2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:24:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 98 99 101 102 ... 108
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: VK Partizan  (Pročitano 233582 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
Vaterpolisti Partizana poraženi su od ekipe Mladosti 10:4 u okviru osmog kola Triglav regionalne lige.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
VK Partizan - Jug 9 - 16
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
mob
SonyEricsson W800i
ali ako negde postoji korektnost i medjusobna ispomoc trenutno u odnosima dva kluba to je vaterpolo, tako da ne izmisljajte problem bez razloga.
Tu korektnost(cak i vise od toga) smo mogli da vidimo samo sa jedne strane. Ne dao Bog da se dodje do obrnute situacije, sto zbog toga sto niko ne zeli da mu klub nestane, a i zbog toga sto oni nikad nisu i nikada nece biti kao mi, koji god da je sport u pitanju  Smile
Sad pogledaj malo saopstenja , stavove, i pravu pricu sto se vaterpola tice. Uvek ce biti cigani, to je jednostavno tako, nazalost.
E moj zeleni Fico!  Smile
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Token's life matters.

Zodijak
Pol
Poruke 2947
ali ako negde postoji korektnost i medjusobna ispomoc trenutno u odnosima dva kluba to je vaterpolo, tako da ne izmisljajte problem bez razloga.
Tu korektnost(cak i vise od toga) smo mogli da vidimo samo sa jedne strane. Ne dao Bog da se dodje do obrnute situacije, sto zbog toga sto niko ne zeli da mu klub nestane, a i zbog toga sto oni nikad nisu i nikada nece biti kao mi, koji god da je sport u pitanju  Smile
Sad pogledaj malo saopstenja , stavove, i pravu pricu sto se vaterpola tice. Uvek ce biti cigani, to je jednostavno tako, nazalost.
E moj zeleni Fico!  Smile

100 godina ste privilegovani, a Cigani su oni koji na to ukažu? Nema, nekim Grobarima je percepcija realnosti otišla u ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
mob
SonyEricsson W800i
Lupis tako nesto, a kapiram da se nikada nisi niti zanimao za vaterpolo, niti ga pratio, niti se bavio istim. Kapiram da ne poznajes pravila. Ali ne, u stanju si da vrtis jedne te iste krilatice kojima se "perete" u svim mogucim sferama u kojima vas nema ili ste propali.
Ja ovo sto govorim ne govorim tako bezveze. Da se citiram.
Citat
Tu korektnost(cak i vise od toga) smo mogli da vidimo samo sa jedne strane. Ne dao Bog da se dodje do obrnute situacije, sto zbog toga sto niko ne zeli da mu klub nestane, a i zbog toga sto oni nikad nisu i nikada nece biti kao mi, koji god da je sport u pitanju
Ko prati, i razume, shvatice. Koga zabole patka, ili ima samo lose namere, neka ni ne cita.
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
100 godina ste privilegovani, a Cigani su oni koji na to ukažu? Nema, nekim Grobarima je percepcija realnosti otišla u ...

Kao kad ponavljač u školi u jednom trenutku kaže: ovi odlikaši su sto godina privilegovani, dobijaju petice, nagrade, idu na takmičenja... a mi malo?

Elem, copy/paste, povodom ciganskog saopštenja:

Jelenić i njegov kum svesno izostaviše iz saopštenja neke stvari.Vaterpolo u Beogradu i Srbiji jeste počeo sa Partizanom.U Kraljevini se vaterpolo igrao jedino u NS i Somboru ali daleko od onoga kako se igrao pojavom Partizana.Partizan je taj koji je popularizovao ovaj sport i od kojeg je sve počelo.
Nek podsete svoje cigane da su starije generacije cigana dolazile 50-ih godina na bazen Doma Garde na Topčider da preko leta gledaju Partizanove vaterpoliste, koji su bili prava atrakcija za Beograđane i čije je mečeve pratilo više ljudi nego li danas.Atrakcija, jer je vaterpolo bio nepoznat sport do tada, nije imao nikakvu tradiciju i istoriju, nikakvu bazu u Srbiji.

Nek podsete svoje cigane da su se pokojni Jovica Mišković i Vlaho Orlić gospodski odnosili prema Zvezdi u vremenu kad je Partizan bio na vrhuncu moći, i da nikada nisu želeli da zgaze i ponize taj klub.Partizanov nivo su tada bili Mladost, Vašaš, Cska, Kanotijeri, Pro Reko... i tu je Partizan pokazivao svoju snagu.Zvezdi je i tada pozajmljivao igrače, jer je toliko stvarao da nije bilo mesta za sve.

