Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:48:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pokret za Gradjansku Neposlusnost  (Pročitano 9431 puta)
07. Nov 2010, 20:25:30
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Pokusacu da za promenu postavim jedu ozbiljnu temu na ovom forumu. Iskreno ne znam hoce li ovo sto pokusavam imati ikakvog smisla,ali svejedno ucinicu to. Postoji mnogo stvari koje mi smetaju a verujem I mnogima od vas ali ocigledno ma koliko zeleli da ih promenimo ,nazalost to ne mozemo.
Ovo nije politicki proglas niti bilo kakav poziv na rusenje ustavnog poretka,vec moje ali I vase ustavno pravo na izrazavanje sloboda koje su zagarantovane u svim demokratskim zemljama,pravo na slobodu govora I iznosenja misljenja.

Kako prolaze godine posle Milosevica sve vise I vise se govori o demokratiji I vladavini prava,ali ja imam utisak da se uprkos populaisanju tih vrednosti sustinski demokratija kao realna pojava iz dana u dan sve vise gubi.
Donose se uredbe mimo volje gradjana,donose se zakoni a gradjane niko ne pita sta misle o njima,namecu se stvari po direktivi iz drugih zemalja,a mi trpimo I pitamo se jesmo li se za to borili.

Postoji citav niz krupnih stvari koje su nelogicne,ali pocecu od ovih sitnih u nadi da ce neko od vas dodati neku krupnu I time aktivno ucestvovati u ovome.
STA MENE KONRETNO IZLUDJUJE
-Paljenje farova na automobilima u sred belog dana samo zato sto tako rade u evropi
-Zabrana pusenja u svim objektima umesto proglasavanja pusackih I nepusackih objekata(mislim na kafice I kafane konkretno)
-Odrzavanje gej parade I legalizacija(uskoro dolazi) gej brakova
-Placanje TV pretplate(kazu da je obavezno u svim zemljama evrope a lazu,obavezno je u svega 4 drzave EU)
-Obavezno koriscenje zimskih guma od novembra (iako mozda nece biti snega)
-Opstonarske plate od preko 30. 000 a njih nikad nema na radnom mestu kad vam trebaju
-Doktori koji vam u domu zdravlja umesto da vam daju uput za besplatno snimanje, salju vas u svoju privatnu ordinaciju da bi vam tamo uzeli pare za to isto a pod izgovorom da u drzavnoj ustanovi aparat ne radi
-Bogataska derista koja voze dobra kola (koja sui m roditelji “zaradili” ) dok sirotinju razjuruju sa buvljaka I ne daju im da zarade za parce hleba


Pored svega ovoga ima jos par desetina stvari koje mi idu na zivce,ali kao sto rekoh ostavljam ih ostalim forumasima,kako one sitne tako I krupne. Razmislite pre nego sto ovo sto sam napisao prihvatite ili odbacite,jeste li duzni da placate reket Tijanicu za RTS koji ima(po nezvanicnim procenama) 8. 000 zaposlenih,kako cete da sutradan svom detetu da objasnjite na ulici ZASTO SE ONE DVE CIKE DRZE ZA RUKE I LJUBE NA SRED ULICE,zasto morate da menjate akumulator na svom autu na svakih godinu dana jer ne smete da ugasite svetla danju ili da li su prava pusaca manja od prava nepusaca(tj zasto ne mogu postojati zasebni objekti).
Ako je to ono sto moramo da progutamo da bi usli u Evropu neka bude tako,ali neka raspisu referendum pa neka gradjani Srbije kazu da li su saglasni sa tim ili nisu.
Ako ste vec izgubili ovoliko vremena I procitali ovo sto sam napisao,ne budite lenji,napisite svoj komentar na sve ovo,da bar vidimo koliko nas razmislja na koji nacin.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2754
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Super si to napisao - sa dosta stvari se slazem - al pomisli i na to  da nam je ostalo  40 000 jos idiJotskijih propisa i zakona .  Smile .. prerano si zapoceo temu .  Smile
« Poslednja izmena: 07. Nov 2010, 20:49:38 od G-H-O-S-T »
IP sačuvana
social share
“The quick brown fox jumps over the lazy dog.”

