljeva i  istovremeno da napada dva aviona sa poluaktivnim navodjenjem ili da istovremeno  napada 4 ali sa raketama vazduh vazduh sa aktivnim samonavodjenjem.radar ima mogucnost odnosno opciju kartografisanja terena ali vecinom se koristi  sa navigacionim podovima.po nekim informacijama ovaj radar je delimicna kopija americkog radara sa f 14 tomcat.radar je sposoban da lansira razna precizna ruska i kineska ubojna sredstva vazduh zemlja.moderne bombe i rakete.laserske,tv...ukljucujuci i rusku protivradarsku raketu Kh-31 i moderne kineske i ruske protivbrodske rakete
osnovne karakteristike
Maximum detekcija domet: 104 km
Maximum daljina zahvata cilja: 80 km
totalni broj modova operacija : 11
Maximum pracenih meta: 15 ili 10,ne mogu da tacno da tvrdim jer u orginalnom tekstu na engleskom se ovi podaci razlikuju.gornjem orginalnom tekstu se navodi 10 a u t t karakteristikama radara 15
Maximum meta koje se napadaju: 6

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
JH-7 FLYING LEOPAR... (1442.95 KB)
« Poslednja izmena: 11. Nov 2010, 22:39:29 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Поредити наш ловачки авион из раних осамдесетих са модернизованим кинеским авионом из средине двехиљадитих није баш сасвим у реду, боље упореди са најновијом верзијом МиГ-29 званом МиГ-35 јер је то авион најприкладнији за поређење са JH-7A јер је пре свега двосед и прилагођен је за дејства на земљи и ваздуху.

Што се тиче информација о кинеском радару оне су у принципу штуре. Нису познате најбитније информације као што су димензије антене, ниво шума, излазна снага као ни рефлексна површина циља. Руси дају више информација о својим радарима.
Даље, Руси већ нуде готов AESA радар за МиГ-35 који је по свим доступним информацијама бољи од тог кинеског.

Тврдња да радари са механички покретаном антеном могу да раде нешто симултано (прате Х циљева дејствују на Н) је у најмању руку преувеличавање. У одсудним тренуцима ти радари могу да раде само једну ствар. (Због тог разлога Кинези имају посебан подвесни радар за ниски лет у моду праћења терена.) Због недостатака механички покретаних анетна су и измишљени радари са електронским померањем радарског снопа (пасивнe и активнe антене) који заиста могу да рaде више задатака истовремено.

Закачене су информације о два радара за МиГ-29: Жук-МЕ са механички покретаном антеном и Жук-АЕ са активном антеном. То су званични плакати са сајма где је учествовао произвођач радара Фазотрон.

Чак и ако поредимо механички Жук-МЕ са JL-10A видећемо да руски има боље карактеристике, ако и не постоје неки званични подаци о JL-10A.

Ми смо на форуму већ детаљније дискутовали о радарима у овој теми:
http://forum.burek.com/elektornika-i-stealth-tehnologija-u-avijaciji-t481133.70.html


Иначе главни проблем најновијих инкарнација МиГ-29 није квалитет него чињеница да за мало више новца добијате Су-30МК који је ипак значајно бољи. Да не помињем могућност уградње радара Ирбис-Е са дометом од 400км за циљ величине 3 м2. МиГ-29 ту заиста нема шта да тражи.

Једина предност МиГ-29 над Су-30 јесте у морнаричкој верзији јер је мањи и прикладнији за носаче авиона. Индијци су већ купили известан број а и Руси размишљају да свој носач опреме са МиГ-29. Ипак је авион те класе прикладнији за носаче јер је могуће носити већи број мањих авиона. И Американци су се определили за мањи F-18 за своје носаче, Французи за Рафал.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

zhukmeav9.jpg
(272.48 KB, 868x920)
zhukaemj2.jpg
(846.33 KB, 1280x960)
« Poslednja izmena: 12. Nov 2010, 07:20:58 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.25 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.