Nek podsete svoje cigane da je početkom 60-ih čuveni maderaš Aca Obradović pokušao da napravi nešto od njih, a napravio je kurac, jer reakciona omladina nikad nije volela da se kupa.A za to im mi nismo krivi.

Nek se i Jelenić sam podseti kako su ono 90-ih napravili rezultate preko noći.Preko čije grbače, odakle su dovodili i ko je to stvorio, Vlaha Orlića (uporedo sa stvaranjem moćnog Partizana je i on sam postajao vrhunski stručnjak, što nije bio pre dolaska u BG), Nikolu Stamenića, braću Vasović, Igora Milanovića, Milana Tadića, Nikolu Ribića i Vasa Subotića.Nek se seti da smo im i Šapića školovali godinu dana a da ni Vujasinovića ne bi doveli da ga je Partizan želeo (što je svakako jedna od većih grešaka našeg kluba).
Nek objasni svojim ciganima što su ulupali toliko para dobijenih od Jupeksa i Atlas banke a da nisu rešili pitanje infrastrukture.Nisu, jer im je rezultat i pranje para bilo bitnije.

Nek objasni svojim ciganima što su i pre par godina proćerdali tolike pare a da opet nisu rešili pitanje bazena.Nisu, jer im je opet rezultat i pranje para bilo bitnije.I opet naravno rezultat pravljen preko Partizanove grbače, Partizan nek stvara a mi ćemo da ih pokupimo kad su već formirani igrači.

Partizan ima prednost samom činjenicom da sve ove godine besplatno koristi bazen.Ali tu se opet zaboravlja na neke stvari.
Kad smo se 1973. godine preselili na Banjicu, već smo bili četvorostruki prvaci Evrope a prve tri titule osvojili u vremenu kad smo mogli da treniramo samo preko leta, jer uslova za treniranje cele godine nije bilo (bazen Severa u Dušanovoj ulici je retko kada radio zimi), domaćini u Kupu šampiona bili od 1964. do 1968. u Zagrebu.A te 1968. godine smo dali 5 igrača reprezentaciji koja je tada osvojila prvu zlatnu medalju na velikim takmičenjima.I svih tih godina, bili uspešniji od hrvatskih klubova, koji su imali bolje uslove, veću tradiciju i bazu.A u takvim (ne) uslovima stvorili smo i jednog Mirka Sandića i Galeta Muškatirovića.
Pa valjda je normalno da jedan takav klub ima svoj krov nad glavom.A kada ga je dobio, ispod tog krova su stvarani vrhunski vaterpolisti.Počevši od takozvane generacije Orlića pa nadalje.A tu su proizvođeni i oni od kojih je i Zvezda imala silnu korist, jer sami nisu bili sposobni ništa da stvore.

