Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:16:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ruter u repeater modu!?  (Pročitano 2729 puta)
30. Okt 2010, 21:55:51
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6000
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Poludeh danas, pa ako neko moze da mi pomogne.
U stanu imam dva rutera, jedan za net, a drugi ima neku svoju svrhu.
Htedoh da malo pojacam signal u uzeh ruter koji ima repeater mode.
E sad, prvi ruter na kom je net ima adresu 192.168.2.1., ovaj drugi 192.168.1.1 i sad ja logicno povezem ovaj novi ruter preko LAN-a, podesim ga u repeater mode (poprilicno jednostavno... stavim AP i uzmem iz onog spiska MAC adresu mreze koju hocu da prosledjuje, stavim WEP kluc isti kao i za taj ruter) i rekoh da mu promenim IP adresu na 192.168.3.1 i kad sam sve sacuvao, teoretske sanse nema da mu pristupim. A jos i ne znam da li radi.
Krenuo je da se gubi preko LAN-a (cim se poveze, pojavi se da je kabl iscupan i tako u krug). Stavih tamo u konfiguraciji LAN-a IPv4 192.168.3.100, ali nije pomoglo. Iskljucim LAN, rekoh da pokusam samo preko wireless-a, ali mi za 192.168.3.1 ne daje nista. U cemu je caka?
Onda sam restartovao ruter, krenuo sve iz pocetka, ali opet ne znam kako da posle podesavanja vidim da li radi.
U onoj dole listi mreza koje se vide njega nema, sto je i normalno.
Ima li neko nekakvu ideju?
« Poslednja izmena: 30. Okt 2010, 22:14:02 od MilancheBG86 »
IP sačuvana
social share
Čović: "Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd, odnosno Telekom i tako dalje..."
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 5
Jesi radio otprilike ovako i ovako?

Pregledaj ovo, pa ako budes imao opet problem, reci malo odredjenije koji su ruteri u pitanju i konfiguraciju oba, onako sa razmacima i novim pasusima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6000
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Gledah to i videh da imam isti problem kao sto su ljudi i dole postavljali.
Cim promenim IP adresu novog rutera on nece da se pojavi. A ne mogu da ga ostavim na 192.168.1.1.
Mozda da stavim pocetne tri brojke kao i ruter kog hocu da prosledjuje (192.168.2.x), mada to ne bi trebalo da bude povezano.

http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?class=wlan&pmodel=TL-WA5110G
Taj ruter sam uzeo.

Mislim, ne bi trebalo da bude nista komplikovano.
1. Izaberem AP
2. Stavim Repeater mode i iz Survey liste izaberem MAC adresu koju hocu da prosledjujem
3. Odem u Security, podesim parametre kao i rutera kog prosledjujem

i to je to. Tako i u upustvu stoji.
Samo me buni sto kad iscupam LAN kabl ne znam kako da mu pristupim.

U jednom trenutku sam video da se on povezao na mrezu i kao da prima signal (17db), ali se ubrzo izgubi i krene da menja broj channel i onda nisam posle mogao da mu pristupim.
Skroz sam zbunjen.
IP sačuvana
social share
Čović: "Košarkaški klub Crvena zvezda Beograd, odnosno Telekom i tako dalje..."
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:16:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.