Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:25:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čekajući da vas zaprosi  (Pročitano 6205 puta)
05. Nov 2010, 21:26:38
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Saveti koji su vam potrebni da se izborite sa neizvesnošću koju nosi pitanje „Kada će me više zaprositi?“


Uprkos tome što su se uloge muškaraca i žena menjale poslednjih decenija, tradicija da muškarac zatraži ženinu ruku je ostala ipak jaka. A za ženu koja čeka da njen muškarac klekne na jedno kolenu i postavi to kratko pitanje je takva neizvesnost isuviše stresna.

Čak i one nezavisne, racionalne žene znaju da upadnu u ovo „vrzino kolo“ u kojem postaju nestabilne i nesigurne u sebe.

Može li čekanje zaista da izludi ženu?

„Neizvesnost može da dovede do toga da se žena oseća bespomoćno i pasivno, što je kao što znamo povezano sa određenim fazama depresije. Sve što može da izazove osećaj da gubite kontrolu nad svojim životom, naročito ako je u pitanju tako osetljiva stvar kao što je brak, dovodi do emocionalne nestabilnosti.“, objašnjava dr Rene Bibult, psihijatar i specijalista za žensko mentalno zdravlje u Kirklendu.

Statistika pokazuje da se 2,2 do 2,4 miliona žena uda svake godine, ali do sada nije sprovedena studija koja bi izračunala koliko njih još uvek čeka na pitanje „Želiš li da se udaš za mene?“.

S obzirom da se starosna granica stupanja u brak pomerila (prosek godina za žene je 27, a za muškarce 29 godina), i da mnogi parovi žive u vanbračnim zajednicama, nije ni čudo što mnoge žene muči pitanje kada ili da li će uopšte doći do prosidbe.

Koliko dugo treba čekati?

Zamislite situaciju – 3 do 4 meseca zabavljanja, dečko vam kaže da ste vi žena kakvu on želi da oženi. Veridba izgleda kao sasvim izvesna stvar. Ona je sigurna u tu vezu, ali vreme prolazi, od praznika do praznika, a nigde prstena. Iako veruje u to da je on pravi, da želi sa njom sve, pa i decu, ne može da čeka večno, zar ne? Koliko dugo bi trebalo da čeka?

Što duže, to bolje, otkrila je studija koja je proučavala vezu između dužine zabavljanja i dugovečnosti braka.

Prema dr Tedu Hastonu, psihologu sa Univerziteta Teksas u Ostinu, prosečno vreme koje treba da prođe pre nego što na scenu stupi značajna stvar kao što je veridba je 19 meseci. Ovaj podatak potvrđuje i anketa koju je sproveo sajt ProjectWedding.com.

Tokom 14 godina, dr Hauston je proučavao zabavljanje i brakove 168 parova, na osnovu čega je identifikovao tri vreste veza: brze i strastvene, spore i temeljne i one koje su između ove dve krajnosti.

„Što je veza mirnija i dosadnija, postoje veći izgledi za dugovečan brak“, kaže dr Hauston u intervjuu za „Los Anđeles Tajms“.

Međutim, nekim ženama čekanje ne ide u prilog, naročito ako se bliže četrdesetim godinama, a žele da zatrudne. Naročito ume da pogorša situaciju, ako je muškarac mlađi, jer on ne vidi u čemu je žurba. Naravno, on može da pravi bebe do kraja svog života. Ima vremena...

„Muškarcima koji imaju manje od 32 godine je potrebno mnogo više vremena da se odluče na prosidbu nego što je to slučaj sa starijima“, kaže Ejpril Bejer, vlasnica agencije specijalizovane za „pripremu muškaraca za oltar“.

Bejer ističe da je u dvadesetim godinama finansijska moć muškaraca slabija, zbog čega se odlučuju na ovaj korak tek kada „obezbede materijalnu sigurnost“. Do tada se kroz priču provlači ustaljeno objašnjenje „kada budemo bili spremni“.

„Ako ste u vezi duže od godinu dana, a mislite da ste videli naznake još nakon 6 meseci zabavljanja, moguće da ne tumačite dobro signale“, kaže Bejer.

Ona savetuje žene da razgovaraju o svojoj želji da se udaju, ali i upozorava da će tako teško doći do nekog novog „prosvetljenja“.

Sajt „ProjectWedding“ je u toku svog istraživanja došao do saznanja da 76 odsto ispitanica i nakon razgovora sa svojom jačom polovinom, ne sazna kada će je on zaprositi. Samo 3 procenata žena nikada nije dotaklo ovu temu.

Treba li da postavite ultimatum?

Ukoliko žena započne temu o budućnosti veze, a muškarac ne reaguje, da li je prikladno da se postavi ultimatum „uzmi ili ostavi“?

„Ovakav ultimatum je odgovarajuć ukoliko je žena spremna i na jednu i na drugu opciju. Međutim, ako niste spremne da ga ostavite, nemojte to da radite, jer može da se desi da on ovo shvati kao pretnju, zbog čega će te ga najverovatnije izgubiti“, upozorava Bejer.