Na toj Banjici je stvoreno više desetina reprezentativaca u zadnje 4 decenije i gle čuda tada počinju i vrhunski rezultati reprezentacije.A jeste tačno da je za to vreme Partizan osvojio samo 1 evropsku titulu.A opet se naravno zaboravlja zašto.
Dok su drugi dovodili gotove proizvode, Partizan je od početka 80-ih na ovamo doveo svega 10-ak igrača sa strane koji su bili pojačanja u pravom smislu te reči, dakle ne klinci u 16-17-18-19 godina.Krivokapić, Roje, Vujasinović, Bejli, Hadžiteodoru, Jokić, plus naši bivši igrači koje smo mi stvorili i posle vraćali u klub, Ribić, Šefik, Vasović, Ikodinović, Korolija, plus Soro.
Uvek smo se oslanjali na mlade snage, i 80-ih, na Milanovića, Šostara, Petrovića, Andrića, Rađenovića, Vasovića, Padovana, braću Udovičić, Popovića, Gočanina.Niko od njih nije imao više od 19 godina kad je zaigrao za Partizan a većina ni 18.Pa kako onda sa decom u rat.A što smo se oslanjali na decu, pa zato jer je došla smena generacija i sjajna generacija Rudića, Belamarića, braće Manojlović, Stamenića... nije mogla večno da igra.Ali njihove zamene su bile deca Banjice, ne igrači sa strane.
Pa 90-ih, na Zimonjića, Savića, Ikodinovića, Trbojevića, Petrovića, Šefika, Kuljaču, Markovića, Maljkovića...Niko od njih nije imao više od 18 kad su zaigrali za Partizan, većina ni toliko.Pa kako sa decom u rat i to protiv Zvezde sa Jupeksom, Duškom Kneževićem i njegovom Atlas bankom, protiv Bečeja i Đorđa Predina, Bečeja koji je imao preko 50 većih i manjih sponzora i preko 20 povremenih donatora.A sa decom smo morali, jer se predhodna generacija raspala sa početkom raspada Juge i opet smo kretali od nule sa našim proizvodima, i to posle 30 i kusur godina bez našeg temelja Vlaha Orlića.
A kad su ta deca donela Len trofej, opet smo morali od nule.I opet sa našom decom, Udovičićem, Nikićem, Gocićem, braćom Korolija, Latkovićem, Mirkovićem, Manojlovićem, Đ.Filipovićem, Popovićem.Niko od njih nije bio stariji od 18 kad je zaigrao za Partizan a Nikić nije imao ni 16.I opet sa decom u rat protiv moćnog Bečeja.
A kad su ta deca morala da napuste svoju kuću 2003. godine opet smo krenuli od nule i opet sa decom, F.Filipovićem, Vejzagićem, Avramovićem, Aksentijevićem, Kilibardom a ovoga puta i sa decom sa strane, braćom Pijetlović, Rađenom, Aleksićem, nešto kasnije i sa Prlainovićem i Ćukom, i sa opet našim proizvodima, Mitrovićem, Bašićem, Ivoćevićem.Niko od njih nije imao više od 19 kad je zaigrao za Partizan a primera radi ekipa iz sezone 2003-04 je imala prosek od 18.5 godina.I opet sa decom u rat, protiv Jadrana, Niš Klasika, Primorca, dubrovačkog Juga, Savone.
A kad su većina njih odrasli i konačno uz par starijih doneli tu 7. evropsku, opet smo krenuli od nule.I opet sa decom, Mandićem, Subotićem, Jakšićem, Rističevićem, Dedovićem, Gogovim, Manojlovićem, Vicom i Holanđaninom Gilenom, za koga niko nije čuo kad je došao a sad je nosilac igra u jednom takvom velikanu kakav je Špandau.
I svi oni, sem Gilena, nisu imali više od 19 kad su zaigrali za Partizan.I opet sa decom u rat, protiv Pro Reka, Juga, Solnoka...
Mogli smo i mi možda kao neki drugi da dovodimo skupa pojačanja, i tako pravimo rezultate preko noći, pa da imamo i preko 10 evropskih titula, samo bi onda naš reprezentativni vatepolo spao na nivo koji imaju Rusi.

Zaboravlja Jelenić još jednu stvar.Partizan je sve svoje trenere sam stvorio, i Vlaho je rastao kao stručnjak u Partizanu, pa onda Rudić, Stamenić, Manojlović, Mečkić, Jovović, Udovičić, Milanović, Belamarić, Vujasinović, sada i Milenković.Svi oni su svoje trenerske karijere počeli u Partizanu, što kao prvi treneri, što kao pomoćnici i treneri mlađih kategorija.Jedini izuzetak je Duško Antunović, koji je počeo na Korčuli ali je i on još kao igrač Partizana imao priliku da uči od Bate Orlića i to posle primeni kao trener.
A i ti treneri su često bili vrlo mladi.Vlaho Orlić imao svega 26-27 godina kad je krenuo da stvara moćan Partizan, a Udovičić i sada Milenković po 30.

Zaboravlja se da reprezentacija nijednom nije osvojila zlatnu medalju na tri najveća takmičenja a da u sastavu nije bio bar jedan u tom momentu igrač Partizana.Nijednom, počevši od Meksika 1968. pa do Ria 2016. godine a često i po više njih.
Zaboravlja se da je Partizan klub sa najviše učešća u Kupu šampiona, Evroligi i Ligi Šampiona.Mladost ima nekoliko manje, ostali ni približno.
Zaboravlja se da je Partizan stvorio nezvanično najboljeg igrača kojeg je ova igra imala, Igora Milanovića, zvanično najtrofejnijeg trenera sveta svih vremena, Ratka Rudića i zvanično najtrofejnijeg igrača u reprezentativnim okvirima, Slobodana Nikića.

