Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Домаћи репери, некад и сад  (Pročitano 148080 puta)
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63


одлична тема Гамбино
« Poslednja izmena: 25. Nov 2010, 01:20:22 od 3maj001 »
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
mob
Qtek 小米
Још један занимљив лик за ову тему је Икац. Икац на почетку каријере није крио своју љубав према дизелаштву, о томе је и причао у првим песмама. Он се чак и облачио тако и био је један од ретких репера поред земунаца из групе CYA, који су се стопили са доминантним модним ''укусом'' деведесетих.


Икац је у својим римама тада неговао патриотизам и национализам и ово је само једна од песама која говори у прилог томе.

0:55 до 1:32
''дајем предајем нишан, јуришам назад на положаје своје ... људи нека се не боје три боје и ова три ова српска прста, Срби ванземаљска врста ''.

Касније се окренуо нато идеологији и лдп-у.
Ево шта данас има да каже

ovo nije moja zemlja, ja nisam ovde rodjen,
ovo je za druge - ja rodjen sam 'de dodjem
U cije ime ste ubijali, u MOJE NISTE
U cije ime ste ih poklali, u MOJE NISTE
Vase ratove ste vodili - MOJE NISTE
Ludilo...i sve ste ih dobili, a ja IZGUBIO...

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/ldp-predstavio-novi-tim-za-beograd-75987.php

Citat
Trema zbog gostiju

Program treće sednice Gradskog odbora LDP vodila je glumica Olivera Ježina, koja je, čini se, imala blagu tremu na ovom „nastupu“, pa je pripremljeni govor pročitala s mnogo zamuckivanja. Možda je razlog za to bila i publika: gradonačelnik Dragan Đilas, predsednik Skupštine grada Aleksandar Antić, Miroslav Čučković (G17), poslanici i članovi Predsedništva LDP, novi član stranke Milojko Pantić, Marko Karadžić, maneken Neven Bošković, reper Ikac, Sonja Biserko, advokat Rajko Danilović i oko 400 delegata LDP.

Са друге стране Ђус је од некога ко је презирао дизелаше и ко никада није био дизелаш, почео да пропагира дизелаштво и да глуми дизелаша, ваљда баш због тога што је пропустио тај период док је цртао графите, писао риме, реповао на улици, облачио као и сви остали репери, бацао фристајлове ... и наравно због кинте.
 Smile
« Poslednja izmena: 02. Apr 2011, 23:30:59 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Znaci Juice je za mene seljacina nevidjena, a razlog za to je jedan intervju (ne secam se gde sam procitao) ali on govori da je on bio jedini reper i potcenjuje ostale repere na primer Marcelove rime nisu ni za WC solju, VIP je jos u obdanistu, BS se izgubio a da je on jedini ostao pravi reper....  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Дог из д дог фор лајф

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1165
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.60
mob
SonyEricsson K750i
svaka cast za temu  Smile
pa niga jesi sluso jusovu rendaljkku ?
IP sačuvana
social share
lakse je sa cetiri u rukama , nego s jednom u krevetu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
"Sanšajn": Borimo se protiv šunda, kičerice i lažne istine

Beogradski rep sastav "Sanšajn" će 6. juna (20.00) preko regionalnog MTV-ija premijerno emitovati novi spot "Nina-nana!", a ta pesma će istovremeno moći da se besplatno preuzme sa njihovih strana mtv.rs, mtv.hr i mtv.si.

Regionalni MTV je danas saopštio da "Sanšajn" frontmena Baneta Bojovića "već neko vreme radi na novom albumu, a 'Nina-nana!' je samo deo najavljene singl-trilogije i snažno oslikava u kom pravcu se rad grupe i novi album kreću".

"Singlom 'Nina-nana!' nastavljamo borbu protiv šunda, kičerice i lažne istine koji se kroz medije plasira na ove prostore. Rep i 'Sanšajn' su uvek bili slika svakodnevnice i kroz ovaj tekst dajemo naš jasan stav o situaciji u društvu i lošem uticaju medija na ljude", kaže Bojović, a prenosi MTV.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 271
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
Samsung 
svaka cast za temu  Smile
 pa niga jesi sluso jusovu rendaljkku ?
Nazalost sam slusao i popizdeo sam jos vise  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
mob
Samsung SGH-E590
Kad vidim kakva je domaca scena pomislim da treba da se promeni naslov teme u domaci fejkeri! Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
HTC Smart
Rep muzika je besmrtna

Povratak - Razlog za dugu pauzu je život, koji je pun uspona i padova. Padovi nam služe da bismo učili iz grešaka. Ali sada smo se vratili.



Fanove je veoma obradovao povratak rep benda „Sanšajn", čija je muzika obeležila devedesete godine u Srbiji i govorila o problemima našeg društva na brutalno iskren način. Veliki kambek „Sanšajna" najavio je maksi singl „Nina nana", koji se od pre mesec dana može besplatno skinuti sa sajta MTV Srbija.

Bend je krenuo i na turneju, na kojoj obilazi nekoliko gradova Srbije. Frontmen grupe Branko Bojović kaže za Press da je duga pauza u radu grupe bila neminovna, ali da su se sada vratili.

- Razlog je život. Život je pun uspona i padova. Padovi nam služe da bismo učili iz grešaka. Naš je izbor kojim ćemo putem dalje ići - kaže pevač.

Izašao vam je novi singl, a radite i na novom albumu. Da li novi album donosi i novi zvuk?