Izjave tipa „Imaću decu sa tobom u naredne dve godine sa tobom ili bez tebe“ – zaboravite! Tako „agresivan“ razgovor može samo da označi početak kraja vaše veze, jer muškarac može da pomisli da ste više zainteresovani za to da budete mama, nego da budete sa njim. Naročito ne treba da oseti da mu vi pričate šta treba da radi, jer to uglavnom napravi kontra-efekat.

Mnogo puta se desilo da dođe do prekida veze, iako su žene samo tražile potvrdu svoje vrednosti u očima svojih partnera. Ovde se ne radi o prstenu, već o želji da se čuje „ti si nešto najvrednije što imam i želim da uvek budeš pored mene“.

Ali sa tim ne treba žuriti, jer se može desiti da on samo „kupuje“ vreme dok ne postavi stvari na svoje mesto.

„Viđala sam slučajeve da devojke prosto polude do te granice da muškarac više ne može da izdrži pritisak zbog čega raskida, iako je sve vreme štedeo za prsten“, kaže Bejer.

Da li treba da ga zaprosite?

Druga opcija je naravno - da žena uzme stvar u svoje ruke.

Ukoliko ste o svojim nekonvencionalnim planovima razgovarali sa svojim prijateljima i nijedan nije uspeo da vas odvrati od te ideje, krenite u kupovinu savršenog prstena za njega.

„Međutim, ukoliko želite da vaš brak bude dugovečan, trebalo bi da to bude njegova ideja. Razgovarajte sa prijateljicama, mamom, sa bilo kim na tu temu, osim sa njim“, savetuje Bejer. S druge strane, dr Bibult kaže da „nema razloga da žena ne zaprosi muškarca, osim ukoliko obe strane smatraju da tradicionalno rodne uloge treba da se poštuju. Ali ukoliko je ženin cilj da se oseti voljeno ili poštovano, postoji sigurno drugi način da to potvrdi i bez prosidbe.“ Naravno, uvek ostaje opcija da mu date još malo vremena.

Samo jedna žena od 200 je u anketi priznala da je zaprosila svog partnera.

Ne dozvolite da vas igra čekanja deprimira

Žene koje su opterećene pitanjem: „Zašto me ne pita da se udam za njega?“, treba da znaju kakve posledice to može ima po njihovo fizičko i mentalno zdravlje. Većina žena ne zna da ovakva neizvesnost može da dovede do anksioznosti, gubitka koncentracije, pa i depresije.

„Upala sam u depresivno stanje, imala sam potrebu da stalno plačem. Iako sam bila sigurna u to da me moj dečko voli i da je posvećen našoj vezi, posumnjala sam u sebe i u svoju vrednost. Mislila sam da nešto nije u redu sa mnom zbog toga što me nije zaprosio“, rekla je Keti Torkelsten, 34 godine.

Svako ko je doživeo ozbiljne simptome depresije u toku „igre čekanja“, trebalo bi da potraži lekarsku pomoć.

„Lekovi mogu da pomognu, ukoliko stanje nije suviše ozbiljno. Mogu da se pojave izolovani simptomi, kao što je problem sa spavanjem, i u takvim situacijama je potreban samo dobar odmor“, kaže dr Bubult.

Čekanje i razgovor mogu da dovedu do lekova, zato ne prenagljujte sa svojim zahtevima i trudite se da ne opteretite najpre sebe, pa tek onda njega. Budite optimistične, jer uvek može da se desi da vas on preduhitri sa prosidbom, koju ste vi planirale same da obavite.

B92
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 



Ja se iskreno plasim da cujem to pitanje.
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ona je ona prava

Muškarci imaju posebne kriterijume kada biraju devojku za brak. Da li ste se ikada zapitali zašto muškarci s nekim ženama odluče da odu pred oltar, a s nekima se samo zabavljaju?




Kakve to žene muškarci smatraju pravim „materijalom" za ženidbu? Kada je reč o braku muškarci imaju svoje kriterijume. Evo koje tipove žena i koje osobine muškarci smatraju poželjnim za ozbiljnu vezu i brak.

Prijatno društvo

Niko ne voli da provodi vreme s osobama koje stalno zanovetaju i prigovaraju, koje su često loše volje i lako menjaju raspoloženja. Muškarcima je izrazito važno da je žena s kojom planiraju da provedu život prijatno društvo, i to ne samo njima, nego da je takva i sa drugima.

Samostalne i nezavisne

Žena koja je samostalna i koja ne zavisi ni od koga mnogo bolje prolazi kod muškaraca koji traže ozbiljnu vezu. Iako muškarci uglavnom smatraju da su oni ti koji bi trebalo da osiguraju potrebna sredstva za svoju porodicu, ne žele da imaju partnerku „parazita". Većina muškaraca preferira žene koje same mogu da se brinu o sebi i koje su nezavisne.

Svima drage

Kad muškarac pomisli da bi njegova potencijalna izabranica mogla da se svidi njegovim prijateljima i roditeljima - to je već mnogo. Vešta je u komunikaciji, prirodna je, talentovana, pristojna, otvorena, iskrena, sposobna... Sve to su karakteristike zbog kojih muškarac može da bude ponosan, a ako je on ponosan na svoju dragu, onda će biti i ljudi koji imaju važnu ulogu u njegovom životu.

