Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:11:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Za one koji pamte lepša vremena  (Pročitano 12005 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
Kolko znam, dugovi su podeljeni po republikama
Ali koliko znam vecina je ostala nama. A ako dodamo da je drug svestrano unistavao srpsku ekonomiju i infrastrukturu zarad ostalih tj da je na nasim ledjima podizao njih dolazi se do ovoga sto sam rekao

Kolko znam, infrastrukturni krediti su troseni od republika koje su ga uzele. Jeste kredit uzet na ime Juge ali je tako interno deljen. Drugo je recimo bilo "presipanje" iz saveznog budzeta za nerazvijene republike kao BiH, Makedonija, CG (uvek neki zemljotres  Smile ) ali tu je placala Srbija ali i Hrvatska i Slovenija. Sada, vec projekti JNA su drugacije isli, mada recimo, kolko sam saznao, SR Srbija recimo nije financirala gradnju brodova JRM po nekim internim proracunima, ili mozda deo (sada sam tako davno cuo, ne znam dal stima i kako su recimo delili financiranje tenkova koji nisu bili fiksno vezani za pojedine republike ili je "podela troskova" isla samo za projekte od brodova pa navise)

Ja licno, ne preferiram povratak na staro ali da se lepo zivelo, zivelo se. Mozda zato sto je narod bio skromniji il sta vec. A opet moji su sve kupili na kredit, stan, kola, namestaj.

Dobro sada skromniji, ali recimo kad se radi o elementarnim stvarima koje su bile pristupacne kao stan ili recimo rkedit za gradnju kuce pa i auto na kredit koji je mogao da se otplacuje platom u firmi.
« Poslednja izmena: 01. Dec 2010, 01:23:48 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Nokia 1800
A koliki je ukupan dug SFRJ bio? Ja sam isto cuo da je svaka bivsa drzava ponaosob duzna vise nego SFRJ sto je bila. Bio neki lik na b92 pre par meseci koji je pricao bas za te dugove. Kaze da se zivelo na kredit ali se i gradilo, ono kao gazela, beogradjanka, VMA, petlje, putevi, bla bla bla. Gazela se tek ove godine ozbiljno rekonstruisala, a kada je sagradjena? A opet se zaduzujemo, samo sto se nista ne gradi.

Čuo sam i ja za taj dug... Ne samo što se nismo ovim sistemom pomakli u otplaćivanju duga nego je sad još veći nego pre. A gazela je (valjda) trebalo da bude samo privremen most, al eto ostade živ jer se znalo tada kako se meša malter, a ne ko ovi danas... Onom mostu na adi dajem 8 godina života i to velikodušno  Smile

Citat
On topic:

Zivotinjsko carstvo;
Gumene bombone lale gator;
Kiki;
Kras express;
505 sa crtom;
Bronhi;
Bombonice Mirko i Slavko;
Cunga Lunga;
Fruktal sokovi;

Ja se sećam samo Kinder lade  Smile




i sto su 70-ih ziveli na kifli i jogurtu u iznajmljenim stanovima i losim studentskim domovima dok su studirali.. a zatim skupljali pare da kupe ficu na kredit... Smiley

Heheh... fića  Smile
Moj deda je kuću izgradio uz pomoć fiće... Na njemu je prešao 390.000 km (bez zezanja  Smile ) Gotta love 'em...
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.15
mob
Nokia 
A zato oni ne pomažu onima kojima pozli i padnu na ulicu. Smile

Ne pomazu ni kod nas, svi prolaze i zastanu da vide hoce li neko prvi prici...
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
. Nazalost zbog tih "lepsih vremena" danas smo tu gde jesmo Smiley
I Slovenci su tu gde jesu zbog tih lepših vremena,nemaju ta lepša vremena nikakve veze sa sadašnjim stanjem u Srbiji! Smile

Nazalost brate Rinaka itekako imaju  Smile Slovenija nije nasledjivala dugove u kojima nas je drug Tito ostavio a i cela situacija 90-ih pa i posle 2000-te je ucinila svoje
Dugovi su podeljeni po republikama , najinteresantnije od svega je to što su danas sve ponaosob republike bivše Jugoslavije zaduženije trostruko više od cele Jugoslavije!Jeste se živelo na kredit ali se imalo dovoljno para za odplacivanje istog,stanove je malo ko kupovao jer su se stanovi dobijali od firmi u kojima se radilo,da ne ponavljam besplatno školstvo koje je ovih dana aktuelno i naravno zdravstvo,vecina lekova se nje placala itd.Licnih primera i u dobru i u zlu ima i o njima ne vredi diskutovati,ja govorim o globalnoj situaciji koja je bila kud i kamo bočja nego što je sada...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
stanove je malo ko kupovao jer su se stanovi dobijali od firmi u kojima se radilo

Nije bas tako. Stan je i dalje bio vlasnistvo firme, sa tim da si imao pravo odkupa kao vlasnik stanarskog ugovora. E, sada fora je u tome sto je kredit bio u osnovi dinarski pa je rate jela inflacija pa si na kraju placao sve rate za godinu unapred jer je bila cena boksa cigareta. Prakticno je bilo tako, stan ukoliko je neko dobio od firme, bio je njegov.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
Nije bas tako
Baš je tako! Smile
Citat
sa tim da si imao pravo odkupa kao vlasnik stanarskog ugovora
Odkup se placao nekakvim fiktivnim certifikatima i kada se sve sabere i oduzme stanovi su se odkupljivali bez da se placalo i pola marke= stan se dobio !Možel se sada dobiti stan osim da ti ga neko ne pokloni  Smile Smile
« Poslednja izmena: 01. Dec 2010, 21:45:46 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:11:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.