Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:53:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Edip i Elektra  (Pročitano 13744 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
Ma kakvi, pa čemu to?... Smile Idite na teme o prevari, emancipaciji, uticaju mesečnih primanja na seks... tamo je prava diskusija, mi štreberi nismo in.  Smile
« Poslednja izmena: 23. Okt 2010, 20:19:14 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
@B
Ma pusti najvece umove. Baci neku kosku da se malo prozivamo i posle 15 strana diskusije ne dodjemo do nikakvog zakljucka. To je za raju a ne neka nauka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Ma kakvi, pa čemu to?... Smile Idite na teme o prevari, emancipaciji, uticaju mesečnih primanja na seks... tamo je prava diskusija, mi štreberi nismo in.  Smile
Ja dolazim na forum da bi nesto i naucio. To sto sam dokon pa se poneki put ubedjujem sa ljudima po temama tipa: emancipacija, kucke, konfekcijski broj i primanja uticu na seks je druga stvar  Smile

Posto ti neces da kacis, ja cu  Smile

Edipov konflikt ili kompleks opisuje se kao stanje psihoseksualnog razvoja u tzv. faličkoj fazi u Freudovoj teoriji, u dobi od tri do pet godina života. Razrješenje Edipova kompleksa, kako se vjeruje, nastaje s identifikacijom istospolnog roditelja. Sigmund Freud smatra ovaj kompleks bazom superega i nukleusom svih ljudskih odnosa. Brojni psihijatri opisuju značaj edipalnih odnosa u osobnom razvoju u zapadnoj kulturi u vidu ljubavi prema jednom roditelju i antagonizmu prema drugom, ne nužno kao seksualni rivalitet već kao reakciju na roditeljsku autoritarnu snagu.

Svaka cast Frojdu, ja u ovo nimalo ne verujem  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Samsung 111111
Citat
A ja nisam blesava da se upuštam u objašnjavanje nečega što su najveći umovi psihoanalize otkrili, opisali i istražili... a vi iz čistog nerazumevanja sporite. Takva diskusija i nije izazov, kad su svi argumenti nauke i prakse na mojoj strani.

Jao jao jao jao

Msm nista na tvoju dusu..ali ti najveci umovi,blasvemicne inteligencije mogu da pogrese..

Pojedine stvari iz nase istorije su isle tkodje slicnim tokom..

Pre nzm koliko godina..jedan naucnik je dao jednu formulu..matematicku formulu.I ta formula je trajala jako dugo kao tacna neosporiva..Pa je seo jedan drugi pametnjakovic pa je provalio da je to netacno i dao svoju formulu koju koristimo.Zao mi je sto se ne secam koji su naucnici u pitanju,i koja je formula u pitanju.Ali evo verujte mi na rec  Smile to je istina.

Ono sto zelim da kazem je da ne velicate te "velike umove" .. oni jesu dosta toga postigli i svaka im cast,skidam kapu.Isto toliko su i izgresili..Ali su unapredili ljudski rod to je sigurno.
Teorije koje danas postoje mogu se opovrgnuti za 50 godina..Mi to ne znamo.

Dakle bambina..ti se slobodno divi tim ljudima,bogovima kako god..Ali nemoj reci :"To je jednostavno tako,zato sto je ovaj tako reko".Mislim nije dobro za razgovor  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41

Edipov konflikt ili kompleks opisuje se kao stanje psihoseksualnog razvoja u tzv. faličkoj fazi u Freudovoj teoriji, u dobi od tri do pet godina života. Razrješenje Edipova kompleksa, kako se vjeruje, nastaje s identifikacijom istospolnog roditelja. Sigmund Freud smatra ovaj kompleks bazom superega i nukleusom svih ljudskih odnosa. Brojni psihijatri opisuju značaj edipalnih odnosa u osobnom razvoju u zapadnoj kulturi u vidu ljubavi prema jednom roditelju i antagonizmu prema drugom, ne nužno kao seksualni rivalitet već kao reakciju na roditeljsku autoritarnu snagu.

Svaka cast Frojdu, ja u ovo nimalo ne verujem  Smile

Wikipedia 

Mora da se šališ.  Smile

Citat
A ja nisam blesava da se upuštam u objašnjavanje nečega što su najveći umovi psihoanalize otkrili, opisali i istražili... a vi iz čistog nerazumevanja sporite. Takva diskusija i nije izazov, kad su svi argumenti nauke i prakse na mojoj strani.

Jao jao jao jao

Msm nista na tvoju dusu..ali ti najveci umovi,blasvemicne inteligencije mogu da pogrese..

Pojedine stvari iz nase istorije su isle tkodje slicnim tokom..

