Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:23:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Legenda o čuvarima 3D  (Pročitano 4142 puta)
16. Okt 2010, 22:29:29
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Žanr: animirani, avantura, fantazija, 3D
Trajanje: 90 min.
Premisa: Na putu da pronađe legendu i sam će postati jedna!

Glavne uloge:   
Emili Barkli (Emily Barclay), Abi Korniš (Abbie Cornish), Rajan Kvanten (Ryan Kwanten), Entoni la Palja (Anthony LaPaglia), Helen Miren (Helen Mirren), Sem Nil (Sam Neill), Džefri Raš (Geoffrey Rush), Džim Sterdžes (Jim Sturgess), Hjugo Viving (Hugo Weaving)

Scenario:   
Džon Orlof (John Orloff), Emil Stern (Emil Stern), Ketrin Laski (Kathryn Lasky) - romani "Guardians of Ga'Hoole"

Režija:   
Zek Snajder (Zack Snyder)



SINOPSIS

Film prati Sorena, mladu sovu opčinjenu očevim epskim pričama o čuvarima Ga’Hula, mitskoj grupi krilatih ratnika koji su vodili veliku bitku za spas svih sova od zlih Čistih. Dok Soren sanja o tome da se jednog dana pridruži svojim herojima, njegov stariji brat Klad to prezire i želi da preotme ulogu omiljenog sina. Kladova ljubomora ima užasne posledice - pad obe mlade sove iz njihovog doma na vrhu drveta pravo među Čiste. Sada je na Sorenu da izvede smelo bekstvo uz pomoć drugih hrabrih mladih sova. Zajedno, oni kreću na put preko mora, kroz maglu, da pronađu Veliko drvo, dom legendarnih čuvara Ga’Hula - Sorenovu jedinu nadu da će poraziti Čiste i spasti kraljevstva sova.

O FILMU

Reditelj Zek Snajder debituje na polju animacije porodičnom avanturističkom fantazijom "Legenda o čuvarima 3D", zasnovanom na knjigama Ketrin Laski.

Tri mlade sove - Soren, njegova mala sestra Eglentin i stariji brat Klad, odrastaju na pričama o čuvarima, legendarnim sovama vitezovima, koje žive u magičnom kraljevstvu Ga’Hula. Dok Soren i Eglentin s istom strašću slušaju priče iznova i iznova, Klad odbija da sanjari. Trenutak koji će značiti prekretnicu u njihovom životu je kada dva brata odluče da sami pokušaju svoj prvi let. I tako počinje najnovija animirana fantazija, snimljena u 3D tehnologiji.

"Glavni motiv mi je bio da snimim film u kome će uživati cela porodica", navodi reditelj Zak Snajder. "Deca su me uvek pitala kada ću napraviti film koji će i oni moći da gledaju. Uz to sam i velik ljubitelj epskih priča. Mlada sova želi da pronađe legendarne čuvare, koji su deo njegove lične mitologije. Za mene je to je predivna, moćna priča." Radnja filma govori o klasičnom putu jednog heroja, ali ovaj heroj je sve samo ne klasičan. Kako je reditelj opisao, Soren nije heroj od samog početka. On veruje u san i njegov put je da dokaže da je njegov san stvaran.

"Na svom putu Soren shvata pravo značenje poverenja, što je u suštini vaše šesto čulo, instinkt. Kako film odmiče, on uči da veruje sve više i više, što mu daje snagu da stremi ka dobru i da pobeđuje zlo", kaže mladi britanski glumac Džim Sterdžes. Zlo s kojim se Soren suočava jesu Čisti, grupa odmetnika koji veruju da su superiorna vrsta sova. Oni odvode Sorena i Klada u svoje mračno kraljevstvo. Soren je svestan da je to što Čisti rade pogrešno, i to će ga naterati da odlučujuću borbu za život vodi sa svojim bratom.

Jedna od vođa Čistih je Najra, kojoj je Helen Miren pozajmila glas. "Najra je ambiciozna i veoma moćna", istakla je glumica. "Veoma je pametna, ali joj je um izopačen. Imala je mogućnost da bude deo parlamenta Ga’Hula, ali joj je koncept demokratije stran. Ona želi da vlada kao diktator." Mirenova se u svojoj izjavi osvrnula i na činjenicu da je mlade ljude lako zavesti. "Mladi misle da mogu da gospodare svetom i zbog toga su spremniji na opasne poduhvate. Lako ih je navesti da poveruju da su za nešto odabrani."