- „Sanšajn" uvek ima prepoznatljivu energiju, i to u dva vida: studijskom i koncertnom. Najbitnije je da smo obnovili saradnju sa Atman-aktivom, čovekom koji je producirao prva tri albuma koja su najbolje prošla kod publike. Sa njim stvarno volim da radim, da stvaram nove pesme, jer se jako dobro razumemo i ideje brzo sprovodimo u delo. Sa druge strane, tu je „Sanšajn kru", ekipa koju čine bubnjar Škora, basista Vuk, gitarista Mičkeš, sintisajzer i sempler Vojin i vokali MC Iskaz i MC Cvika. „Sanšajn kru" je u staroj, a i u novoj postavi rasviravao studijske pesme i samim tim činom dorađivao pesme da budu još čvršće, upravo onakve kakve sviramo na koncertima! Iskreno mi je drago da je publika dobro prihvatila novi maksi singl „Nina nana", i to nam daje veliki podstrek za dalji rad. Planiramo da na svaka dva-tri meseca izbacujemo singlove i time održavamo konstantnu aktivnost na muzičkoj sceni. Već se unapred radujem novom singlu koji pripremamo za jesen.

Da li je i pesma „Vremeplov" koju ste snimili sa „I-plejom" bila zamišljena kao najava za veliki povratak „Sanšajna" na scenu?

- Slažem se sa tim, ta pesma je nastala zahvaljujući uticaju nekih srećnih zvezda ili nekakve pozitivne energije. Saradnja sa bendom „I-plej" je stvarno bila super.

Devedesete godine u Srbiji bile su tragične. Da li su kao takve nudile veću inspiraciju za stvaranje muzike nego današnje vreme?

- Da, devedesete su definitivno bile inspirativne za rad. Tad su bile prisutne turbulencije, ali i posle toga, odnosno od početka novog veka, turbulencije i dalje postoje. Našim zatišjem stvorio se prostor za nove rep bendove, koji su na odličan, sebi svojstven način opisivali situaciju u zemlji i društvu. Rep je, u osnovi, muzika svakodnevice, i zato je besmrtan! Mene su još krajem osamdesetih i roditelji, a i neki bliži ortaci, saplitali i obeshrabrivali rečima da je rep muzika prolazna i da se palim bezveze. Vreme je pokazalo nešto sasvim drugo. Bio sam uporan. Niko ne može i ne sme da nam oduzme snove. Moramo da se držimo svog sna i hranimo ga u sebi do onog trenutka kada on počinje da se pretvara u stvarnost!

Ima li danas bendova za koje možeš reći da idu stopama „Sanšajna"?

- Ne želim nikoga da spominjem po imenu, ali sam siguran da postoje. Ohrabruju me zajednički koncerti po Srbiji i regionu, gde novi bendovi mogu da dođu do izražaja. Ljudi dolaze da ih čuju i uživaju u jakim gitarskim rifovima i dobrim rimama!

Šta biste poručili publici i mladima uopšte?

- Moj odgovor bi bio - samo ljubav! Ljubav je jedina sila koja može da od neprijatelja načini prijatelja, to je moto naše turneje. Da bismo voleli, prvo moramo da naučimo da praštamo i samo praštamo, da ne osuđujemo jedni druge, jer ako osuđujemo, tako će nam se vraćati. Naš je izbor kojim energijama želimo da se priklonimo, a moj savet je - samo pozitiva. Moramo da nađemo ljubav u sebi da bismo mogli da je emitujemo spolja, a samim tim da je i privlačimo! Mnogo je lepše i lakše ljude gledati kroz njihove pozitivne crte a ne negativne, a ako i naletimo na neku negativnu ne treba je kritikovati nego konstatovati, oprostiti i ići dalje. Kao što je Duško Radović jednom rekao: „Nasmešite se sa mnogo, mnogo dobrote i malo gorčine i oprostite ljudima i svetu što nisu savršeni".

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
mob
HTC Smart
Đus: Nikad više u rijaliti!

U poslednjih godinu dana reper Đus je „stigao“ da učestvuje u čak dva rijalitija. Najpre je neslavno prošao na Farmi, a onda je došao na „popravni“ u Dvor, odakle je izašao kao pobednik. Ipak kada su mu se utisci slegli priznaje da malo žali što su ga ovi programi odvukli od njegove najveće ljubavi- muzike.



Đus je kada su rijaliti programi u pitanju prešao put od „trnja do zvezda“. Iz prvog je bukvalno isteran, a u drugom je pobedio. Posle nekoliko meseci, kada mu se život vratio u normalu žali što su ga ovi TV formati odvukli od muzike:

-Ne verujem da bi se više pojavio u nekom rijalitiju, jer su me mnogo odvukli od mog prvog poziva, repa. Bilo mi je potrebno neko vreme da to shvatim, ali ne kajem se što sam učestvovao. Dokazao sam sebi i drugima ono što sam hteo i nadigrao mnoge. Sada sam se vratio repu, izdao singl „Bambola“, a u nedelju će se premijerno prikazati spot za pesmu „Bikini“ u kome gostuje moja kolegenica Milena Ćeranić- kaže Đus za S media portal.

Izvor: S media
« Poslednja izmena: 12. Avg 2011, 22:28:08 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.18
Znaci Juice je za mene seljacina nevidjena, a razlog za to je jedan intervju (ne secam se gde sam procitao) ali on govori da je on bio jedini reper i potcenjuje ostale repere na primer Marcelove rime nisu ni za WC solju, VIP je jos u obdanistu, BS se izgubio a da je on jedini ostao pravi reper....  Smile
budala majmunska on mi tako ide na  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.