Pre nzm koliko godina..jedan naucnik je dao jednu formulu..matematicku formulu.I ta formula je trajala jako dugo kao tacna neosporiva..Pa je seo jedan drugi pametnjakovic pa je provalio da je to netacno i dao svoju formulu koju koristimo.Zao mi je sto se ne secam koji su naucnici u pitanju,i koja je formula u pitanju.Ali evo verujte mi na rec  Smile to je istina.

Ono sto zelim da kazem je da ne velicate te "velike umove" .. oni jesu dosta toga postigli i svaka im cast,skidam kapu.Isto toliko su i izgresili..Ali su unapredili ljudski rod to je sigurno.
Teorije koje danas postoje mogu se opovrgnuti za 50 godina..Mi to ne znamo.

Dakle bambina..ti se slobodno divi tim ljudima,bogovima kako god..Ali nemoj reci :"To je jednostavno tako,zato sto je ovaj tako reko".Mislim nije dobro za razgovor  Smile
Kritikovati nešto što ne poznaješ je mnogo gore od dogme za koju sam optužena. Smile

Pravo na ovakvu relativizaciju psihoanalize i nauke uopšte imaš tek ako i sam postigneš nešto podjednako revolucionarno, taman to oborilo ili dokazalo prethodno ustanovljeno... sve drugo je prazno laprdanje... tako da...

BTW, rizikujem da zvučim kao nekakav snob... što u principu i jesam... ali u ovakve diskusije ne ulazim a da sam sigurna da je sagovornik potkovan koliko i ja... Jer diskusija o psihoanalizi iziskuje ogromno poznavanje iste, a ne znam koliko je ovde takvih... i ja sam manje-više pionir. Smiley
« Poslednja izmena: 23. Okt 2010, 20:50:56 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Citat
Mora da se šališ
Bolje ista nego nista. To mi prvo palo na pamet  Smile

Ajde onda da te pitam: posto smo svi ovde "neuki da bi razumeli" zasto postavljas ovakvu temu ovde  Smile

Ljudi jesu uvek ubedjeni da su oni u pravu ali nista bolje nece od diskusije da ih razuveri ili da makar saznaju nesto novo Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.11
Pa mogla si da precutis umesto da dajes elitisticke izjave pritom uzivajuci u toplini doma svoga smejuci se nasem neznanju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
Citat
Mora da se šališ
Bolje ista nego nista. To mi prvo palo na pamet  Smile

Ajde onda da te pitam: posto smo svi ovde "neuki da bi razumeli" zasto postavljas ovakvu temu ovde  Smile

Ljudi jesu uvek ubedjeni da su oni u pravu ali nista bolje nece od diskusije da ih razuveri ili da makar saznaju nesto novo Smile

Moje je da postavim, i kao član i kao moderator, ali niko ne može da me natera da učestvujem u temi u kojoj ne želim. To da li će nekoga da zainteresuje ili ne, nije moj problem.  Smile

Pa mogla si da precutis umesto da dajes elitisticke izjave pritom uzivajuci u toplini doma svoga smejuci se nasem neznanju.
Tiranija slobode govora... navikni se.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Samsung 111111
Citat
Kritikovati nešto što ne poznaješ je mnogo gore od dogme za koju sam optužena.

Jel si procitala ovu recenicu ?

Citat
Msm nista na tvoju dusu.


Citat
Pravo na ovakvu relativizaciju psihoanalize i nauke uopšte imaš tek ako i sam postigneš nešto podjednako revolucionarno, taman to oborilo ili dokazalo prethodno ustanovljeno... sve drugo je prazno laprdanje... tako da...

Ko je izmislio to pravo ? Ti isti umovi ?
Ako mu nadjem gresku osporicu je pa makar bio poslednji covek na planeti koji nista nije postigao.

Citat
BTW, rizikujem da zvučim kao nekakav snob... što u principu i jesam... ali u ovakve diskusije ne ulazim a da sam sigurna da je sagovornik potkovan koliko i ja... Jer diskusija o psihoanalizi iziskuje ogromno poznavanje iste, a ne znam koliko je ovde takvih... i ja sam manje-više pionir.

Jel si ti videla negde u mom postu da koristim rec "Psihoza" .

Govorim o nauci kao nauci,naucnicima,vanzemaljcima i gej paradi.

Ako neko kaze 5 istine i sestu laz..jel mu ti priznajes i tu sestu kao istinu zato sto je prethodno rekao 5 istine ?


« Poslednja izmena: 23. Okt 2010, 21:17:00 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 7.0.517.41
Psihoanaliza, ne psihoza.  Smile

Ok, voteva, veruj u šta ti je drago, nemam porive da se objašnjavam i natežem do besvesti.

I srećno u osporavanju. Trebaće ti.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:53:48
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.