Najsladje se smeje onaj koji prvi puca .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Qtek 小米
Слажем се у потпуности, али ја не волим да нападам слабије.
Рецимо види шта теби смета ...
Citat
Opstinarske plate od preko 30. 000 a njih nikad nema na radnom mestu kad vam trebaju
То је  бедна плата, мизерна, али смо ми мизернији од те је%ене плате зато што ћутимо и трпимо режим. Па неко у унутрашњости ко ради за 15.000 то доживљава као плату функционера.

Уместо да кажеш како АП Војводина има парадржавне институције, где се додатно троши новац на њихове посланике, њихов парламент, њихове дневнице, путовања итд.
Ко да оваквој Србији није довољан један парламент у БГ ?

Citat
Razmislite pre nego sto ovo sto sam napisao prihvatite ili odbacite,jeste li duzni da placate reket Tijanicu za RTS koji ima(po nezvanicnim procenama) 8. 000 zaposlenih
Не узимају радници РТС-а те паре, мислим на раднике са ССС, од чистачица, курира до референата, јер максимална плата им је 20.000 динара.
Значи да у старту одвојимо жито од кукоља, јер је очигледно да те силне паре одлазе у џеп Тијанића и његових новинара који су дошли са бее-92 и осталих режимских медија.

Знаш колико имају шофери који возе посланике ... ни 20.000 динара, ни је#ених 200 евра, али сељаци их виде у оделима и мисле да живе на Дедињу поред Тадића.

Је%еш радничку класу, режим је крив за све, препознај непријатеља.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
dobra tema i dobar tekst(zapazanje).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Dobro zapazanje pa hajde da krenemo redom

Citat
-Paljenje farova na automobilima u sred belog dana samo zato sto tako rade u evropi
Idiotski je to raditi. Doduse, koliko ja znam, nije obavezno

Citat
-Zabrana pusenja u svim objektima umesto proglasavanja pusackih I nepusackih objekata(mislim na kafice I kafane konkretno)
Tu su preterali. Ja koji sam nepusac to kazem. Mada mi se cini da vrlo retko to postuju

Citat
-Odrzavanje gej parade I legalizacija(uskoro dolazi) gej brakova
Ja bih rekao pre diverzija kako narod ne bi video neke druge stvari ali ajde. Gej brakovi se nece desiti ovde kod nas. Doduse kako su poceli  Smile

Citat
-Placanje TV pretplate(kazu da je obavezno u svim zemljama evrope a lazu,obavezno je u svega 4 drzave EU)
Zato je niko i ne placa a mozes je i odjaviti

Citat
-Obavezno koriscenje zimskih guma od novembra (iako mozda nece biti snega)
Preventiva ali i ja mislim da su to uveli da samo neko uzme pare

Citat
-Opstonarske plate od preko 30. 000 a njih nikad nema na radnom mestu kad vam trebaju
Te opstinare na koje ti mislis u unutrasnjosti placaju oko 20000 dinara. Opstinski vrh je vec nesto drugo. E sad, salterski sluzbenici su poznati po tome da su neljubazni i neusluzni. Cak imas deo o tome u Mickovoj knjizi "Nacionalni Park Srbija"  Smile

Citat
-Doktori koji vam u domu zdravlja umesto da vam daju uput za besplatno snimanje, salju vas u svoju privatnu ordinaciju da bi vam tamo uzeli pare za to isto a pod izgovorom da u drzavnoj ustanovi aparat ne radi
Imas i gore slucajeve(hint: farmaceutska mafija) ali ovo i mene nervira

Citat
-Bogataska derista koja voze dobra kola (koja sui m roditelji “zaradili” ) dok sirotinju razjuruju sa buvljaka I ne daju im da zarade za parce hleba
Toga ima svugde. To me i ne nervira toliko jer sam naucio da gledam sebe
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 137
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Citiracu mog kolegu politikologa koji cesto korisi recenicu u ovakvim situacijama a mozda (po meni) objasnjava sustinu u poslednjh 20 godina : "JBG, glasali ste..."  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citiracu mog kolegu politikologa koji cesto korisi recenicu u ovakvim situacijama a mozda (po meni) objasnjava sustinu u poslednjh 20 godina : "JBG, glasali ste..."  Smile  Smile
Smile Smile


inace,u vezi upaljenih farova tokom dana...tja,ni meni se ne svidja,i idiotski je,ali sam citao i slusao od strucnih ljudi da je to zato sto covek bolje reaguje(u vecini slucajeva) ako svetle farovi na kolima.
to su valjda pokazali eksperimenti i saobracajna psihologija.