Reditelj Snajder poredi odnos Sorena i Klada s odnosom biblijske braće, Kaina i Avelja. "Posebno sam se zainteresovao za ova dva lika, jednog suštinski dobrog i drugog suštinski lošeg. Oni su braća, vole se, ali na kraju Kladovi porivi zaslepljuju tu ljubav. Na kraju ostaje izdaja". "Mi ovaj film ne doživljavamo kao animirani, već samo kao film. Snajder nije imao ideju da radi animaciju, već dobru akcionu avanturu o putovanju jednog heroja, koja je, igrom slučaja, u izmišljenom, animiranom svetu. Poenta je bila da publici poklonimo svet koji će iskusiti na vizuelno potpuno drugačiji način", rekao je producent Zareh Nalbandian.

Čitava fantastična kraljevstva sova izmišljena su uz oslanjanje na stvarne destinacije i pejzaže. Ostrvo Tasmanija iskorišćeno je kako bi se stvorila šuma Tito, u kojoj žive Soren i njegova porodica. "Legenda o čuvarima" stvara balans između akcionih scena, borbi koje se odigravaju u letu, zaranjanja u mračne vode, letenja kroz vatru, scena kada Soren lebdi kroz kišu i ideje o značaju porodičnih odnosa. Ovo je film koji govori o lojalnosti i večitoj borbi dobra i zla. I dok uzbuđenje raste i napetost odvaja publiku od bioskopskih sedišta, shvatamo da su vizuelni efekti zadivljujući. Pejzaži su urađeni gotovo nenadmašno zahvaljujući 3D tehnologiji.

O REŽISERU

Zek Snajder (reditelj)
Karijeru je započeo režirajući muzičke spotove i reklame. Godine 2004. režirao je svoj prvi dugometražni film - "Dawn of the Dead", a svetsku popularnost stekao je 2007. filmom "300", koji je bio jedno od najgledanijih ostvarenja te godine.

O GLUMCIMA

Džim Sterdžes (Soren)
Početak karijere ovog mladog engleskog glumca obeležile su uloge u televizijskim filmovima u Velikoj Britaniji. Prekretnica u karijeri bila je uloga u filmu "Druga Bolenova kći" 2008. godine. Čuvene su i njegove uloge u filmovima: "Upside Down", "One Day", "Heartless", "Fifty Dead Men Walking", "Across the Universe", "Crossing Over".

Helen Miren (Najra)
Svetski poznata glumica dobila je potvrdu svog talenta nominacijama za najprestižnije nagrade i njihovim osvajanjem. Naslovna uloga u filmu "Kraljica" iz 2006. godine donela joj je Oskara, Zlatni globus i nagradu BAFTA. Glumačku karijeru započela je u pozorištu, ali je najzapaženije uloge u karijeri dugoj preko četrdeset godina imala na velikom platnu.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
E ako se o sovama radi,obavezno gledam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
E ako se o sovama radi,obavezno gledam  Smile

Da.Nije mi se svideo mnogo trailer, pa preskacem za sad Smiley



Imdb:http://www.imdb.com/title/tt1219342/
« Poslednja izmena: 16. Okt 2010, 23:21:13 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Apple 5
Pa nesto se mislim,preskocicu ga i ja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Da da, sove mogu biti badass.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
'Bem ti srpski naziv, namuci se da ga nadjem Smile Izasao DVDRip...
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung S8
Definitvno gledam ovaj film.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole - 10/10



Ufff......'ebem ti sve. Da mi je neko rekao da će me film sa sovama ovoliko oduševit, vjerovatno bi ga udario. Ali ovo je tako kraljevski odličan film. Ne znam odakle da počnem. Priča je kombinacija Star Warsa i Gospodara prstenova...........ali sa SOVAMA! Od samog početka jako mračan, ovaj ozbiljan crtić drži konstantno mračnu atmosferu. Ovo nije za djecu - u filmu ima ubijanja, prevare i dosta sumorne atmosfere. I vizualna komponenta filma je fantastična. Ovo je bez sumnje film koji treba da se gleda u bioskopu ili na Blue blue blue ray snimku. Smile Vizuelni identitet flma je predivan kao i sam dizajn sova! Tolika pažnja detaljima je strašna - zamislite scenu da kad sova leti kroz kišu, vidite svaku kap koja pane na nju i samu interakciju sa njenim perijem - krajnje fantastično. A tek akcija.... Za svakog ko zna Zack Snydera (režisera 300, Watchmena), zna da čivjek zna da odradi vrhunske stilizovane scene borbe. Tu je i ovde slučaj - sove se kolju, udaraju, biju na najrazličitije načine uz savršenu atmosferu. Uf, moram još jednom da ogledam, toliko mi je lepo lego filmic. Volio bi da je barem još 15-20min duže trajao da se da bolja karakterizacija određenim likovima, mada ni ovakav sam ne smeta. Ima priča potencijala za nastavke i rado bih ih video još najmanje dva. Ovo, pored How To Train Your Dragon i Toy Story 3, iako strukturalno, tonski i atmosferski mnogo drugačiji od njih, su najbolji animirani filmovi u 2010. Zack Snyder i dalje ne uspjeva da razočara!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 08:23:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.