Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako iskljuciti integrisanu graficku kartu ?  (Pročitano 11915 puta)
26. Okt 2010, 22:57:41
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 137
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
Posle dosta googlanja nisam uspeo da resim problem. Naime, kada ubacim graficku u PCI-E slot, windows se podize u najnizoj rezoluciji. U device manageru Win 7 prepoznaje graficku (nV8500) ali mi izbacuje gresku: "The device cannot find enough free resources that it can use. If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system" Probao sam da iskljucim integrisanu grafilu u biosu ali ne postoji ta opcija. Postoji da se brilikom bootovanja izabere prioritet i ja sam naravno cekirao PCI-E. Probabao sam da iskljucim manuelno preko device m. i u safe modu ali mi opet izbacuje istu gresku. Na maticnoj ne postoji jumper za iskljucivanje integruse... Dakle probao sam sve savete koje sam uspeo da pronadjem na netu sem jednog a to je da updejtujem bios kao i drajvere za maticnu. E tu se javllja jos jedan veliki broblem a to je da mi je konfiguracija OEM tj nigde ne mogu da nadjem drajvere...
Inace maticna je Asus M2N-VM/S a bios vrzija: Phoenix Technologies, LTD M2N-NVM 0301, 6/1/2006
Zna li neko resenje?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 262
Zastava sivac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Samsung 
Probaj ako imas Soundmax integrisanu zvucnu karticu da iskljucis u biosu pa onda da instaliras drajver od kartice a ako uspe posle toga ukljucis zvucnu....moguce je da ti smeta ako imas jos neki adapter prikacen na plocu....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 137
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
bios je dosta škrt sa opcijama. probabao sam da iskljucim neki hd audio kao i onbord ieee 1394 ali opet izbacuje istu grsku. verovatno mora da se uradi apdejt biosa pošto je dosto opcija zaključano ali to je za ovu matičnu gotovo nemoguće... ne znam da li bi kada bih reinsalirao sistem pa prilikom podizanja ubacio kabl monitora u novu graf, win prvo prepoznao nju a integrusu zanemario? mada i to je prevelike posao... nema veze.. izgleda nema rešenja.. neki lik na netu je imao sličan problem i na kraju nije uspeo da ga reši.
a da.. nisam siguran šta znače ove opcije u biosu:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC00898_resize.JPG
(257.43 KB, 800x600)
DSC00899_resize.JPG
(194.62 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Sony xperia
Udji u Bios. Idi na Advanced/Chipset. Tu imas Frame Bufer Size, udji i prebaci na Disabled. Izdji odatle i sejvuj prilikom izlaska.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 137
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
@lightsoft   Ne postoji ta opcija. Kao sto sam i rekao, bios je prilicno jadan kao i ovaj OEM komp...
Dobio sam ga nedavno iz inostransva za dz. pa rekoh da ga malo osvezim...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Sony xperia
U uputstvu za slicne ploce pise da ima. Asus M2NPV-VM, Asus M2N-VM DH


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Untitled-1.jpg
(69.44 KB, 1089x550)
Untitled-2.jpg
(735.24 KB, 1107x370)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Apple iPhone 12, S21
probaj da flesujes BIOS, verovatno je ostario i izgubio neke od opcija  Smile
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 137
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.41
@lightsoft Ova ploca je jedinstvena tako da nema te opcije.... evo sta ima u tabeli advance:

nekako sam pronasao neku noviju verziju biosa (501) preko rapida pa cu probati nesto da uradim...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC00900_resize.JPG
(147.63 KB, 640x480)
DSC00901_resize.JPG
(157.05 KB, 640x480)
DSC00902_resize.JPG
(136.48 KB, 640x480)
DSC00903_resize.JPG
(151.73 KB, 640x480)
« Poslednja izmena: 27. Okt 2010, 19:27:56 od nascovek »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 262
Zastava sivac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
mob
Samsung 
A sto bi skidao sa rapida ko zna koji bios ...idi na zvanicnu stranicu Asusa nadji svoj model ploce i imas cak 13 ispravki biosa za tvoju plocu skini zadnji i fleshuj..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
skini najnoviji bios fleshuj , udjes u bios na delete i pritisnes CTRL+F1...I onda trazi tu opciju...Tako je kod mene na gigabyte ploci,a cuo sam da tako rade i asus,msi... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.523 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.