Zaboravlja se da je Partizan ne samo stvarao vrhunske igrače i trenere, nego li i uspešne ljude na drugim poljima.Pa je tako Dragoslav Šiljak najmlađi doktor tehničkih nauka u SFRJ, čovek koji je postao poznat i priznat i u nauci u SAD.Krunoslav Subotić među 100 najpoznatijih državljana Srbije u svetu.A svi igrači iz 1960-ih i 1970-ih, visoko obrazovani a taj nivo se u Partizanu pokušao zadržati i kasnije.Boba Nikić gostujući skoro u jednoj emisiji zabavnog tipa, reče da u Partizanu u njegovo vreme nisi mogao da igraš ako nisi bio dobar đak i da se na kraju školske godine donosila knjižica trenerima u klub.

E to ste gospodo Jeleniću i Milojeviću sve trebali da pomenete.Partizan je lokomotiva srpskog vaterpola, sviđalo se to nekom ili ne.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 18631
Lupis tako nesto, a kapiram da se nikada nisi niti zanimao za vaterpolo, niti ga pratio, niti se bavio istim. Kapiram da ne poznajes pravila. Ali ne, u stanju si da vrtis jedne te iste krilatice kojima se "perete" u svim mogucim sferama u kojima vas nema ili ste propali.
Ja ovo sto govorim ne govorim tako bezveze. Da se citiram.
Citat
Tu korektnost(cak i vise od toga) smo mogli da vidimo samo sa jedne strane. Ne dao Bog da se dodje do obrnute situacije, sto zbog toga sto niko ne zeli da mu klub nestane, a i zbog toga sto oni nikad nisu i nikada nece biti kao mi, koji god da je sport u pitanju
Ko prati, i razume, shvatice. Koga zabole patka, ili ima samo lose namere, neka ni ne cita.


Nisam siguran, a mrzi me da trazim, jel si ti pricao da u periodu Udovicica su svi morali u Partizan ko je hteo u reprezentaciju? Sem toga, da su mnogi veliki talenti propali zbog navedenog nacina rada...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
mob
SonyEricsson W800i
Citat
Nisam siguran, a mrzi me da trazim, jel si ti pricao da u periodu Udovicica su svi morali u Partizan ko je hteo u reprezentaciju? Sem toga, da su mnogi veliki talenti propali zbog navedenog nacina rada...
Ne. Pricao sam da usled tog raspada u vaterpolu, u Partizanu su igrala samo deca koja su mogla to sebi da priuste, i zbog toga nisam voleo Udovicice. Samim tim su gurani ljudi sa manje talenta, ali sa vecim dzepom ( Milka - braca Saponjici, koji su svojevremeno zauzeli mesta mnogo talentovanijim igracima, ali jbg, morali su da igraju ).
Cela ta besparica je i omogucila Udovicicima taj nacin rada. Nije da je sve islo u njihov dzep, jer drzava ni tada nije davala opipljiv novac Partizanu, pa je ta politika i razumljiva, no dobar deo jeste, i dobar potencijal je tu izgubljen. I pored toga napravljeno je nekoliko vanserijskih igraca, pa je srpski vaterpolo i dalje na vrhu.
Poenta price je da Partizan nije otimao, uzimao, itd, niti je bio privilegovan. Partizan je jednostavno bio vrata u svet svim klincima jer je od svog osnivanja bio veliko ime, jedan od najtrofejnijih klubova sveta. Normalno je da bi svako odabrao da igra pre u Partizanu nego u recimo Nisu, ili Beogradu (koji je imao i bolje uslove od Partizana, ali nije bio brend).
Apsurdno je uporedjivati Partizan i Zvezdu u vaterpolu, jer, nije Partizan bezveze bio prvak Evrope toliko puta, i taj sistem koji je u klubu nije od juce, niti je vestacki napravljen. Samo , problem je sto vecina Zvezdasa vaterpolo prati otkad je Crvena Zvezda VET(isto na muljatorski nacin kasnije spojen sa originalnim, ugasenim klubom) uzeo titulu prvaka Evrope... na nacin na koji je vec uzela, o tome sam vec pricao, i svako malo razuman i racionalan zna koliko je sve to bilo na dza-bu, seljacki, i kratkog veka.
Fudbal, kosarka, rukomet, odbojka, itd ... moze da se prica o nekom odnosu, rivalstvu klubova, ali u vaterpolu jbg, stvarno ne ide.
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 98 99 101 102 ... 108
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:24:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.