ali,da,s druge strane - 1.je skuplje za vozace tako,jer moraju cesce da ih menjaju 2.se vozilo ipak malo vise greje (jeste to malo,ali,znamo i sami kakva su leta kod nas,a temperatura vozila zna da poraste tada dosta,pogotovu jos uz klimu,pa povrh svega i ovo...) 3. je blesavo uvoditi to prvenstveno "jer je tako u Evropi" (jer je to prilicno bedno,mislim,smesno... ) ,ali,jbg,sta ces...

i,da,i mene posebno nervira sve veci broj skupih kola sa supljoglavim idiotima unutra,nakazama i lencugama koje u zivotu nisu digle nista teze od kurca i kasike,a vozikaju se i luduju u najnovijim kolima sto im kupio tata/decko,i jos se ponasaju ko da su jedini na svetu,parkiraju i voze gde i kako oce,dok narod u zemlji nema leba da jede.

kad god vidim takve nakaze,taj sljam,dodje mi da uzmem i dignem narod (tj-probam) na njih,i sve im lepo oduzmem,a njih posaljem na radne akcije.ko nece-metak u celo.i gotovo,bre,nema rasprave.

sad ce da se javi @madjarska budala i da krene da mi seree~eee kako to nije "demokratski",na sta ce mene tako ostro da zaboli patka...  Smile
« Poslednja izmena: 08. Nov 2010, 01:55:15 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Dakle patriJotama zimi ne trebaju zimske gume (jebeš koliko će gi ljudi da izgine zbog toga), svetla ne trebaju danju iako se svako vozilo na otvorenom putu uvek bolje vidi sa uključenim farovima, a posebno iritira ako je neko uspešan i vozi bolji auto?

Cvijić je imao lepu definiciju za ovakve: rajinski mentalitet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
sta seres bre?

uspesan?u  cemu uspesan?

pre par dana sam na Vracaru(a gde bi pa drugde,naravno...) video dve glupe nafurane ribe u Z4.

ne znaju gde ce,ne umeju ni da voze.stale na sred raskrsnice,gledaju okolo,ne mogu da se odluce u koji ce kafic da idu da bleje,lakiraju nokte,i puse kurceve.

reci mi,da li ti zaista tripujes da su one nekakvim radom zaradile ta kola?

te kucke u zivotu nisu digle nista teze od kasike i kurca.

zato mi ne izvrci reci,jajaro jedna bedna,jer znas vrlo dobro o kome ja pricam.
o onima koji se vozikaju u najnovijim kolima,i zive ko carevi,a u zivotu nisu jedan sat radili nesto konkretno,vec su do svega dosli tatinim ili deckovim parama,a do kojih je ovaj dosao pljackom ili muljazom.

pravis se blesav,ko da ne znas o cemu pricam,samo da bi mogao da seres.postao si ko ono @madjarsko djubre,koje ce i za plavo da kaze da je zeleno,samo da bi mogao nekome nesto da iskontrira.  Smile

"uspesan"...  Smile kako da ne...  Smile
u cemu?u pljackanju,pusenju kurca i blejanju.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
mob
HTC One
Samo 2 stvari, posto meni po pravilu prvo nelogicnosti i neke stvari koje drugi preskoce zapadnu za oko:

Citat
Pokret za Gradjansku Neposlusnost

Kakvih dodirnih tacaka naslov ima sa tekstom?

Citat
Pokusacu da za promenu postavim jedu ozbiljnu temu na ovom forumu.

Lepo od tebe sto si prvom recenicom pljunuo na forum kao i clanove koji ovde postavljaju teme i diskutuju na njima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:48:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.