Obučene kako treba

Ne mora da ima skupocenu garderobu, ali mora da ima prikladnu odeću za sve prilike. Mnogi muškarci radije bi onu koja je u oblačenju umerena, nego onu koja je sklona da ide u izazovnim ili čak vulgarnim izdanjima.

Atraktivne i negovane


Nije nužno da njihova izabranica bude supermodel, ali atraktivan i negovan izgled je i te kako poželjan. Žena koja ne mari za svoj izgled, zdravlje, kao i ona koja je sklona nemaru i zapuštenosti, kod muškaraca neće dobro proći.

Izvor
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Nokia 


Sve ispunjavam - ja sam prava  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
ne daj boze da sam svima draga ...  Smile

a pogotovo da budem iskrena (kako autor navodi) i svima draga ...  Smile  odmah znas da neko tu laze  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Sudeći po tekstu ne znam ni kako sam uopšte živa, a kamoli kako sam se udala. Smile
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
Citat
Prijatno društvo

Niko ne voli da provodi vreme s osobama koje stalno zanovetaju i prigovaraju, koje su često loše volje i lako menjaju raspoloženja. Muškarcima je izrazito važno da je žena s kojom planiraju da provedu život prijatno društvo, i to ne samo njima, nego da je takva i sa drugima.
A život se inače sastoji samo od prijatnih stvari koje nas prijatno teraju da budemo prijatno društvo.

Citat
Samostalne i nezavisne

Žena koja je samostalna i koja ne zavisi ni od koga mnogo bolje prolazi kod muškaraca koji traže ozbiljnu vezu. Iako muškarci uglavnom smatraju da su oni ti koji bi trebalo da osiguraju potrebna sredstva za svoju porodicu, ne žele da imaju partnerku „parazita". Većina muškaraca preferira žene koje same mogu da se brinu o sebi i koje su nezavisne.
Floskula... ''nezavisne'', ''samostalne'', bla, bla... Ako ću da budem samostalna samo da bih nekoga time impresionirala (posebno muškarca), onda se kakam na tu samostalnost. I onako je verovano prividna; nisam nikada videla da istinski nezavisni ljudi time izbijaju oči sagovornicima i od silne samostalnosti crtaju oko sebe kredom granicu kako ih neko ne bi video kao nesamostalne.  Smile

Citat
Svima drage

Kad muškarac pomisli da bi njegova potencijalna izabranica mogla da se svidi njegovim prijateljima i roditeljima - to je već mnogo. Vešta je u komunikaciji, prirodna je, talentovana, pristojna, otvorena, iskrena, sposobna... Sve to su karakteristike zbog kojih muškarac može da bude ponosan, a ako je on ponosan na svoju dragu, onda će biti i ljudi koji imaju važnu ulogu u njegovom životu.
Ne, hvala. ''Draga'' mi zvuči izveštačeno i prigodno. Ako ću na pomen njegove porodice i prijatelja da doživljavam frasove jer me je neko od njih okarakterisao kao ''manje dragu u četvrtak nego što je bila u ponedeljak'', onda JA imam problem, jer se zabavljam sa muškarcOm koji se druži sa čudacima.  Smile

Citat
Obučene kako treba

Ne mora da ima skupocenu garderobu, ali mora da ima prikladnu odeću za sve prilike. Mnogi muškarci radije bi onu koja je u oblačenju umerena, nego onu koja je sklona da ide u izazovnim ili čak vulgarnim izdanjima.
Muškarce najčešće baš briga za odeću; najbolje je kad je nema, zar ne?  Smile

Citat
Atraktivne i negovane

Nije nužno da njihova izabranica bude supermodel, ali atraktivan i negovan izgled je i te kako poželjan. Žena koja ne mari za svoj izgled, zdravlje, kao i ona koja je sklona nemaru i zapuštenosti, kod muškaraca neće dobro proći.
Ko se atraktiviše i neguje za muškarca, može da očekuje korov od izgleda čim se taj muškarac malo udalji (fizički ili emocionalno, opravdano ili ne). Ako me ne prihvata i u njegovoj pidžami crvenog nosa od prehlade, koji će mi?
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
i sad kao zena cuci i ceka da je zaprosi...

cuci,strepi,ceka...

i sad kao imamo i neka pravila pod jedan,dva...kakvu strategiju da primjenimo dok cucimo i cekamo...

da mu suzimo svijest ne bi li nas zaprosio...

ne daj Boze da sam ove stvari i navodna istrazivanja citala sa 16 godina...

osnovala bih punk bend, navukla se na heroin i istetovirala leptira na lijevu sisu...
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.44
osnovala bih punk bend, navukla se na heroin i istetovirala leptira na lijevu sisu...
Džaba... opet bi bila cool. Smile Ubercool, kao Džim Morison. Smile 
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
jes' majku mu...al' dobro...bila bih odavno mrtva Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:25:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.